Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: "Świąteczna Promocja Cashback": 150 zł premii za konto osobiste w Raiffeisen Digital Banku

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

5.12.2023

"Świąteczna Promocja Cashback": 150 zł premii za konto osobiste w Raiffeisen Digital Banku

Raiffeisen Digital Bank odpalił kolejną edycję promocji swego bezwarunkowo darmowego konta.

"Świąteczna Promocja Cashback": premia 150 zł za konto w Raiffeisen Digital Banku
Zasady są proste: do wzięcia czeka bonus 150 zł za wykonanie płatności na sumę min. 300 zł (mogą to być transakcje w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie). I tyle.

[Aktualizacja w dn. 31.12.2023 r.: PROMOCJA ZAKOŃCZONA. Na stronie banku pojawił się następujący komunikat: "Promocja osiągnęła limit 500 zakwalifikowanych wypłat i została zakończona z dniem 30.12.2023". Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Raiffeisen Digital Banku.]


"Świąteczna Promocja Cashback": premia 150 zł za konto w Raiffeisen Digital Banku


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, zamieszkała w Polsce, która po raz pierwszy otwiera konto w Raiffeisen Digital Bank.

Ewentualne wcześniejsze posiadanie konta w Raiffeisen Polbanku nie wyklucza z niniejszej promocji, bo to odrębny podmiot.

Nagrodą  w promocji "Świąteczna Promocja Cashback" jest bonus pieniężny 150 zł, który bank wypłaci na konto uczestnika promocji, więc te środki będzie można przelać, wypłacić lub wydać według własnego uznania.

Limit nagród. Promocja przewidziana jest dla 500 uczestników - o udziale decyduje kolejność wg daty otwarcia konta. O ewentualnym przedterminowym zakończeniu promocji (wskutek wyczerpania limitu) bank ma zakomunikować.

Zasady promocji. By wziąć udział i zgarnąć 150 zł:

 • do 4.01.2024 r.: 
  • załóż konto osobiste w Raiffeisen Digatal Banku wraz z wydawaną do niego kartą wirtualną oraz
  •  za pomocą wirtualnej karty wydanej do konta (będzie ona dostępna w aplikacji zaraz po otwarciu konta) wykonaj płatności na sumę min. 300 zł (w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie).
 • nie zwracaj ww. transakcji co najmniej do 18.01.2024 r.

Wypłata premii przewidziana jest do 19.01.2024 r. (do tego czasu nie zamykaj konta w Raiffeisen Digital Banku).

Wykonując płatności kartą na potrzeby promocji, miej na uwadze, że bank nie uwzględni niektórych typów transakcji. Wykluczonymi są:
"- Wypłaty gotówki w bankomatach dokonywane przy użyciu wirtualnej karty debetowej lub ręczne wypłaty gotówki w podmiotach oferujących ręczne wypłaty gotówki (np. na stacjach benzynowych, w bankach); 
- Przelewy dokonywane między rachunkami (przelewy pieniężne); 
- Transakcje realizowane pomiędzy kartami; 
- Przekazy pieniężne realizowane przy użyciu usług telegraficznych; 
- Transakcje zawierane z instytucjami pozafinansowymi w celu otrzymania przechowywanej wartości/ładunku, który może zostać wymieniony na towary oraz/lub usługi w takiej instytucji pozafinansowej (np. kupony zakupowe); 
- Transakcje zawierane w celu zasilenia rachunków u (1) maklerów/dealerów papierów wartościowych, (2) rachunków wykorzystywanych na potrzeby usług reklamowych (takich jak Google Ads), (3) rachunków u dostawców usług bukmacherskich/hazardowych, (4) instytucji finansowych świadczących usługi inwestycyjne (takich jak domy maklerskie) oraz (5) rachunków instytucji pozafinansowych świadczących usługi inwestycyjne (takich jak giełdy/brokerzy walutowi lub giełdy/brokerzy kryptowalut); 
- Transakcje zasilające rachunki w innych instytucjach finansowych; oraz 
- Transakcje związane z kampaniami crowdfundingowymi, finansowaniem i darowiznami na rzecz: organizacji politycznych, organizacji religijnych, stowarzyszeń motoryzacyjnych, organizacji charytatywnych świadczących usługi społeczne oraz darowizn na rzecz wszelkich organizacji członkowskich innego typu, które nie mieszczą się w wyżej wymienionych typach organizacji."

