Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Hit powraca! 650 zł w bonusach za konto osobiste w VeloBanku

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

1.09.2023

Hit powraca! 650 zł w bonusach za konto osobiste w VeloBanku

VeloKonto ponownie dostępne jest w świetnej promocji.

Promocja "Witaj w VeloBanku - edycja 2/2023" (z moneybackiem do 600 zł)
Na otwierających konto osobiste w VeloBanku niezmiennie czekają gwarantowane bonusy do 650 zł. Tym samym to ciągle najlepiej opłacana promocja - w żadnym innym banku za konto osobiste nie da się zgarnąć aż tyle.


[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w VeloBanku.]

W praktyce mamy tu do czynienia z kumulacją promocji, w których do wzięcia czeka:
 • do 600 zł moneybacku - moneyback to procentowo naliczany zwrot od każdej płatności kartą i/lub Blikiem. W tym przypadku jest on bardzo wysoki, bo wynosi aż 10% (gdy w innych bankach to zazwyczaj 1-3%), a do tego wypłacany jest bardzo szybko, bo już w ciągu kilku dni od wykonania płatności. W praktyce: robisz zakupy w dowolnym sklepie np. za 110 zł - bank zwróci Ci 11 zł. Zatankujesz na stacji paliw za 200 zł - bank zwróci Ci 20 zł itd. 
 • bonus pieniężny 50 zł za otwarcie konta z polecenia - by zdobyć tę nagrodę gwarantowaną, we wniosku należy podać kod polecenia od osoby obecnie posiadającej konto osobiste w VeloBanku. Jeśli takiej osoby nie znasz, możesz skorzystać z mego sprawdzonego kodu, który udostępniam Czytelnikom bloga. Dzięki temu programowi poleceń w praktyce możesz zyskać jeszcze więcej, bo też możesz polecać konto innym osobom (np. członkom rodziny, znajomym) - za każde skuteczne polecenie bank zapłaci Ci 100 zł (a polecać jest łatwiej, gdy na osobę polecaną też czeka do 650 zł).

W sumie wychodzi więc tytułowe 650 zł. Jak zgarnąć wszystkie nagrody? Oto instrukcja krok po kroku.

Promocja "Witaj w VeloBanku - edycja 2/2023" (z moneybackiem do 600 zł)


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która nie miała konta osobistego w VeloBanku co najmniej od 31.12.2022 r. do dnia przystąpienia do niniejszej promocji.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji "Witaj w VeloBanku - edycja 2/2023" i uzyskiwać moneyback:

 • do 30.11.2023 r. otwórz VeloKonto (czyli konto osobiste z oferty VeloBanku) wraz z VeloSkarbonką (czyli rachunkiem oszczędnościowym);
  uwaga: we wniosku o konto warto wpisać kod polecenia 45BRC8 (niżej znajdziesz szczegóły, ale już tutaj zasygnalizuję, że dzięki temu zyskasz dodatkową premię 50 zł);
 • wyraź zgody marketingowe na:
  • użycie przez bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego; 
  • otrzymywanie od banku informacji handlowych drogą elektroniczną;
  • możliwość prowadzenia marketingu (zgoda na marketing lub prawnie uzasadniony interes administratora danych);
  • dodatkowo nie zgłaszaj sprzeciwu do przetwarzania Twoich danych osobowych przez bank.
 • wykonuj płatności kartą i/lub Blikiem.

Bank będzie naliczać 10% zwrotu od równowartości wyżej wymienionych płatności i taką nagrodę będzie wypłacać na VeloSkarbonkę - szybko bo już w ciągu dwóch dni roboczych, licząc od daty zaksięgowania transakcji na VeloKoncie. 

Zwrot naliczany jest za płatności kartą oraz Blikiem (z wyłączeniem przelewów na telefon Blik) wykonywane w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie, za wyjątkiem miejsc, w których terminal płatniczy ma przypisany jeden z poniższych kodów MCC (to kod wskazujący na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy):
 • 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne, 
 • 6012 – określający instytucje finansowe (towary i usługi).

Tym samym do moneybacku nie zostaną zaliczone transakcje zasilające Revoluta lub tym podobne usługi.

Naliczanie moneybacku - zgodnie z regulaminem - będzie obowiązywać:
"180 dni liczonych od momentu otwarcia albo otwarcia i aktywacji VeloKonta dla procesów, gdzie możliwość korzystania z konta następuje po jego aktywacji (np. VeloKonto otwierane w procesie kurierskim)" 

Przy czym ten okres 180 dni (przez który będziesz uzyskiwać moneyback 10%) podzielony jest na 6 cykli (każdy po 30 dni) i w każdym takim cyklu zgarnąć można maksymalnie 100 zł.

Przykładowo więc, jeśli konto otworzysz 4.09.2023 r. (spełniając wtedy wszystkie pozostałe warunki - jak chociażby wyrażenie zgód), to kolejnym 30-dniowymi okresami rozliczeniowymi na potrzeby promocji będą cykle: 

 • I cykl: 4.09. - 3.10.
 • II cykl: 4.10. - 2.11.
 • III cykl: 3.11. - 2.12.
 • IV cykl: 3.12.2023 - 1.01.2024
 • V cykl: 2.01- 31.01.
 • VI cykl: 1.02. - 1.03.


W każdym z tych cykli do wzięcia będzie do 100 zł. By zgarnąć całą pulę, łatwo więc wyliczyć, że wystarczy wykonać płatności na sumę min. 1 000 zł. W celu uzyskania zwrotów można płacić np. w dowolnych punktach handlowo usługowych (np. w sklepach, marketach, lokalach gastronomicznych, aptekach, drogeriach, na stacjach paliw itp.) oraz w Internecie (np. na Allegro). Oczywiście, jeśli nie dasz rady wykonać płatności na taką sumę, to zwrot też otrzymasz, bo on wynosi 10% niezależenie od tego, ile wydasz - jeśli uzbierają się transakcje na sumę np. 900 zł, to otrzymasz 90 zł zwrotów w danym okresie.

