Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij 600 zł w bonusach pieniężnych za kartę Citi Simplicity

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

1.12.2023

Zgarnij 600 zł w bonusach pieniężnych za kartę Citi Simplicity

Wystartowała kolejna, prosta promocja karty kredytowej Citibanku.

Gwarantowane 600 zł w bonusach pieniężnych za kartę Citi Simplicity
Określenie, że jest prosta, ma już zawarte w swej nazwie ("Prosta oferta z Kartą Kredytową Citibank"). Do wzięcia czekają bonusy pieniężne o łącznej wartości 600 zł. Do tego bank daje roczne zwolnienie z opłaty za kartę, co pozwala z jednej strony ją przetestować, a z drugiej "na czysto" zyskać faktycznie 6 stów. 

[Promocja zakończona. Sprawdź obecnie dostępne promocje w Citibanku.]

Gwarantowane 600 zł w bonusach pieniężnych za kartę Citi Simplicity


Co warto wiedzieć o promocjach bankowych? Na wstępie kilka zdań wyjaśnienia dla osób, które z tego typu promocją spotykają się być może pierwszy raz (bo jeśli jesteś Czytelnikiem bloga Bankobranie od dłuższego już czasu, to dobrze wiesz, że podobnych promocji jest dużo i można dzięki nim sporo zyskać - Ciebie zapraszam do części wpisu nieco niżej, zaraz pod podkreśleniem). 

Jak to się dzieje, że bank rozdaje takie nagrody? Wszak mówią: "nie ma nic za darmo". I to prawda. "Za darmo" nie ma i tutaj, bo bank wymaga zawarcia umowy i wykonywania płatności kartą. W przypadku promocji bankowej, takiej jak ta, bank premiuje jedynie wtedy, gdy już klienta pozyska i ten wykaże się określoną aktywnością. Dla banku jest to jednak o wiele lepszy sposób na przekonanie klientów do swej oferty, niż płacenie kroci za reklamę w mediach, której efektywność ciężko zresztą zmierzyć. Oczywiście dla banku liczy się też potencjał. Nowy klient może przecież skorzystać też z innych produktów, aczkolwiek to nie jest wymagane i przez promocję można przejść nie ponosząc ani grosza kosztów. O czym przekonało się już wielu Czytelników Bankobrania. Tego typu promocje Citibanku nie są nowością i opisuję je już od prawie 10 lat, a więc od samego początku istnienia bloga.

Co też ważne: nie jest to ani konkurs, ani loteria. Na blogu Bankobranie skupiam się głównie na promocjach, w których do wzięcia są nagrody gwarantowane. I nie inaczej jest tutaj.

Czy to na pewno nic nie kosztuje? Karta kredytowa, którą należy wyrobić w promocji może się niektórym osobom kojarzyć negatywnie skoro jest w niej słowo "kredytowa". Jednak karta kredytowa znacząco różni się od samego kredytu, który wiąże się z otrzymaniem całej kwoty do ręki i jej spłatą w ratach, a więc i z kosztami (m.in. z odsetkami). Karta daje dostęp do limitu kredytowego, z którego można, ale nie trzeba korzystać. Na potrzeby niniejszej promocji płatności kartą należy wykonywać, ale to i tak nie oznacza kosztów. Wykorzystaną kwotę spłacić można bowiem w okresie bezodsetkowym, który liczony jest dla wszystkich transakcji bezgotówkowych (a więc płatności kartą). Dzięki temu oddasz dokładnie taką samą kwotę, jaką z karty wydasz.

