Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Gwarantowana premia 200 zł za Konto Przekorzystne (+ 7% dla oszczędności)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

4.04.2024

Gwarantowana premia 200 zł za Konto Przekorzystne (+ 7% dla oszczędności)

Oto najnowsza promocja dla osób otwierających konto osobiste w banku z żubrem w logo.

Promocja "Otwórz Konto Przekorzystne online i otrzymaj nagrodę"- edycja XII: zgarnij 200 zł premii
Do wzięcia czeka premia pieniężna 200 zł na start, a zainteresowani mogą jeszcze skorzystać z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym.


Promocja "Otwórz Konto Przekorzystne online i otrzymaj nagrodę"- edycja XII: zgarnij 200 zł premii

Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, zamieszkała w Polsce, która:

 • w okresie od 1.11.2021 do 3.04.2024 r. nie posiadała (ani nie współposiadała) rachunku płatniczego (konta osobistego), ani rachunku lokaty oszczędnościowej w Pekao oraz
 • na dzień przystąpienia do niniejszej promocji (czyli w momencie otwierania konta) nie posiada żadnego produktu kredytowego (w tym karty kredytowej) w Pekao.


W celu rozwiania ewentualnych wątpliwości dodam, że posiadanie jakichkolwiek produktów w PKO BP nie wyklucza z udziału, bo to dwa odrębne banki. 

Zasady promocji z premią 200 zł za Konto Przekorzystne


By wziąć udział w akcji i zdobyć tytułową nagrodę:

 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao wraz z wydawaną do niego kartą i bankowością internetową, wyrażając przy tym zgodę na przetwarzanie przez bank danych osobowych w zakresie niezbędnym dla swojego udziału w promocji oraz do 13.06.2024 r. zawrzyj umowę z bankiem - aby wziąć udział w promocji trzeba zrobić to online/"na selfie" (więcej o tej metodzie otwierania konta piszę nieco niżej);
 • w trzech kolejnych miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta (w każdym z tych miesięcy) wykonaj 5 płatności kartą wydaną do konta (mogą to być płatności na dowolne, nawet drobne kwoty; nie zaliczą się płatności Blikiem).


💸 Wypłata bonusu
przewidziana jest do 15. dnia piątego miesiąca kalendarzowego po miesiącu otwarcia konta.

Przykładowo: jeśli umowę o konto zawrzesz w kwietniu, to płatności kartą będzie należało wykonywać w maju, czerwcu i lipcu (w każdym z tych trzech miesięcy), a premię 200 zł otrzymasz do 15.09.2024 r.

Do momentu otrzymania bonusów nie wypowiadaj umowy o konto, ani umowy o kartę wydaną do konta.

Wykonując płatności kartą na potrzeby promocji, uwzględnij, iż bank niektórych może nie zaliczyć. Wykluczone są następujące transakcje:

"internetowe przekazy pieniężne (określonych kodem MCC 4829), przekazy pieniężne w instytucjach finansowych (określonych kodem MCC 6050), przekazy pieniężne w Instytucjach niefinansowych (waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne) (określonych kodem MCC 6051)"


Takim zapisem bank najpewniej chce wyeliminować transakcje, które mogą nie być płatnością za faktyczne zakupy. Na potrzeby promocji można za to wykonywać płatności w sklepach (np. spożywczych, odzieżowych, obuwniczych, motoryzacyjnych, budowalnych), marketach, w lokalach gastronomicznych, na stacjach paliw, czy w Internecie (np. na Allegro).


100 zł za konto dla dziecka


Bank Pekao premiuje też otwarcie konta dla nieletnich. Do wzięcia czeka łatwa premia 100 zł. Jeśli Twa pociecha jest w wieku 0-17 lat, sprawdź jak skorzystać z tej promocji - o szczegółach piszę tutaj.

7% na koncie oszczędnościowym w Banku Pekao


Dla osób otwierających teraz Konto Przekorzystne w Pekao dostępna jest jeszcze jedna promocja (na którą załapać się można także do 13.06.2024 roku, a więc w tym samym terminie co na akcję z premią 200 zł). To podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, na którym bank oferuje obecnie 7% w skali roku do 100 000 zł, gwarantując utrzymanie warunków przez 152 dni. Więcej na temat tej propozycji piszę tutaj.