 

Konto w Raiffeisen Digital Banku - szczegóły oferty


Główne cechy konta osobistego w Raiffeisen Digital Banku to:

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości elektronicznej;
 • 0 zł za kartę wirtualną Visa Gold wydawaną do konta (umożliwiającą wykonywanie płatności za pomocą Google Pay lub Apple Pay);
 • 0 zł za wypłatę gotówki z dowolnych bankomatów (ale wyłącznie tych z funkcją zbliżeniową).

Konto założyć można wyłącznie poprzez aplikację mobilną - do jej pobrania przejdziesz tutaj, wchodząc na urządzeniu mobilnym.

Za podrzucenie informacji o promocji dziękuję Czytelniczkom: Karolinie i Marcie.

Przydatne dokumenty:

107 komentarzy:

 1. Czy dostaliście takiego smsa od Citi? Przyszedł wczoraj wieczorem i niby od dziś miał być konkurs w aplikacji. Nie ma ani w apce ani w serwisie internetowym.
  "Citi Handlowy: KONKURS! Sprawdz co wiesz o bezpieczenstwie w Internecie. Do wygrania 50zl do Allegro (500 nagrod). Konkurs dostepny w Citi Mobile od 6-11.12.23."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To może być próba wyłudzenia danych!

   Usuń
  2. Też dostałem takiego SMSa, napisałem maila z zapytaniem gdzie mogę znaleźć tą promocję, odpowiedź pewnie będzie jutro

   Usuń
  3. Tak, tez nic nie widze w apce

   Usuń
  4. Tez zostałem ale nigdzie nie widzę tego konkursu

   Usuń
  5. Też mam. Ale nie wezmę udziału, bo nie chcę ich tragicznej aplikacji mobilnej pobierać. Więcej szans dla Was ;)

   Usuń
  6. Również dostałam smsa. Już prawie godz. 13.00 a w aplikacji nie ma żadnego konkursu

   Usuń
  7. Wystartowała ankieta o 13.00

   Usuń
  8. A gdzie widać ankietę? Mam smsa ale ankiety w aplikacji nie widzę

   Usuń
  9. w apce takie zaproszenie u góry ekranu

   Usuń
  10. Kurcze zrobiłam jeden błąd i chyba po ptakach...Dają za "najlepszy wynik" dla pierwszych 500 osób

   Usuń
  11. Anonimowy6 grudnia 2023 09:57
   trzeba umieć czytać takie smsy. Ani nie ma jakiegoś pytania o dane ani nie każą klikać w link więc niepotrzebnie siejesz panikę.

   Usuń
  12. Do dzisiaj powinna być wiadomość w Citibank Online z vocherem do allegro.

   Usuń
 2. Czy to prawda, że od tej premii trzeba zapłacić podatek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie trzeba płacić podatku (gdyż taka promocja to sprzedaż premiowa). Temat podjąłem już na blogu - a konkretnie zrobił to ekspert podatkowy z kancelarii prawnej - we wpisie "Czy trzeba płacić podatek od sprzedaży premiowej w przypadku zagranicznego banku? Czyli odpowiedź na to czy rozliczyć moneyback od Raiffeisen Digital Banku".

