Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij do 490 zł premii za konto w BNP Paribas w promocji "Wymieniaj bez granic"

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

25.04.2024

Zgarnij do 490 zł premii za konto w BNP Paribas w promocji "Wymieniaj bez granic"

Oto najświeższa okazja do bankobrania zaserwowana przez BNP Paribas.

"Wymieniaj bez granic": do 490 zł premii za konto w BNP Paribas
Do zgarnięcia czekają bonusy pieniężne o łącznej wartości 490 zł (do wykorzystania jak się chce).


💱 "Wymieniaj bez granic": do 490 zł premii za konto w BNP Paribas


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, posiadająca dowód osobisty, która nie jest stroną umowy ramowej z BNP Paribas, a także nie ma i w okresie 12 miesięcy przed datą złożenia wniosku o konto w niniejszej promocji nie miała (ani nie współposiadała) konta osobistego w BNP Paribas.

💰 Nagrody. Na każdego uczestnika niniejszej promocji czekają 3 bonusy pieniężne: 1 x 90 zł oraz 2 x 200 zł, co w sumie da tytułowe 490 zł. To nagrody gwarantowane, gdyż nie jest to loteria, ani konkurs, a promocja bankowa. A to właśnie na nich przede wszystkim skupiam się na blogu Bankobranie. Dostaniesz je, jeśli spełnisz określone warunki, które szczegółowo omawiam poniżej.

Limit rejestracji. Promocja przewidziana jest dla 5 000 uczestników. W przypadku wyczerpania puli rejestracji, na stronie promocji pojawi się komunikat o tym fakcie, a kolejne rejestracje nie będą możliwe. Tym samym dobra wiadomość jest taka, że każdy kto zdąży się zarejestrować, ten będzie pewien zdobycia nagród (ale oczywiście po spełnieniu wszystkich warunków, które przedstawiam poniżej).

Zasady promocji "Wymieniaj bez granic"


By wziąć udział w akcji:
 • zarejestruj się na stronie promocji, zaznaczając wszystkie oświadczenia (udział w promocji wziąć można tylko za pośrednictwem tej strony);
 • w kolejnym kroku (na tej samej stronie) do 30.09.2024 r. przejdź do złożenia wniosku o Konto Otwarte na Ciebie wraz z wydawaną do niego kartą; pamiętaj przy tym, by wniosek uzupełnić tymi samymi danymi, co formularz rejestracji na stronie promocji;
 • do 14.10.2024 r.: 
  • zawrzyj umowę z bankiem o konto, kartę i dostęp do bankowości internetowej oraz 
  • aktywuj kartę wydaną do konta.

Spełnienie powyższych warunków zapewni Ci pierwszą nagrodę (premię 90 zł) oraz otworzy drogę do zgarnięcia następnych nagród.

By zdobyć pierwszy bonus 200 zł, w pierwszym miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu spełnienia warunków uzyskania pierwszej premii 90 zł (a więc w praktyce po miesiącu aktywacji karty wydanej do konta): 
 • zapewnij wpływ(y) na konto na sumę min. 1 000 zł (ten warunek można spełnić w prosty sposób, np. przelewając środki z własnego konta w innym banku);
 • wykonaj płatności kartą wydaną do konta na sumę min. 250 zł;
 • aktywuj platformę FX Pl@net (to usługa banku umożliwiające wymianę walut online) oraz
 • wykonaj transakcję/transakcje walutowe w ramach FX Pl@net (kupna) na łączną kwotę min. 300 jednostek danej waluty.

W celu zdobycia drugiego bonusu 200 zł, w drugim miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu spełnienia warunków uzyskania pierwszej premii:
 • zapewnij wpływ(y) na konto na sumę min. 1 000 zł (tak samo jak wyżej może być to przelew z własnego konta w innym banku);
 • wykonaj płatności kartą wydaną do konta na sumę min. 250 zł oraz
 • wykonaj transakcję/transakcje walutowe w ramach FX Pl@net (kupna) na łączną kwotę min. 300 jednostek danej waluty.

