Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nie 600, a 700 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.02.2024

Nie 600, a 700 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze (dostępna do 29.02. włącznie). W wraz z nią dużo dobrych wieści.

Promocja konta w Santander Banku: zgarnij 600 zł za konto
Do wzięcia czekałyby bonusy o łącznej wartości 600 zł, ale dla Czytelników bloga Bankobranie bank przygotował dodatkową nagrodę - bon 100 zł do Biedronki. Tym samym teraz można zgarnąć aż 700 zł (aktualnie żaden bank za konto osobiste nie daje aż tyle). A do tego powrócił skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w tym banku.

[Promocja zakończona. Sprawdź obecnie dostępne promocje w Santander Banku.]

Promocja konta w Santander Banku: zgarnij aż 700 zł za konto 


W praktyce mamy tutaj do czynienia z kumulacją promocji, które można ze sobą łączyć. Do wzięcia czekają następujące nagrody: 
 • "Zyskaj do 400 zł z kontem" - tu tytułowa premia 400 zł wpłynie na Twe konto osobiste, więc wykorzystasz ją według własnego uznania, wypłacając, przelewając lub wydając na dowolny cel;
 • "Więcej korzyści z nowym kontem" - ta promocja skierowana jest do Czytelników bloga Bankobranie - jeśli wniosek o konto złożysz za pośrednictwem niżej udostępnionego linku, to dostaniesz od banku bon 100 zł do Biedronki;
 • "100 zł z Kantorem Santander" - nazwa tej promocji wszystko już w praktyce zdradza - do wzięcia czeka premia 100 zł za przetestowanie usługi Kantoru Santander Banku;
 • program "Polecam mój Bank" - edycja 7 - tu do wyboru będziesz mieć: bon 100 zł na zakupy (do wykorzystania w Biedronce, Decathlonie, RTV Euro AGD lub Zalando) albo 4 bilety kina (Cinema City) za otwarcie konta z polecenia.

Wszystko razem da nawet 700 zł. Jednak w praktyce można zyskać więcej - niżej opiszę możliwość zarabiania na poleceniach (z bonami o wartości 100 zł lub biletami do kina dla polecającego) oraz zwroty za niektóre przelewy z konta (do 25 zł miesięcznie). Dodatkowo można zgarnąć też 150 zł premii za konto dla dziecka (w wieku 7-17 lat).

Przez mnogość bonusów niniejszy wpis jest dość długi. W praktyce całość da się jednak ogarnąć całkiem łatwo (zwłaszcza, że warunki promocji z grubsza pokrywają się). W pełni obrazuje to rozpiska promocji w formie pdf na końcu wpisu, która pomoże jeszcze sprawniej przejść przez promocję i zdobyć wszystkie bonusy.

Zyskaj 700 zł na start w kumulacji promocji konta w Santander Banku


Dla kogo promocje? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem i dowodem osobistym, która co najmniej od 1.01.2021 r. nie posiada, ani nie współposiada konta osobistego (w PLN) w Santander Banku. Względem poprzedniej edycji to zmiana na plus - data wyznaczająca okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santanderze została przesunięta o rok (powracając do tej z przedostatniej odsłony promocji). Dla niektórych osób może być to okazja na opłacalny powrót.

Jeżeli masz inne produkty w Santander Banku (np. konto oszczędnościowe, kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy), to nadal możesz wziąć udział w tej promocji konta osobistego. Pamiętaj jednak, żeby wniosek o konto złożyć w sposób opisywany poniżej (na stronie promocji), bo tylko taki kwalifikuje do uzyskania premii do 400 zł, jak i bonu 100 zł do Biedronki. Nawet jeśli masz dostęp do bankowości internetowej, to tam otwarte konto nie będzie brało udziału w promocji (podobnie udziału nie biorą konta zakładane w placówkach banku).

Zasady promocji "Zyskaj 400 zł z kontem"


W ramach tej promocji do zgarnięcia są 3 bonusy pieniężne w wysokości 150, 150 oraz 100 zł, co w sumie da 400 zł.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji i zgarnąć pierwszy z bonusów pieniężnych (w wysokości 150 zł):
 • do 29.02.2024 r. złóż wniosek o Konto Santander wraz z wydawaną do niego kartą i bankowością internetową (tylko tutaj składany wniosek kwalifikuje do uzyskania dodatkowej nagrody - bonu 100 zł do Biedronki; o szczegółach piszę nieco niżej);
 • we wniosku o konto podaj swój numer telefonu komórkowego i adres mailowy oraz wyraź zgody na: 
  • kontakt telefoniczny i drogą elektroniczną w celu marketingowym oraz
  • otrzymywanie od banku korespondencji w formie elektronicznej (to tzw. elektroniczny kanał kontaktu - EKK; wyrażenie tej zgody można zweryfikować po zalogowaniu do bankowości internetowej i przejściu ścieżki: Ustawienia => Forma otrzymywania korespondencji) oraz
  • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania przez bank danych w celach marketingowych;

   Po co te zgody? W praktyce są one niezbędne choćby po to, by bank przetwarzał dane w celu zweryfikowania spełnienia warunków promocji i przyznania nagród, a bez zgód nie mógłby zrobić nawet tego (A czy należy liczyć się z natarczywością ofertową? Sam mam konto osobiste w tym banku i w ciągu ostatniego roku tylko jeden raz ktoś do mnie z niego zadzwonił).
 • do 10.03.2024 r. zawrzyj umowę o konto z kartą i dostępem do bankowości internetowej;
 • w marcu i kwietniu 2024 r. (w każdym z tych dwóch miesięcy): 
  • jeśli masz 26 lat lub więcej: wykonaj płatności kartą lub Blikiem na sumę min. 300 zł lub 
  • jeśli nie masz ukończonych 26 lat: wykonaj co najmniej jedną płatność kartą lub Blikiem (na dowolną kwotę).