   Usuń
  2. W mojej ocenie nie trzeba,

   Usuń
  3. Regulamin w tej kwestii stanowi tak:
   6.4. Otrzymanie Nagrody w ramach niniejszej Promocji może rodzić potencjalny obowiązek podatkowy (np. obowiązek złożenia deklaracji oraz/lub dokonania płatności) po stronie Uczestnika, w zależności od kraju jego rezydencji podatkowej. Uczestnik ponosi wyłączną odpowiedzialność za wyjaśnienie kwestii wszelkich zobowiązań podatkowych po stronie Uczestnika. RDB nie ma obowiązku obliczenia, potrącenia ani zapłaty podatków w imieniu Uczestnika w związku z niniejszą Promocją i nie może zostać pociągnięty do odpowiedzialności w przypadku, gdy Uczestnik nie wywiązał się ze swoich zobowiązań podatkowych.

   Usuń
 3. Założone, płatności zrobione. Wszystko w sumie w max. 15 min.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rano wysłałam pieniądze na konto i do teraz nie ma jeszcze zaksięgowanych. Jak można to w 15 min ogarnąć?

   Usuń
  2. @Anonimowy 7 grudnia 2023 13:35
   Nie można. Po przelewie do tego banku nawet przelew express elixir czy bluecash docierają dopiero po kilku godzinach.
   Poczytaj więcej w sieci a zobaczysz, że jak w ogóle dotrą to masz już szczęście. Ja ostatnio na koncie u nich miałem taki przelew zrobiony wieczorem dopiero rano. Na początku kiedy startowali, takie same przelewy pojawiały się u mnie po ok. 15 minutach. Podejrzewam że wraz ze wzrostem liczby klientów i różnych operacji, wszystko zaczyna się u nich sypać. To taka optymistyczna wersja bo może się okazać, że ten bank tak już ma i za parę miesięcy go już nie będzie. Aion Bank też na początku obiecywał gruszki na wierzbie, a zobacz jak teraz wszystkich nieźle przekręcił całkowicie zmieniając zasady.
   Zobacz też sobie choćby to, jak wygląda komunikacja z nimi czy próba zamknięcia konta. PKO czy Pekao to przy nich rewelacja a Pocztowy bije całą trójcę na 3 głowy Wiem bo w każdym z nich miałem konta i wiem jak wygląda obsługa w Pocztowym przy zamknięciu kona, a jak obsługa w np. PKO gdzie w kolejce z jakimiś emerytami musiałem czekać godzinę po to tylko, by się zweryfikować bo nie mogłem zrobić przelewu z lokaty na 10% i trzy dni kasę mi przetrzymali bez oprocentowania.

   Usuń
  3. Aion zmienił na gorsze? Moim zdaniem wręcz przeciwnie. Miałem konto Light i mogłem robić zasilenia kartą na 20k/mies. Teraz z Easy mogę 60k/mies. Do tego jest wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym przy pakiecie standardowym.

   Usuń
  4. @Anonimowy 7 grudnia 2023 15:46
   Oczywiście że na gorsze. Co gorsza, nawet nigdy nie dotrzymał dawanych obietnic w swoich ofertach.

   Usuń
  5. i co ktoś dostał?

   Usuń
 4. Mają zakomunikować o przedterminowym zakończeniu promocji? Ciekawe gdzie.

  PS. Oby tylko nie było tak jak w Santander z promką kantoru oraz punktów do BCh 😳

  OdpowiedzUsuń
 5. Do kiedy trzeba wykonać transakcje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. do 4.01.2024 r.:
   - załóż konto osobiste w Raiffeisen Digatal Banku wraz z wydawaną do niego kartą wirtualną oraz
   - za pomocą wirtualnej karty wydanej do konta (będzie ona dostępna w aplikacji zaraz po otwarciu konta) wykonaj płatności na sumę min. 300 zł (w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie).

   Usuń
  2. Spoko, premię ma otrzymać 500 uczestników, którzy jako pierwsi spełnią warunki promki.

   Usuń
 6. Revolut przy koncie metal ma zwrot za płatności kartą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy to konto jest darmowe?

