Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Łatwa premia pieniężna 200 zł + bon 100 zł na zakupy za konto w Pekao + 7% dla oszczędności

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

14.06.2024

Łatwa premia pieniężna 200 zł + bon 100 zł na zakupy za konto w Pekao + 7% dla oszczędności

Oto najnowsza promocja dla osób otwierających Konto Przekorzystne.

Promocja "Otwórz Konto Przekorzystne online i otrzymaj nagrodę"- edycja XIII: zgarnij 200 zł premii
Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna do 200 zł oraz punkty w programie Bezcenne Chwile, które przełożą się na nagrodę - np. bon na zakupy - o wartości 100 zł, a zainteresowani mogą skorzystać też z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym.

W praktyce mamy tu do czynienia z kumulacją okazji do bankobrania. Promocja "Otwórz Konto Przekorzystne online i otrzymaj nagrodę"- edycja XIII da 200 zł w bonusach pieniężnych, a dzięki akcji "Rozwijaj pasje z Bankiem Pekao S.A." uzyskać można 8 000 powitalnych punktów w programie Bezcenne Chwile, które dadzą np. 100 zł w bonie na zakupy.


Promocja "Otwórz Konto Przekorzystne online i otrzymaj nagrodę"- edycja XIII: zgarnij 200 zł premii


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, zamieszkała w Polsce, która:

 • w okresie od 1.01.2022 do 13.06.2024 r. nie posiadała (ani nie współposiadała) rachunku płatniczego (konta osobistego), ani rachunku lokaty oszczędnościowej w Pekao oraz
 • na dzień przystąpienia do niniejszej promocji (czyli w momencie otwierania konta) nie posiada żadnego produktu kredytowego (w tym karty kredytowej) w Pekao.


W celu rozwiania ewentualnych wątpliwości dodam, że posiadanie jakichkolwiek produktów w PKO BP nie wyklucza z udziału, bo to dwa odrębne banki. 

Zasady promocji z premią 200 zł za Konto Przekorzystne


By wziąć udział w akcji i zdobywać bonusy:

 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao wraz z wydawaną do niego kartą i bankowością internetową, wyrażając przy tym zgodę na przetwarzanie przez bank danych osobowych w zakresie niezbędnym dla swojego udziału w promocji oraz do 30.09.2024 r. zawrzyj umowę z bankiem - aby wziąć udział w promocji trzeba zrobić to online/"na selfie" (więcej o tej metodzie otwierania konta piszę nieco niżej).

I tyle wystarczy, by zgarnąć pierwszy bonus 50 zł.  Z kolei w celu uzyskania drugiego bonusu, już w wysokości 150 zł:
 • w trzech kolejnych miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy o konto (w każdym z tych miesięcy) wykonaj 5 płatności kartą wydaną do konta (mogą to być płatności na dowolne, nawet drobne kwoty; nie zaliczą się płatności Blikiem).

💡 Przykładowo: jeśli umowę zawrzesz w czerwcu, to płatności (na potrzeby uzyskania bonusu 150 zł) będzie należało wykonywać w lipcu, sierpniu i wrześniu.

💸 Wypłata bonusu przewidziana jest w następujących terminach:

 • dla umów zawartych w czerwcu: do 15.08. (50 zł) i do 15.11.2024 r. (150 zł);
 • dla umów zawartych w lipcu: do 15.09. (50 zł) i do 15.12.2024 r. (150 zł);
 • dla umów zawartych w sierpniu: do 15.10.2024 (50 zł) i do 15.01.2025 r. (150 zł);
 • dla umów zawartych w wrześniu: do 15.11.2024 (50 zł) i do 15.02.2025 r. (150 zł);


Do momentu otrzymania bonusów nie wypowiadaj umowy o konto, ani umowy o kartę wydaną do konta.

Wykonując płatności kartą na potrzeby promocji, uwzględnij, iż bank niektórych nie zalicza. Wykluczone są bowiem transakcje:

"dokonane w punktach handlowo-usługowych prowadzących działalność sklasyfikowaną jako internetowe przekazy pieniężne (określonych kodem MCC 4829), (...) przekazy pieniężne w instytucjach finansowych (określonych kodem MCC 6050), (...) przekazy pieniężne w instytucjach niefinansowych (waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne, określone kodem MCC 6051)"


Takim zapisem bank najpewniej chce wyeliminować transakcje, które mogą nie być płatnością za faktyczne zakupy. Na potrzeby promocji można za to wykonywać płatności w sklepach (np. spożywczych, odzieżowych, obuwniczych, motoryzacyjnych, budowalnych), marketach, w lokalach gastronomicznych, na stacjach paliw, czy w Internecie (np. na Allegro).


