Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij 400 zł do Douglas + 200 zł premii za kartę Citibank World Mastercard

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

7.12.2023

Zgarnij 400 zł do Douglas + 200 zł premii za kartę Citibank World Mastercard

Oto najnowsza promocja karty kredytowej Citibanku.

Gwarantowane 600 zł w bonusach pieniężnych za kartę Citi Simplicity
Na każdą osobę uczestniczącą w tej promocji do wzięcia czekają gwarantowane bonusy powitalne o łącznej wartości 600 zł. Do tego bank daje roczne zwolnienie z opłaty za kartę, co pozwala z jednej strony ją przetestować, a z drugiej "na czysto" zyskać 6 stówek.

[Promocja zakończona. Sprawdź obecnie dostępne promocje w Citibanku.]

Gwarantowane 600 zł w bonusach pieniężnych za kartę Citibank World Mastercard


Co warto wiedzieć o promocjach bankowych? Na wstępie kilka zdań wyjaśnienia dla osób, które z tego typu promocją spotykają się być może pierwszy raz (bo jeśli jesteś Czytelnikiem bloga Bankobranie od dłuższego już czasu, to dobrze wiesz, że podobnych promocji jest dużo i można dzięki nim sporo zyskać - Ciebie zapraszam do części wpisu nieco niżej, zaraz pod podkreśleniem). 

Jak to się dzieje, że bank rozdaje takie nagrody? Wszak mówią: "nie ma nic za darmo". I to prawda. "Za darmo" nie ma i tutaj, bo bank wymaga zawarcia umowy i wykonywania płatności kartą. W przypadku promocji bankowej, takiej jak ta, bank premiuje jedynie wtedy, gdy już klienta pozyska i ten wykaże się określoną aktywnością. Dla banku jest to jednak o wiele lepszy sposób na przekonanie klientów do swej oferty, niż płacenie kroci za reklamę w mediach, której efektywność ciężko zresztą zmierzyć. Oczywiście dla banku liczy się też potencjał. Nowy klient może przecież skorzystać też z innych produktów, aczkolwiek to nie jest wymagane i przez promocję można przejść nie ponosząc ani grosza kosztów. O czym przekonało się już wielu Czytelników Bankobrania. Tego typu promocje Citibanku nie są nowością i opisuję je już od prawie 10 lat, a więc od samego początku istnienia bloga.

Co też ważne: nie jest to ani konkurs, ani loteria. Na blogu Bankobranie skupiam się głównie na promocjach, w których do wzięcia są nagrody gwarantowane. I nie inaczej jest tutaj.

Czy to na pewno nic nie kosztuje? Karta kredytowa, którą należy wyrobić w promocji może się niektórym osobom kojarzyć negatywnie skoro jest w niej słowo "kredytowa". Jednak karta kredytowa znacząco różni się od samego kredytu, który wiąże się z otrzymaniem całej kwoty do ręki i jej spłatą w ratach, a więc i z kosztami (m.in. z odsetkami). Karta daje dostęp do limitu kredytowego, z którego można, ale nie trzeba korzystać. Na potrzeby niniejszej promocji płatności kartą należy wykonywać, ale to i tak nie oznacza kosztów. Wykorzystaną kwotę spłacić można bowiem w okresie bezodsetkowym, który liczony jest dla wszystkich transakcji bezgotówkowych (a więc płatności kartą). Dzięki temu oddasz dokładnie taką samą kwotę, jaką z karty wydasz.

Choć na stronie promocji znaleźć możesz zapis "Rzeczywista roczna stopa oprocentowania: 25,18%", to jest to jedynie wyliczenie w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłacanie wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacenia karty w okresie bezodsetkowym, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle samo, ile zostało przez Ciebie wydane. Sprawdziłem to nie tylko w teorii, ale i w praktyce.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zapoznaj się z poradnikiem: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Przybliży Ci on zasady działania karty oraz wyjaśni czym jest okres bezodsetkowy.
__________________

NOWOŚĆ: Promocja "Twoje zakupy w Douglas z Kartą Kredytową Citibank": 600 zł w bonusach za kartę kredytową Citibank World Mastercard


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i co najmniej od 1.07.2023 r. nie miała głównej karty kredytowej w Citi (tak, to nie pomyłka, że okres wykluczenia dla byłych posiadaczy karty kredytowej Citibanku jest tak krótki - dla niektórych jest to więc okazja na szybki i opłacalny powrót).

