Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 6% do 100 tys. zł na Koncie Multi Oszczędnościowym w Santander Banku (+ 500 zł w bonusach za konto osobiste)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

25.03.2024

6% do 100 tys. zł na Koncie Multi Oszczędnościowym w Santander Banku (+ 500 zł w bonusach za konto osobiste)

Santander Bank odpalił nową promocję oprocentowania dla oszczędzających.

Konto Multi Oszczędnościowe: 6% w Santander Banku
Od dziś Konto Multi Oszczędnościowe daje 6% (do 100 tys. zł) - z oferty skorzystać mogą zarówno nowi klienci, jak i obecni (bo liczy się wpłata "nowych środków"). 

Przy okazji przypomnę, że na tych, którzy dopiero teraz założą konto osobiste w Santanderze, czeka 500 zł w bonusach na start. W podlinkowanym wpisie znajdziesz zasady uczestnictwa oraz warunki promocji, a także prześwietlenie konta osobistego z oferty Santandera. Niżej skupiam się już wyłącznie na nowej propozycji dla oszczędzających.

💰📈 Konto Multi Oszczędnościowe: 6% w Santander Banku


Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Multi Oszczędnościowym w Santander Banku:

 • oprocentowanie: 6% w skali roku (dla "nowych środków" - nieco niżej wyjaśniam czym one są dla banku); 
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem 6%: do 100 000 zł (i tu należy pilnować, by nie osiągnąć salda powyżej 100 tys. zł, także po doliczeniu odsetek, bo wtedy całość środków na rachunku oszczędnościowym objęta zostanie oprocentowaniem wynoszącym zaledwie 1% w skali roku); 
 • czas na przystąpienie do promocji: do 10.06.2024 r. (w bankowości internetowej ta opcja ma być dostępna nieco krócej, bo do 9.06.2024 r., do godz. 17); 
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: od dnia przystąpienia do promocji do 29.06.2024 r. 
 • wypłata odsetek: na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Jeśli dopiero staniesz się klientem Santander Banku (np. zakładając konto osobiste w promocji z bonusami do 500 zł), to Konto Multi Oszczędnościowe otworzysz poprzez bankowość internetową, a wszystkie wpłacone przez Ciebie środki będą "nowymi", co pozwoli im kwalifikować się do uzyskania 6% w skali roku na Koncie Multi Oszczędnościowym.

W sytuacji, gdy już jesteś klientem Santandera, to koniecznym będzie uwzględnienie salda Twych środków w Santander Banku na dzień 20.03.2024 r. Do tego salda bank wlicza środki w PLN na kontach osobistych, rachunkach oszczędnościowych (w tym na kontach systematycznych, jak i na Koncie Multi Oszczędnościowym), celach oszczędnościowych oraz na lokatach (w tym na lokatach strukturyzowanych) danego klienta. Nowymi środkami jest dopiero nadwyżka ponad saldo z 20.03.2024 r. ogólnie na wszystkich rachunkach w Santanderze oraz jednocześnie ponad saldo na Koncie Multi Oszczędnościowym. Saldo "nowych środków" będzie przez bank weryfikowane codziennie (innymi słowy: w banku nadal będzie należało utrzymywać "stare" środki, by dla całości "nowych" środków na Koncie Multi Oszczędnościowym obowiązywała stawka 6% w skali roku). 

Udział w promocji oprocentowania bierze wyłącznie indywidualne Konto Multi Oszczędnościowe. By uzyskać odsetki wynikające z promocyjnego oprocentowania, do czasu ich wpłynięcia nie zamykaj konta, ani nie zmieniaj go z indywidualnego na wspólne.

Jak skorzystać z promocyjnego oprocentowania dla nowych środków na Koncie Multi Oszczędnościowym? 


Jeśli jeszcze nie masz Konta Multi Oszczędnościowego (a to inny rachunek, niż "zwykłe" konto oszczędnościowe), możesz je otworzyć w placówce banku, telefonicznie (w przypadku klientów z podpisaną umową Select) lub po zalogowaniu do bankowości internetowej, przechodząc ścieżkę: Oferta banku => Konta oszczędnościowe.

