Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Gdzie znaleźć najwyższe oprocentowanie dla oszczędności? Oto najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na czerwiec 2024 roku

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

1.06.2024

Gdzie znaleźć najwyższe oprocentowanie dla oszczędności? Oto najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na czerwiec 2024 roku

 Skoro jest już nowy miesiąc, to czas sprawdzić, co banki przygotowały dla naszych oszczędności. 

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na czerwiec 2024 roku?
Poniżej znajdziesz aktualny przegląd obejmujący najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe z najwyższym oprocentowaniem na czerwiec 2024 roku.

Po tym jak marzec i kwiecień przyniosły sporo pozytywnych zmian w bankowych ofertach (stawki oprocentowania rosły, a do tego pojawiały się nowości), to maj minął już spokojniej (z grona najlepszych wykruszył się właściwie tylko Citibank, gdzie było dostępne 7,1% na koncie oszczędnościowym). Spośród najlepszych propozycji wiele jest nadal dostępnych i teraz - przynajmniej na początku czerwca - ciągle można z nich skorzystać.

Przegląd, obejmujący najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na czerwiec 2024 roku, tradycyjnie zacznę od wytypowania topowej trójki propozycji, na które szczególnie warto zwrócić uwagę.

🔝 TOP3: najlepsze na czerwiec 2024 roku


🥇 7,1% w Nest Banku


Takie oprocentowanie w tym banku daje:
 • 6-miesięczna lokata powitalna (do 25 tys. zł) oraz
 • Nest Konto Oszczędnościowe (do 100 tys. zł; promocyjna stawka oprocentowania obowiązuje przez 3 miesiące).

Lokata dostępna jest dla nowych klientów zakładających (na szczęście bezwarunkowo darmowe) konto osobiste w Nest Banku, a z promocji oprocentowania skorzystać mogą osoby dopiero otwierające wspomniany rachunek oszczędnościowy (też wymagane jest posiadanie konta osobistego). Ich szczegółowe prześwietlenie znajdziesz tutaj. Dodam, że da się też coś ugrać przy okazji otwierania konta osobistego w Nest Banku, bo do wzięcia jest łatwy bonus 100 zł na start lub - już wymagające większego zaangażowania - promocja z premią do 400 zł (z tej drugiej opłaca się jednak skorzystać, gdy już posiada się oszczędności także w euro).


🥈 7% w Pekao 


Tutaj 7% w skali roku uzyskać można na koncie oszczędnościowym (do 100 tys. zł), a stawka jest gwarantowana na okres 5 miesięcy (to długo w porównaniu do większości podobnych promocji, gdzie banki określone warunki zapewniają zazwyczaj na ok. 3 miesiące). Ze skorzystaniem z tej propozycji Pekao warto się już jednak pośpieszyć, gdyż jest ona dostępna do 13.06. (do tego czasu należy założyć konto oszczędnościowe). Promocja skierowana jest - w praktyce przede wszystkim - dla osób otwierających konto osobiste (za co dodatkowo można przytulić 200 zł premii). Kliknij i sprawdź szczegóły >>

🥉 Do 7% w Velo Banku


Podium zamyka VeloBank, który przygotował 7% w skali roku (na 92 dni; do 100 tys. zł; dla nadwyżki, do 300 tys. zł, dostępna jest stawka 6,3%). Względem wyżej wymienionych banków różnica jest taka, że promocyjne oprocentowanie na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym dostępne jest bez wymogu posiadania konta osobistego w tym banku (aczkolwiek jego otwarcie rozważyć warto, bo do wzięcia czekają powitalne bonusy do 650 zł). To dla nowych klientów, a obecni - pod warunkiem wpłacenia "nowych środków" - uzyskać mogą 6,3% (do 300 tys. zł). Kliknij i sprawdź szczegóły >>

W VeloBanku - ale już wyłącznie dla osób, które pierwszy raz aktywują bankowość mobilną - czeka też 2-miesięczna Lokata Mobilna z oproc. 7% w skali roku (do 50 tys. zł).

Niewiele zabrakło, by do TOP3 załapał się też Alior Bank, w którym okrągłe 7% w skali roku czeka na osoby otwierające Konto Mega Oszczędnościowe w pakiecie z Kontem Jakże Osobistym. Takie oprocentowanie można zapewnić sobie tutaj na okres 4 miesięcy i do 100 tys. zł (tu jednak na niekorzyść działa obwarowanie dodatkowymi warunkami do spełnienia). Kliknij i sprawdź szczegóły >>

W Credit Agricole pojawiła się nowa odsłona promocji powitalnej lokaty 8% w skali roku (na 180 dni; do 40 tys. zł), którą bank oferuje wyłącznie nowym klientom, otwierającym konto osobiste. Do spełnienia będą jednak dodatkowe warunki (m.in. wyrażenie zgód marketingowych oraz wykonanie min. 10 płatności kartą w każdym miesiącu) pod rygorem obniżki oprocentowania do... 1,5%, jeśli umknie Ci dopełnienie tych warunków.