Spełnienie powyższych warunków zapewni Ci pierwszą premię 150 zł i otworzy drogę do zgarnięcia drugiej premii - także w wysokości 150 zł. By ją zdobyć, w maju i czerwcu 2024 roku (w każdym z tych dwóch miesięcy):
 • zaloguj się do aplikacji mobilnej Santander Banku (na urządzeniu mobilnym; samo logowanie wystarczy - nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji);
 • jeśli masz 26 lat lub więcej:
  • zapewnij wpływ na konto w wysokości min. 1 000 zł (ten warunek można spełnić w prosty sposób, gdyż wystarczy np. przelew z własnego konta w inny banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta bez konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas) oraz
  • wykonaj płatności kartą wydaną do konta lub Blikiem na sumę min. 300 zł 
   lub
 • jeśli nie masz ukończonych 26 lat:
  • zapewnij wpływ na konto w wysokości min. 300 zł (ten warunek można spełnić w prosty sposób, gdyż wystarczy np. przelew z własnego konta w inny banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta bez konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas) oraz
  • wykonaj co najmniej jedną płatność kartą lub Blikiem (na dowolną kwotę).

Za spełnienie powyższych warunków dostaniesz 150 zł (druga premia).

By zaś zdobyć trzecią premię (już w wysokości 100 zł), musisz mieć spełnione warunki uzyskania każdej z dwóch powyższych premii po 150 zł, a dodatkowo, w marcu, kwietniu, maju i czerwcu 2024 roku (w każdym z tych czterech miesięcy):
 • wykonaj min. 5 płatności kartą wydaną do konta (te transakcje mogą być na dowolne kwoty; wliczają się do sumy transakcji, które należy wykonywać na potrzeby uzyskania premii po 150 zł).

Płatności kartą (lub Blikiem w przypadku premii po 150 zł) na potrzeby promocji  można wykonywać w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie (nie zaliczą się przelewy Blik na telefon).

Wypłata premii na Twe konto w Santander Banku nastąpi w dwóch transzach - do 31.05. otrzymasz 150 zł (za spełnienie warunków w marcu i kwietniu) oraz do 31.07.2024 r.: 150 zł (za spełnienie warunków w maju i czerwcu) oraz 100 zł (za spełnienie warunków od marca do czerwca).

Do czasu otrzymania nagród nie zamykaj konta, ani wydanej do niego karty, nie wypowiadaj umowy z bankiem, ani nie wycofuj wyrażonych zgód oraz nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych przez bank.

100 zł do Biedronki w promocji "Więcej korzyści z nowym kontem" (dla Czytelników bloga Bankobranie)


Zakładając konto poprzez wyżej podlinkowaną stronę banku, oprócz premii 400 zł (jak i pozostałych bonusów, o których mowa w niniejszym prześwietleniu kumulacji promocji Santandera), załapać się możesz też na promocję z bonem 100 zł do Biedronki.

Promocja "Więcej korzyści z nowym kontem" (z bonami 100 zł do Biedronki) dostępna jest wyłącznie na blogu Bankobranie i na jeszcze jednej stronie o podobnej tematyce. Bank przygotował w niej 350 nagród (po 100 zł do Biedronki każda) - o kolejności przyznania bonów decydować ma kolejność zawartych umów. Ze swej strony poprosiłem bank o monitorowanie tej liczby - w przypadku wyczerpania puli stosowny komunikat ma się pojawić na stronie promocji. [Aktualizacja: pula została zwiększona; od banku otrzymałem dobrą wiadomość: ta promocja ma być ostatecznie dostępna do 29.02.2024 r. włącznie (a więc do czwartku, do godz. 23:59) - każdy, kto w tym czasie złoży wniosek o Konto Santander, może liczyć na bon 100 zł do Biedronki.]

Warunki tej promocji są proste - oprócz złożenia wniosku (do 29.02.) o konto tutaj oraz zawarcia umowy (najpóźniej do 10.03.2024 r.) o konto z kartą i dostępem do bankowości elektronicznej, a także wyrażenia wyżej wymienionych już zgód:

 • w marcu 2024 roku wykonaj co najmniej 3 płatności kartą wydaną do konta na kwotę min. 10 zł każda (bank nie uwzględni płatności Blikiem; to mogą, ale nie muszą być płatności w sklepach Biedronka).

I to już wszystko. Bon do Biedronki o wartości 100 zł bank prześle Ci SMS-em lub wiadomością w bankowości elektronicznej najpóźniej do 30.04.2024 r. (do tego czasu nie zamykaj konta, ani wydanej do niego karty oraz nie wycofuj wyrażonych zgód oraz nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych przez bank).

Program "Polecam mój Bank": 100 zł na zakupy lub bilety do kina


Otwierając konto w promocji z premią do 400 zł i z bonem 100 zł do Biedronki, jednocześnie możesz też zdobyć nagrodę w ramach programu "Polecam mój Bank", w którym do wyboru będzie:
 • 100 zł do Biedronki lub 
 • 100 zł do Decathlonu, lub
 • 100 zł do RTV Euro AGD, lub
 • 100 zł do Zalando, lub 
 • 4 bilety do sieci kin Cinema City.