Przykładowo: jeśli konto otworzysz w kwietniu i w tym miesiącu aktywujesz też kartę to wyżej wymienione warunki będzie należało spełniać w maju (w celu zgarnięcia pierwszego bonusu 200 zł) oraz w czerwcu (dla drugiego bonusu 200 zł).
 
Kolejność spełniania warunków w danym miesiącu jest dowolna - ważne, by wszystkie zrealizować w takim miesiącu. 

Warunkiem uzyskania każdej kolejnej premii jest uprzednie (we wcześniejszym miesiącu) spełnienie warunków uzyskania poprzedniej premii. A więc przykładowo: by dostać premię 200 zł za drugi miesiąc, uprzednio (w miesiącu poprzednim) musisz mieć zrealizowane warunki uzyskania pierwszej premii 200 zł.


💸 Kiedy otrzymasz nagrody za konto w BNP Paribas?


Organizator promocji o przyznaniu kolejnych nagród powiadamiać będzie mailowo (przesyłając wiadomości z adresu wymieniajbezgranic@promocja.bnpparibas.pl) do 22. dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków uzyskania danej premii (jeśli taki dzień wypadnie w dzień wolny od pracy, wówczas wiadomości należy spodziewać się najpóźniej w kolejnym najbliższym dniu roboczym). 

Na pierwsze z tych powiadomień będzie należało zareagować - za pomocą danych z tej wiadomości będzie koniecznym zalogowanie na stronie promocji (do 26. dnia miesiąca, w którym przyjdzie wiadomość), by tam podać numer rachunku konta (założonego w BNP Paribas) do wypłaty premii. 

Wypłata bonusów przewiedziana jest do ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego, w którym organizator powiadomi Cię o przyznaniu danej premii. 

💡 Przykładowo: jeśli zawrzesz umowę o konto w BNP Paribas i np. w kwietniu aktywujesz kartę, to do 22.05. otrzymasz maila powiadamiającego o premii 90 zł, a do 26.05. będzie należało podać numer konta do wypłaty premii. Kolejne wiadomości (o premiach po 200 zł każda) będą przychodzić do 22.06. oraz do 22.07. (odpowiednio za spełnienie warunków w maju i czerwcu). Z kolei premie będą wypłacane do 31.05. (90 zł), do 30.06. (200 zł) oraz do 31.07.2024 r. (200 zł).

Do momentu otrzymania nagród posiadaj konto założone w promocji wraz z wydaną do niego kartą oraz z dostępem do bankowości elektronicznej.

Przydatne wskazówki dla uczestników promocji "Wymieniaj bez granic"


Spełniając warunki niniejszej promocji, pamiętaj o wytycznych:

▶️ Rejestrując się na stronie promocji i wnioskując tam o konto, warto wyłączyć AdBlock'a (lub inne, podobnie działające programy), jeśli z takowych korzystasz. Czytelnicy bloga sygnalizowali, że bez tego wniosek o konto może się nie otwierać.

▶️ Aktywacja karty wydawanej do konta w BNP Paribas - zgodnie z informacjami zawartymi w regulaminie promocji - możliwa jest na jeden z poniższych sposobów: 
 • w bankowości internetowej bądź aplikacji mobilnej lub
 • poprzez infolinię banku, lub
 • w dowolnym bankomacie (z użyciem kodu PIN), lub 
 • płacąc kartą (wyłącznie z użyciem kodu PIN; bez transakcji zbliżeniowych), lub 
 • w placówce banku.
▶️ Z aktywacją platformy FX Pl@net nie spiesz się - np. nie rób tego już w miesiącu otwarcia konta. Regulamin promocji wymaga, by zrobić to konkretnie dopiero w pierwszym miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu uzyskania pierwszej premii 90 zł (a więc w praktyce po miesiącu aktywacji karty do konta).

