Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 1500 zł w bonusach za konto firmowe w Citibanku

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

20.12.2023

Do 1500 zł w bonusach za konto firmowe w Citibanku

Wystartowała druga edycja promocji Citibanku dla przedsiębiorców.

Promocja "CitiKonto w ofercie dla biznesu. Moc korzyści, moc Twojego biznesu – edycja 2"
W tej odsłonie warunki zostały nieco uproszczone - pierwszy bonus 100 zł wpada w praktyce już za samo otwarcie konta firmowego. Niezmiennie w sumie można zgarnąć do 1500 zł. Do tego bank zapewnia brak opłat za prowadzenie konta, kartę czy przelewy (gwarantując takie warunki na 24 miesiące).

W ostatnim czasie mamy do czynienia z wysypem okazji do bankobrania dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Z tych najciekawszych przypomnę, że można zgarnąć: 500 zł premii za konto firmowe w mBanku (za samo otwarcie rachunku i wykonanie zaledwie 1 płatności kartą), a do 1000 zł czeka na otwierających konto firmowe w Millennium (bez pompowania balonika - cały tysiak jest do zgarnięcia na prostych zasadach).


Promocja "CitiKonto w ofercie dla biznesu. Moc korzyści, moc Twojego biznesu – edycja 2"


Dla kogo promocja? Udział wziąć może przedsiębiorca, który na dzień 20.12.2023 r. nie posiadał konta firmowego w Citibanku.

Nagroda. Na każdego uczestnika promocji czekają gwarantowane bonusy pieniężne do 1500 zł, przewidziane za założenie konta oraz wykazanie się różnego rodzaju aktywnością. Bonusy będą wpływać na konto, więc będzie je można wypłacić, przelać lub wydać według własnego uznania.

Dodatkowo dla uczestników promocji przewidziano też zwolnienie z szeregu podstawowych opłat (gwarantowane na 24 miesiące), co sprawia, że nie trzeba się martwić wykazywaniem jakąś dodatkową aktywnością, by uniknąć opłat - o szczegółach piszę nieco niżej (na końcu niniejszego wpisu, gdy tradycyjnie prześwietlam konto z oferty banku).

Zasady promocji "CitiKonto w ofercie dla biznesu. Moc korzyści, moc Twojego biznesu – edycja 2"


By wziąć udział w akcji i zgarnąć pierwszy bonus 100 zł (Nagroda 1 – na dzień dobry):


Bonus 100 zł za otwarcie konta otrzymasz do ostatniego dnia roboczego drugiego miesiąca po miesiącu otwarcia konta w Citibanku.

W celu zdobycia drugiego bonusu - w wysokości 50 zł (Nagroda 2 – bądźmy w kontakcie), wyraź zgody (są one wymagane jedynie dla tego bonusu; w kontekście zgarniania innych, opisywanych tutaj bonusów, wyrażanie zgód jest dobrowolne) na: 
  • przesyłanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej (tzn. poprzez: system bankowości elektronicznej Citibank Online, wiadomości SMS, wiadomości e-mail),
  • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych, tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego.

Wyżej wymienionych zgód nie zmieniaj do ostatniego dnia roboczego pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta. Wypłata bonusu 50 zł przewidziana jest do ostatniego dnia roboczego w drugim miesiącu po otwarciu konta (a więc w tym samym terminie, co premia 100 zł za samo otwarcie konta).

By zgarnąć bonus 100 zł (Nagroda 3 – nawiążmy relację):
  • do ostatniego dnia roboczego trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta wykonaj min. 1 przelew do ZUS.

Wypłata tej nagrody nastąpi do ostatniego dnia roboczego, następującego po miesiącu spełnienia powyższego warunku.

Kolejne 50 zł (Nagroda 4 – razem lepiej) przewidziane jest dla osób, które złożą wniosek o ustanowienie połączenia obsługi Konta firmowego: CitiKonto w ofercie dla biznesu z Kontem Osobistym w Citibanku. Tę nagrodę dostaniesz do ostatniego dnia roboczego w miesiącu następującym po miesiącu spełnienia wspomnianego warunku.

W przypadku nagrody nr 5 – premia za transakcje walutowe, trzeba się liczyć z tym, że już nie każdy przedsiębiorca ma potrzebę wymiany walut. A na tym bazują warunki w przypadku tego bonusu w wysokości 100 zł. Co trzeba zrobić by go zgarnąć?
  • do ostatniego dnia roboczego trzeciego miesiąca kalendarzowego, następującego po miesiącu otwarcia konta firmowego, zrealizuj zlecenia walutowe na łączną kwotę 3 000 zł lub jej równowartość w walucie obcej liczoną wg kursu średniego NBP z dnia zawarcia transakcji (względem poprzedniej edycji wymóg ten został okrojony z sumy 20 do 3 tys. zł, więc jest łatwiej).