Choć na stronie promocji znaleźć możesz zapis "Rzeczywista roczna stopa oprocentowania: 23,15%", to jest to jedynie wyliczenie w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłacanie wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacenia karty w okresie bezodsetkowym, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle samo, ile zostało przez Ciebie wydane. Sprawdziłem to nie tylko w teorii, ale i w praktyce.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zapoznaj się z poradnikiem: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Przybliży Ci on zasady działania karty oraz wyjaśni czym jest okres bezodsetkowy.
__________________

NOWOŚĆ: Promocja "Prosta oferta z Kartą Kredytową Citibank": 600 zł w bonusach pieniężnych za kartę kredytową Citi Simplicity


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i co najmniej od 1.03.2023 r. nie miała głównej karty kredytowej w Citi (tak, to nie pomyłka, że okres wykluczenia dla byłych posiadaczy karty kredytowej Citibanku jest tak krótki - dla niektórych jest to więc okazja na szybki i opłacalny powrót).

Jeśli posiadasz inne produkty Citibanku (np. konto osobiste, rachunek firmowy, kredyt czy nawet dodatkową kartę do głównej karty kredytowej z logo Citi), to możesz skorzystać z niniejszej okazji do bankobrania - pamiętaj jedynie, by o kartę zawnioskować na stronie promocji.

Zasady promocji "Prosta oferta z Kartą Kredytową Citibank


By wziąć udział w akcji i uzyskać gwarantowane nagrody w postaci bonusów pieniężnych:
 • do 31.01.2024 r. złóż wniosek o kartę Citi Simplicity (tylko tak składane wnioski kwalifikują do uzyskania bonusów o wartości 600 zł);
 • w ciągu 10 dni roboczych od złożenia wniosku o kartę, przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody - w praktyce da się to zrobić już podczas składania wniosku (można to zrobić online; choć w samym wniosku o kartę jest do wyboru opcja bez dostarczania takiego dokumentu, to pamiętaj, że jest to wymóg promocji - by otrzymać nagrodę);
 • aktywuj kartę za pomocą serwisu bankowości mobilnej Citi Mobile;
 • przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy (w każdym z tych miesięcy) wykonaj płatności kartą Citi Simplicity na dowolne, nawet drobne kwoty.

Przykładowo: jeśli umowę o kartę zawrzesz w grudniu, płatności kartą będzie należało wykonywać od stycznia do czerwca włącznie.

Za każdą płatność otrzymasz bonus 5 zł, przy czym za dany miesiąc kalendarzowy można zgarnąć maksymalnie 100 zł (co będzie sumą 20 bonusów po 5 zł każdy). Innymi słowy: by uzyskać stówkę za każdy miesiąc, w każdym wykonaj 20 płatności kartą (na dowolne kwoty). To wszystko. Miesięcy jest sześć, więc zgarnąć można nawet 600 zł (6 x 100 zł).

O przyznaniu każdej z nagród (za każdy miesiąc osobno) bank ma powiadamiać wiadomością w bankowości internetowej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jej uzyskania. Wypłata bonusów następować będzie w ciągu 30 dni od ww. wiadomości powiadamiającej o ich uzyskaniu.

Bonusy pieniężne bank wypłaci na rachunek Twej karty kredytowej. Otrzymane premie albo więc spłacą wykorzystany przez Ciebie limit, albo spowodują nadpłatę. W tym drugim przypadku środki z karty najlepiej wydać, wykonując płatności kartą (w dowolnym miejscu), niż wypłacić w bankomacie czy zrobić przelew (bo to w przypadku karty kredytowej jest kosztowne; przy płatnościach w PLN w dowolnym miejscu nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów).

Do dnia otrzymania nagrody posiadaj aktywną kartę wyrobioną w promocji, nie wypowiadaj umowy.

Płatności kartą możesz wykonać w punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach spożywczych, odzieżowych, monopolowych, budowlanych czy motoryzacyjnych, marketach, aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, księgarniach, na stacjach paliw itp.) i/lub w Internecie (m.in. na Allegro). Zwróć jedynie uwagę, że Citibank uwzględni Twoje transakcje, o ile:
 • "nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., [niżej wyjaśniam o co chodzi - przyp. Mr. Złotówa],  
• nie będą to Transakcje zwrócone"

Zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Odpadają więc transakcje w kasynach, czy u bukmacherów, a także doładowania aplikacji typu Revolut. Z racji specyficznego kwalifikowania terminali płatniczych w placówkach pocztowych, najpewniej i tam dokonywane transakcje nie zostaną uwzględnione.

