Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto Mega Oszczędnościowe w Aliorze: 6% do 200 tys. zł (+ 500 zł premii za konto osobiste)

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

19.12.2023

Konto Mega Oszczędnościowe w Aliorze: 6% do 200 tys. zł (+ 500 zł premii za konto osobiste)

Wystartowała kolejna promocja oprocentowania dla nowych środków w Aliorze. 

Konto Mega Oszczędnościowe 42. edycja: do 6% do 200 tys. zł
To już 42. edycja promocji, która przynosi 6% w skali roku do 200 tys. zł - takie oprocentowania można zapewnić sobie na 3 miesiące.

[Promocja zakończona. W dn. 23.01.2024 r. pojawiła się nowa, 43. edycja promocji oprocentowania dla nowych środków na Koncie Mega Oszczędnościowym, która przyniosła obniżkę oprocentowania do 5,5% w skali roku. Taki poziom (na ten moment) mnie nie interesuje, więc nowej edycji nie poświęcam odrębnego wpisu. Polecam: ranking kont oszczędnościowych.]

Z promocji na Koncie Mega Oszczędnościowym mogą skorzystać wyłącznie posiadacze konta osobistego w Aliorze. Jeśli takiego jeszcze nie masz, sprawdź jak zgarnąć do 500 zł premii na start. W podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegóły promocji, zasady uczestnictwa oraz prześwietlenie konta osobistego z oferty Aliora. Poniżej skupiam się już wyłącznie na omówieniu oferty dla oszczędzających.

Konto Mega Oszczędnościowe 42. edycja: do 6% do 200 tys. zł


Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym to:
 • dostępność promocji: od 19.12.2023 do 22.01.2024 r. (to czas, w którym należy dokonać pierwszej wpłaty "nowych środków" na Konto Mega Oszczędnościowe, która aktywuje niniejszą edycję promocji oprocentowania);
 • kwota dla której obowiązuje promocyjne oprocentowanie: do 200 000 zł;
 • czas przez jaki bank gwarantuje utrzymanie promocyjnego oprocentowania: 3 miesiące od aktywacji promocji, a więc od pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe;
 • oprocentowanie:
  • 4,0% w skali roku dla nowych środków lub
  • 6,0% w skali roku - oprócz wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe, należy również spełnić dodatkowy warunek: w cyklu rozliczeniowym wykonaj min. 5 płatności kartą wydaną do jednego konta (Czym jest ów cykl rozliczeniowy? Zgodnie z regulaminem promocji "dla danego miesiąca kalendarzowego Promocji zaczyna się w dniu, który poprzedza ten miesiąc i kończy w przedostatnim dniu tego miesiąca").

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem i założysz Konto Mega Oszczędnościowe (najkorzystniej z kontem osobistym we wspomnianej promocji z bonusami do 500 zł), to sytuacja jest jasna i klarowna. Wszystkie środki, jakie wpłacisz do banku, będą nowymi i będą kwalifikować się do uzyskiwania nawet 6% w skali roku. Jeśli jednak już posiadasz produkty w Aliorze, to teraz trzeba będzie wyliczyć "nowe środki".

Jak Alior Bank liczy nowe środki? 


Przez "nowe środki" bank rozumie wszystko to, co będzie ponad saldo środków klienta na koniec dnia 13.12.2023 roku. Do tego salda zliczane są środki na posiadanych oraz współposiadanych: 
 • rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych (w tym na Koncie Jakże Osobistym), 
 • rachunkach oszczędnościowych (do tego wliczają się środki na Koncie Mega Oszczędnościowym) oraz
 • lokatach w PLN.

Weryfikacja nowych środków przez Alior Bank następuje na koniec każdego dnia, więc saldo "starych" środków w praktyce trzeba utrzymywać ciągle przez czas uczestnictwa w promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym.

Z promocji skorzystać może wyłącznie osoba, która aktualnie nie bierze udziału w poprzednich edycjach promocji Konta Mega Oszczędnościowego. Jeśli jednak kiedyś było Ci już dane korzystać z tych promocji (dostępnych już od dłuższego czasu, bo obecnie mamy do czynienia już z 42. edycją), ale okres promocyjnego oprocentowania już się u Ciebie zakończył, to droga do udziału w nowej edycji promocji jest otwarta. Trzeba jedynie zapewnić wpływ nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe (oraz w każdym cyklu wykonać min. 5 płatności kartą).