W celu zdobycia nagrody (którą wybierzesz dla siebie samodzielnie), poza otwarciem konta w Santander Banku (tego zakładanego w ramach promocji z premią do 400 zł i bonem 100 zł do Biedronki):
 • w ciągu 30 dni po otwarciu konta:
  • zarejestruj się w programie poleceń Santander Banku (możliwe jest to w bankowości internetowej lub mobilnej - w zakładce "Program poleceń"), podając kod polecenia od obecnego klienta banku - jeśli takiej osoby nie znasz, to możesz skorzystać z mego kodu: 7L4R2V oraz
  • wyraź zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej - choć brzmi to groźnie i podejrzanie, to w praktyce chodzi wyłącznie o to, by... bank mógł wydać nagrodę za skuteczne polecenie osobie polecającej - bo już tym pośrednio ujawnia, że osoba polecana musiała założyć konto i spełnić warunki - a tego bankowi, bez takiej zgody, nie wolno byłoby zrobić;
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta wykonaj płatności kartą wydaną do konta na łączną kwotę min. 300 zł (do tych transakcji nie zaliczą się płatności Blikiem). Te płatności mogą pokrywać się z płatnościami, które będziesz wykonywać na potrzeby promocji z premią do 400 zł, jak i z bonem 100 zł do Biedronki.

Możliwość wyboru nagrody ma być udostępniona przez bank (w bankowości internetowej) bardzo szybko, bo już w ciągu 5 dni roboczych od dnia spełnienia powyższych warunków i ten wybór będzie możliwy przez 30 dni. Nagrody (karty podarunkowe) mają mieć ważność przez co najmniej 60 dni od udostępnienia.

Promocja "100 zł z Kantorem Santander"

A to jeszcze jedna okazja do bankobrania i dodatkowa stówka do zgarnięcia dla osób, które założą konto w Santander Banku (tu w okresie od 1.02. do 31.03.2024 r., ale pamiętaj, że promocja z premią 400 zł oraz bonem 100 zł dostępna jest jedynie do 29.02.2024 r.). Poza otwarcie konta i wyrażeniem wymaganych zgód, najpóźniej do 30.04.2024 r.:
 • załóż konto walutowe w Santander Banku w wybranej przez siebie walucie (można to zrobić np. poprzez bankowość internetową - niżej podpowiadam w jaki sposób) oraz
 • wymień co najmniej 100 jednostek waluty (USD, EUR, GBP lub CHF) za pośrednictwem Kantoru Santander (może być to transakcja kupna lub sprzedaży).

Bonus 100 zł otrzymasz na konto osobiste najpóźniej do 31.05.2024 r. (do tego czasu nie zamykaj konta w PLN otwartego w promocji, nie wycofuj zgód, ani nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych przez bank). Każdy uczestnik promocji zdobyć może tylko jeden bonus 100 zł (bez względu na liczbę posiadanych kont czy liczbę wykonanych wymian walutowych). 

Pula nagród w tej promocji została ograniczona do 1 000 sztuk (po 100 zł każda) - o ich przyznaniu będzie decydować kolejność spełnienia wszystkich warunków promocji z kantorem. 

Było już o limicie nagród w promocji z bonami do Biedronki, teraz wspomniałem o limicie nagród w promocji z premią za kantor, więc dla rozwiania wątpliwości dodam, że premie do 400 zł oraz bony po 100 zł lub bilety do kina w ramach programu poleceń nie są limitowane.

Konto walutowe możesz założyć po zalogowaniu do bankowości internetowej w zakładce "Oferta Banku" => Konta osobiste => Konto24 walutowe. 

Wymianę waluty na potrzeby niniejszej promocji zrealizujesz w bankowości internetowej w zakładce "Kantor Santander" (tu dodam, że do 31.03.2024 r. z kodem Zima2024 bank obniża swą marżę; wymianę najkorzystniej realizować w dni robocze).

Konto24 walutowe prowadzone jest bez opłat, jeśli w danym miesiącu utrzymasz średnie saldo na rachunku walutowym co najmniej 20 podstawowych jednostek monetarnych waluty rachunku (a więc np. 20 euro w przypadku rachunku w EUR będzie leżało na koncie przez cały miesiąc). Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony, opłata miesięczna wynosi 10 zł. 

Skupiając się na powyższych promocjach, do wzięcia są już bonusy o łącznej wartości 700 zł (400 zł premii + 100 zł do Biedronki + 100 zł w bonie za polecenie + 100 zł premii za kantor). Jednak to nie wszystko, bo Santander udostępnia też inne promocje - o nich piszę poniżej.

Jak zyskać jeszcze więcej?


▶ Nagrody za polecanie konta w Santanderze. Jeżeli już posiadasz lub dopiero założysz konto osobiste w Santander Banku, to możesz też zyskać dzięki poleceniom (a osobę polecaną zawsze łatwiej przekonać do otwarcia konta, gdy dostępna jest kumulacja promocji taka, jak ta i może zdobyć łącznie nawet 700 zł). Sprawdź wpis: program "Polecam mój Bank - edycja 7", z którego dowiesz się m.in. jak stać się polecającym i zgarnąć nagrody - do pięciu w każdym miesiącu kalendarzowym.

▶ Zwroty za płatności z konta. Konto Santander (jak i Konto Santander dla Młodych) daje również zwrot 1% wartości rachunków i faktur za media (takich, jak gaz, prąd, telefon, telewizja i Internet) opłacanych z konta (mogą to być płatności "zwykłym" przelewem, za pomocą zlecenia stałego i/lub polecenia zapłaty).

