Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Wyższe oprocentowanie w Aliorze! 7% na Koncie Mega Oszczędnościowym (+ 500 zł premii za konto osobiste)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

1.03.2024

Wyższe oprocentowanie w Aliorze! 7% na Koncie Mega Oszczędnościowym (+ 500 zł premii za konto osobiste)

Nowy miesiąc przynosi miłe zaskoczenie. Alior zdecydowanie podnosi oprocentowanie dla oszczędności. 

Promocja "Pomnażaj swoje oszczędności - Konto Mega Oszczędnościowe – I. Edycja": do 7% do 100 tys. zł
Promocyjna stawka 7% w skali roku (na 4 miesiące; do 100 tys. zł) tym razem skierowane jest jednak wyłącznie do osób dopiero zakładających Konto Jakże Osobiste w Aliorze. A to dodatkowa zachęta, bo z nim zgarnąć można do 500 zł w bonusach pieniężnych.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe w bankach w Polsce.]

Promocję z gwarantowaną premią na start już opisywałem na blogu tutaj. W podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegóły promocji, zasady uczestnictwa oraz prześwietlenie konta osobistego z oferty Aliora. Poniżej skupiam się już wyłącznie na omówieniu oferty dla oszczędzających.

Promocja "Pomnażaj swoje oszczędności - Konto Mega Oszczędnościowe – I. Edycja": do 7% do 100 tys. zł


Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym to:
 • dostępność promocji: od 1. do 25.03.2024 r. (to czas, w którym należy dokonać pierwszej wpłaty "nowych środków" na Konto Mega Oszczędnościowe, która aktywuje niniejszą edycję promocji oprocentowania);
 • kwota dla której obowiązuje promocyjne oprocentowanie: do 100 000 zł;
 • czas przez jaki bank gwarantuje utrzymanie promocyjnego oprocentowania: 4 miesiące od aktywacji promocji, a więc od pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe.

💰📈 Oprocentowanie na Koncie Mega Oszczędnościowym wynosi:
 • 4,5% w skali roku dla nowych środków (z tej stawki mogą skorzystać też obecni klienci, ale nie pochylam się nad szczegółami przy takim oprocentowaniu, gdy gdzie indziej można znaleźć lepsze propozycje) lub
 • 7,0% w skali roku - oprócz wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe, by uzyskać takie oprocentowanie: 
  • w okresie od 1. do 25.03.2024 r. załóż Konto Jakże Osobiste;
  • w cyklu rozliczeniowym wykonaj min. 5 płatności kartą wydaną do jednego konta (Czym jest ów cykl rozliczeniowy? Zgodnie z regulaminem promocji "dla danego miesiąca kalendarzowego Promocji zaczyna się w dniu, który poprzedza ten miesiąc i kończy w przedostatnim dniu tego miesiąca").

W regulaminie promocji przewija się data 28.02.2024 r., jako dzień wobec którego bank liczy nowe środki (do salda z tamtego dnia bank uwzględnia środki z kont osobistych, rachunków oszczędnościowych oraz lokat). Nie ma to jednak znaczenia, jeśli teraz staniesz się klientem i dopiero założysz Konto Jakże Osobiste z bonusami do 500 zł. Wtedy sytuacja jest jasna i klarowna - wszystkie środki, jakie wpłacisz do banku, będą nowymi i będą kwalifikować się do uzyskiwania nawet 7% w skali roku.

Z promocji skorzystać może wyłącznie osoba, która aktualnie nie bierze udziału w poprzednich edycjach promocji Konta Mega Oszczędnościowego. Regulamin promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym nie wskazuje okresu wykluczenia dla byłych posiadaczy Konta Jakże Osobistego (w odróżnieniu od promocji konta z premią do 500 zł, gdzie ta karencja to 3 lata).

Na koniec dodam jeszcze, że promocji nie aktywuje przelew środków z rachunku maklerskiego prowadzonego w Biurze Maklerskim Aliora.

Konto Mega Oszczędnościowe - szczegóły oferty


Konto Mega Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, który Alior Bank otwiera i prowadzi za 0 zł (bez warunków).

Wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Alior Banku (zlecane przez bankowość internetową lub w aplikacji mobilnej) są realizowane za 0 zł. Ograniczenie obowiązuje tylko w przypadku wykonywania przelewów z Konta Mega Oszczędnościowego bezpośrednio na rachunki w innych bankach - wtedy wyłącznie pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł, a za drugi i każdy kolejny wykonany w tym samym miesiącu będzie trzeba zapłacić 8 zł.

