Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Odbierz 600 zł w bonusach za konto osobiste w Santander Banku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

1.03.2024

Odbierz 600 zł w bonusach za konto osobiste w Santander Banku

Oto kumulacja promocji Konta Santander dostępnych w marcu 2024 roku.

Promocja konta w Santander Banku: zgarnij aż 600 zł za konto
Do wzięcia czekają bonusy o łącznej wartości aż 600 zł - w skład powitalnego pakietu nagród wchodzą bonusy pieniężne do 500 zł oraz bon 100 zł na zakupy. Do tego doszła też dodatkowa zachęta dla oszczędzających: 6% na koncie oszczędnościowym.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Santander Banku.

Promocja konta w Santander Banku: zgarnij aż 600 zł za konto 


W praktyce mamy tutaj do czynienia z kumulacją promocji, które można ze sobą łączyć. Do wzięcia czekają następujące nagrody: 
 • "Załóż konto, zyskaj do 400 zł" - tu tytułowa premia pieniężna wpłynie na Twe konto osobiste, więc wykorzystasz ją według własnego uznania, wypłacając, przelewając lub wydając na dowolny cel;
 • "100 zł z Kantorem Santander" - nazwa tej promocji wszystko już w praktyce zdradza - do wzięcia czeka premia 100 zł za przetestowanie usługi Kantoru Santander Banku;
 • program "Polecam mój Bank" - edycja 7 - tu do wyboru będziesz mieć: bon 100 zł na zakupy (do wykorzystania w Biedronce, Decathlonie, RTV Euro AGD lub Zalando) albo 4 bilety kina (Cinema City) za otwarcie konta z polecenia.

Wszystko razem da nawet 600 zł. Jednak w praktyce można zyskać więcej - niżej opiszę możliwość zarabiania na poleceniach (z bonami o wartości 100 zł lub biletami do kina dla polecającego) oraz zwroty za niektóre przelewy z konta (do 25 zł miesięcznie). Dodatkowo można zgarnąć też 100 zł premii za konto dla dziecka (w wieku 7-17 lat).

Przez mnogość bonusów niniejszy wpis jest dość długi. W praktyce całość da się jednak ogarnąć całkiem łatwo (zwłaszcza, że warunki promocji z grubsza pokrywają się). W pełni obrazuje to rozpiska promocji w formie pdf na końcu wpisu, która pomoże jeszcze sprawniej przejść przez promocję i zdobyć wszystkie bonusy.

Zyskaj 600 zł na start w kumulacji promocji konta w Santander Banku


Dla kogo promocje? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem i dowodem osobistym, która co najmniej od 1.01.2021 r. nie posiada, ani nie współposiada konta osobistego (w PLN) w Santander Banku.

Jeżeli masz inne produkty w Santander Banku (np. konto oszczędnościowe, kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy), to nadal możesz wziąć udział w tej promocji konta osobistego. Pamiętaj jednak, by wniosek o konto złożyć w sposób opisywany poniżej (na stronie promocji), bo tylko taki kwalifikuje do uzyskania premii do 400 zł. Nawet jeśli masz dostęp do bankowości internetowej, to tam otwarte konto nie będzie brało udziału w promocji (podobnie udziału nie biorą konta zakładane w placówkach banku).

Zasady promocji "Zyskaj 400 zł z kontem"


W ramach tej promocji do zgarnięcia są 3 bonusy pieniężne: 
 • 2 razy po 150 zł - to nagrody gwarantowane dla każdego uczestnika promocji oraz
 • 1 raz 100 zł - to nagroda dodatkowa przewidziana dla 1 000 osób, które jako pierwsze otworzą konto z kartą w niniejszej promocji (o ewentualnym przedterminowym wyczerpaniu tej puli bank powiadomi na stronie promocji). [Aktualizacja w dn. 22.03.: właśnie otrzymałem informację od banku, że ten limit nie będzie stosowany - każdy, kto weźmie udział w promocji (i spełni jej warunki) załapie się na ten bonus!]