Na koniec dodam jeszcze, że promocji nie aktywuje przelew środków z rachunku maklerskiego prowadzonego w Biurze Maklerskim Aliora.

Konto Mega Oszczędnościowe - szczegóły oferty


Konto Mega Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, który Alior Bank otwiera i prowadzi za 0 zł (bez warunków).

Wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Alior Banku (zlecane przez bankowość internetową lub w aplikacji mobilnej) są realizowane za 0 zł. Ograniczenie obowiązuje tylko w przypadku wykonywania przelewów z Konta Mega Oszczędnościowego bezpośrednio na rachunki w innych bankach - wtedy wyłącznie pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł, a za drugi i każdy kolejny wykonany w tym samym miesiącu będzie trzeba zapłacić 8 zł.

Odsetki na Koncie Mega Oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień utrzymywania na nim środków, ale ich dopisanie do konta (czyli kapitalizacja) następuje na koniec miesiąca kalendarzowego. Promocyjnym oprocentowaniem objęte może być tylko jedno Konto Mega Oszczędnościowe klienta.

Środki zgromadzone na rachunkach w Alior Banku (w tym na Koncie Mega Oszczędnościowym) są bezpieczne, gdyż podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

Jeżeli chcesz założyć Konto Mega Oszczędnościowe, to możesz to zrobić już za pośrednictwem wniosku o konto osobiste w promocji, w której do wzięcia są bonusy do 500 zł za Konto Jakże Osobiste w Aliorze (zgodnie z regulaminem w promocji udział biorą wyłącznie wnioski o konto złożone przez Internet). Wolę otwarcia Konta Mega Oszczędnościowego odznaczysz na jednym z pierwszych etapów wniosku o konto osobiste.

Z kolei osoby już posiadające konto osobiste w Alior Banku, Konto Mega Oszczędnościowe założyć mogą "na klik" po zalogowaniu do bankowości internetowej (Oferty => Oszczędności). Zwróć uwagę, że chodzi o Konto Mega Oszczędnościowe, a nie "standardowe" Konto Oszczędnościowe (to inny rachunek, na którym oprocentowanie 6% w skali roku nie jest dostępne).

💡 Przy okazji dzisiejszego wpisu przypomnę, ż trwa urodzinowa loteria Aliora, w której wygrać można do 150 tys. zł.

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

35 komentarzy:

 1. Jak mam konto Internetowe to muszę zmienić na Jakże Osobiste? Czy nie i też mogę mieć 6proc na Mega Oszczędnościowym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potrzebne jest jedynie konto osobiste (bez względu na jego typ).

   Usuń
 2. Miałem wcześniej w tym roku Konto Mega Oszczędnościowe (chociaż jego oprocentowanie padło mi dużo szybciej niż myślałem). Mam tam infomację "promocja jest nieaktywna". Chciałbym skorzystać z tej promocji 6%. Czy jest to możliwe w tym przypadku? Musieliby mi zamknąć to konto i wtedy dostałbym opcję założenia go na nowo z poziomu aplikacji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocję aktywujesz jak wpłacisz nowe środki na KMO.

   Usuń
  2. Tak, możliwe. Nie musisz zamykać KMO i otwierać kolejnego. Na tym samym możesz mieć kolejną edycję promocji o ile już zakończyła ci się inna i teraz zapewnisz nowe środki. Sprawdzone.

   Usuń
 3. Uważajcie na tą promocje. Każdego miesiąca oprocentowanie spada i jest podnoszone dopiero po spełnieniu warunków (i z tym też są problemy) nie warto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale na co niby uważać? Przecież masz jasno wyłożone że jest 4% i po spełnieniu warunków + 2 p.p. czyli 6%. Ale jak spełnisz warunki to wtedy odsetki za cały miesiąc są wg 6%. Po to jest czas na zrobienie płatności do przedostatniego dnia miesiąca by ostatniego wiedzieli jakie odsetki wypłacić - wg 4 czy wg 6%.
   O wiele mądrzej to rozwiązali niż w Milennium gdzie czas na płatności jest do końca miesiąca i przez to na koniec miesiąca wypłacają tylko odsetki wg podstawowego oprocentowania a dodatkowe promocyjne osobno później.