Odsetki na Koncie Mega Oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień utrzymywania na nim środków, ale ich dopisanie do konta (czyli kapitalizacja) następuje na koniec miesiąca kalendarzowego. Promocyjnym oprocentowaniem objęte może być tylko jedno Konto Mega Oszczędnościowe klienta.

Dyspozycję otwarcia Konta Mega Oszczędnościowego możesz zaznaczyć już podczas składania wniosku o Konto Jakże Osobiste (na jednym z pierwszych etapów - jak na zrzucie ekranu poniżej) lub później - już po otwarciu konta osobistego - poprzez bankowość internetową.
Otwieranie Konta Mega Oszczędnościowego podczas składania wniosku o Konto Jakże Osobiste

Środki zgromadzone na rachunkach w Alior Banku (w tym na Koncie Mega Oszczędnościowym) są bezpieczne, gdyż podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:


62 komentarze:

 1. Szkoda, że dopiero teraz, bo otwarłam konto w lutym. No trudno w innym banku pieniądze zostaną

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli rozumiem że jak KJO zamknąłem w grudniu ub.r. to teraz jak je założę znów to będę mieć 7% na KMO???

  OdpowiedzUsuń
 3. Posiadacze ko jak zwykle docenieni - aż na 4,5%!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta promocja jedynie skutecznie zachęca do zamknięcia tam konta dla dotychczasowych posiadaczy. Ja zamykam a korzystałem aktywnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. To 7% to ewidentnie po to, żeby tylko nowych klientów banku zyskać, bo 4,5% dla obecnych już jasno wskazuje, że sami się mocno wypisują z wyścigu o depozyty klientów na których nie zależy im za bardzo.

  OdpowiedzUsuń
 6. Widać niepokojący trend: banki zaczynają już nawet konta oszczędnościowe traktować jako element zachęty, by zyskać nowych klientów dając im wyższe oprocentowanie, a obecnym niższe. W Velo już od paru edycji obowiązuje, teraz Alior. Ciekawe kto będzie następny.

  OdpowiedzUsuń
 7. "Nowy miesiąc przynosi miłe zaskoczenie."

  Zaskoczenie owszem ale czy miłe? na pewno nie dla obecnych klientów, którzy już posiadają Konto Jakże Osobiste, bo dla nich zostały ochłapy a nie promocyjne oprocentowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba bardzo im zależy na utracie klientów. Żenada co zrobili z KMO.

   Usuń
  2. Ale jak masz konto osobiste a nigdy nie miałes konta mega oszczednosciowego to po zalozeniu oszczednosciówki masz 7%.

   Usuń
  3. "tym razem skierowane jest jednak wyłącznie do osób dopiero zakładających Konto Jakże Osobiste w Aliorze."

   Usuń
  4. @Anonimowy1 marca 2024 18:24
   No właśnie nie. Bo warunkiem uzyskania 7% jest założenie konta osobistego dopiero teraz czyli od 1 marca.

   Usuń
  5. Anonimowy1 marca 2024 17:22
   każda podwyżka % cieszy czy warunki śmakie bądź owiakie. Inne banki się porównują i potem rywalizują. W końcu ktoś przechyli warunki w inną stronę. Konkurencja dobrze robi.

   Usuń
  6. Kto w ogóle bawi się w lokaty czy konta oszcz. 7%, 6%, 5% minus podatek belki?! Przeciez to są grosze, a można choćby kupić dolary za 4 zł i sprzedać, gdy będą za 4.3. i na tym zarobić ZNACZNIE więcej. Dodatkowo, nie trzeba pilnować warunków kont bankowych i ich spełniać ani placic za przelewy z kont z oszczędnościami czy stosować sie do limitów transakcji! Banki to skamieliny i uciążliwi ''łaskawi" zarządcy twoich pieniędzy. Użerać się z nimi dla realnie 2-4% zysku to słabe!

   Usuń
  7. Daj znać kiedy dokładnie dolar będzie po 4.3 ☺️

   Usuń
  8. Anonimowy2 marca 2024 00:24 to się baw w swój forex. Mnie nie przekonałeś

   Usuń
  9. Dolar w maju 2017 roku kosztował 4 zł, Do 4,30 zł trzeba było czekać do wojny na Ukrainie. Czyli prawie 5 lat. Wzrost o 7,5% w 5 lat to 1,5% średniorocznie. Życzę ci dalszych sukcesów w inwestowaniu!