By wziąć udział w akcji i zgarnąć pierwszy z bonusów pieniężnych (w wysokości 150 zł):
 • do 31.03.2024 r. złóż wniosek o Konto Santander wraz z wydawaną do niego kartą i bankowością internetową;
 • we wniosku o konto podaj swój numer telefonu komórkowego i adres mailowy oraz wyraź zgody na: 
  • kontakt telefoniczny i drogą elektroniczną w celu marketingowym oraz
  • otrzymywanie od banku korespondencji w formie elektronicznej (to tzw. elektroniczny kanał kontaktu - EKK; wyrażenie tej zgody można zweryfikować po zalogowaniu do bankowości internetowej i przejściu ścieżki: Ustawienia => Forma otrzymywania korespondencji) oraz
  • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania przez bank danych w celach marketingowych;

   Po co te zgody? W praktyce są one niezbędne choćby po to, by bank przetwarzał dane w celu zweryfikowania spełnienia warunków promocji i przyznania nagród, a bez zgód nie mógłby zrobić nawet tego (A czy należy liczyć się z natarczywością ofertową? Sam mam konto osobiste w tym banku i w ciągu ostatniego roku tylko jeden raz ktoś do mnie z niego zadzwonił).
 • do 10.04.2024 r. zawrzyj umowę o konto z kartą i dostępem do bankowości internetowej;
 • w kwietniu i maju 2024 r. (w każdym z tych dwóch miesięcy): 
  • jeśli masz 26 lat lub więcejzapewnij wpływ na konto w wysokości min. 1 000 zł (ten warunek można spełnić w prosty sposób, gdyż wystarczy np. przelew z własnego konta w inny banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta bez konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas) lub
  • jeśli nie masz ukończonych 26 latzapewnij wpływ na konto w wysokości min. 300 zł (ten warunek można spełnić w prosty sposób, gdyż wystarczy np. przelew z własnego konta w inny banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta bez konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas).

To wszystko. Spełnienie powyższych warunków zapewni Ci pierwszą premię 150 zł i otworzy drogę do zgarnięcia drugiej premii - także w wysokości 150 zł. By ją zdobyć, w czerwcu i lipcu 2024 roku (w każdym z tych dwóch miesięcy):
 • zaloguj się do aplikacji mobilnej Santander Banku (na urządzeniu mobilnym; samo logowanie wystarczy - nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji);
 • jeśli masz 26 lat lub więcej:
  • zapewnij wpływ na konto w wysokości min. 1 000 zł (ten warunek można spełnić w prosty sposób, gdyż wystarczy np. przelew z własnego konta w inny banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta bez konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas) oraz
  • wykonaj min. 1 płatność kartą lub Blikiem (na dowolną kwotę)
   lub
 • jeśli nie masz ukończonych 26 lat:
  • zapewnij wpływ na konto w wysokości min. 300 zł (ten warunek można spełnić w prosty sposób, gdyż wystarczy np. przelew z własnego konta w inny banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta bez konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas) oraz
  • wykonaj min. 1 płatność kartą lub Blikiem (na dowolną kwotę).

Za wykazanie się powyższą aktywnością (logowanie + wpływy + płatności w czerwcu i lipcu) dostaniesz 150 zł (druga premia).

By zdobyć nagrodę dodatkową w wysokości 100 zł, oprócz spełnienia warunków uzyskania każdej z dwóch powyższych premii po 150 zł, dodatkowo w kwietniu, maju, czerwcu i lipcu 2024 roku (w każdym z tych czterech miesięcy):
 • wykonaj min. 3 płatności kartą wydaną do konta po min. 10 zł każda (wliczają się do sumy transakcji, które należy wykonywać na potrzeby uzyskania premii po 150 zł).

Płatności kartą (lub Blikiem w przypadku premii po 150 zł) na potrzeby promocji  można wykonywać w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie (nie zaliczą się przelewy Blik na telefon).

💰 Wypłata premii na Twe konto w Santander Banku nastąpi w dwóch transzach:
 • do 30.06. otrzymasz 150 zł (za spełnienie warunków w kwietniu i maju) oraz 
 • do 31.08.2024 r.: 150 zł (za spełnienie warunków w czerwcu i lipcu) oraz 100 zł (za spełnienie warunków od kwietnia do lipca).

Do czasu otrzymania nagród nie zamykaj konta, ani wydanej do niego karty, nie wypowiadaj umowy z bankiem, ani nie wycofuj wyrażonych zgód oraz nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych przez bank.

Program "Polecam mój Bank": 100 zł na zakupy lub bilety do kina


Otwierając konto w promocji z premią do 400 zł, jednocześnie możesz też zdobyć nagrodę w ramach programu "Polecam mój Bank", w którym do wyboru będzie:
 • 100 zł do Biedronki lub 
 • 100 zł do Decathonu, lub
 • 100 zł do RTV Euro AGD, lub
 • 100 zł do Zalando, lub 
 • 4 bilety do sieci kin Cinema City.