▶️ Platforma FX Pl@net to internetowa usługa umożliwiająca transakcje walutowe, udostępniona w bankowości internetowej. Jej aktywacja (zgodnie z regulaminem) wygląda następująco:
"dokonana przez posiadacza Konta Osobistego oraz Konta Walutowego poprzez zalogowanie się do bankowości internetowej GOonline przez przeglądarkę internetową na komputerze, w kolejnym kroku wybranie zakładki: Usługi lub Moje Finanse, a następnie w Wymiana walut – Przejdź do FX Pl@net i akceptacja Umowy Transakcji Walutowych i Elektronicznej Platformy Walutowej oraz Regulaminu transakcji walutowych i Elektronicznej Platformy Walutowej"


Jeśli zaś chodzi o konto walutowe, to tutaj regulamin promocji dopuszcza wymiany w ramach następujących par walutowych: EUR/PLN, USD/PLN, GBP/PLN, CHF/PLN, EUR/USD, GBP/USD, EUR/GBP, EUR/CHF, GBP/CHF, USD/CHF.

▶️ Wpływy na konto (na potrzeby promocji; na sumę min. 1000 zł w miesiącu) mogą pochodzić z dowolnego źródła (poza przelewami między własnymi rachunkami w BNP Paribas, Raiffeisen Polbank i BGŻ Optima oraz wpłatami gotówkowymi). Ten warunek najprościej będzie spełnić, wykonując przelew z własnego konta w innym banku na konto w BNP Paribas. Wpływ oznacza jedynie pojawienie się środków w historii konta - nie ma wymogu ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas.

▶️ Płatności kartą na potrzeby promocji można wykonywać zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie. W tym drugim przypadku BNP Paribas nie będzie brał pod uwagę transakcji wykonanych: "za pośrednictwem lub przy zastosowaniu systemu płatności internetowej podmiotu trzeciego takich jak np.: BLIK, PayU, Przelewy 24, Dotpay, Blue Media (wyłączenie to nie obejmuje operacji dokonanych przy wykorzystaniu cyfrowego portfela, w tym: Google Pay i Apple Pay".

▶️ Regulamin promocji wyklucza płatności kartą wykonywane w miejscach, w których terminal płatniczy ma przypisany jeden z poniższych kodów MCC (to kod mający na celu wskazywać dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy): 
- 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne, - 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska), - 6012, określający instytucje finansowe, - 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych, - 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, - 4829, określający internetowe przekazy pieniężne 

Choć ta lista może wydawać się obszerna, to w praktyce bankowi chodzi właściwie o wyeliminowanie tych miejsc, gdzie można zrobić większy obrót, a najczęściej bez faktycznego robienia zakupów. Za to płacić można w różnych sklepach (np. spożywczych, odzieżowych, budowlanych czy motoryzacyjnych), marketach, na stacjach paliw, w kinach, lokalach gastronomicznych, drogeriach czy aptekach itp. Te transakcje będą zaliczone. 

🔎 Konto Otwarte na Ciebie - prześwietlenie oferty BNP Paribas


Główne cechy Konta Otwartego na Ciebie, czyli konta osobistego w BNP Paribas zakładanego w powyższej promocji, to:
 • 0/2,50 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta nie zostanie pobrana (co do końca 2024 roku zapewnia regulamin promocji "Konto za 0 zł"), jeśli zostaną spełnione poniższe warunki:
  • co najmniej jeden raz w miesiącu zalogujesz się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej BNP Paribas;
  • na koniec miesiąca będziesz posiadać zgody na "otrzymywanie drogą elektroniczną informacji stanowiących informacje handlowe (...), w tym wiadomości SMS oraz e-mail, dotyczących nowych produktów, usług, promocji produktów oferowanych przez Bank oraz usług podmiotów wchodzących w skład grupy kapitałowej, do której należy Bank" oraz "przedstawianie przez Bank drogą telefoniczną informacji dotyczących ofert lub promocji produktów i usług oferowanych przez Bank, (...)", a także nie zgłosisz sprzeciwy na przetwarzanie danych osobowych i profilowanie przez bank; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną; 
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za Kartę Otwartą na Dzisiaj nie zostanie pobrana, jeśli w miesiącu poprzednim zostanie spełniony jeden z poniższych warunków: 
  • kartą, której dotyczy opłata, wykonane zostały co najmniej 3 płatności (na dowolne kwoty) lub
  • użytkownik karty nie ukończył 26. roku życia;
 • z Kartą Otwartą na Dzisiaj wypłaty gotówki darmowe są wyłącznie z bankomatów własnych banku oraz sieci Planet Cash (darmowe wypłaty z dowolnych bankomatów w Polsce dotyczą tylko osób w wieku 18-26 lat).