   Usuń
 4. W tym banku wszystko jest jasne i przejrzyste. Masz podgląd do promocji. I widać od razu wyższe oprocentowanie jak spełnisz warunki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chcę zrobić obrót kartą kredytową Alior, aby nie zapłacić opłaty rocznej.
  1. Czy mogę opłacać kartą kredytową w Payappce rachunki kod MCC 6012?
  2. Czy Alior Bank nalicza opłaty/ prowizję za takie płatności?
  Jeżeli tak to jak najprościej można uniknąć opłaty/ prowizji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Etycznie jest po prostu dokonać jak sobie życzą płatności na 15k w roku. Normalnych, nie zwracanych, bez płatności za media. Zapłacić za droższe rzeczy typu ubezpieczenie auta, rezerwację pokoju, dentystę czy co tam wypadnie. I nie kombinować. A jak za dużo te 15k na rok to zamknąć kartę przed pobraniem opłaty rocznicowej, nie pobiorą wtedy rzadnej, nawet proporcjonalnej do części roku. Wszędzie kombinatorzy, najlepiej to by chcieli revoultem obrót na karcie robić, by spelniac warunki promocji lub darmowości, a jak gdzieś platnosci blikiem dopuszczą to cwaniacy blikiem z bankomatu wypłacają i trzeba regulaminy zmieniać (patrz zwroty w Velobanku).

   Usuń
  2. Twoje uwagi są zbędne i nie na temat. Brak jest odpowiedzi na zadane pytanie.

   Usuń
 6. Jestem początkujący i mam podobne pytanie. Robię różne płatności kartą kredytową i szczerze mówiąc nie bardzo interesuje mnie kod MCC.
  Jeżeli będę robił płatność kartą kredytową BLIK lub kartą kredytową i jeżeli jakaś dodatkowa prowizja miałaby się naliczyć to przed zaakceptowaniem płatności pojawi się taka informacja czy zobaczę informację o naliczonej prowizji dopiero w historii ?
  Bardzo proszę o prostą i precyzyjną odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy do uzyskania oprocentowania 6% na koncie oszczędnościowym, wystarczy 5 płatności kartą kredytową? Czy też muszę zrobić 5 płatności kartą debetową?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napewno nie kredytową. Odkąd wprowadzili ten wymóg nie korzystam z konta Mega. Bo 5 transakcji debetową to pikuś, ale wydawać nią 300 zł dla bezplatnosci to nieporozumienie.

   Usuń
  2. To muszą być płatności kartą do jakiegoś jednego konta.

   Usuń
  3. @Anonimowy21 stycznia 2024 18:53
   ale masz moneyback więc nie tylko że nie będzie opłaty ale jeszcze ci wpadnie zwrot.

   Usuń
  4. @Anonimowy21 stycznia 2024 18:53 A jak można uniknąć opłaty za kartę debetową, bez spełniania warunków, w okresach "niekorzystania" z KMO? Można ją jakoś "zawiesić"?

   Usuń
  5. Nie masz karty debetowej = nie ma wymogu płacenia 300 zł = nie ma opłaty za kartę = ale i nie ma oproc. promocyjnego. Żyję bez karty debetowej w tym banku.

   Usuń
  6. o.k. dzięki. Miałem nieaktywną, przesłaną przez bank kartę debetową, ale "skusiłem" się na promocję. Sugerujesz żeby zrezygnować z karty? Celem uniknięcia opłat? Nie można karty jakoś "deaktywować" /?