   Usuń
  2. Informacja kompletnie nieprzydatna. Tak jak te wpisy o oprocentowaniu na 0,01% - 0,05%.

   Usuń
  3. Plan Metal w Revolut kosztuje 49,99 zł miesięcznie!

   Usuń
 7. Liczy się pierwsze 500 osób które założą konto (zakupy będą zrobione do 4 stycznia ), czy 500 osób, które założą i zakupią za 300 zł jako pierwsze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie pisze że ważne jest żeby założyć konto i to jest brane pod uwagę

   Usuń
  2. Regulamin misiu pysiu:

   Promocja ulega automatycznemu rozwiązaniu przed dniem zakończenia Okresu
   Obowiązywania Promocji z chwilą, gdy osiągnięty zostanie Limit Nagród. W przypadku, gdy
   liczba Uczestników spełniających Kryteria Kwalifikacyjne przekroczy Limit Nagród, do wypłat
   Nagrody stosuje się następujący mechanizm: Nagroda zostanie rozdzielona pomiędzy
   Odbiorców Nagrody zgodnie z zasadą pierwszeństwa, w oparciu o datę, w której Uczestnik
   pomyślnie otworzył swój rachunek bieżący, a tym samym pomyślnie zarejestrował się jako
   klient RDB. Data spełnienia innych Kryteriów Kwalifikacyjnych, tj. dokonania płatności nie ma
   znaczenia przy ocenie Odbiorców Nagrody w ramach Promocji. RDB poinformuje niezwłocznie
   o osiągnięciu Limitu Nagród na swojej stronie internetowej i w swoich kanałach
   informacyjnych w mediach społecznościowych.

   Usuń
  3. Czyli zgodnie z tym zapisem samo założenie konta oznacza przystąpienie do tej promki? Co w przypadku gdy ktoś założy konto, ale nie spełni jej warunków?

   Po raz kolejny ta firma oferuje promkę, co do której jest zbyt dużo niejasności - ja w to nie wchodzę.

   Usuń
  4. Na rachunku oszczędnościowym w Raiff. mam 200 tys. Przelewałem części tej kwoty w tę i z powrotem bo kilka razy musiałem tak zrobić. Poza czekaniem na przelewy natychmiastowe do 30 min. to wszystko wychodziło/dochodziło bez zarzutu.

   Usuń
  5. Jakie jest u nich oprocentowanie na tym KO ??

   Usuń
  6. Anonimowy7 grudnia 2023 15:58
   No jak nie spełnisz warunków czyli nie zrobisz płatności na 3 stówy to nie dostaniesz 150 zł.

   Usuń
 8. Zrobiłam w środę przelew z tego banku na konto w Millennium i do teraz nie ma przelewu a środki zeszły z konta, na czacie nikt nie odpowiada, czy ten bank to nie oszustwo ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 7 grudnia 2023 14:31
   A dopiero co napisałem do @Anonimowy 7 grudnia 2023 13:35 o moich osobistych doświadczeniach i przemyśleniach związanych z tym bankiem(?) a także o tym co inni w sieci już piszą. Twój komentarz tylko to potwierdza. To chyba taki jakiś bank(?) żerujący na najbiedniejszych i najbardziej naiwnych (działalność Rumunia i Polska).

   Usuń
 9. Przelałam pieniądze na konto Raiffeisen. Nie dotarły, więc wchodzę w przelew i pokazuje mi, że to poszło na konto PKO BP. Numery się zgadzają. Ktoś tak miał i dotarły?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałem identycznie i pieniądze dotarły do Raiffeisena.

   Usuń
  2. Jeśli przelew wyszedł dopiero poranną sesją wychodzącą to do Millennium może dotrzeć nawet ostatnią dzisiejszą sesją.