Jeśli posiadasz inne produkty Citibanku (np. konto osobiste, rachunek firmowy, kredyt czy nawet dodatkową kartę do głównej karty kredytowej z logo Citi), to możesz skorzystać z niniejszej okazji do bankobrania - pamiętaj jedynie, by o kartę zawnioskować na stronie promocji.

Nagrody. Do zgarnięcia czekają:
 • premia pieniężna 200 zł oraz
 • 2 e-karty o wartości 200 zł każda do wykorzystania w sklepach (stacjonarnych i/lub internetowym) Douglas. Bony będą ważne bezterminowo, a e-kartę można wykorzystać jednorazowo.

Zasady promocji "Twoje zakupy w Douglas z Kartą Kredytową Citibank


By wziąć udział w akcji i zgarnąć pierwszą z nagród (premię 200 zł):
 • do 29.02.2024 r. złóż wniosek o kartę Citibank World Mastercard (tylko tak składane wnioski kwalifikują do uzyskania premii 200 zł oraz 400 zł w bonach do Douglas);
 • w ciągu 10 dni roboczych od złożenia wniosku o kartę, przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody - w praktyce da się to zrobić już podczas składania wniosku (można to zrobić online; choć w samym wniosku o kartę jest do wyboru opcja bez dostarczania takiego dokumentu, to pamiętaj, że jest to wymóg promocji - by otrzymać nagrodę);
 • aktywuj kartę za pomocą serwisu bankowości mobilnej Citi Mobile;
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy (tę datę znajdziesz w umowie) wykonaj min. 1 płatność kartą (na dowolną kwotę) w sklepie stacjonarnym lub internetowym Douglas.

Za powyższe uzyskasz pierwszą nagrodę - premię 200 zł, o przyznaniu której bank powiadomi Cię wiadomością w bankowości internetowej najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia wyżej wymienionych warunków. Wypłata premii nastąpi w ciągu 30 dni od tej wiadomości na rachunek Twej karty kredytowej.

By zdobyć kolejne nagrody - 2 e-karty do Douglas o wartości 200 zł każda - w drugim, trzecim, czwartym i piątym miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu zawarcia umowy o kartę (w każdym z tych czterech miesięcy):
 • wykonaj min. 5 płatności kartą (na dowolne kwoty) - to już mogą, ale nie muszą być płatności w perfumeriach Douglas.

💡 Przykładowo: jeśli umowę o kartę zawrzesz w grudniu, czas na wykonanie jednej płatności w Douglas będzie do końca stycznia, a po 5 płatności będzie należało wykonywać w lutym, marcu, kwietniu i maju.

e-karty do Douglas (po 200 zł) będą przyznawane odrębnie - pierwsza za wykazanie się wymaganą aktywnością (po 5 płatności) w drugim i trzecim miesiącu po zawarciu umowy, a drugą e-kartę otrzymasz za wykonywanie płatności w czwartym i piątym miesiącu po zawarciu umowy o kartę Citibanku.

O przyznaniu każdej z nagród (za każdy 2-miesięczny okres osobno) bank ma powiadamiać wiadomością w bankowości internetowej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jej uzyskania. Wydanie e-kart następować będzie w ciągu 30 dni od ww. wiadomości powiadamiającej o ich uzyskaniu (również za pośrednictwem wiadomości w bankowości internetowej).

Premię pieniężną 200 zł Citibank wypłaci na rachunek Twej karty kredytowej - spłaci ona wykorzystany przez Ciebie limit, albo spowoduje nadpłatę. W tym drugim przypadku środki z karty najlepiej wydać, wykonując płatności kartą (w dowolnym miejscu), niż wypłacić w bankomacie czy zrobić przelew (bo to w przypadku karty kredytowej jest kosztowne; przy płatnościach w PLN w dowolnym miejscu nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów).

Do dnia otrzymania nagrody posiadaj aktywną kartę wyrobioną w promocji, nie wypowiadaj umowy.

Płatności kartą możesz wykonać w punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach spożywczych, odzieżowych, monopolowych, budowlanych czy motoryzacyjnych, marketach, aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, księgarniach, na stacjach paliw itp.) i/lub w Internecie (m.in. na Allegro). Zwróć jedynie uwagę, że Citibank uwzględni Twoje transakcje, o ile:
 • "nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., [niżej wyjaśniam o co chodzi - przyp. Mr. Złotówa],  
• nie będą to Transakcje zwrócone"

Zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Odpadają więc transakcje w kasynach, czy u bukmacherów, a także doładowania aplikacji typu Revolut. Z racji specyficznego kwalifikowania terminali płatniczych w placówkach pocztowych, najpewniej i tam dokonywane transakcje nie zostaną uwzględnione.