W celu zdobycia nagrody (którą wybierzesz dla siebie samodzielnie), poza otwarciem konta w Santander Banku (tego zakładanego w ramach promocji z premią do 400 zł):
 • w ciągu 30 dni po otwarciu konta:
  • zarejestruj się w programie poleceń Santander Banku (możliwe jest to w bankowości internetowej lub mobilnej - w zakładce "Program poleceń"), podając kod polecenia od obecnego klienta banku - jeśli takiej osoby nie znasz, to możesz skorzystać z mego kodu: 7L4R2V oraz
  • wyraź zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej - choć brzmi to groźnie, to w praktyce chodzi wyłącznie o to, by... bank mógł wydać nagrodę za skuteczne polecenie osobie polecającej - bo już tym pośrednio ujawnia, że osoba polecana musiała założyć konto i spełnić warunki - a tego bankowi, bez takiej zgody, nie wolno byłoby zrobić;
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta wykonaj płatności kartą wydaną do konta na łączną kwotę min. 300 zł (do tych transakcji nie zaliczą się płatności Blikiem). Te płatności mogą pokrywać się z płatnościami, które będziesz wykonywać na potrzeby promocji z premią do 400 zł.

Możliwość wyboru nagrody ma być udostępniona przez bank (w bankowości internetowej) bardzo szybko, bo już w ciągu 5 dni roboczych od dnia spełnienia powyższych warunków i ten wybór będzie możliwy przez 30 dni. Nagrody (karty podarunkowe) mają mieć ważność przez co najmniej 60 dni od udostępnienia.

Promocja "100 zł z Kantorem Santander"

A to jeszcze jedna okazja do bankobrania i dodatkowa stówka do zgarnięcia dla osób, które zawnioskują o konto PLN w Santander Banku (do 31.03.2024 r.). Poza otwarciem konta i wyrażeniem wymaganych zgód, najpóźniej do 30.04.2024 r.:
 • załóż konto walutowe w Santander Banku w wybranej przez siebie walucie (można to zrobić np. poprzez bankowość internetową - niżej podpowiadam w jaki sposób) oraz
 • wymień co najmniej 100 jednostek waluty (USD, EUR, GBP lub CHF) za pośrednictwem Kantoru Santander (może być to transakcja kupna lub sprzedaży).

Bonus 100 zł otrzymasz na konto osobiste najpóźniej do 31.05.2024 r. (do tego czasu nie zamykaj konta w PLN otwartego w promocji, nie wycofuj zgód, ani nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych przez bank). Każdy uczestnik promocji zdobyć może tylko jeden bonus 100 zł (bez względu na liczbę posiadanych kont czy liczbę wykonanych wymian walutowych). 

Pula nagród w tej promocji została ograniczona do 1 000 sztuk (po 100 zł każda) - o ich przyznaniu będzie decydować kolejność spełnienia wszystkich warunków promocji z kantorem. 

Konto walutowe możesz założyć po zalogowaniu do bankowości internetowej w zakładce "Oferta Banku" => Konta osobiste => Konto24 walutowe. 

Wymianę waluty na potrzeby niniejszej promocji zrealizujesz w bankowości internetowej w zakładce "Kantor Santander" (tu dodam, że do 31.03.2024 r. z kodem Zima2024 bank obniża swą marżę; wymianę najkorzystniej robić w dni robocze).

Konto24 walutowe prowadzone jest bez opłat, jeśli w danym miesiącu utrzymasz średnie saldo na rachunku walutowym co najmniej 20 podstawowych jednostek monetarnych waluty rachunku (a więc np. 20 euro w przypadku rachunku w EUR będzie leżało na koncie przez cały miesiąc). Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony, opłata miesięczna wynosi 10 zł. 

Skupiając się na powyższych promocjach, do wzięcia są już bonusy o łącznej wartości 600 zł (400 zł premii + 100 zł w bonie za polecenie + 100 zł premii za kantor). Jednak to nie wszystko, bo Santander udostępnia też inne promocje - o nich piszę poniżej.

Jak zyskać jeszcze więcej?