   Usuń
  10. Dolar prędzej będzie po 3,7 niż 4,30 zł.

   Usuń
 8. Jak zawsze w Aliorze nie mogę założyć konta internetowo, ehhh

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale 7% na KMO jest tylko dla zakładających Konto Jakże Osobiste, a nie Konto Internetowe!!

   Usuń
 9. Czy majac konto firmowe w Aliorze od kilku lat, łapie sie na ta promocje 7% + bonusy 500zl za otwarcie konta?

  OdpowiedzUsuń
 10. Cześć, zapomniałeś o 200 zl dla dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety nie da się otworzyć konta przez internet. Wyskakuje info, że trzeba zamówić kontakt doradcy i tak dokończyć wniosek. Mimo, że piszą o wielu możliwościach otwarcia konta, w tym na selfie - nic nie działa. Masakra.

  OdpowiedzUsuń
 12. Słaby bank , kompletnie nie zależy im na obecnych klientach, 4.5 % to obelga. Zwijam żagle .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto Jakże Osobiste mam w Aliorze od 2018 roku. Z tym "słabym" bankiem jako stały klient zarobiłem 1318,55 zł (moneyback + Bezcenne Chwile).

   Usuń
  2. Tylko 1318,55 zł przez 6 lat ? Cieniutko.

   Usuń
  3. Tak, cieniutko, jasne xD

   Na jednym koncie, jako stały klient. Nie ma lepszego konta jako główne.

   W innych bankach jak masz karencje po 3-4 lata to przez te 6 lat może być jakieś 600-800 zł wziął.

   Usuń
  4. @Anonimowy 5 marca 2024 12:31
   Powiem tak; dobre i to co przez tych 6 lat zarobiłeś, zwłaszcza jeżeli traktujesz ten bank jako główny. Tak samo dobre jest i to 600-800 zł przez 6 lat u innej osoby, która w tym innym banku tyle wzięła. Gdyby tak patrzeć jak do tego podchodzisz w stosunku do tych innych banków, to wynik 1318,55 zł przez 6 lat absolutnie nie powala. Mi osobiście (dla przykładu) udało się w jeden rok wyciągnąć z innego banku, którego absolutnie nie traktuję nawet jako banku z pierwszej piątki i gdzie tylko od czasu do czasu w ciągu całego roku podejmuję jakieś działania, prawie 1000 zł na produktach które posiadam od lat. Ktoś inny natomiast powie, że i ten wynik absolutnie nie powala bo jemu udało się wyciągnąć w jeden rok prawie 100000 zł (to nie pomyłka to fakt!). No i ma rację. Szkoda tylko, że tą osobą nie byłem ja. Klepię sobie zatem straszliwą bankową biedę i w ciągu roku wyciągam na wszystkich bankach zaledwie tak ok. 20000 zł. Ktoś mi powie że to dobry zarobek, a ja patrząc na tego który tylko z jednego banku w ciągu roku zarobił prawie tych 100000 zł... nic już nie powiem.

   Usuń
 13. Alior chce by otworzyć drugie konto osobiste Ale nie otwieram drugie konto osobiste i nie wplace nowych środków. Mam konto wyższej jakośći za 12 zł i wszystko za darmo mam.to skandal

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to skandal bo masz konto za 12 zł i jeszcze wszystko za darmo.
   Ja też mam w Alior Banku ale mam tylko za darmo.

   Usuń
 14. Byłem w odDziale Alior bank na Rakowieckiej w Warszawie w piatek. Panienka mi powiedziała że takiego konta na 7% nie mają. Pełna profeska!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pracownicy oddziałów, wszelkich placówek i infolinii bankowych już wszystkich banków wielokrotnie udowodnili że należy omijać szerokim łukiem. Ja się ciągle dziwię że są osoby które chodząc/dzwonią do banków i próbują coś załatwiać jak wszystko można ogarnąć samemu via aplikacjia/bankowość www.

   Usuń
 15. Zamknąłem konto w Aliorbanku w czerwcu 2022r, czy mogę teraz powrócić i dołączyć do promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do tej z 7proc na KMO tak. Do tej z 500zł nie.

