Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 400 zł do Allegro w prezencie za kartę kredytową PKO Mastercard Platinum

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.02.2024

400 zł do Allegro w prezencie za kartę kredytową PKO Mastercard Platinum

Kolejny bank dołączył do grona promujących swą kartę kredytową.

Promocja "400 zł z kartą Platinum" z bonami Allegro od PKO BP
Za jej wyrobienie w PKO BP czekają bony do Allegro o łącznej wartości 400 zł.

[Aktualizacja: na stronie banku pojawił się komunikat: "Promocję zakończyliśmy 27 lutego po wyczerpania puli nagród".]

Jeśli największy bank w Polsce za coś płaci, to zazwyczaj za otwarcie konta - aktualnie, dzięki programowi poleceń, można zyskać do 250 zł w bonusach pieniężnych. W podlinkowanym wpisie znajdziesz prześwietlenie zasad uczestnictwa i warunków promocji oraz omówienie kont osobistych z oferty PKO BP. Poniżej skupiam się już na nowości - z kartą kredytową w roli głównej.

Promocja "400 zł z kartą Platinum" z bonami Allegro od PKO BP


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, zamieszkała w Polsce, która nie ma i co najmniej od 1.03.2023 r. nie miała karty kredytowej wydanej przez PKO BP.

Dodam, że posiadanie konta osobistego czy jakichkolwiek innych produktów PKO BP nie wyklucza z promocji. Rozwiewając czasem pojawiające się wątpliwości: tak samo z tej okazji do bankobrania skorzystać mogą klienci Pekao (nawet posiadający kartę kredytową w banku z żubrem w logo), bo to dwa odrębne banki.

Nagroda. Do wzięcia czekają 4 bony do Allegro o wartości 100 zł każdy. Bony mają mieć ważność do 1.08.2024 roku.
💡 Przy okazji warto przypomnieć, że w innych promocjach kart kredytowych zgarnąć można jeszcze więcej: 900 zł w bonach do Allegro w Citibanku lub 500 zł w bonach na zakupy (w tym 300 zł do Biedronki) w BNP Paribas.

Limit nagród. PKO BP przygotował się na rozdanie 600 nagród (400 zł w bonach Allegro każda). W przypadku wyczerpania tej puli, komunikat o wcześniejszym zakończeniu akcji ma się pojawić na stronie promocji.

Zasady promocji "400 zł z kartą Platinum"


By wziąć udział w akcji i zgarnąć bony do Allegro:
 • do 31.03.2024 r. złóż wniosek i zawrzyj umowę o kartę kredytową (można to zrobić poprzez bankowość internetową lub aplikację IKO - jeśli do takowych nie masz dostępu, możesz go uzyskać tutaj po otwarciu konta);
 • wyraź zgodę na otrzymywanie od banku informacji o charakterze marketingowym (w tym informacji handlowych) za pomocą środków komunikacji elektronicznej;
 • do 14.04.2024 r.: 
 • do dnia otrzymania nagrody posiadaj aktywną aplikację IKO.

Nagrodę bank prześle SMS-em do 30.04.2024 r. - do tego czasu posiadaj aktywną kartę, nadal zarejestrowaną w programie Bezcenne Chwile i nie wycofuj wyrażonych zgód.

Do płatności na potrzeby promocji zaliczą się płatności kartą w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie. Bank nie uwzględni przelewów z karty (a za takie uznaje np. doładowanie Revoluta lub podobnych usług). Zresztą generalnie przelewów z karty kredytowej lepiej unikać, bo banki naliczają za to prowizje (w PKO BP: 4% wartości transakcji, nie mniej niż 15 zł). W przypadku płatności kartą, takich prowizji nie ma, a dodatkowo obowiązuje okres bezodsetkowy, dzięki któremu można zwrócić taką samą kwotę (i ani grosza więcej). Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać.

Karta kredytowa PKO Mastercard Platinum - prześwietlenie oferty


Roczna opłata za kartę uzależniona jest od sumy transakcji wykonanych za jej pomocą i wynieść może: 
 • 0 zł – gdy średnio w miesiącu dokonano transakcji na kwotę min. 5 000,00 zł lub 
 • 150,00 zł – gdy średnio w miesiącu dokonano transakcji na kwotę min. 2 500 zł, lub 
 • 300,00 zł - w pozostałych przypadkach. 

Do średniej liczy się suma płatności z 12 miesięcy. Opłata pobierana jest z dołu. W przypadku wcześniejszego rozwiązania umowy o kartę, opłata będzie pobrana proporcjonalnie do okresu, za który należna jest opłata roczna.


18 komentarzy:

 1. Opłata za kartę w przedziałach podanych wyżej wynosi za rok 0 zł, 150 zł lub 300 zł. Proszę poprawić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dział z Aionem?