Na ten moment to wszystkie lokaty i konta oszczędnościowe, z którymi uzyskać można min. 7% w skali roku. Nim przejdę do omówienia kolejnych propozycji banków, już z niższym oprocentowaniem, jedna dobra rada ode mnie. Jeśli chcesz trzymać rękę na pulsie, tak by nie umknęły Ci najlepsze promocje, skorzystaj z bezpłatnego newslettera dla Czytelników bloga Bankobranie. Może i zabrzmi to nieskromnie, ale to po prostu świetne , często pierwsze źródło informacji:
  

Aspirujący do najlepszych: lokaty i konta oszczędnościowe na czerwiec 2024 z oproc. min. 6,5%


W gronie tych banków ciekawie wygląda propozycja Citibanku dla osób zakładających konto Citigold (choć tu już na wstępie trzeba zastrzec, że to propozycja dla osób dysponujących większą kwotą - by skorzystać z promocji w praktyce trzeba dysponować kwotą min. 450 tys. zł). Na powitanie można uzyskać: 6,8% w skali roku na koncie oszczędnościowym (gwarantowane do 6 miesięcy; do 200 tys. zł) oraz 6% w skali roku na 3-miesięcznej lokacie (do 250 tys. zł).

mBank przygotował 6,5% w skali roku na rachunku oszczędnościowym "Moje Cele" dla osób zakładających eKonto osobiste (z którym można zgarnąć też do 520 zł premii + bon 200 zł do Biedronki). Taka stawka zapewniona jest w miesiącu otwarcia konta i przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe, a obowiązuje do 50 tys. zł.

Też 6,5% w skali roku, ale na dłuższy okres, bo na 9 miesięcy, zaserwował Toyota Bank na Lokacie Plus. Ten depozyt dostępny jest wyłącznie dla posiadaczy konta osobistego w Toyota Banku, a na Lokaty Plus łącznie można teraz wpłacić do 1 miliona złotych (choć przy takich ofertach zawsze przypominam, że BFG zapewnia 100-procentową ochronę depozytów jedynie do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro). Ta sama lokata dostępna jest też na inne okresy umowne, ale wtedy oprocentowanie jest już niższe (np. 6,3% na 6 miesięcy).

6,5% w skali roku dostępne jest jeszcze w powitalnej ofercie dla osób zakładających konto osobiste w Banku Pocztowym (przy okazji można uzyskać 24 tys. punktów w programie Bezcenne Chwile, przekładające się na nagrody - np. bony na zakupy - o wartości 300 zł). Promocyjne oprocentowanie można zapewnić sobie na koncie oszczędnościowym (na 3 miesiące; do 20 tys. zł).

Kilka okazji na co najmniej 6%


O ile w wyżej wymienionych przypadkach daną stawkę oprocentowania można zapewnić sobie co najwyżej na 3-6 miesięcy (wyjątek to właściwie tylko 9-miesięczna lokata Toyota Banku), to w Raiffeisen Digital Banku dostępna jest propozycja dla szukających dobrego oprocentowania także na dłuższy czas. Tutaj 6,1% w skali roku (do wyboru) można uzyskać nawet na 12 miesięcy (co sprawia, że to niekwestionowanie najlepsza lokata wśród depozytów rocznych), ale też na 6 lub 3 miesiące. Lokata dostępna jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów (posiadających darmowe konto w tym banku) bez żadnych dodatkowych wymogów (np. bez konieczności wpłaty "nowych środków").

Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium przewiduje stawkę 6% w skali roku na 90 dni i do 100 tys. zł, a z propozycji skorzystać mogą zarówno obecni klienci (pod warunkiem zdeponowania "nowych środków"), jak i osoby, które dopiero założą konto osobiste w tym banku (a to się opłaca, bo do wzięcia czeka rekordowa premia 600 zł na start). Ponadto 6% w skali roku Bank Millennium daje na lokacie, będącej nagrodą w programie poleceń konta (na 3 miesiące; do 25 tys. zł), który opisuję tutaj.

No i już raczej z czysto kronikarskiego obowiązku dodam, że 6% można też uzyskać na Koncie Multi Oszczędnościowym w Santander Banku (do 100 tys. zł). Piszę tak, gdyż takie oprocentowanie realnie gwarantowane jest już na krótki okres, bo jedynie do 29.06.2024 r.

Coś poniżej 6% na czerwiec 2024 roku?