[AKTUALIZACJA: dodatkowy bon 100 zł do Allegro [PROMOCJA ZAKOŃCZONA]


W dniu 13.12.2023 r. pojawiła się dodatkowa okazja do bankobrania ("Ekstra 100 zł do Allegro z Kartą Kredytową Citibank"), w której na wyrabiających kartę Citi Simplicity w niniejszej promocji z bonusami do 600 zł czeka dodatkowa nagroda - bon 100 zł do Allegro (zasady uczestnictwa są takie same, jak w promocji z bonusami do 600 zł, a więc wystarczy nie posiadać głównej karty kredytowej Citibanku co najmniej od od 1.03.2023 r.). By zdobyć bon, wniosek o kartę Citi Simplicity (poprzez stronę promocji z bonusami pieniężnymi do 600 zł) złóż w okresie od 13. do 29.12.2023 r.

Po podpisaniu umowy i aktywacji karty za pośrednictwem bankowości mobilnej Citi Mobile, nagrodę dostaniesz SMS-em w ciągu 5 dni roboczych. Do czasu otrzymania nagrody, posiadaj aktywną kartę (nie wypowiadaj, ani nie odstępuj od umowy). Bon ma mieć ważność do 30.06.2024 roku.

Promocja z bonami Allegro obowiązuje do wyczerpania dostępnej puli 250 zawartych umów o kartę - jeśli dojdzie do przedterminowego wykorzystania limitu, informacja o tym fakcie pojawi się tutaj.

Co ciekawe, póki co na stronie promocji nie ma informacji o bonach na Allegro. Jednak bank udostępnił już nową okazję do bankobrania - jest jej regulamin (linkuję do niego na końcu niniejszego wpisu; zresztą informację o starcie dodatkowej promocji dostałem bezpośrednio od banku). A to właśnie regulamin jest wiążący, a nie szybciej czy później pojawiające się komunikaty na stronie dedykowanej akcji. Donoszę o tej promocji czym prędzej, bo ze względu na ograniczoną pulę warto się pospieszyć z udziałem.]

Kto może uzyskać kartę kredytową w Citibanku? 


Osoba wnioskująca o kartę Citi Simplicity, powinna spełniać poniższe kryteria:
 • wiek - minimum 18 lat; 
 • dochód netto - min. 1200 zł lub w przypadku działalności gospodarczej min. 2 500 zł; 
 • zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; w przypadku działalności gospodarczej wymagane jest jej prowadzenie od co najmniej 2 lat

Źródłami dochodu osoby wnioskującej o kartę, które akceptuje Citibank, są nie tylko umowy o pracę i działalność gospodarczą, ale również umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak te same wymogi minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.

Karta Citi Simplicity - prześwietlenie oferty Citibanku


Karta kredytowa Citi Simplicity
Kartę bank wydaje za 0 zł. 

Na uczestników promocji z bonusami do 600 zł czeka jeszcze jeden przywilej - brak opłaty miesięcznej za kartę przez 12 kolejnych miesięcy, począwszy od pełnego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (w tym przypadku regulamin promocji bierze górę nad zasadami wynikającymi z taryfy prowizji i opłat). Za pierwszy niepełny miesiąc opłata za kartę również nie jest pobierana.

To czas, w którym możesz kartę przetestować. Gdy już zgarniesz bonusy i z jakiegokolwiek powodu uznasz, że tego typu karta nie jest Ci potrzebna, to możesz z niej bez konsekwencji zrezygnować (o czym bank zresztą informuje na stronie promocji: "Testujesz i rezygnujesz. Jeśli Karta Kredytowa nie spełni Twoich oczekiwań możesz skontaktować się z nami i zrezygnować" - a taka rezygnacja jest prosta, bo wystarczy np. wysłanie dyspozycji za pośrednictwem bankowości internetowej, w zakładce 'Kontakt')..

