Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Wszystko co trzeba wiedzieć, by zgarnąć 650 zł za konto w VeloBanku - FAQ do promocji

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

14.03.2024

Wszystko co trzeba wiedzieć, by zgarnąć 650 zł za konto w VeloBanku - FAQ do promocji

To wpis, który osobom zastanawiającym się, pomoże w podjęciu - jak najbardziej słusznej - decyzji.

650 zł za VeloKonto - pytania i odpowiedzi
Wysokość moneybacku (aż 10%) + tempo wypłaty bonusów (w praktyce to kilka dni) + łączna suma do zgarnięcia (żaden bank nie płaci obecnie aż tyle) + (dla zainteresowanych) nawet 7% dla oszczędności. To wszystko sprawia, że okazja do bankobrania z VeloKontem w roli głównej cieszy się niesłabnącym wzięciem.


[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w VeloBanku.]

A gdy promocja jest popularna, to też pojawia się sporo pytań. Dziś odpowiadam na te najczęstsze, bazując już na obserwacji i doświadczeniu z poprzednich edycji promocji.

Sam już sprawdziłem i korzystam - oto zrzut ekranu z wpadającymi bonusami:650 zł za VeloKonto - pytania i odpowiedzi

W praktyce mamy tutaj do czynienia z trzema łączącymi się okazjami do bankobrania. Do wzięcia czaka:

 • do 600 zł moneybacku - moneyback to procentowo naliczany zwrot od każdej płatności kartą i/lub Blikiem. W tym przypadku jest on bardzo wysoki, bo wynosi aż 10% (gdy w innych bankach to zazwyczaj 1% jak w Aliorze, czy max 5% jak w PKO BP), a do tego wypłacany jest bardzo szybko, bo już w ciągu kilku dni od wykonania płatności. W praktyce: robisz zakupy w dowolnym sklepie za 110 zł - bank zwróci Ci 11 zł. Zatankujesz na stacji paliw za 200 zł - bank zwróci Ci 20 zł.
 • bonus pieniężny 50 zł za otwarcie konta z polecenia - by zdobyć tę nagrodę gwarantowaną, we wniosku o VeloKonto należy podać kod polecenia od osoby obecnie posiadającej konto osobiste w VeloBanku. Jeśli takiej osoby nie znasz, możesz skorzystać z mego wiarygodnego i sprawdzonego kodu, który udostępniam Czytelnikom bloga. Dzięki temu programowi poleceń w praktyce możesz zyskać jeszcze więcej, bo też możesz polecać konto innym osobom (np. członkom rodziny, znajomym). Za każde skuteczne polecenie bank zapłaci Ci 100 zł (a polecać jest łatwiej, gdy na osobę polecaną też czeka do 650 zł);
 • (dla zainteresowanych) nawet 7% dla oszczędności - tyle można otrzymać na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBannku, więc zyskać możesz nie tylko dzięki powyższym promocjom (z bonusami do 650 zł), ale także odsetki wyliczane według jednej z najwyższych stawek dostępnych na kontach oszczędnościowych w bankach w Polsce.

Wyżej wymienione promocje (z moneybackiem do 600 zł i bonusem 50 zł za otwarcie konta z polecenia) omawiam w jednym miejscu tutaj. W podlinkowanym wpisie znajdziesz zasady uczestnictwa, szczegółowo opisane warunki do spełnienia oraz prześwietlenie konta osobistego (czyli VeloKonta) z oferty VeloBanku. 

Choć warunki tych promocji są całkiem proste, to z racji olbrzymiego zainteresowania promocją i udziałem w niej także osób dopiero co rozpoczynających swe bankobranie, pytań nie brakuje. Poniżej prezentuję więc odpowiedzi na najczęściej poruszane kwestie.

Czy mogę opłacić kartą/Blikiem rachunki za media, by uzyskać moneyback? Czy będzie zwrot 10% za płatności w biurze podróży? Czy dostanę zwrot za płatność kurierowi? Czy są jakieś wykluczenia przy naliczaniu moneybacku za płatności kartą lub Blikiem?