   Usuń
 16. Po przestudiowaniu tekstu wraz z zoną oba konta do kasacji razem z złociszami lecę do velobanku z twoim kodem E3VDD6

  OdpowiedzUsuń
 17. zamknałem konto w 2018/19 (tez korzystałem z promocji). teraz blokują mi otworzenie nowego konta. po podaniu danych we wniosku stwierdzają że moe moga mi utworzyc konta i mam sie skontaktowac z infolinią. olewam ich, znajde cos innego :D

  OdpowiedzUsuń
 18. Konto zamknięte może tak ale umowa ramowa nie i został ci dostęp do bankowości. Stąd ten komunikat.

  OdpowiedzUsuń
 19. @ Mr. Złotówa
  Mam Konto Premium, które posiadam jeszcze z czasów T-Mobile Usługi Bankowe i kartę kredytową z moneyback.
  Mam pytanie dotyczące uniknięcia opłaty za konto czy trzeba zrobić min. 4 płatności w miesiącu czy okresie rozliczeniowym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku karty kredytowej wymagane są 4 płatności w miesięcznym okresie rozliczeniowym (on może nie pokrywać się z miesiącami kalendarzowymi).

   Usuń
  2. Mr. Złotówa
   Cytuję: W przypadku karty kredytowej wymagane są 4 płatności w miesięcznym okresie rozliczeniowym (on może nie pokrywać się z miesiącami kalendarzowymi).
   Okres rozliczeniowy w moim przypadku- od 6 lutego do 5 marca. 3 płatności zrobiłam w dniu 02 lutego, a 1 płatność zrobiłam w dniu 05 lutego.
   Naliczona została mi opłata 8 złotych, ponieważ uważają, że min. 4 płatności powinnam zrobić od 6 lutego do 5 marca.
   Jeżeli mam rację czy mógłbyś podać link do TOiP, abym mogła złożyć reklamację?
   Za pomoc z góry dziękuję.

   Usuń
  3. Nie dysponuję starą tabelą opłat i prowizji z czasów T-Mobile Usługi Bankowe. Sugeruję zgłoszenie reklamacji dot. pobranej opłaty, a odrębnie można zgłosić prośbę o przesłanie cennika obowiązującego dla posiadanej karty.

   Usuń
  4. Masz starą TOIP na mailu z dnia 15.09.2020 wysłaną jako załącznik nr 8, tytuł maila: Zmiany w regulaminach produktowych oraz taryfie opłat i prowizji dla klientów indywidualnych Alior Banku.

   Usuń
  5. KARTA KREDYTOWA MASTERCARD / MASTERCARD POMOC MIERZONA KILOMETRAMI/TRAVEL TOOL

   SYNC CREDIT MASTERCARD WORLD (wycofana z oferty)

   10. Opłata za kartę³ - jednorazowo w cyklu rozliczeniowym - 8 zł

   ³"Niepobierana pod warunkiem wykonania przez Klienta i rozliczenia przez Bank min. 4 transakcji bezgotówkowych posiadaną do danego rachunku Kartą kredytową w bieżącym okresie rozliczeniowym z wyłączeniem przelewów z rachunku Karty, liczone dla każdej wydanej do rachunku Karty indywidualnie. Opłaty nie pobiera się, gdy Karta ma status zastrzeżonej, zablokowanej, zamkniętej lub do aktywacji, przy czym w przypadku Kart ze statusem do aktywacji opłata jest pobierana od momentu, w którym Klient miał możliwość aktywowania Karty."

   Usuń
 20. Dwa pytania :)11 marca 2024 01:36

  Pierwsze: Nie mogę nigdzie znaleźć regulaminu KJO. Czy dobrze rozumiem że jeżeli podpiszę umowę w marcu, to dopiero od kwietnia muszę pilnować warunków bezpłatnego prowadzenia konta i karty, a w marcu jest bezwarunkowo bezpłatne?

  Drugie: Mam konto w innym banku. Czy mogę przelać środki najpierw na KJO a potem z KJO na KMO, czy stracą wówczas status środków promocyjnych? W regulaminie widzę tylko sformułowania "wpłata na KMO" i się zastanawiam czy to musi być wpłata z konta innego niż moje własne w Aliorze?

