Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata Plus w Toyota Banku: do 6,5% (także dla większych sum)

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

25.04.2024

Lokata Plus w Toyota Banku: do 6,5% (także dla większych sum)

Takie wieści to zawsze dobre wieści.

Lokata Plus w Toyota Banku
Toyota Bank zdecydował się na podwyżkę oprocentowania Lokaty Plus. Teraz można tu uzyskać 6,3 lub 6,5% w skali roku - odpowiednio na 6 i 9 miesięcy.

Aktualnie śmiało można znaleźć wyższe oprocentowanie w innych bankach. Wszak chociażby Pekao daje 7% w skali roku (na 5 miesięcy, do 100 tys. zł; dodatkowo na otwierających konto osobiste czeka premia 200 zł), a w Aliorze 7% w skali roku dostępne jest dla nowych klientów (na 92 dni, do 100 tys. zł; za otwarcie konta osobistego bank płaci do 500 zł).

W Toyota Banku niestety nie ma promocji powitalnej z bonusami na start. Jednak promocyjne oprocentowanie (do 6,5%) dostępne jest na dłuższy okres i dla większych kwot.

Z Lokaty Plus skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci Toyota Bank - nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków (np. bank nie wymaga wpłaty "nowych środków"). Niezbędne jest tylko posiadanie/założenie konta osobistego.


💰📈 Lokata Plus w Toyota Banku


Najważniejsze cechy tej oferty to:
 • minimalna kwota lokaty: 2 000 zł
 • maksymalna kwota lokaty: 100 000 zł
 • liczba Lokat Plus jaką może założyć klient: 10 (co oznacza możliwość ulokowania w sumie nawet miliona złotych, acz pamiętaj, że limit ochrony środków przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny to kwota nieprzekraczająca równowartości 100 tys. euro)
 • oprocentowanie (stałe; podawane w skali roku) uzależnione od okresu umownego:
  • 5,7% na 3 miesiące 
  • 6,3% na 6 miesięcy
  • 6,5% na 9 miesięcy
  • 5,1% na 12 miesięcy
 • kapitalizacja odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku przedterminowego zerwania umowy, bank wypłaci 1/10 należnych odsetek).

W swej ofercie Toyota Bank udostępnia też Lokatę Plus na okres 1, 24 i 36 miesięcy, ale te warianty pomijam, bo oprocentowanie wynosi poniżej 5% w skali roku.

By skorzystać z Lokaty Plus, niezbędne jest posiadanie lub założenie konta osobistego w Toyota Banku. 

🔎 Moto Konto - prześwietlenie oferty Toyota Banku


Główne cechy konta osobistego z oferty Toyota Banku to:
 • 2,49 zł - opłata miesięczna za konto pobierana jest na początku każdego miesiąca kalendarzowego, ale w kolejnym bank ją zwraca w przypadku utrzymywania: 
  • minimalnego miesięcznego średniego salda konta w wysokości 1 000 zł lub 
  • minimalnego miesięcznego średniego salda lokat w wysokości 2 500 zł, lub 
  • po dokonaniu z konta minimum raz w miesiącu spłaty raty kredytu samochodowego posiadanego w Toyota Bank Polska S.A., lub 
  • po dokonaniu z konta minimum raz w miesiącu spłaty raty z tytułu umowy leasingu w Toyota Leasing Polska Sp. z o.o., gdzie
   "Średnie miesięczne saldo konta obliczane jest jako suma sald na koniec każdego dnia miesiąca kalendarzowego, podzielona przez ilość dni w danym miesiącu. Średnie miesięczne saldo lokat to saldo środków zgromadzonych na innych rachunkach oraz na wszystkich posiadanych lokatach, obliczane jako suma sald na koniec każdego dnia miesiąca kalendarzowego, podzielona przez ilość dni w danym miesiącu". 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej; 
 • 0 zł za wydanie i posiadanie karty wydawanej do konta; 
 • prowizja za wypłatę gotówki w dowolnym bankomacie w Polsce: 
  • 0 zł za pierwsze trzy wypłaty w miesiącu; 
  • 4,50 zł za czwartą i kolejną wypłatę gotówki w miesiącu. 