▶ Nagrody za polecanie konta w Santanderze. Jeżeli już posiadasz lub dopiero założysz konto osobiste w Santander Banku, to możesz też zyskać dzięki poleceniom (a osobę polecaną zawsze łatwiej przekonać do otwarcia konta, gdy dostępna jest kumulacja promocji taka, jak ta i może zdobyć łącznie nawet 600 zł). Sprawdź wpis: program "Polecam mój Bank - edycja 7", z którego dowiesz się m.in. jak stać się polecającym i zgarnąć nagrody - do pięciu w każdym miesiącu kalendarzowym.

▶ Zwroty za płatności z konta. Konto Santander (jak i Konto Santander dla Młodych) daje również zwrot 1% wartości rachunków i faktur za media (takich, jak gaz, prąd, telefon, telewizja i Internet) opłacanych z konta (mogą to być płatności "zwykłym" przelewem, za pomocą zlecenia stałego i/lub polecenia zapłaty).

W ten sposób w ciągu roku można zgarnąć nawet 300 zł, max. 25 zł miesięcznie; acz wycisnąć aż tyle jest trudno, bo za media trzeba by płacić ponadprzeciętnie dużo. Choć pewnie i to jest w zasięgu niektórych - np. osób, które ogrzewają dom na gaz bądź prąd i mają z tego tytułu wysokie opłaty.

By uzyskiwać zwroty należy zgłosić do banku rachunki/faktury, za które będziesz dokonywać płatności, tak by bank wiedział, za przelewy na jaki rachunek naliczać zwrot. Można to zrobić w placówkach banku albo w bankowości internetowej (po zalogowaniu do bankowości przy Koncie Santander wybierz: Więcej => Zwroty za rachunki => Zgłoszeni dostawcy => Dodaj kolejnego dostawcę).

▶ 100 zł premii za konto dla dziecka. Jeśli Twa pociecha jest w wieku 7-17 lat, to możesz założyć też dodatkowe konto, dzięki czemu wpadnie stówka. Promocję szczegółowo omawiam tutaj.

▶ [Aktualizacja w dn. 25.03.: Santander Bank odpalił nową promocję oprocentowania - na Koncie Multi Oszczędnościowym czeka 6% w skali roku, do 100 tys. zł, gwarantowane do 29.06.2024 r. O szczegółach piszę tutaj.]

🔎 Konto osobiste - szczegóły oferty Santander Banku


Główne cechy kont z oferty Santander Banku to:
 • Konto Santander: 0/6 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta oraz 0/9 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta - opłaty nie będą pobrane, jeśli w danymi miesiącu wykonasz płatności kartą i/lub Blikiem na sumę min. 300 zł (tego warunku nie trzeba spełniać w miesiącu otwarcia konta) 

  Konto Santander dla Młodych (dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia): 0 zł za prowadzenie konta; 0/9 zł - opłata miesięczna za kartę nie będzie pobierana, jeśli w danym miesiącu zostanie wykonana co najmniej jedna płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem.

W przypadku płatności kartą do tej sumy 300 zł bank nie zaliczy transakcji Quasi Cash. Czym są owe transakcje? W regulaminie można znaleźć następującą definicję: "transakcja bezgotówkowa, podczas której wymieniasz środki na gotówkę lub jednostki pieniężne. Zrealizujesz ją w punktach oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory"

Pozostałe ważne kwestie, to:
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej oraz mobilnej; darmowe są też wszystkie przelewy natychmiastowe (co wyróżnia Konto Santander na tle kont w innych bankach);
 • 0 zł za wydanie karty i 15 zł za jej wznowienie (gdy bank przesyła nowy plastik po upływie okresu ważności karty; w przypadku osób do 26. roku życia opłata nie jest pobierana); 
 • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Santander Banku; w przypadku osób do 26. roku życia wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe; bez względu na wiek można korzystać z różnych bankomatów w przypadku wypłat za pomocą BLIKa.

