Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 7% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku - edycja 8/2024 (+ 650 zł w bonusach za konto osobiste)

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

26.06.2024

Do 7% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku - edycja 8/2024 (+ 650 zł w bonusach za konto osobiste)

To co najważniejsze zostało po staremu.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) w VeloBanku: do 7% w skali roku - edycja 8/2024
Tym samym Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku nowym klientom niezmiennie daje 7% w skali roku do 100 tys. zł oraz 6,3% dla nadwyżki (do 300 tys. zł). Z kolei obecni klienci mogą uzyskać 6,3% dla całej sumy oszczędności (do 300 tys. zł) pod warunkiem, że wpłacą "nowe środki".

[Promocja zakończona. Sprawdź na bieżąco aktualizowany ranking najlepszych kont oszczędnościowych.]

Z promocyjnego oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO) można skorzystać bez posiadania konta osobistego w VeloBanku, ale otwarcie takiego konta warto jednak rozważyć. I to bardzo poważnie warto rozważyć, gdyż można z nim zyskać do 650 zł w gwarantowanych bonusach pieniężnych na start - prześwietlenie tej promocji znajdziesz tutaj. Z kolei poniżej skupiam się zaś już wyłącznie na ofercie dla oszczędzających.

Jak już wspomniałem, promocja oprocentowania na koncie oszczędnościowym w VeloBanku rozróżnia nowych i obecnych klientów. Z tego względu poniższy opis uwzględnia właśnie te dwie grupy - będzie mowa o oprocentowaniu dla nowych klientów (6,3 - 7,0%), którzy dopiero założą Elastyczne Konto Oszczędnościowe (uwaga: trzeba zrobić to zdalnie; w promocji nie biorą udziału konta otwierane w placówkach) oraz w dalszej kolejności dla obecnych klientów (dla "nowych środków": 6,3%).

💰📈 Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) w VeloBanku: do 7% w skali roku - edycja 8/2024


Główne cechy aktualnie dostępnej odsłony promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w VeloBanku to:
 • oprocentowanie DLA NOWYCH KLIENTÓW (nieco niżej wyjaśniam kim dla banku jest nowy klient), którzy EKO założą poprzez wniosek internetowy lub w kanałach zdalnych (jak bankowość internetowa lub mobilna, gdy ktoś do takowych ma już dostęp; udziału w promocji nie biorą konta otwierane w placówce): 
  • 7,0% w skali roku do 100 000 zł oraz
  • 6,3% w skali roku dla nadwyżki od 100 000 do 300 000 zł
   (a więc jeśli na EKO wpłacisz np. 125 tys. zł, to z tej sumy 100 tys. zł będzie oprocentowane na 7%, a 25 tys. zł załapie się na 6,3%).
 • oprocentowanie DLA OBECNYCH KLIENTÓW, którzy ulokują nowe środki: 
  • 6,3% w skali roku do 300 000 zł;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni (zarówno nowych, jak i obecnych klientów), liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku w okresie przystąpienia do promocji, czyli od 26.06. do 11.07.2024 r. (obowiązuje zarówno nowych, jak i obecnych klientów; promocyjne oprocentowanie będzie Ci przysługiwać przez wspomniane 92 dni bez względu na to, czy środki na EKO wpłacisz na początku czy pod koniec okresu przystąpienia do promocji). 

Promocja oprocentowania dla nowych środków w VeloBanku przewidziana jest wyłącznie dla osób posiadających/otwierających indywidualne konto oszczędnościowe (innymi słowy: na koncie wspólnym nie ma możliwości uzyskania podwyższonego oprocentowania).

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem VeloBanku, to w praktyce wszystko, co wpłacisz na Elastyczne Konto Oszczędnościowe, będzie nowymi środkami. 

🆕💡 Czas jeszcze wyjaśnić kim dla VeloBanku jest "nowy klient". Zgodnie z regulaminem promocji to osoba, która w okresie od 31.12.2022 r. do 11.06.2024 r. nie posiadała jakichkolwiek produktów oszczędnościowych w VeloBanku (przez które bank rozumie: rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki przejściowe służące do zakładania lokat oraz indywidualne konta emerytalne).

W przypadku obecnych klientów banku potrzeba nieco więcej sprawdzić i policzyć - o szczegółach piszę nieco niżej (w części niniejszego wpisu zatytułowanej: "Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku?").

🔎 Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku - prześwietlenie oferty


Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy w VeloBanku, który prowadzony jest za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków).

Naliczanie odsetek następuje za każdy dzień, na koniec którego środki znajdują się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek (czyli ich wypłata na konto oszczędnościowe) realizowana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Dla Elastycznych Kont Oszczędnościowych otwieranych od 6.02.2023 r. wszystkie przelewy (bez limitu) na własne rachunki (np. na konto osobiste) w VeloBanku (zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną) realizowane są za 0 zł.

Jeśli zaś chodzi o przelewy z EKO na rachunki w innych bankach, to tylko jeden (pierwszy) przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł.

W przypadku starszych EKO (otwartych przed 6.02.2023 r.) w każdym miesiącu kalendarzowym pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana).

Jeśli zdecydujesz się otworzyć VeloKonto, czyli konto osobiste w VeloBanku (co warto ze względu na wspomnianą promocję z bonusami do 650 zł), to jego prześwietlenie znajdziesz tutaj.

Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku? 