Do korzystania z Moto Konta w Toyota Banku niezbędne jest posiadanie telefonu z oprogramowaniem Android lub iOS, gdyż potwierdzanie dyspozycji (w tym autoryzacja logowania do bankowości internetowej) odbywa się wyłącznie za pomocą aplikacji mobilnej (bank nie udostępnia innej metody autoryzacji).

✍ Po złożeniu wniosku o Moto Konto, umowę o konto w Toyota Banku zawrzeć można On-line, czyli z wykorzystaniem wideoweryfikacji, potwierdzając tożsamość poprzez kamerkę internetową (np. w telefonie) lub za pośrednictwem kuriera.

📧 Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi i lokatami z najwyższym oprocentowaniem. Jeśli nie chcesz przegapić takich okazji, jak ta powyższa, zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga:

📚 Przydatne dokumenty:

33 komentarze:

 1. To limit też podnieśli? Bo było 10 x 40 tys.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, limit kwoty, którą można wpłacić na pojedynczą lokatę, też został niedawno podniesiony do 100 tys. zł.

   Usuń
 2. Do kiedy lokata dostępna? Przydałaby się taka informacja a jej nie widzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokaty Plus z tym oprocentowaniem dostępne są do odwołania - brak informacji o dacie końca dostępności (byłoby tak, gdyby to była konkretna promocja ze swoim regulaminem). To oferta, która wynika z tabeli oprocentowania, więc może zmienić się w dowolnym momencie.

   Usuń
  2. wystarczy mieć u nich konto IKO aby założyć lokatę plus?

   Usuń
  3. Nie, bo to konto oszczędnościowe a trzeba mieć konto osobiste.

   Usuń
  4. wystarczy mieć konto IKO, przed chwilą założyłem lokatę.

   Usuń
  5. Na IKO zapowiada się ostry zjazd w dół. Wibor 3m mocno wczoraj spadł. Tak przynajmniej podaje Bankier.

   Usuń
 3. Można złożyć wniosek o lokatę a dopiero później w jakimś czasie ją opłacić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Musisz mieć pieniądze na koncie Moto i stamtąd pobierają ci środki na lokatę.

   Usuń
 4. Szkoda że dopiero teraz. Bo wziąłem udział w promocji i musiałem saldo zachować na innych lokatach z niższym oprocentowaniem...

  OdpowiedzUsuń
 5. Niedawno zamykałem u nich konto i nawet na koniec mnie oszukali nie wypłacając wcześniej pobranej opłaty za konto choć spełniłem warunki jej całkowitego zwrotu. Sprawa oczywiście zgłoszona do rzecznika.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy na pewno? Bo odnoszę wrażenie że najbardziej krzykliwi się burzą a do końca nie znają mechanizmu pobierania i zwrotu opłaty. Dla leniwych zatem wytłumaczę:

   1. kwietnia pobierają opłatę 2,49 zł za kwiecień
   1. maja pobierają opłatę 2,49 zł za maj
   do 10-go dnia roboczego maja zwracają opłatę za kwiecień o ile w kwietniu był spełniony jeden z warunków.

   Zatem jeśli ktoś np. 20-go kwietnia złożył wypowiedzenie to 20-go maja zamkną mu konto. Oczywiście że wtedy opłata za maj (ta z 1-go maja) nie wróci jak już w maju nie będzie spełniony warunek darmowości konta.

   Usuń
  2. @Anonimowy, 26 kwietnia 2024, 14:02
   "Czy na pewno? Bo odnoszę wrażenie że najbardziej krzykliwi się burzą a do końca nie znają mechanizmu pobierania i zwrotu opłaty" - co powoduje, że odnosisz takie wrażenie nie znając nawet sytuacji osoby, której odpisujesz?

