Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: + 738 zł. Moje zarabianie na bankach - podsumowanie lutego 2024

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

31.03.2024

+ 738 zł. Moje zarabianie na bankach - podsumowanie lutego 2024

Czas na kolejny raport z bankobrania.

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca
To ten moment, gdy dzielę się efektami praktycznego korzystania z promocji bankowych, a miniony miesiąc należał do bardzo dobrych. Poniżej opisuję co i w jaki sposób zyskałem. Przy okazji przypominam też o najlepszych obecnie okazjach do bankobrania.

Wynik bieżącego miesiąca w sporej mierze "zrobił" nam Bank Pocztowy. Piszę "nam", bo do wyniku uwzględniam zarówno bankobranie moje, jak i żony (mamy bowiem wspólne gospodarstwo domowe 2+2, w którym nie tylko wydatki są wspólne, ale dochody również). To w tym banku w zeszłym miesiącu obydwoje założyliśmy konta, zachęceni promocją z punktami powitalnymi w programie Bezcenne Chwile o równowartości do 300 zł. I zbieramy pierwsze tego efekty. Wpadły już punkty i za luty, i (błyskawicznie) za marzec, więc je wymieniliśmy na nagrody (6 bonów do Allegro po 50 zł każdy + 2 bony do Smyka po 50 zł każdy). Zatem już 400 zł zgarnięte (2/3 z całej dostępnej dla nas puli).

W VeloBanku wpadły 10-procentowe zwroty za płatności kartą i/lub Blikiem, co przyniosło 103,31 zł (to więcej niż przysługuje w 30-dniowym cyklu, ale na podsumowywany przeze mnie okres nachodzą 2 takie cykle, więc stąd różnica). A przypomnę, że ta promocja cały czas jest dostępna dla nowych klientów - na osoby zakładające VeloKonto czeka do 650 zł w bonusach pieniężnych.

W Credit Agricole po staremu. I na moje konto, i na konto żony (bo je również uwzględniam, gdyż prowadzimy wspólne gospodarstwo domowe, w którym zarówno koszty, jak i dochody są wspólne) wpadły po dwa bonusy (każdy w wysokości 25 zł), więc w sumie uzbierało się 100 zł. Jeden z bonusów (25 zł) przewidziany jest za zapewnienie wpływów na konto, a drugi (do 25 zł) jest efektem 3-procentowego zwrotu za płatności kartą i/lub Blikiem (bez wykluczeń). Te zwroty są efektem promocji, które bank serwuje (na 12 miesięcy) jako argument mający przemówić za rezygnacją z wypowiedzenia umowy.

Na konto w Banku Millennium wpadło 60 zł dzięki moneybackowi za płatności - konkretnie bank zwrócił 2% za płatności kartą (do 30 zł) oraz 5% za transakcje Blikiem (także do 30 zł). Niestety to był ostatni miesiąc z tymi bonusami (przysługiwały przez 6 miesięcy, ale jak to w życiu... wszystko co dobre, szybko się kończy).

I także przyszło pożegnać się z moneybackiem w Nest Banku, gdzie po raz ostatni naliczono 50 zł, co jest efektem 5-procentowego zwrotu za płatności kartą dla otwierających konto (w zeszłorocznej, wakacyjnej promocji).

Ostatnim z banków, który mogę odnotować w gronie wypłacających mi bonusy jest Alior Bank. To najdłużej goszcząca promocja w raportach bankobrania - otrzymałem bonus 25 zł, który jest przewidziany dla posiadaczy Konta Premium (jeszcze z czasów T-Mobile Usługi Bankowe) w przypadku wykonania płatności na sumę co najmniej 500 zł.

Wszystkie wyżej wymienione nagrody, bonusy i zwroty w jednym miejscu zbiera poniższa tabela:

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem płacąc kartą lub Blikiem?

Ile zyskałem

Bank Pocztowy

Promocja "Bezcenne 24 tysiące punktów"

1605 zł*

400 zł
(bony na zakupy)

VeloBank

Moneyback 10%

1033 zł*

103,31 zł

Credit Agricole

Bonus za wpływy i transakcje

1671 zł

4 x 25 zł

Bank Millennium

Moneyback 5% za płatności Blikiem + moneyback 2% za płatności kartą

2102 zł

2 x 30 zł

Nest Bank

Promocja dla otwierających konto osobiste (moneyback 5%)

1 001 zł

50 zł

Alior Bank

Bonus 25 zł za płatności na sumę min. 500 zł dla posiadaczy Konta Premium

500 zł

25 zł

*płatności rozłożone w czasie (na 2 miesiące)

A potwierdzeniem uzyskanych gratyfikacji są zrzuty ekranu:

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca
Moje zarabianie na bankach - podsumowanie lutego 2024 roku

Wyliczenia


Wymienione bonusy i zwroty za miniony miesiąc łącznie przyniosły mi 738,81 zł. Jest to kwota, którą mogę uznać za ostateczny zysk, bo wszystkie posiadane konta i karty utrzymuję za 0 zł - są one albo darmowe, albo z opłat zwalnia realizacja warunków pokrywających się z aktywnościami wymaganymi na potrzeby promocji. 