W promocji przewidziano tylko dwa wykluczenia w oparciu o kod MCC, który przypisywany jest podmiotom przyjmującym płatności, a wskazywać ma na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy: 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne, 6012 – określający instytucje finansowe (towary i usługi). Odpadają więc zwroty np. za płatności na Poczcie Polskiej (bo tam obowiązuje kod 4829) za doładowanie usług typu Revolut.

Zwrot 10% będzie jednak naliczany od każdej innej transakcji w dowolnym punkcie handlowo-usługowym, jak i w Internecie. Śmiało można więc płacić np. w sklepach czy marketach (spożywczych, odzieżowych, obuwniczych, budowlanych, motoryzacyjnych), w lokalach gastronomicznych, na stacjach paliw, w aptekach, drogeriach, księgarniach, w przychodni, u mechanika, na dworcu, jak i w Internecie (np. na Allegro). Za każdą taką płatność dostaniesz moneyback.

Nie zaliczą się jedynie wypłaty z bankomatów, ani przelewy na telefon Blik.

VeloBank. Co to za bank? Czy jest bezpieczny?

VeloBank choć już funkcjonuje prawie od 1,5 roku, to dla części osób ciągle może nie być mocno rozpoznawalną marką. A tak nazywa się bank, który przejął obsługę umów i klientów Getin Banku wobec którego Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) wszczął procedurę przymusowej restrukturyzacji. Brzmi groźnie, ale w praktyce chodzi o to, że w Getinie świeciły już niektóre lampki ostrzegawcze i groziła mu niewypłacalność. BFG podjął więc działania, by nie dopuścić do upadłości Getinu i wraz z ośmioma największymi bankami w Polsce zaangażował łącznie ponad 10 miliardów złotych w celu doprowadzenia sytuacji do właściwej. I tak powstał nowy bank w pełni podlegający pod prawo bankowe, będący pod kontrolą regulatorów rynku (KNF) oraz - co najważniejsze - podlegający pod system gwarancji depozytów bankowych. 

Zatem do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro można więc spać spokojnie - bo tyle wynosi zakres ochrony środków przez BFG. A to istotne, bo choć promocje z bonusami (do 650 zł) nie wymagają lokowania oszczędności, to jednak oferta tego banku dla oszczędzających jest ciekawa i też część osób może z niej skorzystać (bank oferuje wspomniane już 7% na koncie oszczędnościowym).

Czy jeśli miałem konto w Getinie to mogę skorzystać z promocji?

By wziąć udział w promocji z moneybackiem (do 600 zł), wystarczy nie posiadać konta osobistego w VeloBanku co najmniej od 31.12.2022 roku. Identyczny okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta osobistego w tym banku obowiązuje też w programie poleceń.

Czy trzeba wyrabiać kartę do konta? Czy da się wziąć udział w promocji zakładając konto bez karty i płacąc tylko BLIKiem?

Z racji tego, że zwrot 10% można otrzymywać zarówno za płatności kartą wydaną do konta, jak i Blikiem, to często pojawia się to pytanie od osób chcących skupić się wyłącznie na korzystaniu z tej drugiej metody płatności, czyli z Blika.

Ani regulamin promocji z moneybackiem, ani regulamin programu poleceń, nie wymagają wyrabiania karty płatniczej do VeloKonta. Jednakże kartę do VeloKonta w łatwy sposób można utrzymać bez opłat. Z miesięcznej opłaty (7 zł) zwalnia bowiem wykonanie 5 płatności (na dowolne kwoty) w miesiącu kalendarzowym - a te 5 transakcji można wykonać za pomocą karty lub Blikiem. A więc wykonując transakcje nawet samym Blikiem, zapewnisz sobie bezpłatne utrzymanie karty. Choć karty wyrabiać nie trzeba, to warto, bo ta może się jednak przydać, jeśli okaże się, że gdzieś nie da się zapłacić Blikiem, a jedynie kartą (a szkoda przecież, by wtedy przepadła okazja na zwrot). 