W ten sposób w ciągu roku można zgarnąć nawet 300 zł, max. 25 zł miesięcznie; acz wycisnąć aż tyle jest trudno, bo za media trzeba by płacić ponadprzeciętnie dużo. Choć pewnie i to jest w zasięgu niektórych - np. osób, które ogrzewają dom na gaz bądź prąd i mają z tego tytułu wysokie opłaty.

By uzyskiwać zwroty należy zgłosić do banku rachunki/faktury, za które będziesz dokonywać płatności, tak by bank wiedział, za przelewy na jaki rachunek naliczać zwrot. Można to zrobić w placówkach banku albo w bankowości internetowej (po zalogowaniu do bankowości przy Koncie Santander wybierz: Więcej => Zwroty za rachunki => Zgłoszeni dostawcy => Dodaj kolejnego dostawcę).

▶ 150 zł premii za konto dla dziecka. Jeśli Twa pociecha jest w wieku 7-17 lat, to możesz założyć też dodatkowe konto, dzięki czemu wpadnie stówka. Promocję szczegółowo omawiam tutaj.

Konto osobiste - szczegóły oferty Santander Banku


Główne cechy kont z oferty Santander Banku to:
 • Konto Santander: 0/6 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta oraz 0/9 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta - opłaty nie będą pobrane, jeśli w danymi miesiącu wykonasz płatności kartą i/lub Blikiem na sumę min. 300 zł (tego warunku nie trzeba spełniać w miesiącu otwarcia konta; warunki zwolnienia z opłat idealnie więc pokrywają się z warunkami promocji - zrealizujesz je za jednym zamachem);

  Konto Santander dla Młodych (dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia): 0 zł za prowadzenie konta; 0/9 zł - opłata miesięczna za kartę nie będzie pobierana, jeśli w danym miesiącu zostanie wykonana co najmniej jedna płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem.

W przypadku płatności kartą do tej sumy 300 zł bank nie zaliczy transakcji Quasi Cash. Czym są owe transakcje? W regulaminie można znaleźć następującą definicję: "transakcja bezgotówkowa, podczas której wymieniasz środki na gotówkę lub jednostki pieniężne. Zrealizujesz ją w punktach oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory"

Pozostałe ważne kwestie, to:
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej oraz mobilnej; darmowe są też wszystkie przelewy natychmiastowe (co wyróżnia Konto Santander na tle kont w innych bankach);
 • 0 zł za wydanie karty i 15 zł za jej wznowienie (gdy bank przesyła nowy plastik po upływie okresu ważności karty; w przypadku osób do 26. roku życia opłata nie jest pobierana); 
 • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Santander Banku; w przypadku osób do 26. roku życia wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe; bez względu na wiek można korzystać z różnych bankomatów w przypadku wypłat za pomocą BLIKa.

Do udziału we wszystkich wyżej wymienionych promocjach kwalifikuje tylko wniosek o konto złożony na stronie promocji: Konto Santander. Konto możesz wtedy założyć na jeden z poniższych sposobów:
 • za pośrednictwem kuriera, który na koszt banku przywiezie do Ciebie dokumenty do podpisania i odeśle je do banku (w niektórych miastach możliwe jest podpisanie dokumentów w wersji elektronicznej - na tablecie u kuriera; dokumenty dla Ciebie bank prześle mailem). We wniosku można wskazać inny adres dla kuriera, niż adres zamieszkania czy korespondencyjny (może więc on przyjechać przykładowo do Twej pracy lub na uczelnię) lub
 • "na selfie", czyli za pomocą wideoweryfikacji w tym procesie będzie należało skorzystać z kamerki w Twym urządzeniu (np. komputera czy telefonu), by za jej pomocą dokonać weryfikacji zgodnie ze wskazówkami tam podawanymi przez bank (robi się m.in. zdjęcie dowodu osobistego i swej twarzy). Wtedy konto zostanie otwarte bez ruszania się z domu i bez wizyty kuriera. Wybierając otwarcie konta "na selfie" dopilnuj, by w tle nie przewijały się, ani nie odzywały inne osoby (oraz by nie było np. grającego radia bądź telewizora), bo wtedy weryfikacja może pójść niepomyślnie. 

Rozpiska promocji:

rozpiska warunków
Pobierz rozpiskę promocji w formie pdf, by jeszcze sprawniej spełnić warunki i zdobyć wszystkie premie.

Przydatne dokumenty:

110 komentarzy:

 1. Karta kredytowa liczy się do karencji? Bo już zrezygnowałem ale miałem do października 2023.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do okresu wykluczenia dla byłych klientów liczy się wyłącznie konto osobiste. Inne produkty nie są przeszkodą - można więc nawet teraz posiadać kartę kredytową, a i tak wziąć udział w promocji konta z bonusami do 700 zł (należy jedynie pamiętać, by wniosek o konto składać przez stronę promocji, a nie np. przez bankowość).

   Usuń
 2. Czyżby w tej edycji karencja została zmieniona do 1. stycznia 2021?

  OdpowiedzUsuń
 3. "do 29.02.2024 r. wraz z wydawaną do niego kartą i bankowością internetową"
  Coś tu się chyba ucięło...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "do 29.02.2024 r. złóż wniosek o Konto Santander wraz z wydawaną do niego kartą i bankowością internetową" - tak dokładnie brzmi ten punkt.

   Na 99,9999% korzystasz z AdBlocka lub podobnego programu. Sugeruję wyłącznie go i odświeżenie strony - wtedy pojawi się pełna treść i link do strony promocji.