100 zł w bonach na zakupy dzięki programowi Bezcenne Chwile


Zakładając Konto Przekorzystne w Pekao, możesz do niego wyrobić kartę Mastercard, która kwalifikuje się do rejestracji w programie Bezcenne Chwile. A tak się składa, że obecnie przy tej okazji można uzyskać do 8 000 punktów (w ramach promocji "Rozwijaj pasje z Bankiem Pekao S.A."), które przełożą się na nagrody - np. bony na zakupy - o łącznej wartości 100 zł. Tym samym teraz - wraz z powyższą premią - w sumie możesz przytulić bonusy o wartości 300 zł.

Tu jednak ważna uwaga: chcąc skorzystać z promocji z punktami Bezcenne Chwile, wnioskując o kartę, wybrać należy kartę Mastercard z określonym wizerunkiem: "muzycznym", "dla gracza" lub "sportowym". Standardowa karta nie weźmie udziału w promocji z punktami (choć z premią udział bierze każda karta z logo Mastercard). Za wydanie i wznowienie karty z niestandardowym wizerunkiem (inną grafiką niż standardowy) bank pobiera opłatę 5 zł. W związku z taką opłatą realny zysk z udziału w promocji wyniesie 95 zł.

Na początek kilka zdań tytułem wstępu dla osób, które być może pierwszy raz będą miały do czynienia z programem Bezcenne Chwile. 
Czym jest program Bezcenne Chwile? To program lojalnościowy dla użytkowników wybranych kart Mastercard oferowanych przez niektóre banki w Polsce (należą do nich oczywiście karty wydawane przez Pekao). Płacąc kartą, zbierać można punkty, które dalej da się wymieniać na nagrody z katalogu. A mogą to być m.in. vouchery na zakupy (np. Allegro, Carrefour, Decathlon, RTV Euro AGD, Circle K, Empik.com - w zależności od dostępności), doładowania telefonu, nagrody rzeczowe czy bilety do kina (przykładowo: voucher o wartości 50 zł najczęściej "kosztuje" 4 000 punktów). Wcześniej program funkcjonał pod nazwą Mastercard Priceless Specials. 
Bezcenne Chwile to jego kontynuacja. Punkty można też zbierać w ofertach specjalnych oraz na powitanie. I na te punkty jest teraz okazja w Banku Pekao. Sprawdź: Bezcenne Chwile - co to jest i jak działa program Mastercard.

Dla kogo promocja "Rozwijaj pasje z Bankiem Pekao S.A."? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, na dzień 14.06.2024 r. nie była klientem Pekao i nie uczestniczyła w programie Bezcenne Chwile z użyciem jakiejkolwiek karty wydanej przez Pekao (ewentualny udział w programie z kartami wydanymi przez inne banki nie jest przeszkodą do udziału w niniejszej okazji do bankobrania).

Zasady promocji "Rozwijaj pasje z Bankiem Pekao S.A." 


By wziąć udział w promocji i zgarnąć punkty powitalne: 
 • do 13.10.2024 r. przystąp do programu Bezcenne Chwile z kartą Mastercard wydaną przez Pekao (można to zrobić np. poprzez bankowość internetową) lub dodaj ją do programu, jeśli posiadasz w programie już inne karty;
 • wciągu 30 dni od przystąpienia do programu, w sklepach stacjonarnych lub internetowych wykonaj min. 5 płatności kartą.

Spełnienie powyższych warunków zapewni kod, który otrzymasz wiadomością za pośrednictwem poczty wewnętrznej w bankowości internetowej Pekao. Bank prześle go do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków. Ten kod będzie należało dodać na koncie punktowym w programie Bezcenne Chwile (przechodząc ścieżkę: Moje Konto => Kody promocyjne") - zaowocuje on zwiększeniem salda punktowego o 8 000 punktów. Kod ma mieć ważność do 31.01.2025 r., a punkty dzięki niemu uzyskane przez 6 miesięcy od momentu ich dodania (będzie to czas, w którym możliwa jest ich wymiana na nagrody z katalogu Bezcenne Chwile).

