Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 7% na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze ponownie dostępne (+ 500 zł premii za konto osobiste)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

26.03.2024

7% na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze ponownie dostępne (+ 500 zł premii za konto osobiste)

Oto II edycja promocji oprocentowania w Aliorze. 

Promocja "Pomnażaj swoje oszczędności - Konto Mega Oszczędnościowe – II. Edycja": do 7% do 100 tys. zł
Stawka 7% w skali roku (na 4 miesiące; do 100 tys. zł) na Koncie Mega Oszczędnościowym przewidziana jest dla osób dopiero zakładających Konto Jakże Osobiste. A do tego jest jeszcze jedna zachęta: na start da się zgarnąć do 500 zł w bonusach pieniężnych.

Promocję z gwarantowaną premią na start już opisywałem na blogu tutaj. W podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegóły promocji, zasady uczestnictwa oraz prześwietlenie konta osobistego z oferty Aliora. Poniżej skupiam się już wyłącznie na omówieniu oferty dla oszczędzających.

Promocja "Pomnażaj swoje oszczędności - Konto Mega Oszczędnościowe – II. Edycja": do 7% do 100 tys. zł


Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym to:
 • dostępność promocji: od 26.03. do 7.05.2024 r. (to czas, w którym należy dokonać pierwszej wpłaty "nowych środków" na Konto Mega Oszczędnościowe, która aktywuje niniejszą edycję promocji oprocentowania);
 • kwota dla której obowiązuje promocyjne oprocentowanie: do 100 000 zł;
 • czas przez jaki bank gwarantuje utrzymanie promocyjnego oprocentowania: 4 miesiące od aktywacji promocji, a więc od pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe.

💰📈 Oprocentowanie na Koncie Mega Oszczędnościowym wynosi:
 • 4,5% w skali roku dla nowych środków (z tej stawki mogą skorzystać też obecni klienci, ale nie pochylam się nad szczegółami przy takim oprocentowaniu, gdy gdzie indziej można znaleźć lepsze propozycje) lub
 • 7,0% w skali roku - oprócz wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe, by uzyskać takie oprocentowanie: 
  • w okresie od 1.03.2024 r. (a więc nawet już przed startem niniejszej, II edycji) do 7.05.2024 r. załóż Konto Jakże Osobiste;
  • w cyklu rozliczeniowym wykonaj min. 5 płatności kartą wydaną do jednego konta (Czym jest ów cykl rozliczeniowy? Zgodnie z regulaminem promocji "dla danego miesiąca kalendarzowego Promocji zaczyna się w dniu, który poprzedza ten miesiąc i kończy w przedostatnim dniu tego miesiąca").

W regulaminie promocji przewija się data 20.03.2024 r., jako dzień wobec którego bank liczy nowe środki (do salda z tamtego dnia bank uwzględnia środki z kont osobistych, rachunków oszczędnościowych oraz lokat). Nie ma to jednak znaczenia, jeśli teraz (od 26.03.2024 r.) staniesz się klientem i dopiero założysz Konto Jakże Osobiste z bonusami do 500 zł. Wtedy sytuacja jest jasna i klarowna - wszystkie środki, jakie wpłacisz do banku, będą nowymi i będą kwalifikować się do uzyskiwania nawet 7% w skali roku.

Na saldo z dnia 20.03. zwrócić uwagę muszą już osoby, które teraz chcą uzyskać 7%, ale konto założyły od 1.03.2024 r.

Z promocji skorzystać może wyłącznie osoba, która aktualnie nie bierze udziału w poprzednich edycjach promocji Konta Mega Oszczędnościowego. Regulamin promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym nie wskazuje okresu wykluczenia dla byłych posiadaczy Konta Jakże Osobistego (w odróżnieniu od promocji konta z premią do 500 zł, gdzie ta karencja to 3 lata).

Na koniec dodam jeszcze, że promocji nie aktywuje przelew środków z rachunku maklerskiego prowadzonego w Biurze Maklerskim Aliora.

🔎 Konto Mega Oszczędnościowe - szczegóły oferty


Konto Mega Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, który Alior Bank otwiera i prowadzi za 0 zł (bez warunków).

Wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Alior Banku (zlecane przez bankowość internetową lub w aplikacji mobilnej) są realizowane za 0 zł. Ograniczenie obowiązuje tylko w przypadku wykonywania przelewów z Konta Mega Oszczędnościowego bezpośrednio na rachunki w innych bankach - wtedy wyłącznie pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł, a za drugi i każdy kolejny wykonany w tym samym miesiącu będzie trzeba zapłacić 8 zł.

Odsetki na Koncie Mega Oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień utrzymywania na nim środków, ale ich dopisanie do konta (czyli kapitalizacja) następuje na koniec miesiąca kalendarzowego. Promocyjnym oprocentowaniem objęte może być tylko jedno Konto Mega Oszczędnościowe klienta.