Kto może uzyskać kartę kredytową w Citibanku? 


Osoba wnioskująca o kartę Citibank World Mastercard, powinna spełniać poniższe kryteria:
 • wiek - minimum 18 lat; 
 • dochód netto - min. 1200 zł lub w przypadku działalności gospodarczej min. 2 500 zł; 
 • zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; w przypadku działalności gospodarczej wymagane jest jej prowadzenie od co najmniej 2 lat

Źródłami dochodu osoby wnioskującej o kartę, które akceptuje Citibank, są nie tylko umowy o pracę i działalność gospodarczą, ale również umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak te same wymogi minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.

🔎 Karta Citibank World Mastercard - prześwietlenie oferty Citibanku


Karta kredytowa Citi Simplicity
Kartę bank wydaje za 0 zł. 

Na uczestników promocji z premią 200 zł i e-kartami do Douglas o łącznej wartości 400 zł czeka jeszcze jeden przywilej - brak opłaty miesięcznej za kartę przez 12 kolejnych miesięcy, począwszy od pełnego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (w tym przypadku regulamin promocji bierze górę nad zasadami wynikającymi z taryfy prowizji i opłat). Za pierwszy niepełny miesiąc opłata za kartę również nie jest pobierana.

Po upływie 12 miesięcy - jeśli kartę sobie pozostawisz - opłaty za kartę (18 zł) nadal będzie można uniknąć, ale już nie na warunkach regulaminu promocji, a zgodnych z taryfą opłat i prowizji (na dzień dzisiejszy takie warunki dla "standardowego" posiadacza karty to 1500 zł płatności w miesięcznym okresie rozliczeniowym karty).

Wyrabiając kartę, pamiętaj, by nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone, czyli obsługi karty przez telefon - czego nie należy mylić z bankowością mobilną za pomocą aplikacji), ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane. Tak samo samodzielnie nie warto nadpłacać karty kwotą 200 zł lub wyższą. Co oznacza to nadpłacanie? To proste - jeśli kartą wykonasz płatności na sumę min. 300 zł, to wystarczy, że spłacisz (przelewając na rachunek karty) 300 zł. Możesz przelać więcej, ale jeśli już, to maksymalnie 499,99 zł - tak by nie powstała nadpłata na właśnie 200 zł. I tu - z racji tego, że premie do 100 zł będą wpływać na rachunek karty kredytowej, a więc mogą powodować nadpłatę - to zacytuję przyjaźnie brzmiący zapis z regulaminu:
Kwota Nagrody 1 [tj. premii 200 zł - przyp. Mr. Złotówa] pomniejszy kwotę zadłużenia dotyczącą danej Karty lub zwiększy ewentualną nadpłatę na rachunku Karty i nie będzie brana pod uwagę przy naliczeniu opłaty z tytułu obsługi nadpłaty na rachunku karty kredytowej, naliczanej w przypadku wystąpienia w cyklu rozliczeniowym salda dodatniego równego lub wyższego niż 200 zł"

Jeśli chcesz zyskiwać na najlepszych promocjach bankowych, skorzystaj z prostego i niezawodnego źródła informacji, jakim jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis zajmuje tylko chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedykolwiek z jakiejkolwiek przyczyny tak postanowisz):

9 komentarzy:

 1. Ja z karty Citibanku jakoś zrezygnować nie mogę. Ciągle jakieś promocje mają i jeszcze utrzymaniówkę. Dla mnie najlepszy bank jeśli chodzi o kartę kredytową.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bonus za utrzymanie dają raz czy za każdym razem jak się chce zrezygnować?

   Usuń
  2. Za każdym :)

   Usuń
  3. Ja zrezygnowałam, bo w velobanku dają 100 zl na miesiac, nie kwartal. I tak przez rok. I maja lepsza obslugę. Ale jeśli masz kilkutysięczne wydatki, to mozesz spelniac warunki w 4 bankach naraz. Fajnie jest też zrezygnowac, bo na start dają bardzo duzo np. Smartfon.

   Usuń
  4. Może rok. A ja tu już kilka lat + kilka promocji/konkursów dla obecnych klientów.

   Usuń
 2. Czy na infolinii powiedzą mi kiedy zamknąłem swoją poprzednią kartę?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakim dokumentem potwierdzę dochody? Wystarczy ostatni przelew bankowy z wynagrodzeniem lub umowa o pracę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, wyciąg z wynagrodzeniami z 3 ostatnich miesięcy.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...