   Usuń
  3. @Anonimowy, 7 grudnia 2023, 15:32 - rachunki ich klientów są obsługiwane w Polsce przez PKO BP, gdyż Raiffeisen Digital nie jest w Polsce zarejestrowany.

   Usuń
  4. @Anonimowy, 7 grudnia 2023, 15:51 - o co tu chodzi z tym Millennium?

   Usuń
 10. Brałem udział w poprzedniej promocji i po aktualizacji mam problem.Wbijam pin ale zamiast wejść do banku to żądają nr tel. i mejla.Podaję nr tel. a tu na czerwono że ze względów bezpieczeństwa mam dać inny.Co jest grane?Czat gada głupoty że mam podać to co przy rejestracji.Nie dociera do nich że tak robię i pojawia się problem.Czy mogę odinstalować aplikację? i potem na nowo zainstalować czy raczej kasa przepadnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie się zalogowałam do apki banku normalnie. podając nr tel i pin, pieniądze są na koncie , nic nie zniknęło

   Usuń
 11. Czy mając konto w tym banku jestem później traktowany jako były klient PKO skoro ten bank używa numerów kont PKO?
  Co do przelewów, natychmiastowy z Santandera doszedł w 1h

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój express elixir w ogóle nie doszedł w niedzielę, chyba liczy się z kim podpisujemy umowę

   Usuń
  2. Dziwne, bo przelewy natychmiastowe w PKO działają całą dobę.

   Usuń
 12. Dziś założyłem konto, informacji o końcu promocji brak (weekend) ale wysłałem ekspres eliksir i po 50 minutach jeszcze go nie ma na koncie.

  OdpowiedzUsuń
 13. W aplikacji, w zakładce pomoc na czacie brak obsługi, podobnie na faceboku ...

  OdpowiedzUsuń
 14. Na pierwszej sesji przychodzącej o 11:30 brak mojego przelewu , czekam na następne sesje o15:10 i 17:30.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez komentarza : "Na ten moment widzimy dwa wpływy na Twoj rachunek bankowy, które są aktualnie procesowane."

   Usuń
  2. To chyba dziś coś powszechnego. Bo ja dziś czekam na przelew z Aion do Santandera. Powinien być pierwszą sesją przychodzącą a do teraz go nie mam

   Usuń
  3. @Anonimowy 11 grudnia 2023 14:11
   Z Santanderem niestety tak jest. Przetrzymują celowo pieniądze do ostatniej sesji bez względu na to, kiedy i z jakiego banku jest robiony przelew. Na zgłoszenie tego do nich jako conajmniej niewłaściwej praktyki, odpowiadają, że mają takie prawo i że jest to coś normalnego, a także że mogą to robić bodaj do 3 dni nawet. Inaczej mówiąc, dorównują do takiej czołówki jak właśnie ten austriacki bank. Na początku jednak tak nie było i przelewy dochodziły normalnie.

   Usuń
  4. No i ten wpływ w Santanderze dostałem o 17. Pierwszy raz z takim czymś się spotkałem bo zawsze wszystko przychodziło jak należy

   Usuń
  5. @Anonimowy, 11 grudnia 2023, 17:36
   Wubek to jeden z najmniej pro-kliencko nastawionych banków. Niedawno składałem u nich reklamację i otrzymałem numer zgłoszenia ok. 285600, co - jak łatwo obliczyć - daje średnio blisko 5900 reklamacji na tydzień!

   Usuń
 15. Nie wiem czy uważacie podobnie czy tylko ja odnoszę wrażenie że apka jest mega tragiczna? Taka do zgarnięcia premii i szybkiego zamknięcia.

  OdpowiedzUsuń
 16. No i już tylko 6% u „austriaków”.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak na utrzymanie to całkiem spoko.

   Usuń
  2. @Anonimowy 13 grudnia 2023 21:53
   Minus 25% podatku dla nich.