No i tak przy okazji warto przypomnieć, że jeśli chodzi o chargeback (czyli ubezpieczenie dla płatności w Internecie), to obowiązuje on tylko dla płatności kartą (Blik pod tę usługę nie podlega). 

W jakim okresie należy wykonywać płatności dające zwrot do 100 zł? Kiedy obowiązuje mnie pierwszy okres zwrotów?

Naliczanie 10-procentowego zwrotu za płatności kartą i/lub Blikiem przewidziane jest przez 180 dni od otwarcia VeloKonta i VeloSkarbonki (aktywacji przez bank; data otwarcia VeloKonta jest pierwszym dniem okresu trwania promocji). Przy czym uwzględnić należy, że ten okres został podzielony na sześć 30-dniowych okresów, a w każdym z nich uzyskać można maksymalnie do 100 zł.

Zatem przykładowo, jeśli Twe konto zostanie otwarte w dn. 13.03.2023 r., to licząc od tego momentu 180 dni, Twoje naliczanie zwrotów za płatności będzie rozłożone na 6 poniższych (30-dniowych) okresów:

 • od 14.03. do 12.04. (30 dni),
 • od 13.04. do 12.05. (30 dni),
 • od 13.05. do 11.06. (30 dni),
 • od 12.06. do 11.07. (30 dni),
 • od 12.07. do 10.08. (30 dni) oraz
 • od 11.08. do 9.09. (30 dni).

W każdym tym przedziale czasowym do uzyskania będzie do 100 zł. Jak się w tym odnaleźć i wiedzieć choćby do kiedy obowiązuje u Ciebie pierwszy z okresów? Tu naprzeciw wychodzi bank, który po kilku dniach od otwarcia konta osobistego wysyła SMS o treści:
"Masz to! Twoja promocja zwrotu do 600 zł za zakupy z VeloKonta już działa. Złap pierwsze max. 100 zł na VeloSkarbonkę do xx/xx/2024."


Czy zwrot działa przy płatnościach Google Pay/Apple Pay?

Tak, zwrot jest naliczany za każdą płatność kartą, więc także wtedy, gdy karta podpięta jest pod elektroniczny portfel - taki, jak Google Pay czy Apple Pay.

Jak otworzyć VeloSkarbonkę?

Zwrot 10% za płatności kartą i/lub Blikiem wypłacany jest na konto oszczędnościowe, nazywające się VeloSkarbonka. Ten rachunek otworzysz już podczas wnioskowania o VeloKonto (czyli konto osobiste) - informację o tym można znaleźć we wniosku:

Wniosek o VeloKonto z VeloSkarbonką

Kiedy pojawia się zwrot za płatności?

VeloBank wypłaca zwrot 10% na VeloSkarbonkę do dwóch dni roboczych po zaksięgowaniu płatności. W praktyce dzieje się to więc bardzo szybko - w ciągu kilku dni od wykonania transakcji.

Czy z VeloSkarbonki mogę wypłacać środki? Kiedy mogę to zrobić? Ile to kosztuje?

Otrzymywane bonusy (zwroty za płatności), które będą wpływać na VeloSkarbonkę, możesz wypłacać kiedy tylko chcesz. Wszystkie przelewy z VeloSkarbonki na własne konto w VeloBanku realizowane są bowiem za 0 zł - nie ma tu limitu takich przelewów, więc środki możesz wypłacać jak często zechcesz (acz warto uwzględnić, że na VeloSkarbonce też one pracują, bo ten rachunek jest oprocentowany - do 3 000 zł daje 6,5% w skali roku; wspomniane 7% dostępne jest na innym rachunku - o nim napiszę jeszcze nieco niżej).

Czy wymagane są wpływy na VeloKonto? Czy samodzielnie muszę zapewniać wpłaty na VeloSkarbonkę?

Promocja z moneybackiem nie wymaga zapewniania wpływów na konto osobiste w VeloBanku. Takie  wpływy nie są też wymagane w celu utrzymania konta bez opłat, gdyż jest ono prowadzone za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków.

