Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Santander Bank: 650 zł do wzięcia z kartą kredytową Visa (+ 500 zł w bonusach za konto osobiste)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

22.02.2024

Santander Bank: 650 zł do wzięcia z kartą kredytową Visa (+ 500 zł w bonusach za konto osobiste)

W tej promocji uzyskać można bonus na start oraz moneyback 2%.

Promocja Santander Banku: "650 zł z kartą kredytową Visa"
Bonus powitalny wynosi 50 zł. Resztę gratyfikacji można zgarnąć dzięki zwrotowi za płatności w stacjonarnych i internetowych sklepach spożywczych - miesięcznie bank gotów jest wypłacać do 50 zł (i tak przez rok).

Na wstępie warto przypomnieć, że Santander ma obecnie też promocję konta osobistego, w której zdobyć można nawet 500 zł w bonusach powitalnych. W wyżej podlinkowanym wpisie znajdziesz omówienie zasad uczestnictwa i warunków promocji oraz prześwietlenie konta osobistego z oferty Santandera. Poniżej skupiam się już na nowości, czyli promocji karty kredytowej.

Promocja Santander Banku: "650 zł z kartą kredytową Visa"


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która nie posiada żadnej głównej karty kredytowej Santander Banku co najmniej od 30.09.2023 r. (ewentualnie posiadanie karty kredytowej Santander Consumer Banku nie wyklucza z niniejszej promocji, bo to dwa odrębne banku).

Nagroda. W promocji do wzięcia czekają gwarantowane bonusy: 
 • 50 zł premii oraz
 • moneyback (czyli procentowo naliczany zwrot za płatności kartą) w wysokości 2% od płatności w sklepach spożywczych (zarówno stacjonarnych, jak i internetowych) - miesięcznie można uzyskać do 50 zł moneybacku, a że ma być on naliczany przez 12 miesięcy (licząc od miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę), to łącznie dzięki niemu da się zgarnąć nawet 600 zł.

Konkretnie na zwrot 2% będzie można liczyć za płatności w punktach, w których terminal płatniczy ma przypisany jeden z poniższych kodów MCC (te kody wskazują na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy):
5411 - Sklepy spożywcze, supermarkety 
5499 - Sklepy spożywcze, sklepy pierwszej potrzeby i specjalne 
5422 - Zamrażarki i szafki mięsne 
5441 - Sklepy cukiernicze, cukiernie, sklepy z orzechami 
5451 - Sklepy z nabiałem, mleczarnie 
5462 - Piekarnie 
5300 - Hurtownie

Czy to się opłaca? Zależy na jaką sumę robisz płatności w takich miejscach (jednak jeśli już wybierać moneyback, to lepiej taki, z którym zyskasz więcej, szybciej i powszechniej, niż tylko w sklepach spożywczych -  jeżeli nie masz konta w VeloBanku, to sprawdź jak uzyskać 10-procentowy zwrot za płatności kartą wydawaną do konta i/lub Blikiem (zgarnąć można również 600 zł, a do tego jest jeszcze bonus 50 zł na start za otwarcie konta z polecenia, a więc w sumie czeka 650 zł, jak w niniejszej promocji karty kredytowej Santandera).

Limit uczestników. Promocja karty kredytowej Visa Silver Akcja Pajacyk w Santander Banku ma być dostępna do 30.04.2024 r., ale może zakończyć się wcześniej, gdyż bank przewidział ją dla 9 000 osób, które jako pierwsze zawrą umowę o kartę kredytową. Jeśli doszłoby do tego, bank ma zakomunikować o przedterminowym wyczerpaniu limitu na stronie promocji.

Zasady promocji "650 zł z kartą kredytową Visa"


By wziąć udział w promocji Santander Banku:
 • zarejestruj się na stronie promocji;
 • najpóźniej do 30.04.2024 r. złóż wniosek o kartę kredytową Visa Silver Akcja Pajacyk (regulamin promocji nie wskazuje sposobu złożenia wniosku, więc można to zrobić m.in. w bankowości internetowej lub w placówce banku) i zawrzyj z bankiem umowę o kartę; 
 • wyraź zgody na otrzymywanie od banku informacji handlowych drogą elektroniczną oraz telefoniczną, a także na przesyłanie e-korespondencji w formie elektronicznej przez elektroniczny kanał kontaktu (EKK); 
 • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych przez bank w celach marketingowych;
 • w każdym z trzech pierwszych miesięcy następujących po miesiącu zawarcia umowy o kartę, wykonaj min. 10 płatności kartą (na dowolne kwoty).