Dodatkowo wymagane jest przystąpienie do promocji - zrobisz to podczas zakładania Konta Multi Oszczędnościowego albo - jeśli takowe już masz - w placówce, na infolinii (w przypadku klientów posiadających umowę bankowości telefonicznej Select lub umowę Private Banking), lub w bankowości internetowej, klikając przycisk "Przystąp do promocji" w szczegółach swego Konta Multi Oszczędnościowego (jak na poniższym zrzucie ekranu):

Jak przystąpić do promocji oprocentowania dla nowych środków na Koncie Multi Oszczędnościowym w Santander Banku poprzez bankowość internetową?

Uwaga: tę powyższą propozycję bank wyświetla wyłącznie osobom, które nie zgłosiły sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych oraz wyrażają zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną.

🔎 Konto Multi Oszczędnościowe otwierane i prowadzone jest za 0 zł. W miesiącu kalendarzowym tylko jeden (pierwszy) przelew z tego rachunku jest realizowany za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew z Konta Multi Oszczędnościowego w tym samym miesiącu kalendarzowym bank przewiduje pobieranie opłaty w wysokości 10 zł.

Pamiętaj, że w umowie o Konto Multi Oszczędnościowe znaleźć możesz niższe oprocentowanie - to stawki standardowe. Nad nimi górę bierze jednak regulamin promocji, który czasowo (i tylko dla "nowych środków") daje więcej - czyli 6% w skali roku.

🔗 Przydatne linki:

📚 Przydatne dokumenty:

26 komentarzy:

 1. Czy to jest to konto co kiedyś nazywało się Max Oszczędnościowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Zmienili nazwę z Max na Multi wtedy gdy zmienili Konto Jakie Chcę na Konto Santander.

   Usuń
 2. Najgorszy z możliwych chwyt: przekroczysz limit o grosz i obniżymy Ci oproc. na całość oszcz. Niegodziwa praktyka banku, co on tym osiągnie, nie wypłaci odsetek promocyjnych? Klient, który za pozostawiony depozyt 100k dostałby 1% zamiast 6% zapamięta sobie taki bank do końca życia. Reputacja banku w jego oczach spadnie do zera. I taką opinią o banku podzieli się ze znajomymi. A ci przekażą dalej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba uwzględnić fakt dopisywania odsetek na koniec każdego miesiąca i nie zakładać lokaty "pod korek" lecz np. na kwotę 98 000 zł, co z naddatkiem zabezpieczy przed przekroczeniem limitu 100 000 zł i spadkiem oprocentowania.
   Zawsze robię takie zabezpieczenie dla nowych środków na kontach oszczędnościowych, gdzie przekroczenie limitu depozytu nowych środków spowodowałoby spadek oprocentowania do standardowego.

   Usuń
  2. Ale po co ograniczać się do 98 000 zł? Jak miesiąc ma 31 dni to można wpłacić 99 580 zł. Dopisanie odsetek nadal nie spowoduje przekroczenia limitu 100 tys. zł. W nowym miesiącu można odsetki wypłacić.

   Usuń
  3. No tak, ale jak to później ogarnąć w czerwcu żeby zmieścić się w jednym przelewie? Bo bez sensu już trzymać kasę do lipca bo 30.06 nie będzie liczone 6%

   Usuń

  4. @ Anonimowy25 marca 2024 17:22
   Jeśli wpłaci się pod korek to trzeba co miesiąc pilnować aby zdjąć odsetki, opcja 98 tys. (może być z kawałkiem) jest na zasadzie wpłać na cały okres i nie musisz pamiętać.

   Usuń
 3. Czy należy liczyć odsetki brutto czy po podatku aby nie przekroczyć kwoty maksymalnej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Saldo konta bankowego to aktualna kwota, która znajduje się na rachunku bankowym i jest w każdej chwili dostępna do wykorzystania.

   Usuń
 4. Czyli jak ktoś miał na koncie powiedzmy 15 tys i przeleje sobie 20 tys to tylko na te 20 tys jest 6% liczone jako nowe środki? A na pierwotne "stare środki" czyli 15 tys jaki jest %? Lub sytuacja jak zrobię sobie kolejny przelew, na kwotę X to 6% jest liczone ka kwotę X czy na 20 tys +x?
  Jak to działa na nowe środki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie... Nadwyżka od salda to 5000 zł.

   Usuń
  2. Dla 15k będzie 0% jak będziesz mieć na RORze albo 1% jak na k.oszcz. To cały czas musisz trzymać żeby dla całych dopłaconych 20k było 6%. Jak wypłacisz np. 6k i zostanie ci łącznie 29k to wtedy 6% będziesz mieć dla 14k.