W praktyce na konto wystarczy wpłacać tylko tyle, ile będzie Ci potrzebne do wykonywania płatności (kartą i/lub Blikiem), które będą dawać 10-procentowy moneyback.

Wpływy na konto wymagane są jedynie w promocji z bonusem 50 zł za podanie kodu polecenia - trzeba je zapewnić w każdym z trzech pierwszych kolejnych miesięcy kalendarzowych po otwarciu konta (po min. 2 000 zł miesięcznie - może to być np. przelew z własnego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta bez konieczności ich utrzymania przez jakikolwiek określony czas).

Także na VeloSkarbonkę osobiście nie trzeba zapewniać wpływów/wpłat. Ten rachunek jest potrzebny tylko po to, by tam wpadały zwroty od banku (acz wpłacić samodzielnie też można, bo przypomnę, że do 3 000 zł bank daje na tym rachunku 6,5% w skali roku).

Jak uzyskać 7% dla oszczędności? Jaki rachunek trzeba założyć?

Jeśli spełniasz warunki uczestnictwa w promocjach z bonami do 650 zł, to też jest duża szansa, że załapiesz się na 7% w skali roku na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (gwarantowane na 92 dni; do 100 tys. zł; dla salda ponad 100 tys. zł i do 400 tys. zł bank będzie naliczać 6,5% w skali roku). Tu promocyjna stawka 7% obowiązuje dla osób, które co najmniej od 31.12.2022 r. nie posiadały jakichkolwiek produktów oszczędnościowych w VeloBanku (przez które bank rozumie: rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki przejściowe służące do zakładania lokat oraz indywidualne konta emerytalne). Jeśli chcesz skorzystać z tej sposobności ulokowania oszczędności, to oprócz VeloKonta (czyli konta osobistego) oraz VeloSkarbonki (z oproc. 6,5% do 3 000 zł), na które będą wpadać zwroty 10% od płatności, będzie należało założyć także Elastyczne Konto Oszczędnościowe - jeśli nie otworzysz go razem z VeloKontem, to zrobisz to później przez bankowość internetową.

🔗 Przydatne linki +  kod polecenia:

60 komentarzy:

 1. Czyli w celu otrzymania całej premii trzeba zapewnić obrót w wysokości 6 tysi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prosta matematyka.

   Usuń
  2. W ciągu 6 okresów rozliczeniowych.

   Usuń
  3. Za zakup 3-ech bułek w promce Pocztowego dostałem 100 zł w bonach BCh, a w promce Paribas zakup 3 x 4-ech bułek zaowocuje premią w wysokości 510 zł 😋

   Usuń
  4. @Anonimowy14 marca 2024 11:20
   I tak na tych 15 bułkach przeżyłeś cały miesiąc? Podziwiam.

   Usuń
  5. Za zakup 3-ech bułek w promce Pocztowego dostałem 100 zł w bonach BCh, a w promce Paribas zakup 3 x 4-ech bułek zaowocuje premią w wysokości 510 zł 😋U mnie już wykorzystane konta zamykane-czas na velo

   Usuń
  6. Anonimowy14 marca 2024 11:20
   + Velo i miałbyś 1160 zł

   Usuń
 2. Czy wszystkie płatności mogą być w tym samym miejscu i w tym samym dniu?

  OdpowiedzUsuń
 3. "Czy mogę opłacić kartą/Blikiem rachunki za media, by uzyskać moneyback?"
  Popularna Payappka do płacenia rachunków za media ma niestety kod 6012. a więc odpada płacenie kartą, chociaż powinny przejść płatności BLIK-iem (jako że BLIK nie ma kodu MCC)
  Płatności w BOK-ach dostawców powinny być OK.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czyli w sumie zakładam 3 konta:
  Velokonto bo do niego karta
  Veloskarbonkę gdzie będzie wpadać 10% moneybacku i dostanę 6,5% do 3 tys.
  Elastyczne Konto Oszczędnościowe bo na nim jest 7% do 50 tys. i 6,5% od 50 do 300 tys. zł??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. EKO nie jest obowiązkowe, ale oczywiście jak chcesz, nie ma przeszkód

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź.