Toyota Banku Indeksowane Konto Oszczędnościowe zapewnia 5,87% w skali roku (do 30.06.2024 r.; do 400 tys. zł), acz jest to rachunek ze zmiennym oprocentowaniem, które bank aktualizuje wraz z każdym kwartałem w oparciu o stawkę WIBOR 3M.

No i jeśli chodzi o depozyty, które nie stawiają żadnych dodatkowych warunków (w tym nawet nie trzeba posiadać/zakładać konta osobistego), to jest jeszcze InBank, który w ostatnim czasie podniósł oprocentowanie - aktualnie można tu wycisnąć 5,5% w skali roku, do wyboru na 6 lub 12 miesięcy.

W pozostałych bankach lokaty i konta oszczędnościowe dają już mniej niż 5,5%. Takie oferty banków znajdziesz w aktualizowanych na bieżąco zestawieniach:


💡 Przydatne wskazówki oraz ważne infomacje


Powyższy przegląd przedstawia najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe z najwyższym oprocentowaniem na czerwiec 2024 roku według stanu na dzień 1.06.2024 r. Banki systematycznie zmieniają jednak swe oferty - w celu sprawdzenia aktualnych parametrów, zachęcam do przeglądania wyżej podlinkowanych rankingów. 

Zawsze gdy podaję oprocentowanie, to przedstawiam je w skali roku. Pod uwagę biorę wyłącznie lokaty ze stałym oprocentowaniem (co zapewnia niezmienność stawki przez cały okres umowy) lub - w przypadku kont oszczędnościowych - z gwarancją oprocentowania przez określony czas (wyjątkiem wśród wyżej wymienionych jest właściwie wyłącznie Indeksowane Konto Oszczędnościowe w Toyota Banku).

Jeśli dopiero zaczynasz oszczędzanie i myślisz o lokatach i/lub kontach oszczędnościowych, ale w Twej głowie rodzą się pytania bądź wątpliwości, koniecznie sprawdź wpisy poradnikowe (dzięki którym dowiesz się wszystkiego, co niezbędne): o lokatach bankowych oraz o kontach oszczędnościowych. W nich znajdziesz objaśnienia, porady, wskazówki oraz intuicyjny kalkulator odsetek, który w prosty sposób pozwala wyliczyć spodziewany zysk. 

A na koniec, choć to kwestia nie mniej ważna, słówko o bezpieczeństwie środków, które sam stawiam na pierwszym miejscu, więc na blogu Bankobranie skupiam się wyłącznie na tym, co pewne i gwarantowane. Z tego względu każda lokata i każde konto oszczędnościowe oferowane są przez banki, które podlegają pod bankowy system gwarancji depozytów. W każdym przypadku obowiązuje więc 100-procentowa ochrona środków do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro, którą w większości przypadków zapewnia przede wszystkim polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (w podlinkowanym wpisie przeczytasz o szczegółach gwarancji i ich zakresie). Wyjątkiem tu właściwie tylko Raiffeisen Digital Bank oraz InBank, w których ochronę środków zapewniają odpowiednio austriacki i estoński odpowiednik BFG.


Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi i najlepszymi ofertami banków dla oszczędzających.  na X (daw. Twitter) i polub na Facebooku:

28 komentarzy:

 1. Jest jeszcze lokata od 90 do 179 dni w Volkswagen Bank na 6.5% ze stałym oprocentowaniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś się przyglądałem tej lokacie. Wydaje mi się, że jeśli założysz lokatę na pół roku (przyjmijmy te 179 dni), to oprocentowanie 6,5% masz tylko w przedziale od 90 do 179 dnia. Przez wcześniejszy okres (tj. od 1 do 89 dnia) depozyt jest oprocentowany znacznie niżej, co czyni tę lokatę niezbyt atrakcyjną.

   Usuń
  2. Źle to zinterpretowałeś. Od 1 dnia lokaty w szczegółach lokaty pokazuje, że jest oprocentowana 6,5%. 90 dni to minimalny czas na jaki możesz złożyć tę lokatę.

   Usuń
 2. U mnie od tygodnia już kasa zaparkowana na 7% w Pekao.

  OdpowiedzUsuń
 3. W PKO BP teraz już bieda. Nie ma nic sensownego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dokładnie rok temu zakładałem Lokatę Urodzinową 10%

   Usuń
  2. A teraz Mobilna 4,25%

   Usuń
  3. W PKO na lokacie na zatrzymanie przy przelewie większej kwoty dają 4,5%

   Usuń
 4. A Aion bank od dziś już tylko 5,25%. Kiedyś było tak że małe banki przebijały wielkie by się wyróżniać. Teraz sytuacja odwrotna. Inbank, Facto, Aion są średniakami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale te 5,25% i tak dobre bez warunków i bez limitu.