Dyspozycję otwarcia Konta Mega Oszczędnościowego możesz zaznaczyć już podczas składania wniosku o Konto Jakże Osobiste (na jednym z pierwszych etapów - jak na zrzucie ekranu poniżej) lub później - już po otwarciu konta osobistego - poprzez bankowość internetową.
Otwieranie Konta Mega Oszczędnościowego podczas składania wniosku o Konto Jakże Osobiste

Środki zgromadzone na rachunkach w Alior Banku (w tym na Koncie Mega Oszczędnościowym) są bezpieczne, gdyż podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:


31 komentarzy:

 1. Czyli mimo że nie posiadam wpłaconych środków na konto oszczędnościowe w Aliorze, to jako że mam już konto, to nie skorzystam z 7%, tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a masz otwarte konto osobiste? Bo to ono przede wszystkim decyduje.
   [Promocja] "dla osób dopiero zakładających Konto Jakże Osobiste"

   skorzystaj sobie z wersji podobnej od Pekao, też ma 7% do 100k: https://www.bankobranie.pl/2024/01/pekao-konto-oszczednosciowe-7-procent.html
   Dla samego oprocentowania konta oszcz. przynajmniej nie trzeba jak tu w Aliorze 300 zł kartą wydawać (warunek braku opłaty za kartę, a karta obowiązkowa jak chcesz mieć 7%).

   Usuń
 2. Czyli, jak rozumiem nie ma okresu karencji i jak w dniu 26.03 nie miało siè konta osobistego ani rachunki oszczędnościowego to można załapać się na promocję jako nowy klient?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma jakiegokolwiek okresu wykluczenia, jeśli chodzi o Konto Jakże Osobiste w kontekście uzyskania promocyjnego oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym.

   Usuń
 3. Te promocje tylko dla nowy klientow sa coraz bardziej frustrujace

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem nie :). Można elastycznie przelewać środki między bankami :)

   Usuń
  2. Tak, pod warunkiem, że nie ma się konta w większości banków - jak ja

   Usuń
  3. To może warto zostawić sobie 2 banki na "wszelki" wypadek :)

   Usuń
 4. Dlatego mam na banki wywalone i obligacje skarbowe kupione. A ma części z nich mam nawet 14%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 14% to było. Teraz właśnie podana inflacja za marzec to 1,9% więc jak ci się zacznie kolejny rok to będziesz mieć ok 3%. A tymczasem lokaty i konta oszczędnościowe są na 6-7%.

   Usuń
  2. Radzę sprzedać stare obligacje przed końcem i zakupić nowe, bo jest lepszy przelicznik. Cesonia

   Usuń
 5. Czyli jeśli zakładamy konto pod koniec miesiąca i jeszcze nie dotarła karta do konta, to mimo wpłaconych środków nie będzie promocyjnego 7%, bo nie ma jak wykonać płatności kartą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od razu po założeniu konta możesz dodać kartę do portfela Google / Apple i płacić zbliżeniowo telefonem. Ja tak zrobiłem i pomimo, że karty jeszcze nie mam to już mam spełnione warunki 5 płatności :) I już mi się zmieniło oprocentowanie na 7%

   Usuń
  2. a płatności blikiem się liczą? Nie mam portfela google:/

   Usuń
  3. Blik nie może być. Tylko karta debetowa wydana do Konta Jakże Osobistego.

   Usuń
  4. Albo transakcję internetowe. Bane do karty masz w aplikacji - możesz aktywować kartę i płacić w Internecie.

   Usuń
  5. Założyłam konto jakże osobiste,wykonałam pięć transakcji kartą w portfelu gogle do kjo ale w kmo wciąż promocja nieaktywna?czy po przelewie nowych środków promocja się uaktywnia czy poczekać na zaksięgowanie tych transakcji na kjo?

   Usuń
 6. Czyli w każdym miesiącu trzeba zrobić te 5 płatności?

  OdpowiedzUsuń
 7. Jaka jest teraz lokata zawrotna żeby zatrzymać klienta ?

  OdpowiedzUsuń
 8. Czyli dopóki nie wykona się pierwszych pięciu płatności (nowe konto osobiste), 7% za te dnie przepada?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 7% jest naliczane za cały miesiąc bez względu na czas wykonania tych płatności. Możesz je zrobić 1-go albo 28-go i to jest bez różnicy.

   Usuń
 9. A zatem robię tak: zakładam konto jeszcze w kwietniu. Za kwiecień nie muszę jeszcze spełniać warunków darmowości konta oraz karty. Na początku maja przelewam pieniądze, wpłacam środki na konto oszczędnościowe. Następnie spełniam opisane warunki na darmowość konta i karty oraz otrzymanie 7 % odsetek (zanim dostanę fizyczną kartę, wykonuję płatności kartą wirtualną dodaną do portfela Apple). Za cały okres maja od dnia wpłaty środków na konto oszczędnościowe mam naliczone 7% odsetek. Czy wszystko się zgadza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko. A jak konto założysz teraz to spokojnie do maja karta przyjdzie. Ja dostałem krócej niż w tydzień.

   Usuń
 10. Witam. Chciałbym się upewnić. Dzisiaj zakładam konto i otwieram konto oszczędnościowe i przelewam 100 tys. i jak wykonam 5 operacji karta np w ciągu tygodnia to oprocentowanie będę miał liczone od dzisiaj przez cztery miesiące czy dopiero od momentu wykonania pięciu płatności?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 7% będzie za cały okres. Np. 12-go wpłacasz, dopiero 25-go robisz płatności, a te 7% naliczą już od 12-go.

   Usuń
  2. Dzięki za info i jeszcze tylko się upewnię konto oszczędnościowe mogę np otworzyć tydzień po otwarciu konta gdyż wolne środki będę miał dopiero 18.

   Usuń
 11. Czy to 7% na koncie oszczędnościowym jest tylko na pierwszą wpłatę? Czy np jak w tym miesiącu wpłacę 30tys i w kolejnym dokonam drugiej wpłaty to wszystkie środki będą oprocentowane stawką 7%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 7% jest też dla dopłat przez cały okres 4 m-cy

   Usuń
  2. super, dziękuję za odpowiedź!

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...