  Dzięki za twoją pracę! <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1.tak, w marcu jest bezpłatnie konto i karta.
   2.nie ma znaczenia skąd zasilisz konto oszczędnościowe: srodki nie stracą statusu nowych, jeśli przelejesz je z kjo. Ale pierwsze srodki na kmo muszą trafić do 25 marca. W związku z tym bezcelowe jest przelewanie ich na kjo, a później na kmo. Bo do końca marca przelew na kjo nic nie daje (nie daje zwolnienia z opłaty, bo to i tak miesiąc rozruchowy). Chyba, że myślisz o "dolewkach" na kmo w kwietniu, maju, czerwcu, może nawet na początku lipca. Wtedy możesz przelać na kjo 1500, żeby spełnić warunki, a następnie na kmo, żeby naliczały się odsetki.

   Usuń
 21. Uwaga! Konto oszczędnościowe zakładane razem z kjo nie musi być kmo! Przynajmniej tak było w moim przypadku! Konto oszczędnościowe oprocentowane na zawrotny 1%. Musiałem założyć kolejny produkt kmo. Teraz mam kjo, kmo na 7% i konto oszczędnościowe na 1%. Radzę dopilnować, żeby Wasze oszczednosci znalazły się na kmo

  OdpowiedzUsuń
 22. Mam jedną wątpliwość. Powiedzmy, że już dziś tj. 16.03 otwieram KJO wraz z kartą, oraz Konto Mocno Oszczędnościowe. Tego samego dnia wpłacam na KMO środki, które z definicji uznawane są za nowe środki, gdyż jestem nowym klientem. Siłą rzeczy czekam na przysłanie karty, co sprawia że np. aż do końca miesiąca (cyklu rozliczeniowego) nie jestem w stanie wykonać nią 5 transakcji. Czy to oznacza, że za okres od dziś (dzień otwarcia kont i wpłaty nowych środków) aż do końca marca, środki które wpłaciłem na KMO nie będą oprocentowane na 7% a jedynie 4,5%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ważne żebyś w jakimkolwiek okresie w marcu zrobił te 5 płatności.
   Pamiętaj też że aby KJO i karta były "darmowe", to musisz też mieć wpływ 1500 zł (np. przelać sobie z konta w innym banku) i zapłacić kartą 300 zł. Warto przed zakupami aktywować jedną z dwóch darmowych korzyści jaką są zwroty 1% za płatności zbliżeniowe.

   Usuń
  2. Po pierwsze to nie jest odpowiedz na moje pytanie. A po drugie nie sądze aby w miesiącu otwarcia konta warunek 1500/300 obowiązywał bo niby jak miałbym wykonać płatności nie mając fizycznie karty, która musi być wyprodukowana, wysłana i dostarczona przez pocztę?

   Usuń
  3. To była odpowiedź na twoje pytanie.
   Co do wpływu i płatności, to przecież nie chodzi tu tylko o pierwszy miesiąc ale także o pozostałe. No chyba że masz zamiar zamknąć zaraz po otwarciu to konto i wycofać oszczędności... Tylko po co wtedy całe to zamieszanie?

   Usuń
  4. pytanie brzmialo: "Czy to oznacza, że za okres od dziś (dzień otwarcia kont i wpłaty nowych środków) aż do końca marca, środki które wpłaciłem na KMO nie będą oprocentowane na 7% a jedynie 4,5%?" Można na nie odpowiedzieć albo a) 4,5% albo b) 7%. To, co napisałeś jest reklamą całej promocji a nie odpowiedzią, jak ona działa w pierwszym miesiącu otwarcia, gdy się nie ma fizycznej możliwości płacenia kartą.

   Usuń
  5. Może do powyższego dodam jeszcze tylko że:
   - jeżeli myślisz na poważnie o skorzystaniu z tych 7% ("oprocentowanie premiowe"), to musisz już założyć KJO
   - po założeniu również KMO musisz na nie do 25 marca br. dokonać wpłaty ("nowe środki")
   - tych 5 płatności musisz wykonać bezwzględnie do 30 marca br. ("cykl rozliczeniowy")
   - i w każdym następnym miesiącu zrobić to do przedostatniego dnia tegoż miesiąca ("cykl rozliczeniowy")
   - nie ryzykuj czekając z tymi 5 płatnościami do przedostatniego dnia każdego miesiąca
   - począwszy od drugiego miesiąca po otwarciu KJO i KMO warto płatności na te 300 zł uwzględnić dla tych 5 płatności jeżeli ktoś chce wydać tylko 300 zł/mies.
   - no i to o czym wspomniałem wcześniej, czyli przed płatnościami uaktywnić korzyć 1% zwrotu (będzie dodatkowy zysk)

   Usuń
  6. No to inaczej - i chociaż nie lubię opisów promocji bo wolę same ich regulaminy - przytoczę tu tylko pewien fragment z opisu który jak dla mnie tłumaczy wszystko:

   „4,5% w skali roku dla nowych środków (z tej stawki mogą skorzystać też obecni klienci, ale nie pochylam się nad szczegółami przy takim oprocentowaniu, gdy gdzie indziej można znaleźć lepsze propozycje)”

   I ja to w całej rozciągłości popieram. Temat jest o 7% a nie o jakichś bida 4,5% więc nie ma tematu. Wszystko jest jasne.