   Usuń
 5. Zatrzymaniowa w Millennium u mnie 5,2% dla kwot od 5k do 200k na 3 m-ce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Velo 3-miesięczna @ 4,6% 😂

   Usuń
  2. Dzięki za cynk o Millenium. Kończy mi się tam lokata wkrótce i w tej sytuacji już wiem że nie zostawię.

   Usuń
  3. Utrzymaniowa w Velo 4,8% na 3 i 6 miesięcy

   Usuń
 6. Wniosek z tego prosty. Dla banków liczą się tylko nowi klienci ale to nie te czasy, że ludzie mają konta w konkretnych bankach po wsze czasy .

  OdpowiedzUsuń
 7. Przy przelewie oszczędności z millenium do Aliora propozycja lokaty 5,15 % na 3mies.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziś Utrzymaniowa w Velo 5% na 3 i 6 miesięcy . Przelałem do Toyoty na 6,5% 9 miesięcy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawy ruch, ale powstaje pytanie: co później, gdyż spadki stóp na jesieni to pewnik 🙉

   Usuń
  2. Swego czasu miałem założone roczne lokaty na jeszcze lepszy % w TB. Z m-c, dwa przed końcem ich trwania nastąpiło cięcie oproc. na TOSach. I tak przeszło mi koło nosa wyższe oproc. na 3-letnich obligach, bo szkoda było zrywać... Teraz opcja z 6,5% w TB może skończyć się tak samo. Obecnie TOSy na 6,2%, do końca maja były na 6,4%. A na ile będą za 9 m-cy - na 5,5%? Analogiczne % za te 9 m-cy mogą być na kontach oszcz. i innych lokatach. Nauczony doświadczeniem wolałem tym razem wziąć pewne 6,4% na 3 lata w TOSach majowych niż na "chwilę" 6,5% w TB.

   Usuń
  3. @Anonimowy, 9 czerwca 2024, 10:31 - zrobiłem dokładnie tak samo i to na dodatek rzutem na taśmę 31. maja 😃

   Usuń
  4. Do Anonimowy 9 czerwca 2024 10:31

   Sam zacząłem przerzucać do TOS-ów już od października 23' jeszcze na 6,85%, potem na 6,60%, a teraz miałem dylemat co zrobić z wolnym 200k zł. Podzieliłem na 2 części i połowa poszła na TOS-y 6,4% a 2-ga na TB 6,5%. W ten sposób ponad połowę kapitału mam już w Obligach i tylko to mnie wstrzymuje przed przelaniem reszty. Wszystko trzymasz w Obligach? Chyba bezpieczniej jednak coś mieć i w bankach?

   TomTom

   Usuń
  5. Wszystko - nie ma lepszego gwaranta wypłacalności jak Skarb Państwa!

   Usuń
  6. Powiedz to posiadaczom obligacji np. z 39 r. Tak samo "świetnym" gwarantem był dla książeczek mieszkaniowych i jeszcze w kilku innych sytuacjach. Z nowszych historii OFE. Życie nauczyło mnie jednego: nie rób interesów z państwem i nigdy nie ufaj państwu.

   Usuń
  7. @Anonimowy, 10 czerwca 2024, 11:32
   Wygląda na to, że sporo straciłeś na zakupie przedwojennych obligacji, czy tak?

   Usuń
  8. " Z nowszych historii OFE. Życie nauczyło mnie jednego: nie rób interesów z państwem i nigdy nie ufaj państwu."

   - na PPK pracodawca wpłaca a ja wypłacam sobie co kilka m-cy;
   - na IKZE wpłaciłem blisko 30k i wypłaciłem bez podatku 32% (brak innych dochodów w roku wypłaty);
   - OFE - ludzie drodzy, nie powielajcie bzdur, te pieniądze co mieliście na OFE w 2014r. zostały przelane do ZUSu na wasze indywidualne subkonta w części 51,5% (zalogujcie się na swoje konto ZUS i tam sobie sprawdźcie), pozostała część, jaką mieliście na tamten moment została w OFE.
   - obligacje - owszem, była historia niewypłacalności obligacji SP, ale czasy się zmieniły. Masz internet, jeśli sytuacja w Polsce na tyle cię zaniepokoi, że będziesz chciał zabrać kasę z obligacji, logujesz się na swoje konto i zlecasz przedterminowy wykup (po upływie 5 dni roboczych kasa wraca na r-k rejestrowy/twoje konto bankowe, wg preferencji). Nawet w razie wojny w Polsce - uważacie, że od razu zablokowaliby możliwość zerwania obligacji SP?

   Usuń
 9. Facto nowa tabela oproc. od 06.06.2024, o dziwo są i zmiany na lepsze dla lokat na 6, 9, 12 m-cy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam u nich konta i byłbym wdzięczny za bardziej szczegółową info.

   Dzięki.

   Usuń
  2. Do 5,25%. W rankingu lokat Złotówy masz już zaktualizowane.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...