   Usuń
 5. Płaciłem kartą i blikiem za gaz, elektrykę, czynsz, etc. Za bliki forsa wpadała już w następnym dniu po południu. Kartą po 2 dniach.
  Fajnie było. Pora na wypowiedzenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wycofuj zgód i odbieraj telefonu bo możesz dostać przedłużenie moneybacku na 3 mies.

   Usuń
  2. Jakich bramek płatniczych używałeś do płatności tych rachunków? Pytam, gdyż płatności z MCC 6012 są wykluczone 😬

   Usuń
 6. Korzystałem. 650 zł wpadało a po wypowiedzeniu umowy zaproponowali mi przedłużenie moneybacku więc 10% wpada dalej. Już 180 zarobione. Zostało jeszcze 120 zł.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy ktoś dostał przedłużenie po raz trzeci?Mi po wypowiedzeniu zaproponowali tylko półroczną lokatę na 6,5% a moneybacku nie mogli bo już 2 razy skorzystałem.To było w połowie stycznia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tej chwili dają tylko jeden raz przedłużenie, więc i tak jesteś szczęsciarzem, że załapałeś się dwa razy na to samo.

   Usuń
  2. W powodzie wypowiedzenia konta jaki powód najlepiej podać by załapać się na propozycję przedłużenia promocji ?

   Usuń
 8. Witam
  czy aby otrzymać te wszystkie bonusy moge założyć konto fizycznie w oddziale banku ? a później przez bankowość internetowo otworzyć skarbonkę oraz konto oszczędnościowe 7% ? Druga kwestia zakladanie konta w banku - czy bank valeo kseruje dowod osobisty czy nie (roznie teraz banki to robia) , ja zas jestem temu przeciwny, gdyz potwierdzenie danych nastepuje przez pracownika, po co ksero.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ksero dowodu o ile idzie prosto do sytemu a nie pozostaje w oddziale/placówce to nic. U mnie w Nest Banku pracownica wzięła mój dowód żeby go skserować i poszła do innego pomieszczenia znikając z moich oczu może nawet na 4-5 minut.

   Usuń
  2. Robienie fotokopii dowodu osobistego przez pracownika banku jest niezgodne z RODO.

   Usuń
  3. @Anonimowy 17 marca 2024 07:37
   To spróbuj podziałać inaczej w niejednym banku.

   Usuń
  4. To ktoś zakładał konto w oddziale banku Velo ? Kserują dowód czy nie ?

   Usuń
  5. Nie pamiętam kiedy ostatnio byłem w oddziale jakiegokolwiek banku :)

   Usuń
 9. Od dawna mam konto osobiste i EKO . Czy mogę teraz dorzucić Velo Skarbonkę z moneybackiem . Nigdy z moneybacku nie korzystałem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tylko dla nowych klientów bez ROR, ale możesz złożyć wypowiedzenie ROR i czekać na telefon, jest duża szansa, że dostaniesz "skróconą wersję" tej promocji na 3 m-ce (warunki te same)

   Usuń
 10. Kliknąłem na link i przeniosło mnie na stronę Velobanku. Tam jest "Selfie
  Zapoznaj się z procesem SELFIE i otwórz konto bez wychodzenia z domu.
  Wnioskowanie rozpocznij wchodząc na naszą stronę internetową ze swojego telefonu komórkowego lub skanując kod QR." Jak mam zrobić, żeby było ok i załapać się na promocję? otworzyć bankobranie na telefonie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponawiam pytanie i bardzo proszę Mr. Złotówa o odpowiedź. Nie chciałbym stracić prawa do promocji przez jakiś głupi błąd.

   Usuń
  2. Tak, możesz konto otworzyć "na selfie" (kwalifikuje do promocji). W pierwotnym wpisie dot. promocji (gdzie szczegółowo opisuję promocję, jak i konto) - linkuję do niego w powyższym wpisie z FAQ, piszę też o dostępnych metodach otwierania konta (wśród nich też jest "na selfie").

   Usuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy wirtualna karta debetowa też podlega pod limit min. 5 transakcji miesięcznie?
  Czy jest ona powiązana z fizyczną kartą? Zastanawiam się nad sensem posiadania fizycznej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie (zupelnie darmowa, ale o ile pamietam nie da sie placic w internecie) i nie

   Usuń
  2. Właśnie, nie mogłem zapłacić w necie wirtualną podpiętą pod GPay, nie była widoczna. Chyba jednak zatem muszę poczekać na fizyczny nośnik.

   Usuń
 13. Czyli przykładowo opłacenie kartą ubezpieczenia samochodu na poczcie nie da 10% zwrotu, a już w takiej żabce da zwrot? To zazwyczaj fajny wydatek, który szkoda żeby nie został wykorzystany przy tego typu okazji...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poczta Polska to MCC 4829. Bez znaczenia za co płacisz.

   Usuń
  2. Jaka jest opłata za płatności rachunków na poczcie?

   Usuń
  3. Anonimowy18 marca 2024 01:31
   Bez znaczenia bo i tak nie zaliczy się do zwrotu

   Usuń
 14. jak to jest z tymi zgodami marketingowymi ? Mocno Bank meczy propozycjami ? czy tez przekazuje te dane osobowe do innych podmiotów współpracujących ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wcale nie dzwonią. Mam konto już od roku.

   Usuń
  2. Z tym dzwonieniem to u nich jest tak, że jak mają chyba jakąś akcję to bywa że jest telefon za telefonem, a potem przez długie mięsiąca jest cisza. Teraz faktycznie od długiego czasu jest spokój. Drogą mejlową od czasu do czasu wysyłają różne reklamy. W aplikacji po każdym wejściu jest reklama zajmująca 1/4 całości tego co aplikacja wyświetla. Da się z tym żyć bo nie utrudnia to korzystania z aplikacji tak jak ma to miejsce w bezkonkurencyjnym pod względem szkodzenia Santanderem Banku, gdzie reklama zajmuje już dokładnie połowę ekranu i żeby cokolwiek zrobić to najpierw trzeba ją zamknąć wcześniej odczekawszy jeszcze jakiś czas, bo bank zobił wszystko żeby klient nie mógł tego zrobić od razu (trzeba poczekać chwilę aż w końcu pojawi się słabo widoczny krzyżyk w który trzeba trafiać żeby nie otworzyć samej reklamy).
   Mam w Velo konto z czasów Getin Banku, więc trochę dłużej niż rok.

   Usuń
  3. Raz kliknęłam przez przypadek wniosek do karty kredytowej i wtedy dzwonili parę razy w tej sprawie pewnie, nie wiem do końca, bo mam aplikację pokazującą numery telemarketerów, jak dzwonią i nie odbieram

   Usuń
  4. Mam konto od 5 miesiącu. Dzwonili tylko raz przy otwarciu konta.

   Usuń
  5. Getin to faktycznie dzwonił często. Z Velo jest spokój. Dzwonili do mnie tylko raz po wypowiedzeniu i zaproponowali wtedy promocję na zatrzymanie.

   Usuń
  6. Idea dzwonił regularnie z nowymi ofertami depozytów na kilka dni przed zakończeniem każdej lokaty!

   Usuń
 15. Zgodnie z nowym regulaminem od 1 czerwca pierwsza operacja w ciągu miesiąca (poza przelewami wewnętrznymi w bankowości internetowej i aplikacji) pozostanie bezpłatna, a następna będzie kosztować 10 zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie rozumiem tej oplaty 10zl. Jak mam Skarbonkę i EKO to będzie po jednym darmowym przelewie z każdego z tych kont czy 1 przelew na klienta? Tak jest opisany odnośnik 1 w tych zmianach, że mam wątpliwości.

   Usuń
  2. O jaką operację konkretnie chodzi w tym regulaminie?