   Usuń
 17. Odradzam udział w promocji, bank zwyczajnie oszukuje i nie wypłaca należnych premii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypłaca i to jak należy. Dostałem ja i jeszcze 2 osoby w rodzinie. Sprawdź czy spełniłeś warunki bo najgłośniej krzyczą ci którzy czegoś nie dopatrzyli.

   Usuń
  2. "Wypłata premii przewidziana jest do 19.01.2024 r." więc za szybko oczekujesz premii i pochopnie oceniasz.

   Usuń
  3. W poprzedniej edycji 4 osoby. Co prawda w ostatnim możliwym dniu ale wszyscy dostali bonusy.

   Usuń
 18. Od kilku dni nie mogę zalogować się do aplikacji Raffeissen ani na telefonie na którym logowałem się wcześniej bez problemu ani na drugim telefonie. Po podaniu numeru telefonu w aplikacji wyskakuje pole o podanie kodu PIN i po podaniu tego kodu pojawia się komunikat 'coś poszło nie tak'. Dodam, że sytuacja robi się mało śmieszna, ponieważ mam na ich koncie oszczędnościowym bardzo dużą sumę pieniędzy. Jutro będę próbował skontaktować się telefonicznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda że przed "skorzystaniem" z tej "oferty" nie czytacie komentarzy choćby tu lub w wcześniejszych wpisach na tym blogu dotyczących Raiffeisen Digital Banku.
   Twoje doświadczenie nie jest jakimś szczególnym wyjątkiem.
   Dodatkowo należy pamiętać też o samodzielnym rozliczeniu się z Urzędem Skarbowym.

   Usuń
  2. Z rozliczeniem przed skarbówką to celowa manipulacja? Czy niewiedza? O którą jednak nie osądzam jeśli jesteś oczytany w komentarzach i wpisach...

   Usuń
  3. @Anonimowy 29 grudnia 2023 01:05
   Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na to, że @Anonimowy 28 grudnia 2023 19:25 mówi o koncie oszczędnościowym a nie o koncie osobistym w tej promocji? Temat konta osobistego był poruszany w specjalnym temacie.

   Usuń
  4. To wreszcie trzeba czy nie trzeba się rozliczać z tą Skarbówką, bo co 'ekspert' podatkowy, to inna opinia?

   Usuń
  5. Nie trzeba. Szczegółowa odpowiedź (nie moja; eksperta podatkowego z kancelarii prawnej) we wpisie: "Czy trzeba płacić podatek od sprzedaży premiowej w przypadku zagranicznego banku?".

   Usuń
  6. Dlaczego tak mieszacie? Przecież ten wątek rozpoczęty przez @Anonimowy 28 grudnia 2023 19:25 - i to wyraźnie jeszcze dodatkowo zaznaczam w moim komentarzu powyżej - dotyczy konta oszczędnościowego a nie promocji konta osobistego. Napisałem zatem, że "temat konta osobistego był poruszany w specjalnym temacie." To temat który stanowi wyjaśnienie podatku w przypadku tzw. bonusu, moneyback'u, cashback'u - zwał jak zwał - w promocji "Cashback z Pay&Rate".
   https://www.bankobranie.pl/2023/10/podatek-od-nagrody-moneybacku-zagraniczny-bank-raiffeisen.html

   Tymczasem zarówno @Anonimowy 29 grudnia 2023 01:05 jak i prowadzący ten blog @Mr. Złotówa 30 grudnia 2023 15:51 swoimi wpisami wprowadzają innych w błąd w odniesieniu do konta oszczędnościowego.

   @Mr. Złotówa 30 grudnia 2023 15:51
   Dlaczego tu zaprzeczasz temu co sam podajesz w opisie promocji konta osobistego?

   Cytuję fragment z opisu tego konta:
   https://www.bankobranie.pl/2023/10/raiffeisen-digital-bank-konto-oszczednosciowe-8-procent.html
   "Jeśli pozostaniesz przy austriackim podatku, Raiffeisen Digital Bank potrąci 25% od odsetek, a Tobie pozostanie jedynie uwzględnienie tego w rocznym zeznaniu podatkowym."

