Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij 500 zł za bezwarunkowo darmowe BIZnest Konto dla firm (+ do 400 zł za terminal)

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

1.05.2024

Zgarnij 500 zł za bezwarunkowo darmowe BIZnest Konto dla firm (+ do 400 zł za terminal)

Promocja z najwyższym, bo 25-procentowym moneybackiem na stacjach paliw, powraca.

Nawet 900 zł do wzięcia za firmowe BIZnest Konto w Nest Banku
Do wzięcia jest 500 zł dzięki właśnie aż 25-procentowemu zwrotowi za płatności na stacjach paliw. A do tego może też wpaść do 400 zł za skorzystanie z terminala płatniczego.

Nawet 900 zł do wzięcia za firmowe BIZnest Konto w Nest Banku


W niniejszym wpisie będzie mowa o wszystkich, łączących się ze sobą promocjach:
 • "Otwórz BIZnest Konto i otrzymaj zwrot za zakupy na stacjach paliw - II edycja", w której zgarnąć można 500 zł, dzięki mega wysokiemu, bo wynoszącemu aż 25% zwrotowi za płatności kartą wydaną do konta;
 • "Nawet 400 zł za terminal płatniczy" - tu wartość premii również zdradza sama nazwa promocji.

Każdą z tych propozycji niżej analizuję. Prześwietlam również konto firmowe zakładane w Nest Banku. 

Promocja "Otwórz BIZnest Konto i otrzymaj zwrot za zakupy na stacjach paliw - II edycja" (do 500 zł)


W tej promocji do wzięcia czeka 25-procentowy moneyback, dzięki któremu uzyskać można do 100 zł miesięcznie, a z racji tego, że będzie on naliczany przez 5 miesięcy, to łącznie da się zgarnąć do 500 zł.

Dla kogo promocja?
Propozycja skierowana jest do osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w CEiDG, spółek, fundacji i stowarzyszeń, które siedzibę i rezydencję podatkową mają w Polsce. Z promocji wykluczone są jednak osoby, które mają lub miały konto firmowe w Nest Banku od 1.01.2021 r.

Zasady promocji "Otwórz BIZnest Konto i otrzymaj zwrot za zakupy na stacjach paliw - II edycja"


By wziąć udział w akcji i zgarniać moneyback:
 • do 27.06.2024 r. złóż wniosek o BIZnest Konto (tak założone konto kwalifikuje do promocji; udziału w niej nie biorą wnioski o konto składane w placówce banku);
 • najpóźniej w ciągu 14 dni od złożenia wniosku o konto zawrzyj umowę z bankiem, wyrażając przy tym zgody na dostarczanie informacji promujących usługi lub produkty banku wszystkimi kanałami kontaktu tj.: : (1) za pośrednictwem wiadomości SMS/MMS oraz (2) w rozmowie telefonicznej oraz (3) za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail oraz (4) za pośrednictwem bankowości internetowej i aplikacji mobilnej oraz
 • w pięciu pierwszych miesiącach od otwarcia BIZnest Konta:
  • z konta firmowego w Nest Banku wykonaj przelew do ZUS lub Urzędu Skarbowego oraz
  • wykonuj płatność/płatności kartą wydaną do BIZnest Konta na stacjach paliw.

Przez stację paliw - zgodnie z regulaminem - bank rozumie (to cytat):
"punkt handlowo-usługowy na terenie Polski, który zajmuje się sprzedażą paliw lub ładowaniem samochodów elektrycznych, w tym punkty ładowania samochodów elektrycznych, o kodach MCC (4-cyfrowy kod, który jest nadawany przez organizacje płatnicze takim punktom handlowo-usługowym): 5541, 5542, 5172, 5983, 5552"

Od tych płatności bank będzie naliczać 25% zwrotu - łatwo można więc policzyć, że w celu zgarnięcia całej stówki przysługującej za dany miesiąc, wystarczy wykonać płatności na sumę 400 zł (rozwiewając wątpliwości: jeśli wykonasz transakcje np. na sumę 300 zł, to zwrot też dostaniesz, ale wyniesie wówczas 75 zł).

Zwrot otrzymasz wyłącznie za miesiące, w których spełnisz warunki (płatności na stacjach paliw + przelew do ZUS/US). Zwroty mogą być naliczane za miesiąc otwarcia konta (jeśli już wtedy zrobisz płatność/płatności na stacjach paliw oraz wykonasz przelew do ZUS/US) oraz za 4 kolejne miesiące kalendarzowe lub za 5 kolejnych miesięcy kalendarzowych po miesiącu otwarcia konta).


Premia do 400 zł za terminal płatniczy


Promocja "Nawet 400 zł za terminal płatniczy" (obowiązująca do odwołania) może zainteresować tylko część przedsiębiorców, bo nie każdy ma potrzebę korzystania z terminala płatniczego. 

W tej promocji premiowane jest właśnie skorzystanie z takiego terminala (w formie tradycyjnej) i/lub aplikacji Nest POS (która umożliwia przyjmowanie zbliżeniowych płatności kartą i/lub Blikiem poprzez poprzez aplikację dostarczaną przez PayTel, dostępną na urządzenia z systemem Android w wersji 6.X lub nowszej).