Po upływie 12 miesięcy - jeśli kartę sobie pozostawisz - opłaty za kartę nadal będzie można uniknąć, ale już nie na warunkach regulaminu promocji, a zgodnych z taryfą opłat i prowizji (na dzień dzisiejszy takie warunki dla "standardowego" posiadacza karty to 1000 zł płatności w miesięcznym okresie rozliczeniowym karty).

Wyrabiając kartę, pamiętaj, by nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone, czyli obsługi karty przez telefon - czego nie należy mylić z bankowością mobilną za pomocą aplikacji), ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane. Tak samo samodzielnie nie warto nadpłacać karty kwotą 200 zł lub wyższą. Co oznacza to nadpłacanie? To proste - jeśli kartą wykonasz płatności na sumę min. 300 zł, to wystarczy, że spłacisz (przelewając na rachunek karty) 300 zł. Możesz przelać więcej, ale jeśli już, to maksymalnie 499,99 zł - tak by nie powstała nadpłata na właśnie 200 zł. I tu - z racji tego, że premie do 100 zł będą wpływać na rachunek karty kredytowej, a więc mogą powodować nadpłatę - to zacytuję przyjaźnie brzmiący zapis z regulaminu:
Kwota Nagrody 1 [bonusy po 5 zł za każdą transakcję, do 100 zł miesięcznie - przyp. Mr. Złotówa] (...) nie będzie brana pod uwagę przy naliczeniu opłaty z tytułu obsługi nadpłaty na rachunku karty kredytowej, naliczanej w przypadku wystąpienia w cyklu rozliczeniowym salda dodatniego równego lub wyższego niż 200 zł"


Jeśli chcesz zyskiwać na najlepszych promocjach bankowych, skorzystaj z prostego i niezawodnego źródła informacji, jakim jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis zajmuje tylko chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedykolwiek z jakiejkolwiek przyczyny tak postanowisz):

17 komentarzy:

 1. Płatności mogą być w tym samym miejscu i jedna po drugiej?

  OdpowiedzUsuń
 2. jak zwykle problemy ze skladaniem wniosku przez internet, zawieszony system, system nie dziala, system wisi, czy oni nigdy tego nie poprawią?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak się coś nie udaje to za parę dni zadzwonią i poprowadzą telefonicznie.

   Usuń
 3. Założyłem kartę we wcześniejszej promocji i od ponad 2 tygodni nie mogę zarejestrować karty w bezcennych chwilach. Ktoś miał podobną sytuację ?

  "Teraz nie możemy zrealizować Twojego zlecenia, po szczegóły skontaktuj się z CitiPhone +48 22 362 2484. Opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora"

  OdpowiedzUsuń
 4. od 3 lat korzystam z bankobranie i podziwiam tak szczegółowe, niezmienne podejście w opisach promocji bankowych. Super blog

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpisuję się pod tą opinią. Mój staż na blogu tutaj to już 7 lat. Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Czy wystarczy przesłać wyciągi bankowe z ostatnich 3 miesięcy podczas składania wniosku? Czy muszę jeszcze jakoś dodatkowo przedstawić dokumenty dochodowe w ciągu 10 dni od złożenia wniosku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyciągi z potwierdzeniem wpływu wynagrodzenia wystarczą.

   Usuń
 6. Jaki dokument wymagają w przypadku emeryta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyciąg z konta za ostatnie 3 m-ce wystarczy.

   Usuń
  2. nie prawda, trzeba przedstawić decyzję o emeryturze

   Usuń
 7. Czy zgody marketingowe są wymagane?

  OdpowiedzUsuń
 8. Jaki jest minimalny limit na karcie kredytowej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam 4 tys. ale ktoś pisał że może być już od 1,5 tys.

   Usuń
 9. Jeśli aktywowałem kartę przez citionline to pewnie wszystko w p.... ? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W podobnych przypadkach w przeszłości, Czytelnicy informowali, że zgłoszenie reklamacji pomagało. Zatem warto poprosić o uwzględnienie.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...