   Usuń
  3. W szczegółach Konta Multi Oszczędnościowego można wszystko sprawdzić bez rozkminy. Podają tam:
   Saldo Aktywów (bazowe)
   Saldo Aktywów (dzienne)
   Saldo nowych środków

   Usuń
  4. Santander w regulaminie wybitnie zaczarował, nawet jezeli mieli na mysli proste bandanie salda na dzień 20.03.2024 to napisane jest tak jakby liczyły się jakiekolwiek historyczne środki u nich zdeponowane:


   Nowe środki to Twoje pieniądze, które nie były ulokowane w naszym banku na wszystkich Twoich kontach i lokatach w złotych (Aktywa) do 20.03.2024 roku (Dzień bazowy) włącznie
   ...
   Do nowych środków nie zaliczymy pieniędzy, które były
   ulokowane na Twoich rachunkach do 20.03.2024 roku
   włącznie.
   3. Każda transakcja, która obciąży Twoje rachunki (np.
   przelew wychodzący, płatność kartą, wypłata gotówki),
   obniży saldo aktywów. Wówczas nadwyżka pieniędzy
   ponad saldo aktywów na dzień bazowy zmniejszy się, co
   spowoduje zmniejszenie kwoty nowych środków.

   Usuń
  5. Zgadzam się, ten regulamin jest koszmarny. ☠️ Poproszę jeszcze o scenariusz 4. Co miesiąc wpływa na ROR pensja. Czy to ma jakieś znaczenie dla moich środków juz zgromadzonych na koncie Multi?? W zaokrągleniu mam na Multi 97K, co wg wyliczen banku realnie daje 84K nowych srodkow. Mogę już "zapomniec" o tym koncie do końca promocji w czerwcu, bo mam zostawiona przestrzeń do 100K? Czy też przeciwnie, muszę czuwać, czy za dużo nie wpływa na ROR 😂, bo wplywy zwiększa biezacy stan aktywow i tym samym stan nowych srodkow? Im wyzszy stan nowych srodkow, tym lepiej dla mnie, super i tu kończy się historia? ☺️ Na Multi nie zamierzam już nic doplacac, więc w najlepszym przypadku Bank uzna przy wpłatach na ROR to co mam teraz - tj 97K plus wypracowane odsetki za nowe środki? Będę wdzięczna za wytłumaczenie mi jak krowie na granicy. 😁 Dziekuje i pozdrawiam! 😎

   Usuń
 5. jak przekrocze to saldo na jeden dzień to następnego dnia będzie już podwyższone :) ?czy przez cały miesiąc bedzie 1 % ?

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja mam 4,5%. Coś zrobiłam nie tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otworzyłaś Konto Oszczędnościowe Select zamiast Konto Multi Oszczędnościowe.

   Usuń
 7. "bank wyświetla wyłącznie osobom, które nie zgłosiły sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych" - w ktorym miejscu na koncie mozna to sprawdzić czy jest zgoda na to? Bo zgody na kontakt telefoniczny/ drogą elektroniczą to widze ze jest w ustawieniach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W bankowości internetowej: Ustawienia => Forma kontaktu z bankiem => Zgody (na samym początku są 3 zgody, a pod nimi, dopiero pod przyciskiem "Zatwierdź", jest jeszcze dodatkowo o sprzeciwie).

   Usuń
  2. Ok widzę :) Dzięki!

   Usuń
 8. Czyli jak mam kasę na koncie select i przeleje kwotę na Multi oszczędnościowe to są nowe środki czy nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli te środki były na koncie (czy to osobistym, czy oszczędnościowym) Select na dzień 20.03.2024 r., to one liczą się do salda bazowego (są traktowane jako "stare środki"), jak wszystkie środki z konto osobistych czy oszczędnościowych klienta w Santanderze.

   Usuń
  2. Jeżeli w dniu badania salda mam na koncie osobistym 30k i wpłacę na konto multi oszczędnościowe 95k, to 6 % otrzymam od 95k?
   ,

   Usuń
 9. Czy moge zrexygnowac z konta osobistego kiedy biore udzial w promocji z kontem oszczednosciowym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można mieć samo konto Multi więc pewnie można też z ROR-u zrezygnować.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...