Zgodnie z regulaminem promocji:
"Zlecenie walutowe oznacza dyspozycję natychmiastowej zamiany waluty bazowej na walutę docelową wskazanej przez Uczestnika kwoty waluty po zaakceptowanym przez Uczestnika kursie walutowym. Waluta bazowa to waluta, w której Uczestnik posiada środki pieniężne na Rachunku wskazanym przez Uczestnika. Waluta docelowa to waluta, na którą mają być zamienione środki pieniężne w walucie bazowej przy realizacji Zlecenia walutowego. 
Zlecenia walutowe mogą zostać zrealizowane za pośrednictwem usługi bankowości elektronicznej Citibank Online, za pośrednictwem modułu Citi Kantor w usłudze bankowości elektronicznej Citibank Online, w usłudze bankowości telefonicznej CitiPhone, w oddziale Citi Handlowy. Składając Zlecenie walutowe, Klient określa: stronę transakcji i parę walutową (sprzedawaną i kupowaną walutę), kwotę transakcji oraz rachunki do rozliczenia transakcji. Przed zawarciem Zlecenia walutowego Klient ma możliwość zapoznania się z kursem wymiany oraz z prezentowanym czasem na akceptację zaproponowanego przez Bank kursu. Zawarte Zlecenie walutowe nie może być anulowane, a Klient nie może odstąpić od transakcji."

Wypłata bonusu 100 zł przewidziana jest do ostatniego dnia roboczego miesiąca po miesiącu, w którym spełnisz warunki jego uzyskania.

Nagroda 6 – aktywny korzysta dodatkowo. W tym przypadku premiowane będą osoby aktywnie korzystające z karty wydanej do konta firmowego - bank przygotował moneyback 3%. Do wzięcia jest 6 bonusów do 100 zł każdy, w każdym z 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu, w którym otwarto konto firmowe (więc w sumie można zgarnąć do 600 zł). By je zdobywać, w wyżej wymienionym okresie (w każdym z tych miesięcy):
  • wykonaj płatności (w PLN) kartą wydaną do konta firmowego na sumę min. 500 zł.

Jeśli ten powyższy warunek zostanie spełniony, to bank naliczy Ci 3% zwrotu od sumy płatności wykonanych w danym miesiącu kalendarzowym, a każdy moneyback będzie wypłacany do ostatniego dnia roboczego w miesiącu następującym po miesiącu wykonania płatności. 

Tu łatwo policzyć, że w celu zgarnięcia maksymalnego bonusu przewidzianego w danym miesiącu (100 zł), przy zwrocie 3%, wykonać trzeba transakcje na sumę 3 334 zł. Oczywiście jeśli wykonasz płatności na mniejszą sumę (ale co najmniej 500 zł), to też dostaniesz moneyback - jeśli tych transakcji w danym miesiącu będzie na łączną kwotę np. 2 000 zł, to wtedy dostaniesz 60 zł moneybacku.

Ostatni z bonusów, od 500 zł do 2000 zł (Nagroda 7 – z kredytem po drodze) jest przewidziany dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się na kredyt w Citibanku (zwrot wynosi 1% udzielonej kwoty kredytu). Jako że każdy kredyt wiąże się z prowizją i/lub odsetkami, to taki bonus będzie jedynie rekompensatą części kosztów - to już nie jest bankobranie sensu stricte, więc nad tym bonusem się nie pochylam (zainteresowanych zachęcam do zapoznania się z regulaminem - w punktach od 32 do 35; linkuję do niego na końcu niniejszego prześwietlenia promocji).

💡 Przypomnę, że w przypadku promocji dla osób prowadzących działalność gospodarczą bonusy w promocji należy traktować jako przychód. Konieczne będzie więc rozliczenie podatku (ten obowiązek spoczywa na przedsiębiorcy).

Konto firmowe w Citibanku - szczegóły oferty CitiKonto w ofercie dla biznesu


W tym miejscu standardowo pochylam się nad cennikiem banku i opisuję jak uniknąć ewentualnych opłat. Regulamin niniejszej promocji przewiduje jednak dodatkowe przywileje dla jej uczestników, a te zapisy biorą górę nad tabelą opłat i prowizji, więc je tu przytoczę:
"Każdy Uczestnik (...) zostanie zwolniony przez okres 24 miesięcy z następujących opłat przewidzianych w Tabeli Opłat i Prowizji dla Klientów Firmowych: pakiet CitiKonto oferta dla biznesu: 
a. opłaty miesięcznej za prowadzenie Konta firmowego: pakiet CitiKonto oferta dla biznesu, 
b. opłaty miesięcznej za obsługę Karty Debetowej wydanej do Konta firmowego, 
c. opłat za wpłaty gotówki i wypłaty gotówki w bankomatach na terenie kraju dokonywane z Konta firmowego, 
d. opłat za realizację poleceń przelewu wewnętrznych i krajowych zlecanych w PLN w Citibank Online dokonywanych z Konta firmowego, 
e. opłat za realizację poleceń przelewu wewnętrznych i krajowych zlecanych w walutach obcych w Citibank Online dokonywanych z Konta firmowego, 
f. opłat naliczanych przez Citi Handlowy za realizację poleceń przelewów zagranicznych zlecanych w PLN oraz w walutach obcych w Citibank Online dokonywanych z Konta firmowego."


Po upływie tego promocyjnego okresu (24 miesięcy) obowiązywać będą warunki z aktualnej wówczas tabeli opłat i prowizji.💡 Omawiając promocję Citibanku, nie sposób nie wspomnieć o innych jego propozycjach. A tu z kartą kredytową Citi Simplicity można zgarnąć 900 dzięki punktom w punktom w programie Bezcenne Chwile lub 600 zł w bonusach pieniężnych.  

Przydatne dokumenty:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...