To zapewni Ci bonus 50 zł (otrzymasz go na rachunek karty kredytowej najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków).

Z kolei zwroty 2% bank będzie Ci naliczać przez 12 miesięcy, licząc od miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę. A więc przykładowo: jeśli umowę o kartę zawrzesz 23.02.2024 roku, to zwroty bank będzie naliczać Ci za płatności w okresie od 1.03.2024 do 28.02.2025 roku.

Zwrot - jak już wspomniałem - będzie naliczany wyłącznie za płatności kartą kredytową wykonywane w określonych kategoriach sklepów. Uściślając, otrzymasz go za transakcje w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie, którym przypisano poniższe kody MCC, które już wyżej wymieniłem:

Każdy zwrot otrzymasz do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu wykonania płatności (do tego czasu nie zamykaj karty, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem). Bank będzie go wypłacał na rachunek Twej karty. Wpływający moneyback spłaci więc ewentualnie wykorzystany limit z karty bądź spowoduje nadpłatę (w tym drugim przypadku pamiętaj, by nie wypłacać gotówki z bankomatu, ani nie robić przelewu, bo to słono kosztuje; w przypadku karty kredytowej najlepiej wykonywać wyłącznie płatności). Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz to, czym jest okres bezodsetkowy.

Karta kredytowa Visa Silver Akcja Pajacyk w Santander Banku - szczegóły oferty


W pierwszym roku (a precyzyjniej rzecz ujmując, w ciągu 12 miesięcy od dnia podjęcia pozytywnej decyzji o wydaniu karty) za kartę kredytową Visa Silver Akcja Pajacyk Santander nie pobiera opłat. Po upływie tego okresu pojawia się opłata miesięczna, która wynosi 7,50 zł, ale można jej uniknąć, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonane zostanie min. 10 płatności (na dowolne kwoty). 

💡 Łatwiejsze promocje kart kredytowych


Przy okazji niniejszego wpisu przypomnę, że są promocje, w których bonusy można zgarnąć mniejszym nakładem sił. Oto przykłady:


📚 Przydatne dokumenty:

10 komentarzy:

 1. Aby dostać KK trzeba założyć konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. W Santanderze możesz mieć samą kartę kredytową.

   Usuń
 2. Czyli trzeba wydać 30 000 zł, żeby dostać 600 zł zwrotu. Piękna promocja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tak. To wszystko prawda. Nie wiem tylko czy ci którzy mają tak duże wydatki że wszystkie lepsze karty z innych banków przynoszące im nagrody i zwroty już im nie wystarczają, tu w ogóle są obecni.

   Santander wciąż podnosi standardy. Dla mojego dobra zmusił mnie do zmiany konta na Konto Select żeby nie wydawać 300 zł za Konto Santander. No i nastąpiła bardzo prokliencka zmiana aplikacji ze starej bardzo dobrej, na nową w której nawet przelewu nie można zrobić bo przelewy Express Elixir i BlueCash dochodzą dopiero po reklamacjach i to po kilku dniach. A żeby wspomnieć o innych problemach z tą nowoczesną aplikacją, to trzeba by się tu spisać jak długopis.

   Usuń
  2. Szkoda że ograniczenie tylko do spożywki. Gdyby to było ogólnie 2% to jeszcze. Albo chociaż rozszerzenie o stacje benzynowe. Ale tak żeby 2,5k/mies. wydawać wyłącznie w jednej branży to ciężko.

   Usuń
 3. W poprzedniej edycji było:
  5% w sklepach odzieżowych, jubilerskich,
  3% w drogeriach i za usługi medyczne,
  1% w sklepach spożywczych.

  Teraz tylko w spożywczych 2%

  Mnie ciągle nie kupują .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak moneyback to tylko 10% z Velo!

   Usuń
  2. @EJ jakby wtedy przyznawali odwrotnie, że 5% za sklepy spożywcze to byłbym chętny.

   Usuń
  3. Jak może ktoś z Santandera tu to czyta to moja propozycja:
   5% stacje paliw
   3% sklepy spożywcze, dyskonty, markety
   1% cała reszta

   Usuń
 4. Czy aktualnie Santander oferuje coś na zatrzymanie w przypadku zgłoszenia rezygnacji z karty kredytowej??

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...