   Usuń
 4. Visa czy Mastercard? To obojętne jaka karta do konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej Mastercarda bo co jakiś czas są promocje z punktami Bezcenne Chwile więc wtedy taka karta będzie jak znalazł.

   Usuń
 5. Czyli teraz jak nie ma sie konta od 1.01.2021 to można zakładać. Nie ma już tego wyliczenia co było wcześniej, że jak ktoś wraca to dla niego dłuższy okres karencji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest 1.1.2021 i to wszystko. Nie ma już odrębnego liczenia dla osób które w kiedyś uczestniczyły w promocji.

   Usuń
 6. Czy Santander ma teraz ofertę zatrzymaniową do konta ROR ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, przez 4 msc po 30 zł

   Usuń
  2. Jeśli już raz korzystałem z tej oferty zatrzymaniowej, to czy oferują ponownie ?

   Usuń
  3. Zamknąłem konto z powodu opłat natychmiastowo i nie proponowali.

   Usuń
 7. Ma ktoś może pomysł jak zweryfikować kiedy zamknąłem u nich konto? Nie jestem pewny czy spełniam warunki tej karencji a polubiłem ten bank i chętnie wrócę

  OdpowiedzUsuń
 8. Byłem raz w promocji ,nie uznali spełnienia przeze mnie warunków a jak się odwoływałem nie było z kim rozmawiac ,miałem wrażenie że są z innej planety nawet jak podawałem datę 1000wpływu nie umieli tego zweryfikowac ,po wielu odwołaniach dopatrzyli się mojej racji jednak tylko 100 a i tak czekam 4 miesiące na przelew ,ogólnie porażka i totalna żenada a nie bank chyba że zalicza się to zakład pracy chronionej

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy doładowania do telefonu liczą się do wydatków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie ma wykluczeń dla płatności kartą.

   Usuń
 10. Witam, czy jeżeli zamknąłem kontro w grudniu 2022 to mogę przystąpić do promocji zakładając na nowo konto ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie, bo nie upłynął jeszcze wymagany okres. Zacytuję fragment z powyższego wpisu: "Dla kogo promocje? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem i dowodem osobistym, która co najmniej od 1.01.2021 r. nie posiada, ani nie współposiada konta osobistego (w PLN) w Santander Banku".

   Usuń
  2. Karencja do programu poleceń jest krótsza, nie?

   Usuń
  3. Dlaczego nie może? Ten zapis jest w ogóle chyba przez ich pomyłkę błędny. "w przedziale czasowym: od 1 stycznia 2021 r. do momentu, w którym otworzysz konto w tej promocji, masz otwarte u nas inne konto w PLN (osobiste albo wspólne)," Wynika z niego, że jeśli ktoś nie posiada w momencie otwarcia konta w promocji innego konta, może wziąć udział. Ta data nic nie wnosi. Wystarczy zamknąć dotychczasowe :) Chcieli napisać, co najmniej od 1.1.2021 nie posiada LUB NIE POSIADAŁ i coś poszło nie tak... Ale nie zakładam, bo nie chce mi się później pisać reklamacji i się z nimi bić.

   Usuń
 11. Czy można jeszcze i jeżeli tak, to gdzie pobrać rozpiskę promocji santandera obowiązujące do końca stycznia? Pod koniec stycznia założyłem konto, sadzilem, że zdarzę pobrać rozpiskę i nagle się warunki zmieniły...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, rozpiska dotycząca tamtej edycji jest pod wpisem o poprzedniej promocji (tutaj).

   Usuń
 12. Mam zapomniane konto w Santander, jeszcze z czasów gdy był to BZWBK. Było to Konto Godne Polecenia, które potem zamieniłem na Konto Jakie Chcę żeby uniknąć opłat. Ale właśnie z przerażeniem dowiedziałem się, że od 2020 powinny być tam pobierane opłaty za prowadzenie. Na koncie jest saldo 0zł, nie ma info o żadnym zadłużeniu. Ostatnie transakcje robiłem tam w 2022. Może być tak że jak będę chciał zamknąć to konto, to mi wtedy policzą opłaty od 2020 roku? Albo w jakimś innym losowym momencie? Strach do nich się odzywać póki sobie sami o mnie nie przypomnieli. Proszę pomóżcie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Im szybciej to skonfrontujesz tym spokojniej będziesz spać. Ile mogli naliczyć za 4 lata konta, 200zł? 300zł? Może nawet nie będzie im się chcieć Ciebie ścigać.

   Usuń
 13. chciałem się tylko upewnić- czy płatności Blikiem muszą być wykonane w sklepie czy liczą się też płatności przez internet (np. allegro)?

  OdpowiedzUsuń
 14. "wymień co najmniej 100 jednostek waluty (USD, EUR, GBP lub CHF) za pośrednictwem Kantoru Santander (może być to transakcja kupna lub sprzedaży)." - czy to musi być wymienione przy jednej transzy czy łącznie do 30.04?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin promocji wymaga wymiany "łącznie co najmniej 100 jednostek waluty", więc "łącznie" wskazuje, że może być więcej transakcji - ważne, by w sumie wyszło 100.

   Usuń
 15. W regulaminie promocji "100 zł zł z Kantorem Santander" na str. 3 jest zapis, że nie można wziąć udziału w promocji, jeżeli do 31.01.2024 r. miało się otwarte konto w złotówkach (osobiste lub współne). Czy w promocji kontoru nie obowiązuje karencja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak 31,01.2024 nie miałeś konta w Santanderze to możesz brać udzial.