   Usuń
  7. Nie widzę sposobu. Na dziś można mieć lepsze oproc. w Millennium, Velobank, w Pekao. Velobank bezproblemowy, darmowe przelewy nielimitowane na własny ROR z konta oszcz., do 300k, lepszy niż tu %. A grom z Aliorem. Używam u nich BLIKa dla zwrotów 1% jak już wszędzie indziej warunki pospelniam a jeszcze trzeba coś kupić w m-cu w ramach Korzyści do KJO. A propos - zamiast wydawać te 300 zł ich debetową pod batem 'jak nie to opłata' można je wydać BLIKiem stacjonarnym i 3 zł wpadnie. A może i wpaść 20zł. Alior daje takie oproc. jakby musiał, a nie chciał, niższe niż inni w danym czasie.

   Usuń
 8. Jestem początkujący i mam podobne pytanie. Robię różne płatności kartą kredytową i szczerze mówiąc nie bardzo interesuje mnie kod MCC.
  Jeżeli będę robił płatność kartą kredytową BLIK lub kartą kredytową i jeżeli jakaś dodatkowa prowizja miałaby się naliczyć to przed zaakceptowaniem płatności pojawi się taka informacja czy zobaczę informację o naliczonej prowizji dopiero w historii ?
  Bardzo proszę o prostą i precyzyjną odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale dlaczego pytasz o kartę kredytową i tutaj? O jaki bank i jaką promocję ci chodzi?

   Usuń
  2. Nie chodzi mi o żadną promocję. Mam kartę kredytową Citi i Alior. Chcę po prostu dowiedzieć się kiedy ewentualna informacja o kwocie prowizji pojawi się- przed zaakceptowaniem płatności czy dopiero w historii?

   Usuń
  3. Zawsze płacisz normalną kwotę. Prowizje doliczane są później ale to właściwie tylko w Citi który wprowadził "transakcje szczególne". Ale to chodzi praktycznie tylko o transakcje które udają płatności jak doładowania Revoluta itp, opłacanie rachunków na Poczcie.

   Usuń
 9. Kto się zastanawiał niech korzysta bo od jutra 5,5%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To pewne? Ktoś może potwierdzić?

   Usuń
  2. Niestety nowa, 43. edycja, która pojawi się jutro, przyniesie obniżkę oprocentowania do 5,5%.

   Usuń
  3. Prawdziwy cebulak zakłada teraz konto z Żubrem - zawsze to 7% + profity (nawet do 350 pln) ;^)

   Usuń
 10. Promocja Konto Mega Oszczednosciowe 42 edycja zostala aktywowana. Zapoznaj sie z aktualnym Regulaminem. W razie pytan prosimy o kontakt z infolinia, tel 19502.

  To sms jaki dziś dostałam. Wczoraj szybko wpłaciłam 100 zł dzięki informacji tutaj. Dzięki dobry człowieku za podzielenie się informacją. Od dziś już faktycznie mniej.

  OdpowiedzUsuń
 11. Poprzednia edycja na 5,5% ale jak się skończyła to już teraz nie odpalili nowej. W walce o nasze oszczędności zawisła biała flaga. Szkoda bo mi pasowało przerzucanie z Velo do Aliora i w drugą stronę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po wyborach we wszystkich bankach z udziałem Skarbu Państwa/PZU oprocentowanie zaczęło mocno spadać. Wniosek prosty.

   Usuń
  2. Też obracałem na parze Alior-Velo. Teraz zamienię na Millenium. Ale Aliora trzymam ze względu na moneyback.

   Usuń
  3. Te 2% co dają teraz na KMO to jest kpina z klientów.

   Usuń
  4. @Anonimowy, 21 lutego 2024, 19:33
   A jak nazwać te ichnie 1-procentowe zwroty za płatności niekartowe?

   Usuń
  5. Banki nie kierują się dobrem klienta. W tej „współpracy” nie ma jasno ustalonych i równych szans. To złodziejskie instytucje. A kto na to pozwala? Państwo. A to znaczy, że Państwo nie kieruje się tak naprawdę dobrem obywatela. Stwarza tylko takie pozory i to tam, gdzie jest to jeszcze wygodne. A kto to jest to „Państwo”? To ci których się wybiera jako swoich rzeczników. Jaki z tego wniosek? Państwo będzie takie, jacy są jego obywatele. I banki też. Wystarczy popatrzeć np. na kredyty w takich Niemczech i w Polsce.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...