Płacąc kartą na potrzeby promocji, pamiętaj wykonywać płatności w PLN, z wyłączeniem (i tu długi cytat z regulaminu): 
"transakcji realizowanych za pośrednictwem BLIK; 
wszelkich transakcji, w przypadku których nastąpił zwrot świadczenia (np. towaru, usługi lub pieniędzy); operacji przeniesienia sald; transakcji z wykorzystaniem czeków w tym czeków podróżnych; transakcji dot. składek ubezpieczeniowych, podatków lub danin publicznych; zapłaty wszelkich odsetek lub innych opłat za zwłokę; innych opłat lub obciążeń; wszelkich płatności związanych z grami losowymi (w tym zakupu losów w loteriach); 
transakcji dokonanych w punktach o następujących kodach MCC (Merchant Category Code) – (i) 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne, (ii) 6010 – określający instytucje finansowe (gotówkę z kas banków), (iii) 6011 – określający instytucje finansowe (gotówkę z bankomatów), (iv) 6012 – określający instytucje finansowe (towary i usługi), (v) 6050 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, (vi) 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach niefinansowych (waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne), (vii) 6540 – określający instytucje niefinansowe (zakup/ obciążenie karty) oraz wszelkie doładowania portfeli cyfrowych/wirtualnych (w tym portfela elektronicznego „SkyCash”) oraz zakup lub doładowanie wszelkich kart podarunkowych, prezentowych oraz elektronicznych bonów, nawet jeżeli nie znajdują w ramach powyższych MCC; 
a także z wyłączeniem wszelkich pozycji obciążających saldo gotówkowe Uczestnika" 

Lista może wydawać się długa, ale swobodnie można płacić kartą m.in. w sklepach i marketach spożywczych, odzieżowych, budowlanych, na stacjach paliw, czy w Internecie - np. na Allegro. 

Każdy uczestnik promocji zdobyć może tylko jedną nagrodę w postaci 8 000 punktów.

👧👦 150 zł za konto dla dziecka


Bank Pekao premiuje też otwarcie konta dla nieletnich. Do wzięcia czeka łatwa premia 150 zł. Jeśli Twa pociecha jest w wieku 0-17 lat, sprawdź jak skorzystać z tej promocji - o szczegółach piszę tutaj.

💰📈 7% na koncie oszczędnościowym w Banku Pekao


Dla osób otwierających teraz Konto Przekorzystne w Pekao dostępna jest jeszcze jedna promocja (na którą załapać się można także do 30.09.2024 roku, a więc w tym samym terminie co na akcję z premią 200 zł i bonem 100 zł). To podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, na którym bank oferuje obecnie 7% w skali roku do 100 000 zł, gwarantując utrzymanie warunków przez 152 dni. Więcej na temat tej propozycji piszę tutaj.

🔎 Konto Przekorzystne - prześwietlenie oferty Pekao 


Główne cechy Konta Przekorzystnego, czyli konta osobistego zakładanego w niniejszej promocji, to: 

 • 0 zł za prowadzenie konta - bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków; 
 • 0/4 zł miesięcznie za standardową kartę (Debit FX) wydawaną do konta - bank nie pobierze opłaty, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub
  • (II) w miesiącu poprzedzającym na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe, to musi być więc przelew, np. z Twojego konta w innym banku) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay.
 • jeśli zdecydujesz się na kartę złotą, wymagane będzie 5 płatności kartą i wpływ min. 1000 zł w każdym miesiącu;
 • 0 zł za wydanie i wznowienie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną); 
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów prowizja wynosi 2,3%, min. 5 zł. 


🤳 W promocji z premią do 200 zł uczestniczą wyłącznie wnioski złożone na stronie promocji, w których wybierzesz metodę zdalnego zawarcia umowy "na selfie" -  wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie dowodu osobistego oraz twarzy np. za pomocą kamerki w smartfonie (w ten sposób bank potwierdzi Twą tożsamość i uruchomi konto).

Co w sytuacji, jeżeli zdecydujesz się na otwarcie konta online, ale ten proces się nie powiedzie i finalizacja będzie musiała nastąpić w placówce? Tutaj jest dobra wiadomość, bo w regulaminie promocji można znaleźć zapis:

"Jeśli nie zawrzesz tych umów w sposób wskazany powyżej [czyli online/"na selfie" - przyp. Mr. Złotówa] ze względu na problemy z weryfikacją Twojej tożsamości, ale zawrzesz umowy w oddziale banku oraz spełnisz pozostałe warunki (...), uznamy, że przystąpiłeś do Promocji.".