   Usuń
 16. Niestety w artykule brakuje dedykowanego linku do założenia konta, żeby otrzymać dodatkowe 100 zł do biedronki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdarza się to, jeśli włączony jest AdBlock lub inny program blokujący reklamy. Sugeruję go wyłączyć, odświeżyć stronę i wtedy linki będą.

   Usuń
 17. Jeśli otworzę konto w lutym, to też muszę spełnić jakieś warunki żeby nie ponieść opłat za prowadzenie konta?

  OdpowiedzUsuń
 18. czy wystarczy zakup 100 euro czy należy je jeszcze sprzedać bo napisane jest wymień co najmniej 100 jednostek waluty... czyli jakby 100 eur zmienić na pln?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak kupisz 100€ to już to będzie ta wymiana. W drugą stronę możesz ale nie musisz.

   Usuń
 19. Wiadomo czy Santander daje coś na start? To moje pierwsze konto i chyba w końcu trzeba je zamknąć, tym bardziej że trzeba robic obrót kartą na 300zł. Chyba, że mnie czymś przekonają

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie cały artykuł masz o tym co daje na start. Chyba że masz na myśli czy daje coś na zatrzymanie? To ktoś pisał o moneybacku 30 zł przez 4 m-ce ale mi nie było dane z tego skorzystać.

   Usuń
  2. Wymóg płatności 300 zł kartą łatwo daje się obejść poprzez skorzystanie z opcji wypłaty gotówki z karty. W określonych sklepach robisz jakiś drobny zakup plus 300 wypłaty i masz obrót z głowy :)

   Usuń
 20. Z tym bonusem do biedronki to kiedy poinformują wyczerpaniu bonusów? Jak zostanie założonych 350 kont kwalifikujących się do promocji, czy jak już wydadzą nagrodę?

  W pdfie napisałeś w gwiazdce do biedronkowej promocji, że jako jedyna jest limitowana, co jest nieprawdą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komunikat o ewentualnym przeterminowanym wyczerpaniu puli bonów do Biedronki ma się pojawić, gdy zostanie otwartych 350 kont. Więc to bank może monitorować na bieżąco. Jeszcze przed wydaniem nagród (bo to nastąpi później - po spełnieniu warunków).

   W rozpisce faktycznie w jednym miejscu niepotrzebnie pojawiło się słowo "jedynie". Dzięki za czujność. Aczkolwiek dalej jest też informacja zgodna ze stanem faktycznym, że limitowane są również bonusy w promocji z Kantorem.

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź

   Usuń
 21. Przejrzałem regulaminy z tej promocji i NIE znalazłem, aby bank wprowadził swoja wykluczenia (kody MCC) dla płatności. Mam rozumieć, że płatności kartą za pomocą PayPal są zaliczane jako spełnienie wymagań?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma wykluczeń.

   Usuń
  2. Cytat z regulaminu: "W przypadku płatności kartą do tej sumy 300 zł bank nie zaliczy transakcji Quasi Cash"

   Usuń
  3. W KTORYM regulaminie? Podasz nazwę, bo dla mnie nie jest jasne co ten zwrot oznacza. W regulaminie powinny być kody MCC lub przynajmniej nazwy firmy.

   Usuń
  4. #Anonimowy 12 lutego 2024 15:07
   Ale to jest wykluczenie dla sumy obrotu która zwalnia z opłaty. A w żadnym regulaminie takiego wykluczenia nie ma.

   Usuń
 22. Złotówa ma znaczenie jak otworzy się konto gdy wybierze się kuriera? Jest opcja Eko z umową podpisana elektronicznie bez wizyty kuriera lub wizyta. Ma to znaczenie w uczestnictwie w promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można wybrać dowolną metodę otwarcia konta (spośród dostępnych we wniosku). Może być zatem kurier. Wszystkie bonusy będą się należały.

   Usuń
 23. Czy po upływie terminu promocji czyli po zrealizowaniu wszystkich warunków promocji i odebraniu wszystkich nagród, konto bankowe mogę zamknąć w aplikacji internetowej, czy muszę to zrobić osobiście w banku ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://www.bankobranie.pl/2015/05/jak-zamknac-konto-w-banku-wypowiedzenie.html

   Usuń
 24. Czy komuś też odrzucają ciągle zdjęcie dowodu i w końcu jakoś się udało? Jesli tak - jak? Na infolinii mówią, że widać hologram, próbowałam pod każdym kątem i z różnym oświetleniem, z różnych urządzeń i ciągle odrzucają - zarówno na selfie jak i kurier odrzucone.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie poszło sprawnie. Dowód kładłem na białej kartce.

   Usuń
  2. Eee, kurier potwierdzą twoją tożsamość, a NIE hologram. Skoro kurier miał wątpliwości co do dowodu, to musi być nieczytelny (zniszczony, uszkodzony). U mnie pierwsze zdjęcie dołączone do wniosku odrzucili, ale ponowne, ostre i WRAZ z większą obwódką (żadnych uciętych krawędzi) zaakceptowali.