  OdpowiedzUsuń
 3. Hollendarne opłaty za kartę. Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 4. Strasznie drogie utrzymanie karty.
  Dziękuję :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze rozumiem jesli będę miał kartę przez 3 miesiące to zapłacę za nią 3/12 z 300 złotych czyli 75 złotych ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Ile rocznie zapłacisz za kartę PKO Mastercard Platinum?

   Gdy średniomiesięczna wartość transakcji to min. 5 000 zł - 0 zł
   Gdy średniomiesięczna wartość transakcji jest mniejsza niż 2 500 zł -300 zł
   Gdy średniomiesięczna wartość transakcji to min. 2 500 zł -150 zł"

   Czyli - zgodnie z informacją podaną na stronie - w momencie niewykonania płatności zmniejszających opłatę, za każdy miesiąc 25 zł.

   Usuń
 6. Ciekawe, bo ja znalazłem inną informację o opłacie za kartę na dole strony:
  "Zapłać min. 5 razy BLIKIEM lub kartą w jej okresie rozliczeniowym – inaczej 10 zł/mies."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @jakubedzior 2 lutego 2024 20:02
   A zerknąłeś chociaż o czym traktuje powyższy temat?
   Masakra jakaś się dzieje wszędzie. Konta osobistego i karty debetowej nie odróżniać od karty kredytowej... 😟

   Usuń
  2. Ah, faktycznie. :(
   Tak, wiem, że chodzi o kartę, nie doczytałem na stronce PKO, że do akurat odnosi się do konta...

   Usuń
 7. I tu nie kombinujcie z doładowaniami revoluta bo to potraktują jako przelew z karty.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten okres opłaty za kartę jest liczony od którego momentu ? Od dnia wniosku, czy może aktywacji karty ? I jak to może być liczone, rozbite na ilość dni w miesiącu ?

  OdpowiedzUsuń
 9. Przy okazji tego wpisu byłoby warto podkreślić, że chodzi o kartę Platinum. I tylko o ten typ karty kredytowej w PKO BP. W promocji tej nie uczestniczy standardowa karta kredytowa od PKO BP. Natomiast uzyskanie karty Platinum nie jest zadaniem trywialnym, ponieważ jest to karta z minimalnym limitem kredytowym na poziomie 20 tys. zł. I o taki właśnie minimalny limit trzeba zawnioskować. Ja się pospieszyłem, nie doczytałem i zawnioskowałem o zwykłą kartę z limitem 3 tys. zł. Potem dopiero zorientowałem się, że zamówiłem niewłaściwą kartę i musiałem wszystko odkręcać. Ale oczywiście nikogo nie winię, bo to moje własne niedopatrzenie. Przestrzegam jednak innych, aby zwrócili uwagę, o jaką kartę wnioskują, bo tylko karta Platinum bierze udział w tej promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale nazwa karty jest już w tytule artykułu :)

   Usuń
  2. @Marcin
   Musisz zdecydowanie uważniej czytać. Już w samym opisie promocji masz aż cztery razy podane wytłuszczoną czcionką o różnych rozmiarach o jaką kartę chodzi. I to co przede wszystkim, czyli jest jeszcze podany link do regulaminu od którego zawsze powinieneś zaczynać pozyskiwanie informacji o promocjach który prowadzi do pliku .pdf zawierającego w nazwie konkretną kartę. W samym regulaminie natomiast masz aż sześć razy wymienioną nazwę karty. Zatem masz jedenaście razy powiedziane w bardzo różny sposób to, o czym piszesz jako o wielkim odkryciu którego dla potomnych dokonałeś ("Przy okazji tego wpisu byłoby warto podkreślić").

   Zważywszy na powyższe, sprawdź bezwzględnie wszystkie inne promocje w których wziąłeś, bierzesz bądź chcesz wziąć udział, ponieważ istnieje na 99,99% ryzyko, że i tam jest coś nie tak i to prawdopodobnie z nieodwracalnymi konsekwencjami jakie poniesiesz. Także w przypadku tej karty z PKO doczytaj dokładnie na temat warunków korzystania z niej, bo za to wszystko - nie kto inny tylko właśnie Ty - będziesz płacił.

   Usuń
 10. Promocja zakończona 27/02/2024

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy dostał ktoś punkty w bezcenne chwile, jak tylko pojawił się ten post założyłem szybko kartę spełniłem warunki opisane, obrót zrobiony też szybko a nadal nie ma punktów. Do PKO to trochę niepodobne, pamiętam inne edycje to do 5 dni roboczych po transakcjach przychodziły punkty.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy ktoś już dostał kody?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...