   Usuń
  3. Tu zapewne idzie o zewnętrzne przelewy wychodzące z KO - nihil novi 🤡

   Usuń

  4. polecenie przelewu wewnętrznego - 0 zł / 10 zł

   Opłata 0 zł dotyczy pierwszego polecenia przelewu, polecenia przelewu wewnętrznego, polecenia przelewu SEPA, polecenia przelewu w EUR lub wypłaty gotówki w miesiącu kalendarzowym, każdego polecenia przelewu na
   Lokatę w Banku oraz każdego polecenia przelewu wewnętrznego przez Usługę bankowości elektronicznej (Bankowość Internetową i Mobilną) z Konta
   Oszczędnościowego VeloSkarbonka oraz z Elastycznego Konta Oszczędnościowego (otwartego od 6 lutego 2023 r.). Za każde kolejne polecenie przelewu lub wypłatę gotówki w miesiącu opłata wynosi 10 zł

   https://www.velobank.pl/centralne_repozytorium_dokumentow/5453045A6E3CFA070F39F8A80DD78A6246522E898AB8D242CBE8D419DB35D4CA

   Usuń
  5. Dzień dobry,
   dziękuję za przesłaną wiadomość.

   Od 01.06.24 r. może Pani nadal za darmo zlecać przelewy wewnętrzne z Veloskarbonki oraz Elastycznego Konta Oszczędnościowego bez limitu.

   W przypadku przelewu do innego banku, pierwszy taki przelew w miesiącu kalendarzowym będzie darmowy, natomiast za każdą kolejną transakcje w tym samym miesiącu z Elastycznego Konta Oszczędnościowego lub Veloskarobnki zostanie pobrana prowizja 10 zł (obecnie 9 zł).

   Jeżeli ma Pani pytania zapraszam do kontaktu.

   ...
   doradca VeloBank S.A.

   Usuń
  6. Ciekawe, bo w tym dokumencie jest coś innego

   Usuń
  7. tu jest dokument dotyczący opłat aktualnie obowiązujący, też ma te chore zapisy o płatnej opłacie za przelew wewnętrzny drugi i kolejne, a jednak ich nie pobierają. Czort wie o co im chodzi.

   https://www.velobank.pl/centralne_repozytorium_dokumentow/53085BE8C7D197BC0418BAF55429792AA1C87A75E698CB0BD4A2FF630734CE15

   Usuń
 16. Odpowiedź z Velobanku
  Dzień dobry,

  dziękuję za przesłaną wiadomość.

  Obsługa VeloSkarbonki pozostanie bezwarunkowo bezpłatna. Nie zmieni się także oprocentowanie rachunku.

  Od 1.6.2024 natomiast wprowadzamy następujące zmiany:

  Pierwsza wpłata na konto w oddziale jest bezpłatna, a kolejna za opłatą 10 zł.

  Pierwsza operacja w ciągu miesiąca (poza przelewami wewnętrznymi w bankowości internetowej i aplikacji) pozostanie bezpłatna, a następna będzie kosztować 10 zł.

  OdpowiedzUsuń
 17. VeloBank sprzedany, trafi w ręce amerykańskiego funduszu Cerberus Capital Management LP. Finalizacja jest planowana w połowie 2024 r.

  Ciekawe, czy zmieni się tabela oprocentowania?
  I najważniejsze, czy nadal będzie objęty gwarancją BFG do wysokości 100 000 Euro jak dotychczas. Raczej tak, bo w innym wypadku raczej nie mógłby funkcjonować jako BANK na obszarze UE.
  Ktoś, coś więcej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. VeloBank S.A. zostaje VeloBankiem S.A., zarejestrowanym w Warszawie, a zmienia się jedynie właściciel (udziałowcy banku). Bank niezmiennie podlega pod polskie prawo bankowe, więc jest pod nadzorem KNF i środki niezmiennie pozostają pod ochroną polskiego BFG.

   Usuń
  2. Jak na razie, to spółka zależna od Cerberus Capital Management ma jedynie PRZEDWSTĘPNĄ UMOWĘ nabycia 100% akcji VeloBanku 😋

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...