   To samo mówi wyraźnie sam Raiffeisen Digital Bank:
   "W przypadku, gdy nie jesteś zwolniony z austriackiego podatku, Twój dochód z odsetek został już opodatkowany w Austrii stawką 25%. W Polsce nie powinny obowiązywać dalsze podatki. Jednakże, zwróć uwagę, że nadal musisz zadeklarować dochód z odsetek uzyskanych z Raiffeisen Digital Bank AG w swoim polskim zeznaniu podatkowym."

   oraz:
   "Ponieważ Raiffeisen Digital Bank AG jest austriackim bankiem, we wszystkich powyższych przypadkach musisz zadeklarować dochód z odsetek uzyskanych z Raiffeisen Digital Bank AG w swoim polskim zeznaniu podatkowym, niezależnie od tego, czy pobrano austriacki podatek, czy nie."

   Czy już nikt nie potrafi tu czytać ze zrozumieniem? I to nawet tego co sam pisze?
   Proszę, nie róbcie mi tego... 😞

   @Anonimowy 30 grudnia 2023 15:27
   Tak musisz się rozliczyć w odniesieniu do tego, o czym mówi ten wątek. Podatku od tych oszczędności nie musisz płacić, bo "austriacy" pobierają już 25% podatku dla Austrii. Musisz jednak uwzględnić to w swoim zeznaniu rocznym.
   Czytaj ze zrozumieniem a nie pobłądzisz z powodu interpretacji innych osób. Tym bardziej nie miej potem do kogoś pretensji nazywając go uwłaczająco 'expertem'!

   Usuń
  7. Powyższy wpis dotyczy promocji z premią. Z komentarza @Anonimowy 28 grudnia 2023 21:07 trudno wywnioskować, że odnosi się do konta oszczędnościowego. Ale jeśli chodzi o odsetki, to tak, trzeba samemu rozliczyć. O tym już jednak mowa we wpisie poświęconym rachunkowi oszczędnościowemu.

   Usuń
 19. Promocja zakonczona jest info na stronie banku

  OdpowiedzUsuń
 20. Jeśli liczy się data założenia konta to nie mogą zakończyć jej wcześniej niż 04-01-2024. Jak rozumiem ci co zdążyli założyć konto do 30-12 i wykonaja płaność nawet 04-01 jesli odpowiednio wczesnie załozyli konto to dostaną kase...

  OdpowiedzUsuń
 21. Hmm w tym tygodniu powinna być wypłata premii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czy ktoś dostał już premię? - u mnie nie ma- a to było do dzisiaj

   Usuń
  2. Jak to do dziś? Gdzie jest taka informacja?

   Usuń
  3. Sorry, do 19.01

   Usuń
  4. Nie mam nic jeszcze

   Usuń
  5. Cóż czekają do ostatniego dnia.

   Usuń
  6. Dziś też cisza

   Usuń
  7. Czy ktoś już może otrzymał nagrodę?

   Usuń
  8. ma już ktoś czy ostatnia godzina ?:)

   Usuń
 22. Czy ktoś już otrzymał bonus 150 zł, bo dzisiaj mija termin wypłaty?

  OdpowiedzUsuń
 23. czy ktoś otrzymał premię?

  OdpowiedzUsuń
 24. Potwierdzam. U nas tez wpadła premia :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Potwierdzam, ok 13.30 premia na koncie:)

  OdpowiedzUsuń
 26. Wszyscy juz dostali? Bo u mnie ani u zony nic nie wpadło...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dostałem, ale dwójka moich znajomych jeszcze nie.

   Usuń
 27. Dzisiaj dostałem 150 zł.