Zysk z bankobrania jak zawsze odnoszę do oszczędzania na najwyżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych. By tyle samo uzyskać z odsetek, musiałbym przez cały miesiąc utrzymywać na nich sumę 151 277,10 zł.

Promocje godne uwagi


Koniec miesiąca, gdy publikuję mój raport z bankobrania, to też czas, gdy kończy się dostępność wielu promocji. Jest więc okazja ku temu, by o nich przypomnieć:


Jeśli zaś chodzi o promocje dostępne w dłuższym terminie, to szczególnie warto zwrócić uwagę na poniższe okazje do bankobrania:

Bankobranie od podstaw


Przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?"
Jeśli trafiasz na mojego bloga pierwszy raz (albo nawet i po raz kolejny), ale dotąd jednak nie było Ci dane wziąć udziału w jakiejkolwiek promocji, to by poczuć smak satysfakcji ze zdobycia pierwszych bonusów, z pomocą przyjdzie Ci przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?". To wyczerpujący zbiór przydatnych objaśnień, porad, wskazówek i sposobów na uporządkowanie oraz ułatwienie korzystania z promocji bankowych. 

Ten przewodnik, to mój prezent dla osób, które zapisują się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga - dzięki niemu, żeby regularnie zyskiwać na najlepszych promocjach, nawet nie musisz zaglądać co dzień na bloga. Wystarczy bowiem śledzić wiadomości, które wysyłam od czasu do czasu, przesyłając w nich przegląd najbardziej zyskownych okazji z gwarantowanymi nagrodami od banków:


20 komentarzy:

 1. Ciekawe, czy % na kontach oszczędnościowych już będą spadać, czy jeszcze jakiś czas się utrzymają? W ING juz widać zmianę, jeszcze do niedawna było można mieć 6%, teraz już jest 5,5%...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już zaczęło oprocentowanie odbijać ale przy takiej inflacji to szybko RPP stopy obniży i się skończy eldorado.

   Usuń
 2. Super wynik. Ale widzę że koniec Millennium i Nest więc kolejny miesiąc już pewnie będzie skromniejszy? Pozdrawiam, Marcin

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Millennium da pewnie ofertę na zatrzymanie. Gorzej z nest. Mi przynajmniej nie złożyli żadnej propozycji.

   Usuń
 3. Co to za promocja w Millenium?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na zatrzymanie po wypowiedzeniu.

   Usuń
  2. Teraz w Millennium mają nową propozycję. Bonusy 30 zł przez 12 miesięcy.

   Usuń
  3. Czyli zmiana na gorsze.

   Usuń
  4. Oferta jest uzależniona od rodzaju ROR jaki miałby być zamykany.

   Usuń
  5. Dokładnie. Właśnie dostałam półroczną ofertę na 5-procentowe zwroty za płatności BLIK oraz na 2-procentowe zwroty za płatności kartą ---> 2 x maks. 30 ziko 😃

   Usuń
 4. Witam, czy jest ktoś kto na stale mieszka poza granicami Polski i korzysta z tych wszystkich promocji?, bo niektóre banki zastrzegają sobie ze musi to być osoba która jest tylko rezydentem Polski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kwestia rezydencji podatkowej. Dlatego.

   Usuń
 5. W jaki sposób to "W VeloBanku wpadły 10-procentowe zwroty za płatności kartą i/lub Blikiem, co przyniosło 103,31 zł " jeśli dają maksymalnie do 100 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyjaśnienie jest jeszcze w tym samym zdaniu, w nawiasie "to więcej niż przysługuje w 30-dniowym cyklu, ale na podsumowywany przeze mnie okres nachodzą 2 takie cykle, więc stąd różnica". A w zeszłym miesiącu raportowałem z kolei poniżej 100 zł.

   Usuń
 6. Witam mam pytanie o tą promocję w Credit Agricole za odwołanie rezygnacji z konta. Mam u nich konto i wpływ z wynagrodzenia. W celu otrzymania takiej podwójnej oferty (wpływ i 3% zwrotu0 zrezygnować teraz czy najpierw przenieść wynagrodzenie na inne konto i wtedy dopiero zrezygnować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez znaczenia bo to i tak promocja na zatrzymanie więc jak mają wypowiedzenie to nie wiedzą czy już wpływy wynagrodzenia wycofane czy nie więc i tak powinni zaproponować.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...