Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 6,5% w skali roku na 6-miesięcznej lokacie w Raiffeisen Digital Banku (także dla większych sum)

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

18.06.2024

6,5% w skali roku na 6-miesięcznej lokacie w Raiffeisen Digital Banku (także dla większych sum)

Obecnie to najwyżej oprocentowana 6-miesięczna lokata (bez dodatkowych warunków).

Lokata Dla Ciebie w Raiffeisen Digital Banku
Z propozycji skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku. Ulokować można większe środki, bo do 200 tys. zł na pojedynczej lokacie (a w sumie nawet do miliona złotych).

Lokata Dla Ciebie dostępna jest dla wszystkich (włącznie z obecnymi klientami). Nie ma tu bowiem wymogów w stylu 'dla nowych klientów' czy 'dla nowych środków', więc łatwo można z tej oferty skorzystać. Niezbędne jest jedynie (bezwarunkowo darmowe) konto osobiste w Raiffeisen Digital Banku.

Lokata dostępna jest na 3 okresy - do wyboru na 3, 6 i 12 miesięcy. Teraz podwyższone oprocentowanie obowiązuje na lokacie 6-miesięcznej.

Lokata Dla Ciebie w Raiffeisen Digital Banku


💰📈 Główne cechy depozytu z oferty Raiffeisen Digital Banku to:

 • oprocentowanie (stałe) zależy od okresu lokaty, jaki wybierzesz:
  • 6,1% w skali roku na 3 miesiące;
  • 🆕 6,5% w skali roku na 6 miesięcy;
  • 6,1% w skali roku na 12 miesięcy (jeśli chodzi o ten okres, to propozycja Raiffeisen Digital Banku wyróżnia się - w innych bankach próżno szukać stałego oprocentowania na tym poziomie aż na rok; a to może być dobry wybór w przypadku realizacji wizji obniżek stóp procentowych - stawki wtedy spadną, a tu będzie można dalej korzystać z 6,1% przez dłuższy okres),
 • minimalna kwota lokaty: 100 zł
 • maksymalna kwota lokaty: 200 000 zł
 • klient może założyć dowolną liczbę lokat, uwzględniając jednak ograniczenie, że jeden klient może mieć na lokatach w Raiffeisen Digital Banku łącznie maksimum 1 milion złotych (acz przy takich limitach zawsze przypominam, że środki deponowane w banku podlegają 100-procentowej ochronie, dzięki bankowemu systemowi gwarancji, do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro);
 • odsetki naliczane są od dnia otwarcia lokaty (jeśli założysz ją do godz. 23; lokaty założone po tej godzinie, "pracują" dopiero od kolejnego dnia);
 • w przypadku zerwania lokaty przed upływem umownego okresu, bank zwraca wpłacony kapitał bez odsetek do dwóch dni roboczych od złożenia dyspozycji.

🔎 Konto osobiste w Raiffeisen Digital Banku - prześwietlenie oferty


Jak już wspomniałem, z Lokaty Dla Ciebie skorzystać mogą wyłącznie osoby, które posiadają (lub założą) konto osobiste w Raiffeisen Digital Banku (ten rachunek prowadzony jest za 0 zł bez warunków). Jego główne cechy to: 
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości elektronicznej; 
 • 0 zł za kartę wirtualną Visa Gold wydawaną do konta (umożliwiającą wykonywanie płatności za pomocą Google Pay lub Apple Pay); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki z dowolnych bankomatów (ale wyłącznie tych z funkcją zbliżeniową). 

✍ By założyć konto osobiste w Raiffeisen Digital Banku, pobierz aplikację mobilną banku. Tylko za jej pośrednictwem odbywa się weryfikacja, zawarcie umowy i otwarcie konta, więc do założenia konta przejdź na urządzeniu mobilnym, na które pobierzesz aplikację. Po otwarciu konta, już z poziomu aplikacji możliwe będzie zakładanie lokat.