  OdpowiedzUsuń
 28. Ja konto i czlonkowie rodziny zakladalismy 28.12 i w tym samym dniu byly robione transakcje na kazdym koncie na ponad 300zl dokladniej zakupy allegro i na zadnym z kont bonusu nie ma mimo ze promocja byla do 30.12 od 3 lat pierwszy raz bank nie wypłacił mi kasy z promocji wiec co to swiadczy o tym banku?

  OdpowiedzUsuń
 29. Ja również nie otrzymałem 150 zł. Co jest!?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaki bank takie promocje... Jakos od poczatku przeczuwałem że albo nikt u mnie nie otrzyma nagrody albo tylko część rodziny no i się okazało że nikt nie otrzymał mino spełnionych warunkow przed zakończeniem promocji

   Usuń
  2. Hej, ten sam przypadek mam i ja. Dzisiaj dostałem info, że moja reklamacja została odrzucona bo nie znalazłem się w gronie 500 "szczęśliwców". Problem tkwi w tym, że zakładałem konto 27.12.2023, a info o zamknięciu promocji pojawiło się na stronie Raiffeisen coś w okolicach 30 grudnia 2023 (zgodnie z regulaminem promki liczyła się data założenia rachunku!).

   Moje pytanie do szanownych czytelników lub twórców niniejszego bloga - czy ma ktoś może zapisany zrzut ekranu ze strony internetowej Raiffeisen zawierający komunikat o zakończonej promocji (wraz z datą)? Bo oczywiście bank zdążył "wyczyścić" wszelkie ślady na www, a w oficjalnym piśmie o odrzuceniu reklamacji nie wskazują, kiedy faktycznie promocja została zamknięta... Z góry dzięki za pomoc!

   Usuń
 30. A jak się z tego banku wypisać?

  OdpowiedzUsuń
 31. mozna tu zamknac konto przez czat w apce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oto instrukcja, którą mailowo otrzymałem z banku:

   "Jeżeli chodzi o zamknięcie konta osobistego w aplikacji, wystarczy że złożysz taką dyspozycję tutaj poprzez adres mailowy lub na czacie jako użytkownik zalogowany. W ciągu 30 dni od złożenia dyspozycji Twoje konto bankowe zostanie zamknięte.

   Natomiast aby zamknąć konto w aplikacji – wystarczy wejść w zakładkę Profil -> Usuń konto. Twoje konto zostanie automatycznie usunięte. Informujemy, że usuniętego konta nie można odzyskać, dopóki wszystkie dane nie zostaną usunięte. Proces usuwania danych trwa 1 rok i 30 dni. W tym czasie nie będziesz mógł zarejestrować się do aplikacji."

   Usuń
  2. Nie mogę usunąć konta w aplikacji bo ciągle wyświetla się komunikat, że mam u nich powiązany produkt. ? Wypowiedzenie umowy już 2 miesiące temu wysłane i przyjęte. Na czacie nie odpowiadają.

   Usuń
 32. A ja 19 stycznia dostałam 150 zł a dzisiaj wchodzę do aplikacji a tam nie ma w ogóle tych pieniędzy ani nawet śladu w historii ,że dostałam nagrodę. Nie mam pojęcia co się stało ,jutro do nich będę pisać, pierwszy raz coś takiego mi się przytrafiło. Czy ktoś też tak miał?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie po ostatniej aktualizacji ich aplikacji do najnowszej znikło wszystko; konto, karta i konto oszczędnościowe.

   Usuń
 33. Mam pytanie - złożyłem w grudniu wypowiedzenie i do tej pory bank nie zamknął konta, argumentując to opóźnieniami w realizacji zgłoszeń. Otrzymałem taką samą blankietową fomułkę dwukrotnie. Czy ktoś ma podobny problem?

  OdpowiedzUsuń
 34. Witam. Czy komuś udało się z powodzeniem zamknąć konto w tym niby "banku"? Złożyłem wypowiedzenie, minęło już ponad 30 dni i nic.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...