 
W praktyce możliwe są zatem 3 scenariusze:

❌ składasz wniosek o konto, w którym wybierzesz oddział jako sposób podpisania umowy => nie weźmiesz udziału w promocji; 

✅ składasz wniosek o konto, w którym zdecydujesz się na zawarcie umowy online/"na selfie" i w taki sposób zawrzesz umowę => weźmiesz udział w promocji; 

✅ w składanym wniosku wybierasz zawarcie umowy online/"na selfie", ale weryfikacja nie powiedzie się i umowę zawrzesz w oddziale => nadal będziesz brać udział w promocji. 
📚 Przydatne dokumenty:

16 komentarzy:

 1. Czy Bank informuje mailowo lub w inny sposób, że klient załapie się na premię 200 zł za założenie konta via selfie?

  OdpowiedzUsuń
 2. Weryfikacja na selfie sie przedluzala po czym napisali "Wymagana dodatkowa weryfikacja - kontynuuj wypelnianie wniosku, a nastepnie odwiedz dowolny oddzial w celu podpisania umowy".

  No ok, no to wypelniam, a oni na to "Niestety nie mozesz kontynuowac wniosku. Prawdopodobnie byles  lub jestes Klientem naszego banku dlatego zaloguj sie do PeoPay aby rozpoczac wniosek jako istniejacy Klient".

  Konto zamkniete w oddziale 3 lata temu, a do apki jak pamietam nie dalo sie juz pozniej zalogowac, bo zamkneli dostep.

  No i jak tu zlozyc wniosek... :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie było tak: zgodnie z instrukcją składam wniosek via PeoPay a tu info: twój nr tel. jest zarejestrowany w naszej bazie i ni cholery. Infolinia radzi - wizyta w oddziale. Poszedłem a tam podobna mordęga. W końcu konta założone a o selfie ani słychu dychu. Pani konsultantka powiedziała, że złoży wniosek w tej sprawie. Wkrótce zadzwonię do banku i zapytam jak się sprawy mają. Nie odpuszczę tych 2 stów jakem klient którego nie należy robić w bambuko.
   Nadmienię, że klientem byłem w 2019 r.

   Usuń
  2. Nie uda się zawrzec umowy w ten sposób, jesli się było ich klientem (chyba nigdy tego nie naprawią). W regulaminie jest napisane, że wtedy trzeba zawrzeć umowę w oddziale i zapisać się do promocji.

   Usuń
  3. Cytuję: "Jeśli nie zawrzesz tych umów w sposób wskazany powyżej ze względu na problemy z weryfikacją Twojej tożsamości, ale zawrzesz umowy w oddziale banku oraz spełnisz pozostałe warunki określone w pkt 3, uznamy, że przystąpiłeś do Promocji."

   Usuń
  4. Kate, piszesz „… i zapiszesz się do promocji”. Nie było o tym mowy podczas rozmowy w banku. Pani powiedziała tylko tyle, że wyśle wniosek. Więc będę drążył temat do szpiku kości.

   Usuń
  5. W razie czego podeprzesz się powyższym cytatem w reklamacji. Rzeczywiście niby nie trzeba się zapisywać do promocji, tylko spełnić warunki, więc to powinno wystarczyć.

   Usuń
  6. Bardzo dziękuję za mądre rady.

   Usuń
  7. Zadałem pytanie na poczcie wewnętrznej czy w związku z problemami jakie mnie spotkały z promką na selfie i sfinalizowanie problemu w oddziale potwierdzają mój udział w tej promocji. Odpowiedź była twierdząca. Mam to na piśmie, więc luz.

   Usuń
 3. W moim przypadku nie było mowy o problemach z weryfikacją tożsamości tylko informacja, że mają mój numer w bazie i na tym koniec, nie mogłem przebrnąć dalej z wnioskiem. Poszedłem do banku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Te 5 płatności może być w jednym miejscu pod rząd tego samego dnia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej. 5 bułek w jednej piekarni, każda na osobny paragon w tym samym dniu. Bez problemu.

   Usuń
 5. Szkoda że nie ma takiej rozpiski jak w promocji z citi. Tak wiem że sam mogę sobie stworzyć, ale niestety jestem leniwy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy promocja dotyczy karty wielowalutowej? bo tylko taka jest dostępna we wniosku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, karta wielowalutowa (Mastercard Debit FX) bierze udział w promocji.

   Usuń
 7. Czy jest szansa na dopisanie zasad programu poleceń? To ekstra 100 zl

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...