   Usuń
 23. Mam pytanie
  Czy jeśli założę KMO i KJO w najblizych dniach i nie zdążę zrobić płatności kartą to 7%. będzie obowiązywać?
  Czy jest limit pierwszej wpłaty na KMO czy może być dowolna kwota z innego banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież jest to powiedziane i w opisie i w komentarzach. Zobacz.

   Usuń
  2. Mam pytanie: czy te 5 płatności kartą, na potrzeby premiowego oprocentowania konta Mega, mogą być zrobione portfelem cyfrowym z włączoną funkcją zbliżeniową? Aktywowałam już korzyść z 1% cashbackiem i zbieram bonusy z tego tytułu. Czy tylko transakcje kartą plastikową?

   Usuń
  3. @Anonimowy 19 marca 2024 17:46
   Na tym to właśnie polega że płatność zbliżeniowa za pomocą smartfonu to wciąż płatność kartą. Oczywiście o ile to karta jest podpięta do tej funkcji a nie np. BLIK.

   Usuń
 24. Proszę o informację. Założyłam konto 20 marca, tego dnia zrobiłam przelew na konto mega oszczędnościowe. Dzisiaj, tj. 21 marca - środki dotarły na konto. Po zalogowaniu w aplikacji pojawia się informacja przy koncie mega oszczędnościowym - "Twoja promocja jest nieaktywna", w szczegółach info o oprocentowaniu rachunku 1%. Dziwne, bo miało być 4,5% dla nowych środków...

  Zadzwoniłam na infolinię i pani poinformowała mnie, że 4,5 % będzie liczone od jutra, a 7% po wykonaniu 5 płatności kartą, więc żebym się pospieszyła, bo od tego momentu będzie naliczone 7%. Czy ona ma rację? Czy wystarczy, że do 30 marca wykonam te 5 płatności i wtedy i tak 7% będzie liczone od dnia wpływu na konto mega oszczędnościowe, czyli od 21 marca?

  Analogicznie, w kolejnych miesiącach wystarczy że wykonam 5 płatności kartą do przedostatniego dnia miesiąca, np. 30 kwietnia, żeby mieć 7% liczone na pełny miesiąc? Czy znowu musze jak najszybciej wykonać w kwietniu 5 płatności, żeby od tego dnia liczone było ponownie 7%?

  Wydaje mi się, że udzielono mi złej informacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tak tylko przy okazji napiszę, że nigdy nie rozumiałem, nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem tego typu dylematów. Gdy chcę mieć pewność że potem bank mi czegoś nie zakwestionuje, robię to co trzeba jak najszybciej i nawet na wyrost. Upewniam się tylko czy jest to ten właściwy wymagany regulaminem okres kiedy muszę i mogę to zrobić.
   Ktoś kiedyś co do tych 5 czy 10 wymaganych płatności dał ciekawą podpowiedź. Najczęściej powiedzmy robię to kupując kajzerki po 0,33 zł a ktoś gdzieś tu wspomniał o płatnościach za każdego ziemniaka osobno w kasie samoobsługowej. 🤣

   Usuń
  2. System aktualizuje dane w nocy więc jutro będzie już informacja o promocji. Na razie 4,5%. Jak zrobisz 5 płatności to wskoczy na 7% ale nieprawdą jest że te 7% będzie liczone od dnia wykonania płatności bo będzie za cały miesiąc. Tak samo w kwietniu czy te 5 płatności zrobisz 2-go czy 29-go to bez różnicy.

   Usuń
  3. Dziękuję. Oczywiście nie czekałabym do ostatniego dnia, żeby zrobić tych 5 płatności. Ale właśnie skoro nie muszę dzielić jednych zakupów stojąc przy kasie na 5 transakcji to wolę spokojnie to zrobić np. w ciągu tygodnia ;)

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...