Wracając do wątku Elastycznego Konta Oszczędnościowego z oproc. do 6,3% dla wpłacających nowe środki, czas na informacje kluczowe z punktu widzenia obecnych klientów (już posiadających EKO, acz i tych, którzy EKO dopiero teraz założą - rozumianych jednak jako nowych w kontekście nieposiadania produktów oszczędnościowych co najmniej od 31.12.2022 r.).

Na początek sprawdź jakie konto oszczędnościowe w VeloBanku posiadasz. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków uzyskać można tylko na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO). W sytuacji, gdy posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, niezbędnym jest jego zmiana na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (można to zrobić w placówce banku, poprzez infolinię lub w bankowości internetowej; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia).

Nowe środki dla VeloBanku - zgodnie z regulaminem promocji - to:
"środki na EKO, które wpłacisz po dacie salda początkowego, czyli po 20.06.2024 r. – są one nadwyżką nad saldem początkowym na EKO oraz jednocześnie nad saldem początkowym na produktach depozytowych. Stan nowych środków wyliczamy na koniec każdego dnia w okresie trwania oferty. Jeżeli 20.06.2024 r. nie masz EKO, to nadwyżkę wyliczamy nad saldem początkowym na najstarszym indywidualnym koncie oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną.  

Saldo początkowe wyliczane jest na 20
.06.2024 roku, a konkretnie jest to suma środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych - pod uwagę brane są: rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w VeloBanku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem; do tego salda bank nie wlicza środków, które ewentualnie znajdowały się na koncie osobistym.

Środki te należy utrzymywać w VeloBanku przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, gdyż wyłącznie nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Pamiętaj jednak, że wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem załapania się na promocję. Udziału w obecnej edycji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz z którejkolwiek poprzedniej edycji. Miej też na uwadze, iż:
Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 26.06.2024 r. do 11.07.2024 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”. 

Nie możesz korzystać z więcej niż jednej edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jednocześnie 

oraz to, że
"Oferta ["Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" - edycja 8/2024, czyli od 26.06. do 11.07.2024 r. - przyp. Mr. Złotówa] nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”, z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie” oraz Ofertą specjalną „Zmień konto do zwrotu środków z lokaty – wybierz EKO”. Jeśli skorzystasz z Oferty Specjalnej „Podwyższamy oprocentowanie” to zakończy Ci się okres trwania oferty" 

Jeśli posiadasz/założysz więcej niż jedno Elastyczne Konto Oszczędnościowe, to promocja oprocentowania obowiązywać będzie wyłącznie na jednym (najstarszym) z tych rachunków.

W ostatnim czasie sporo się dzieje, jeśli chodzi o oferty banków dla oszczędzających. Zmian nie musisz śledzić samodzielnie - zapisz się na newsletter dla Czytelników bloga. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

🔗 Przydatne linki:

🆕 Nowość! Od teraz powiadomienia o najlepszych promocjach bankowych możesz otrzymywać na Messengerze. Dołącz do kanału nadawczego: Bankobranie na Messengerze

📚 Przydatne dokumenty: 

21 komentarzy:

 1. Uwaga: dla EKO otwartych przed 6.02.2023 r. wystarczy złożyć wniosek o przekształcenie rachunku na EKO II (zakładka: Oferty – Obsługa – Oszczędzanie) i mamy darmowe wypłaty 🙉

  OdpowiedzUsuń
 2. jaką bank obecnie oferuje zawrotną? ostatnio było z tym słabo.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy do dopłacanych środków po 11-tym lipca też obowiązuje promocyjne oprocentowanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwszy wpłata (nowych środków) uruchamiająca promocję, musi być do 11.07. Późniejsze dopłaty środków też są objęte promocyjnym oprocentowaniem.

   Usuń
 4. Z końcem czerwca kończy sie PAYAPKA, czy znacie jakieś alternatywy do obracania kaską?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PayPro, AutoPay ...

   Usuń
  2. A cos wiecej mozesz wyjasnic ? Ja tam nie widzę możliwości jakiegoś obrotu

   Usuń
  3. Revolut, Twisto ...

   Usuń
  4. Hmm revolut znam , ale twisto jak by miało to działac

   Usuń
  5. PayAppka niedobra?

   Usuń
  6. Payappka konczy swoj los...... i juz nie mozna opłacic rachunków Blikiem
   A to była zarazbista opcja...
   Macie jakieś inne metody by opłacic cos blikiem na "lewo"

   Usuń
 5. "Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 12.06.2024 r. do 25.06.2024 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”. - czy w tej części opisu nie ma błędu w datach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za czujność. Skorygowane.

   Usuń
  2. Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 26.06.2024 r. do 11.07.2024 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji 😋

   Usuń
 6. Jakie teraz jest oprocentowanie skarbonki? Chyba skorygowali.

  OdpowiedzUsuń
 7. Konto skarbonka nie jest teraz opłacalne. 6 procent do kwoty 3000 poniżej EKO. To tylko konto na przeczekanie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam z mężem wspólny ROR i osobne EKO . Czy mąż może też założyć sobie EKO i mieć 6,3 %

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może ale kasa ze wspólnych kont będzie mu się liczyć do salda starych środków z 20-go czerwca

   Usuń
 9. Czy Velo Bank jest godnym zaufania, czy jest jakieś ryzyko utraty środków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank jak każdy inny. A do 100 tys. EUR masz gwarancje polskiego BFG.

   Usuń
  2. Korzystam od dawna i nie mam żadnych uwag. Dla mnie jeden z lepszych banków.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...