   Usuń
  3. Mam to samo ciągle odrzucają. komunikat ,aby sprawdzić dane bo się nie zgadzają z dowodem gdzie wszystkie dane są prawidłowe

   Usuń
 25. WAŻNA informacja dla tych, którzy w promocji założą Kantor w Santanderze. Nikt o tym nie napisał, ale z mojego doświadczenia: gdy przelałem euro z rachunku walutowego z Alior Kantor pobrali mi prowizję "za zaksięgowanie" mojego przelewu w kwocie 1,16 euro tj. ok. 0,15% kwoty! Za przelew z konta walutowego na swoje w innym banku pobierają 0,32% prowizji ( u mnie 1,85 euro)! Mało tego kursy wymiany (w obie strony) są o 1 grosz gorsze niż oferuje Kantor walutowy w Alior. No to są skutki uboczne (nie planowane) ewentualnej nagrody 100 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin promocji nie wymaga przelewów, więc to zbędne.
   Wymianę można zoptymalizować do maksimum czyli kupić 60 EUR, sprzedać 40 EUR. Suma wymian 100 jednostek będzie zrealizowana, a 20 EUR zostanie na koncie żeby było darmowe.

   Poza tym Kantor Santandera jest tańszy.
   Porównanie sprzed chwili EUR/PLN. Sprzedaj/Kup:
   Alior: 4,3257 zł/ 4,3547 zł
   Santander: 4,3347 zł/ 4,3469 zł i jeszcze przed podaniem kodu Zima2024 który daje -0,0015 zł.

   Usuń
  2. Dokładnie. Z kodem to Kantor Santandera przebija wszystkie obecnie znane mi metody wymian online. Włącznie z Revolutem i Aionem.

   Usuń
  3. Raczej nie wiesz wszystkiego, bo Kantor Alior ma zdecydiwanie lepsze kursy i PRAWDZIWĄ kartę walutowa tzn. że bankomaty za granicą widzą ją nie jako w PLN, ale walutowa (nie ostrzegają, że pobiorą prowizję od wymiany PLN na np Euro)

   Usuń
 26. Podczas próby wymiany euro NIE znalazłem okienka do wpisania "Zima 2024", by bank zastosował niższą prowizję (kod miał być aktualne do 31 marca). Nie wiem jak i gdzie wpisać ten kod.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pod kursem wymiany musisz kliknąć "Dodaj kod rabatowy (opcjonalnie)". Fakt, słabo widoczny.

   Usuń
  2. Opcja znajduje się bezpośrednio pod kursem waluty. Zarówno w www jak i aplikacji mobilnej.

   Usuń
  3. Zima2024
   BEZ SPACJI!

   Usuń
 27. Bony do Biedronki nadal są dostępne???

  OdpowiedzUsuń
 28. A ja z zapytaniem trochę innym
  Czy ktoś spotkal się z tym iż oprócz skanu dowodu bank prosi o nagranie dwóch filmików że sobą i ich przesłanie.chodzi o toyota bank

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli konto otwierasz w procesie wideo weryfikacji to jak najbardziej to standard.

   Usuń
  2. Toyota nie pierwszy raz pokazuje co to za twór. Blokowali klientom dostęp do kont tworząc wymysł konieczności instalacji aplikacji choć nie wszyscy korzystali ze smartfonów które na to pozwalają. Zmusili więc ludzi do zakupu smartfonów a teraz żądają filmików. Za chwilę czegoś jeszcze innego. Może zażądają okresowej relacji z tego co ktoś robi. Pytanie po co to wszystko i czy to ma rzeczywiście cokolwiek wspólnego z zabezpieczeniami/bezpieczeństwem. Oczywiście że nie i żaden z banków niczego takiego nie robił. To nie głupota lecz celowe działanie toyoty.

   @Anonimowy 20 lutego 2024 18:02
   To zapewne jakaś nowość w sprawowaniu kontroli nad klientem. Może napisz do nich i zapytaj na jakiej podstawie żądają tych nagrań? Niech wskażą Ci dokument w którym wyraźnie się pod tym podpisują. Nie omieszkaj poinformować ich, że zapytasz o to w instytucji sprawującej kontrolę nad bankami i że ten dokument jest Ci do tego potrzebny. A jak Ci czegoś odmówią, to poinformuj ich że z tym również się gdzieś udasz. Ważne żeby to wszystko mieć zarejestrowane na „piśmie”.
   Ja bym im tego nie darował.

   Usuń
 29. Witam, jeśli zaloże konto walutowe w lutym to juz w lutym muszę mieć saldo 20 euro?

  OdpowiedzUsuń
 30. czy bonus za kantor dalej jest aaktualny?

  OdpowiedzUsuń
 31. proszę mnie poprawić jeśli źle myślę - by spełnić wszystkie warunki płatności (ilości i kwot i rodzaju) najlepiej wykonywać je kartą ponieważ wtedy najniższym kosztem je zrealizujemy - konieczność od marca do czerwca wykonywania kartą (nie BLIK)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wymóg obrotu kartą w wysokości 300 zł daje się ogarnąć poprzez skorzystanie z opcji wypłaty gotówki z karty. W określonych sklepach robisz jakiś drobny zakup plus 300 wypłaty i masz obrót z głowy :)

   Usuń
  2. W przypadku płatności na potrzeby promocji, to faktycznie najlepiej skupić się na płaceniu kartą (bo tylko one kwalifikują do ostatniego bonusu w promocji z premią do 400 zł, do nagrody w programie poleceń oraz do bonu do Biedronki). I jednocześnie spełnią też warunki uzyskania pozostałych bonusów, jak i zaliczą się do obrotu zwalniającego z opłat.

   Usuń
  3. Czy musi być fizyczne użycie karty czy może być podpięta pod portfel google ?

   Usuń
  4. Może być Google Pay, potwierdzone.