By załapać się na tę premię: 
 • miej w banku wyrażone zgody na dostarczanie informacji promujących usługi lub produkty Banku (1) za pośrednictwem wiadomości SMS/MMS, (2) w rozmowie telefonicznej, (3) za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail oraz (4) za pośrednictwem bankowości internetowej i aplikacji mobilnej;
 • we wniosku o BIZnest Konto albo (już po otwarciu konta firmowego) poprzez bankowość internetową lub mobilną zgłoś chęć korzystania z terminala płatniczego PayTel; 
 • w ciągu 60 dni od zgłoszenia wniosku o terminal, zawrzyj umowę o terminal w ramach Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego, wskazując przy tym BIZnest Konto jako rachunek do rozliczeń transakcji dokonywanych za pomocą terminala (tradycyjnego lub aplikacji Nest POS).

Wysokość premii w tej promocji zależy od sumy obrotu na terminalu, acz w przypadku aplikacji Nest POS można uzyskać jedynie 100 zł, a dopiero w przypadku tradycyjnego terminala od 100 do nawet 400 zł. 

A czym jest ów obrót?  W myśl regulaminu promocji to (cytuję):
"średniomiesięczny obrót na Terminalu z tytułu płatności kartami płatniczymi i BLIKIEM, liczony od 1-go dnia pełnego miesiąca kalendarzowego po miesiącu, w którym nastąpiła aktywacja Terminala, przez następne 3 pełne miesiące kalendarzowe"

W tej promocji otrzymać możesz:
 • 100 zł premii w przypadku obrotu na terminalu na sumę min. 5 000 zł za pośrednictwem aplikacji Nest POS albo
 • w przypadku tradycyjnego terminala płatniczego: 
  • 100 zł premii, gdy obrót wyniesie od 5 000 do 7 999,99 zł lub 
  • 200 zł premii, gdy obrót wyniesie od 8 000 do 9 999,99 zł, lub 
  • 300 zł premii, gdy obrót wyniesie od 10 000 do 14 999,99 zł, lub 
  • 400 zł premii, gdy obrót wyniesie co najmniej 15 000 zł.

Wypłata premii przewidziana jest do końca piątego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym nastąpiła aktywacja terminala. Do tego czasu nie wypowiadaj umowy o konto firmowe w Nest Banku, ani nie wycofuj zgód marketingowych.

💡 Biorąc udział w jakiejkolwiek z powyższych promocji z kontem firmowym, pamiętaj, że uzyskana nagroda/premia stanowi przychód z działalności gospodarczej i to uczestnik promocji ma obowiązek rozliczenia podatku.

🔎 BIZnest Konto - co warto wiedzieć?


Charakterystyka konta firmowego w Nest Banku jest czytelna:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN (w tym także za przelewy do ZUS i US) zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0 zł za wydanie pierwszej karty do konta oraz 0 zł miesięcznie za jej użytkowanie (bez warunków);
 • 0 zł za wypłaty gotówki kartą w bankomatach sieci Euronet (w bankomatach innych sieci lub banków: 6 zł)

Do udziału w promocji z moneybackiem do 500 zł za BIZnest Konto kwalifikują wyłącznie wnioski złożone na stronie promocji. Wówczas umowę z bankiem zawrzeć można na jeden z poniższych sposobów:
 • 💻 przelewem weryfikacyjnym z własnego konta w innym banku (możliwe jest to jednak wyłącznie z niektórych banków, do których należą: Alior, ING Bank Śląski, mBank, Pekao, PBS Bank, Santander Bank) - w tym przypadku istotne jest, by dane przy przelewie idealnie pasowały do tych, które wpiszesz we wniosku o konto; 
 • 🚚 za pośrednictwem kuriera - wybierając tę opcję, we wniosku możesz dodać adres miejsca podpisania umowy (inny niż zamieszkania czy korespondencyjny - może być to np. miejsce swej pracy) lub 
 • 🏦 w placówce Nest Banku (można ją wybrać we wniosku, wskazując odpowiadającą sobie lokalizację) - przy tej opcji pamiętaj jednak, by doradca w placówce kontynuował wniosek złożony online (bo tylko taki liczy się w promocji), a nie przyjmował kolejnego.


📚 Przydatne dokumenty:

7 komentarzy:

 1. Dowolne stacje paliw czy tylko jakieś wybrane?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy da się połączyć z programem poleceń? Zakładając nowe konto biznest z otrzymanym kodem poleceń?

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzisiaj otrzymałem maila z informacją:
  1. Uczestnik, nabywa prawo do Premii Za Aktywność w wysokości 100 zł za miesiąc kalendarzowy, w którym:
  1) wykona Przelew ZUS, oraz
  2) zapewni Wpływy 5000 zł, oraz
  3) zrealizuje 2 Transakcje (poza Przelewem ZUS).
  2. Uczestnik może otrzymać Premię Za Aktywność przez 5 kolejnych miesięcy kalendarzowych, przy czym pierwszą premię Uczestnik może otrzymać za następny miesiąc kalendarzowy, po zapisaniu się do Promocji.
  3. Uczestnik może otrzymać maksymalnie 5 Premii Za Aktywność, łącznie nie więcej niż 500 zł.

  Rejestrowałem się na promocję ze zwrotem. Czy to jakaś dodatkowa promocja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to dodatkowa promocja ("Korzystaj aktywnie z BIZnest Konta i odbierz 500 zł") kierowana wyłącznie do zaproszonych klientów.

   Usuń
  2. Dziękuję za informację

   Usuń
  3. Nie ma za co. Dodatkowo wrzuciłem wpis z prześwietleniem tej promocji (tutaj).

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...