🔎 Konto Przekorzystne - szczegóły oferty Pekao 


Główne cechy Konta Przekorzystnego, czyli konta osobistego zakładanego w niniejszej promocji, to: 

 • 0 zł za prowadzenie konta - bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków; 
 • 0/4 zł miesięcznie za kartę wydawaną do konta (za wyjątkiem karty Gold - zwróć na to uwagę, bo i ta karta też może być do wyboru we wniosku o konto) - bank nie pobierze opłaty, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub
  • (II) w miesiącu poprzedzającym na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe, to musi być więc przelew, np. z Twojego konta w innym banku) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay.
 • 0 zł za wydanie i wznowienie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną); 
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów prowizja wynosi 2,3%, min. 5 zł. 


W promocji z premią do 200 zł uczestniczą wyłącznie wnioski złożone na stronie promocji, w których wybierzesz metodę zdalnego zawarcia umowy "na selfie" -  wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie dowodu osobistego oraz twarzy np. za pomocą kamerki w smartfonie (w ten sposób bank potwierdzi Twą tożsamość i uruchomi konto).

Co w sytuacji, jeżeli zdecydujesz się na otwarcie konta online, ale ten proces się nie powiedzie i finalizacja będzie musiała nastąpić w placówce? Tutaj jest dobra wiadomość, bo w regulaminie promocji można znaleźć zapis:

"Jeśli nie udało Ci się zawrzeć tych umów w kanałach wskazanych w ust. 1 pkt 12 [czyli online/"na selfie" - przyp. Mr. Złotówa] ze względu na problemy z weryfikacją Twojej tożsamości, ale zawrzesz umowy w oddziale Banku (...), ten warunek uznamy za spełniony".

 
W praktyce możliwe są zatem 3 scenariusze:

❌ składasz wniosek o konto, w którym wybierzesz oddział jako sposób podpisania umowy => nie weźmiesz udziału w promocji; 

✅ składasz wniosek o konto, w którym zdecydujesz się na zawarcie umowy online/"na selfie" i w taki sposób zawrzesz umowę => weźmiesz udział w promocji; 

✅ w składanym wniosku wybierasz zawarcie umowy online/"na selfie", ale weryfikacja nie powiedzie się i umowę zawrzesz w oddziale => nadal będziesz brać udział w promocji. 
📚 Przydatne dokumenty:

12 komentarzy:

 1. Czyli karencję przesuwają co edycja o 3, 4 m-ce.
  do 16.08.2023 obowiązywała taka: 1.01.2021 do 15.05.2023,
  do 02.11.2023 obowiązywała taka: 1.05.2021-16.08.2023,
  do 08.01.2024 obowiązywała taka: 1.08.2021-2.11.2023,
  do 03.04.2024 obowiązywała taka: 1.08.2021-2.11.2023,
  do 13.06.2024 obowiązuje taka: 1.11.2021-3.04.2024.
  Można sobie pokalkulować, za ile edycji załapiemy się na 200 zł i czy warto czekać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ma możliwości wyboru karty Mastercard, jest tylko Visa

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja w regulaminie nie widzę tej opcji:
  "online" - w celu potwierdzenia tożsamości niezbędne jest posiadanie konta osobistego w innym banku i zalogowanie do bankowości internetowej."
  Analizowana byłą ta oferta?, bo to opcja chyba z wcześniejszej promocji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy komuś udało się założyć konto na selfie po raz kolejny? Już kiedyś miałam konto i ta opcja odrzuca mój wniosek, a opcja na przelew jest tymczasowo niedostępna..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. załóż na inny numer telefonu, miałam podobnie

   Usuń
  2. Na nr telefonu innej osoby?

   Usuń
 5. Czy 5 płatności kartą można wykonać jednego dnia?

  OdpowiedzUsuń
 6. W tabeli prowizji i opłat przy opłacie za kartę jest taki zapis "lub innych regularnych zasileń na kwotę jednorazowo min. 500 zł (z wyłączeniem wpłat gotówki, wpływów z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek oraz przelewów pomiędzy rachunkami własnymi klientów)" proszę o potwierdzenie, że wpłaty z własnych kont w innym banku nie będą przez Pekao uznawane

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo to wykluczenie przelewów wewnętrznych. Z innego banku może być. Sprawdzone.

   Usuń
  2. Może być przelew ze swojego konta w innym banku.

   Usuń
  3. Prosisz o potwierdzenie, że wpłaty z własnych kont w innym banku nie będą przez Pekao uznawane?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...