   Usuń
  3. Dyspozycję zamknięcia Moto Konto złożyłam 15. marca. W związku z posiadaniem lokaty na kwotę 20k kończącej się 12. kwietnia zgodnie z wymogami określonymi w TOiP spełniłam warunek darmowości mojego konta osobistego w m-cu kwietniu i oczekiwałam zwrotu pełnej opłaty za ten m-c, ale tak się nie stało - nie znam banku, który nie respektował by własnej TOiP.

   Usuń
 6. A niedawno trąbili że Lokata Sakura taka super 5,8% najlepsza.

  OdpowiedzUsuń
 7. Odnoszę wrażenie że już skończyły się obniżki oprocentowania i teraz banki idą w drugą stronę. Coraz częściej podnoszą %. Ciekawe co jest powodem? Inflacja mocno spadła, stopy RPP nie zmieniają się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spadek inflacji na pewno nie jest powodem tej 'masowej' podwyżki wysokości oprocentowania ofert 😋

   Usuń
  2. Wystarczy spełnić jeden warunek, czyli 1000 na koncie lub 2500 na lokacie lub spłatę kredytu, czy wszystkie czyli 1000 na koncie i 2500 na lokacie i spłatę kredytu?

   Usuń
  3. Wystarczy jeden warunek, ale uwaga u nich "lokaty" to także tzw. konto indeksowane IKO

   Usuń
  4. @Anonimowy, 26 kwietnia 2024, 12:42 - dokładnie, obniżki wysokości oprocentowania lokat to zazwyczaj następstwo obniżek stóp procentowych co widać w niemal każdym banku.

   Tutaj mamy do czynienia z sytuacją, w której oni po prostu dość mocno odczuli kwietniowy odpływ kasy z zakończonych Lokat Plus i teraz usiłują to zrekompensować, gdyż ta Sakura niewiele pomogła :)

   Usuń
  5. Jeden. Dlatego jak Złotówa punktuje te warunki to między każdymi masz "lub"

   Usuń
  6. Ta oferta Sakura miała jeden poważny mankament, tzn. obowiązek utrzymywania salda lokat i zapewne dlatego niewiele pomogła 😋

   Usuń
  7. Co ślepemu po oczach? Przepraszam, rzeczywiście LUB stoi jak wół. Dzięki za odpowiedź. W takim razie to idealne miejsce dla moich pieniędzy. Trochę nie ma sensu lokata na mniej niż 2500 w moim przypadku, więc jest super. Super jest też to, że nie jest to promocja z maksymalnym limitem na poziomie 50 tyś. Dzięki jeszcze raz za odp i przepraszam za niepotrzebne pytanie

   Usuń
  8. Lokata Sakura dawała i tak wyższe oprocentowanie:)

   Usuń
  9. Nadciągająca wojna.

   Usuń
 8. Czyli moje ciężko zarobione dwie złotówki razem z czterdziestoma dziewiecioma groszami zawsze będą zakładnikami, bo opłata pobierana jest z góry i ewentualnie zwracana po spełnieniu warunków? A po rozwiązaniu umowy, zwrócą tą opłatę na konto w innym banku, czy przepada?

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwaga: do obliczania odsetek za kilkumiesięczne lokaty używają w tym roku podzielnika 366 - każdy pretekst jest dobry, żeby mniej wypłacić klientom!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam. Tak zrobili nawet dla mojej lokaty rocznej zakończonej w styczniu używając podzielnika 366 dla okresu przypadającego na ten rok - groteska!

   Usuń
  2. Jak im to uchodzi? Z tego co mi wiadomo, to żaden inny bank tak nie robi

   Usuń
  3. Zbyt mało ludzi ma świadomość takich praktyk, a jeszcze mniej zgłasza je do instytucji nadzorczych - ot co!

   Usuń
 10. jesli nie mam lokaty to czy ten 1000zł wystarzczy ze bede trzymał przez jedn dzien czy musze trzymać przez cały miesiąc?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Średnie miesięczne saldo. Czyli codziennie 1k albo chociaż przez pół miesiąca 2k.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...