   Usuń
 32. Santander, konto wspolne to piesze wycieczki do oddziału.Który bank jest lepszy pod tym kontem? Tutaj czy zakładam konto dziecka, czy lokate, czy oszczednosciowe, czy walutowe to wszystko jest indywidualne. Aby oboje mogli korzystac to - wizyta osobista w banku. W banku doradzili mi poza wspolnym takze pelnomocnictwo, ze niby wszystkie nowe produkty będą "wspolne",okazalo sie ze nie jest tak w bankowości elektronicznej.

  OdpowiedzUsuń
 33. mam pytanie dopiero będę otwierać konto w Santander, działania podejmę pewnie około 28 lutego, czy skorzystam wtedy też z promocji Konto dla Młodych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, promocje (z premią do 400 zł i z bonem 100 zł do Biedronki) dostępne są do 29.02.2024 r. włącznie (liczy się czas złożenia wniosku o konto).

   Usuń
 34. Czy płatności kartą na revoluta wliczają się do wydania 300 zł/mc ?

  OdpowiedzUsuń
 35. Dlaczego przy składaniu wniosku żądają zdjęcia dowodu osobistego? To chyba nie jest bezpieczne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Normalka, większość banków wymaga. Bardziej niebezpieczne byłoby bez bo wtedy kto inny mógłby zakładać konto na ciebie.

   Usuń
 36. Czy w Santander jest też opcja money back?

  OdpowiedzUsuń
 37. Czy jeszcze dzisiaj załapię się na promocję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, do 29.02. włącznie, do godz. 23:59 (liczy się czas złożenia wniosku o konto). Umowa może być zawarta później - max. do 10.03.2024 r.

   Usuń
 38. nie da się założyć ani z selfi ani z kurierem, piszą aby skontaktowąc się z bankiem

  OdpowiedzUsuń
 39. Udało się złożyć wniosek 23:45 ufff. Czekam na tel. od kuriera.

  OdpowiedzUsuń
 40. Tak czytam te komentarze i mam pytanie Złotówa o tą dodatkową stówę do Biedronki. Żeby ją dostać trzeba było otworzyć wniosek z linku przy opisie tej dodatkowej promocji dla czytelników blogu czy każdy link w opisie promocji uprawniał do otrzymania tego bonu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W powyższym wpisie każdy link prowadził do właściwej strony (skąd składane wnioski kwalifikowały do uzyskania wszystkich bonusów - w tym bonu 100 zł do Biedronki).

   Usuń
 41. z czego wynika pewność że doładowania revolut wliczają się do:
  a. "wydaj kartą lub BLIK 300zł"
  b. "wykonaj 5x płatności na dowolne kwoty"
  ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też sie na to nabrałam, nie wliczają się. Przynajmniej nie było ich widac w zakładce postępu spełnienia warunków w poleceniach, zwykle platnosci odrazu sie pojawily. W Millenium sie wliczaja a tutaj nie.

   Usuń
  2. Do obrotu kartą zwalniającego z opłaty za kartę Pocztowego też?

   Usuń
 42. Czy jest jakaś możliwość, żeby sprawdzić ile osób może jeszcze skorzystać z promocji na 100zł z kantoru walutowego?

  OdpowiedzUsuń
 43. Hej, ktoś już dostał kod SMSem za założenie konta i spełnienia warunków z linku
  Mr. Złotówy? Wiem, że termin jest do końca kwietnia, ale bon OD BANKU za "Polecam mój bank" dostałam baaardzo szybko, na długo przed końcem terminu, dlatego dopytuję.
  Ciuchcia
  Ps. Stówkę za założenie Kantoru dostałam bardzo szybko, jeszcze w marcu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie mam.

   Usuń
  2. Dostałam w środę SMSa o 100 pln od Złotówy. Ciuchcia

   Usuń
 44. Nie otrzymałem 100 zł do Biedronki od Złotówy - co robić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie ta sama sytuacja - na czacie online dowiedziałem się, że pracownik nie widzi, żeby "moje konto brało udziału w tej promocji". Wniosek o konto (założony poprzez "reflink") oraz zawarcie umowy nastąpiło 16 lutego. Czekam na informacje z banku po złożeniu reklamacji.

   Usuń
  2. @Anonimowy 2 maja 2024 08:31
   Reklamacja. Najszybciej i najwygodniej można zgłosić poprzez bankowość internetową lub w aplikacji - wiadomością w wewnętrznej poczcie.

   Usuń
  3. W odpowiedzi na moją reklamację otrzymałem wiadomość, że karta podarunkowa została przekazana mi zgodnie z regulaminem na Pocztę24 lub SMSem. Jest to nieprawda aczkolwiek załączono mi również kod tego vouchera w wiadomości reklamacyjnej - działa, więc wszystko w się rozwiązało.

   Usuń
 45. Czy jeśli nie spełni się warunku w kwietniu(płatności na 300zl) to w maju i czerwcu też już przepada?

  OdpowiedzUsuń
 46. Otrzymałem już sms e-kod na zakupy w "Biedronce", jednak nieopatrznie go skasowałem nie zapisując go nigdzie wcześniej. Czy jest możliwość odzyskania tego kodu i jak to zrobić ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisz reklamację i poproś żeby przesłali kod jeszcze raz. Ale nie pisz że usunąłeś a lepiej raczej że nie dostałeś.

   Usuń
 47. Heh, nie wiem, jak to się stało, ale dostałam DRUGI raz premię 100 pln za otworzenie Kantoru Santander :) Bardzo mi się to podoba ;P
  ciuchcia

  OdpowiedzUsuń
 48. Dzisiaj wpadło mi ostatnie 250 pln - mogę zamykać konto. :)
  ciuchcia

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...