✍ Do udziału we wszystkich wyżej wymienionych promocjach kwalifikuje tylko wniosek o konto złożony na stronie promocji: Konto Santander. Konto możesz wtedy założyć na jeden z poniższych sposobów:
 • za pośrednictwem kuriera, który na koszt banku przywiezie do Ciebie dokumenty do podpisania i odeśle je do banku (w niektórych miastach możliwe jest podpisanie dokumentów w wersji elektronicznej - na tablecie u kuriera; dokumenty dla Ciebie bank prześle mailem). We wniosku można wskazać inny adres dla kuriera, niż adres zamieszkania czy korespondencyjny (może więc on przyjechać przykładowo do Twej pracy lub na uczelnię) lub
 • "na selfie", czyli za pomocą wideoweryfikacji w tym procesie będzie należało skorzystać z kamerki w Twym urządzeniu (np. komputera czy telefonu), by za jej pomocą dokonać weryfikacji zgodnie ze wskazówkami tam podawanymi przez bank (robi się m.in. zdjęcie dowodu osobistego i swej twarzy). Wtedy konto zostanie otwarte bez ruszania się z domu i bez wizyty kuriera. Wybierając otwarcie konta "na selfie" dopilnuj, by w tle nie przewijały się, ani nie odzywały inne osoby (oraz by nie było np. grającego radia bądź telewizora), bo wtedy weryfikacja może pójść niepomyślnie. 

📝 Rozpiska promocji:

rozpiska warunków
Pobierz rozpiskę promocji w formie pdf, by jeszcze sprawniej spełnić warunki i zdobyć wszystkie premie.

📚 Przydatne dokumenty:

18 komentarzy:

 1. ta promocja była już opisywana co najmniej raz, po co robić to znowu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opisuję pierwszy raz, bo promocja "Załóż konto, zyskaj do 400 zł" dostępna od dzisiaj.

   Podobne promocje były, ale obowiązywały w nich inne warunki do spełnienia oraz inne terminy. Stare wpisy dotyczą "starych" promocji, w których już ktoś wziął udział. Nowy wpis jest dedykowany nowej, w tym przypadku aktualnie dostępnej promocji.

   Usuń
  2. Każda edycja to inne wymogi. Nawet jak różnice wydają się subtelne to jest to istotne z punktu widzenia uczestnika promocji. Więc dzięki wpisom osobnym do każdej promocji każdy ma źródło informacji i wraca do tego co go interesuje.

   Usuń
  3. Czy musisz ją w takim razie czytać?

   Usuń
  4. @Anonimowy 7 marca 2024 09:40
   Odpowiem ci skoro pytasz i skoro to pytanie jest tu widoczne; bo po to jest ten blog.

   Usuń
 2. Byłam w zeszłym tygodniu zamknąc konto. Liczyłam na jakąś ofertę na zatrzymanie, ale cisza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aby na to liczyć nie zamykaj konta w oddziale tylko przez kontakt z wideo doradcą.

   Usuń
 3. czy konto walutowe można otworzyć bez karty, a będzie się uczestniczyło w promocji?

  OdpowiedzUsuń
 4. czy przy otwarciu konta walutowego trzeba zaznaczać kartę czy można bez niej dostać 100 w promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do konta walutowego osobnej karty nie potrzeba. Zresztą jeśli taką byś chciał to lepiej kartę do konta PLN połączyć z walutowym bo jest wielowalutowa.

   Usuń
 5. Cześć, ponoć nie ma wykluczeń co do płatności kartą np. można wpłacić na revoluta. Mimo to, w programie poleceń nadal nie mam uwzględnionej płatności kartą na 300 zł (mimo że na revoluta wpłaciłam kartą znacznie więcej). Czy przy tym są jednak wykluczenia?

  OdpowiedzUsuń
 6. Cześć, czy wpływy na konto można także dokonywać przez wpłatomaty Santandera?

  OdpowiedzUsuń
 7. Konto zamknąłem 29.03.2024 to - czy, aby uniknąć opłat za prowadzenie konta i za karte to w kwietniu muszę wpełnić warunek operacji kartą na kwotę 300pln?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W okresie wypowiedzenia również trzeba spełnić warunki.

   Usuń
  2. "W dniu zamknięcia konta naliczymy i pobierzemy proporcjonalną opłatę za prowadzenie konta za okres od pierwszego dnia miesiąca do ostatniego dnia przed jego zamknięciem." info na stronie https://www.santander.pl/przydatne-informacje/zamkniecie-konta#tab=2

   Usuń
 8. Witaj. Pytanie o 100 jednostek waluty. Rozumiem, że wystarczy kupić np Euro za 100 zl? czy wartość euro musi być 100

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 100 jednostek waluty to np. 100 EUR, 100 USD lub 100 GBP.

   Usuń
  2. Dziękuje. Mogę od razu zamknać konto walutowe czy trzymac do momentu wypłaty premii?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...