Podatek od odsetek 


Standardowo banki podając oprocentowanie, przedstawiają stawkę brutto. Tak jest i tutaj, choć trzeba jeszcze liczyć się z podatkiem od zysków kapitałowych (od uzyskanych odsetek). Z racji tego, że Raiffeisen Digital Bank swą siedzibę ma w Austrii, to tu możliwe są dwa scenariusze: 
 • (domyślny) bank potrącać będzie 25% podatku, bo tyle wynosi on w Austrii - Tobie pozostanie jedynie uwzględnienie tego w rocznym zeznaniu podatkowym przed polskim fiskusem (bez konieczności płacenia czegokolwiek); Tym samym, zważywszy na wyższy podatek (25% wobec 19% w Polsce), oprocentowanie 6,5% na "austriackiej" lokacie jest odpowiednikiem "polskiej" lokaty z oprocentowaniem 6,01% w skali roku. Innymi słowy: przy oprocentowaniu 6,5% i podatku 25% od zysków kapitałowych, odsetek netto ("na rękę") zostanie tyle samo, ile byłoby w przypadku lokaty z oproc. 6,01% w skali roku, ale podlegającego pod 19% podatku od zysków kapitałowych. W przypadku lokat 6- i 12-miesięcznych 6,1% jest odpowiednikiem 5,65%.
 • (optymalny) pozwalający uniknąć austriackiego podatku 25% i zapłacić "zwykły" polski podatek Belki. Tu zacytuję fragment z bankowych regulacji: "Klienci, którzy nie mają rezydencji podatkowej lub zamieszkania w Austrii zgodnie z sekcją 1 Rozporządzenie o drugim miejscu zamieszkania [Zweitwohnsitzverordnung] (Austriacki Federalny Dziennik Ustaw II [BGBl. II] Nr. 528/2003) w Austrii, mogą ubiegać się o zwolnienie z austriackiego Podatku od Zysków Kapitałowych, dostarczając do Banku wystarczający dowód braku rezydencji w Austrii, jak określono na stronie internetowej Banku" W tym przypadku koniecznym jest przedstawienie certyfikatu rezydencji (zaświadczenia wystawianego przez Urząd Skarbowy) - zainteresowanych odsyłam do podlinkowanego na końcu niniejszego wpisu dokumentu: "Informacja dotycząca podatku od zysków kapitałowych" (takie zaświadczenie w wygodny sposób i bezpłatnie można uzyskać w e-Urzędzie Skarbowym na podatki.gov.pl - uzyskany dokument wystarczy wówczas przesłać do Raiffeisen Digital Banku, np. mailem). Zwolnienie z płacenia austriackiego podatku, nie zwalnia z konieczności (samodzielnego) rozliczenia się z podatku od zysków kapitałowych w Polsce (czyli zapłacenia 19% podatku w Polsce). W skrócie: w tym przypadku dostaniesz odsetki brutto (6,1% lub 6,5% w skali roku) i dopiero samodzielnie odprowadzisz podatek (19% od odsetek).

System gwarancji depozytów 


Ochronę środków zgromadzonych na rachunkach i lokatach w Raiffeisen Digital Banku zapewnia Österreichische Raiffeisen-Sicherungseinrichtung eGen., czyli austriacki odpowiednik (polskiego) Bankowego Funduszu Gwarancyjnego - jako że Austria jest członkiem Unii Europejskiej, to jak w całej Unii obowiązuje gwarancja 100% środków do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. W przypadku niewypłacalności, środki klienta są zwracane w ciągu 7 dni roboczych (a więc tak samo, jak w Polsce).



📚 Przydatne dokumenty:

9 komentarzy:

 1. Mogliby dać jakąś promocję na start za otwarcie konta :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy dużym problemem jest uzyskanie odpowiedniego zaświadczenia o braku rezydencji w Austrii w urzędzie skarbowym? Jakiś dodatkowe opłaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żaden. Ja zawnioskowałam przez e-Urząd Skarbowy (jako pismo ogólne). Bez opłat, przesłali w ciągu tygodnia.

   Usuń
  2. Potwierdzam. Szybko i sprawnie. U mnie w 3 dni. A byłoby wcześniej gdybym nie musiał uzupełnić informacji że do Austrii więc to warto dodać od razu.

   Usuń
 3. Na stronie banku, podana jest informacja że zaświadczenie ma być przesłane na odpowiednim formularzu w języku niemieckim i drogą pocztową.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To co wystawia US wystarczy. Na tym kwicie są wszystkie te same informacje. Wystarczy przesłać mailem. Potwierdzone przez Raiff i już odsetki wypłacane brutto.

   Usuń
 4. Na jaki adres e-mail, należy wysłać certyfikat o rezydencji podatkowej w Polsce?

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaznaczam że posiadam certyfikat w wersji papierowej wydany przez Urząd skarbowy w języku polskim i angieskim

  OdpowiedzUsuń
 6. Do tych co już założyli: IBAN jest AT czy PL? Konto z opisu w PLN a można założyć w Euro ? Też za darmo ?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...