Pamiętaj o wykonywaniu tych 3 płatności kartą miesięcznie, bo transakcje Blikiem nie są tym samym - to odrębna forma płatności.

Jeśli zaś chodzi o Konto Walutowe (EUR, USD, GBP i/lub CHF) to rachunek prowadzony za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków.

✍ Złożenie wniosku o Konto Otwarte na Ciebie objętego promocją "Wymieniaj bez granic" możliwe jest wyłącznie na stronie promocji. Wówczas umowę z bankiem można zawrzeć za pomocą kodu z SMSa przesłanego przez bank - po tym przyjedzie kurier celem dopełnienia formalności (zweryfikuje tożsamość i przy okazji dostarczy też kartę do konta). 

Alternatywnym sposobem zawarcia umowy o konto jest wideoweryfikacja. W tym przypadku trzeba zarejestrować się na wyżej wspomnianej stronie promocji i tam zacząć składać wniosek, a dopiero na etapie wyboru metody zawarcia umowy będzie trzeba wskazać ścieżkę z wideoweryfikacją (za pomocą aplikacji mobilnej). Wtedy otrzymasz SMS od banku i w dalszym kroku będzie należało pobrać aplikację, by za jej pomocą kontynuować otwieranie konta (już zgodnie ze wskazówkami w aplikacji).📚 Przydatne dokumenty:

9 komentarzy:

 1. No może by wypadało coś napisać o kosztach wybrania tej zakupionej u nich waluty (wymóg promocji), np. transakcji walutowej kartą lub przelewem walutowym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin promocji nie wymaga ani płatności kartą w obcych walutach, ani przelewów walutowych. Warunkiem promocji jest jedynie kupno waluty - kursy w FX Pl@net są o wiele korzystniejsze, niż standardowe kursy bankowe (bo już bez tak dużych spreadów). Opłat przy wymianie nie ma, bo to przelewy wewnętrzne - środki będą pobrane z konta PLN i odpowiednia liczba jednostek waluty trafi na rachunek walutowy. O koszcie (zysku/stracie) takiej wymiany nie napiszę, bo kursy są walut zmieniają się cały czas, więc to już zależy kto kiedy kupi (i później ewentualnie sprzeda).

   Usuń
  2. no to napisałem, ze by wypadało coś napisać o kosztach wybrania tej zakupionej u nich waluty (wymóg promocji), np. transakcji walutowej kartą lub przelewem walutowym. Przecież nikt nie kupuje waluty by ładnie się prezentowala na koncie. Jak jej użyć, ile jej użycie kosztuje. Bo z tego co widzę praktycznie się nie da bez ogromnych opłat (opłaty za przelew walutowy, opłaty za kartę wielowalutową itd).

   Usuń
 2. Czy dobrze rozumiem, że wystarczy jednego dnia kupić 300 USD/EUR/CHF/GBP, następnego dnia sprzedać oraz powtórzyć operacje w kolejnym miesiącu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie.

   Usuń
  2. Teoretycznie najtaniej to zrobić oszczędzająć na spreadzie przez kupienie 70 USD za ok. 280pln i później sprzedanie i kupienie z powrotem 280 pln też daje łączne transakcje na ponad 300 jednostek waluty, regulamin mówi wprost o dowolnej walucie, PLN jest też walutą.

   Usuń
 3. Jakie waluty można kupić? Czy w grę wchodzą tylko cztery podstawowe, czy można kupić inne waluty?

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam problem z założeniem konta. Posiadam już kartę kredytową, rejestruje się na stronie promocji, aplikacji już nie ściągam bo mam i tam jedyna opcja jest konto osobiste z bonem do allegro 200 zł. Nawet przy próbie wejścia w ten wniosek pojawia się błąd i żeby się zgłosić do oddziału:/ Jest na to jakaś rada?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzwonisz na infolinię i rezygnujesz z dostępu do bankowości elektronicznej. Usuwasz aplikację i dopiero wtedy składasz wniosek. Z kurierem wtedy na pewno przejdzie. Czy przez aplikację to nie wiem ale możesz spróbować.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...