Do dnia otrzymania zwrotu nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o VeloKonto i VeloSkarbonkę, ani nie wycofuj wyrażonych zgód oraz nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych.

Premia 50 zł za otwarcie konta z polecenia


Wspomniałem już, że we wniosku o konto warto podać kod polecenia (jeśli nie znasz nikogo, kto mógłby Ci polecić konto, to możesz skorzystać z mego kodu: 45BRC8 ), dzięki czemu wpadnie dodatkowe 50 zł. By zgarnąć ten bonus:
 • we wniosku o konto poza wyżej wymienionymi zgodami wyraź też zgodę na prezentację ofert marketingowych spółek powiązanych z bankiem i podmiotów z nim współpracujących (...) w tym opartych na profilowaniu oraz przesłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym poczty elektronicznej oraz za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych, w tym telefonu;
 • do 30.11.2023 r. otwórz konto;
 • w każdym z trzech pierwszych kolejnych miesięcy kalendarzowych po otwarciu konta, zasil swe VeloKonto jednorazowym wpływem w wysokości min. 2 000 zł - wpływ musi pochodzić z rachunku w innym banku (może być to nawet przelew z Twego konta) lub z konta firmowego w VeloBanku; nie może to być przelew z konta dla klientów indywidualnych w VeloBanku; na potrzeby promocji bank uwzględni tylko wpływ w wysokości min. 2 000 zł - nie może być to suma mniejszych wpływów, nawet jeśli łącznie uzbierałoby się 2 000 zł.

Zasilenie konta oznacza wpływ na to konto, który zostanie odnotowany w historii rachunku - nie ma konieczności utrzymywania tych środków przez jakikolwiek określony czas.

Przykładowo: jeśli konto założysz we wrześniu, to wpływy należy zapewnić w październiku, listopadzie i grudniu.

Wypłata premii za otwarcie konta z polecenia przewidziana jest do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji przez osobę zakładającą konto. Zatem pozostając przy powyższym przykładzie - w przypadku konta otwartego we wrześniu, bonus (50 zł) za spełnienie warunków od października do grudnia, otrzymasz do 31.01.2024 roku.

Do momentu odbioru nagrody nie zamykaj konta, ani nie składaj wypowiedzenia, nie wycofuj zgód marketingowych oraz nie zmieniaj konta na wspólne - wymóg dotyczy zarówno osoby poleconej, jak i polecającej.

W programie poleceń można też zarabiać po 100 zł za każdą skuteczną rekomendację - więcej na ten temat piszę tutaj.

[Aktualizacja w dniu 10.11.2023 r.: o zakończonej promocji z 8 500 punktów w programie Bezcenne Chwile (przekładającymi się na dodatkową nagrodę o wartości 100 zł) piszę tutaj.]

Konto osobiste w VeloBanku - szczegóły oferty


VeloKonto
, czyli konto osobiste, które trzeba założyć w VeloBanku, charakteryzuje się poniższymi cechami:

 • 0 zł za prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków:
  • w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonasz min. 5 płatności kartą lub Blikiem na dowolne kwoty lub
  • nie masz ukończonego 26. roku życia;
 • 0 zł za wydanie karty do konta (za pierwsze cztery karty; za piątą lub każdą kolejną bank pobiera opłatę w wysokości 5 zł); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów sieci Planet Cash, a w przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 0/5 zł (prowizja nie jest pobierana w przypadku wykonania min. 5 płatności kartą lub Blikiem w miesiącu poprzednim).

VeloBank we wniosku o konto nie wymaga załączania skanu dowodu osobistego. Umowę z bankiem można zawrzeć na jeden z poniższych sposobów:
 • za pośrednictwem kuriera - we wniosku możesz wskazać dla niego też inny adres, niż Twój adres zamieszkania czy korespondencyjny (wtedy przyjedzie on tam gdzie Ci wygodnie - np. do pracy czy na uczelnię) lub
 • za pomocą aplikacji mObywatel (w tym procesie udział też bierze kurier, który przyjedzie z dokumentami do podpisu), lub 
 • "na selfie" (czyli z wykorzystaniem wideoweryfikacji).

Szczegółowe informacje o tym, jak wygląda każdy z procesów otwierania konta, można znaleźć na stronie promocji.

Z kolei VeloSkarbonka to rachunek oszczędnościowy prowadzony za 0 zł bez warunków. Nie trzeba na ten rachunek wpłacać żadnych środków, ale trzeba go założyć, bo to właśnie tu będą wpadać zwroty za płatności. Wszystkie przelewy zlecane (poprzez bankowość elektroniczną) z VeloSkarbonki na własne konto osobiste w VeloBanku realizowane są za 0 zł.

Środki na VeloSkarbonce są oprocentowane: 7% w skali roku do kwoty 3 000 zł (nadwyżka ponad 3 000 zł objęta jest już stawką zaledwie 0,05% w skali roku). Jeśli dysponujesz większymi oszczędnościami, sprawdź Elastyczne Konto Oszczędnościowe z oproc. 7% w skali roku (do 300 tys. zł).

Przydatne dokumenty:

148 komentarzy:

 1. MR Złotówa jest coś w regulaminie (edycja3/2023) jest coś odnośnie wykluczeń dla byłych posiadaczy konta w GETIN Bank-u?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Udział w promocji wziąć może osoba, która nie ma konta w VeloBanku co najmniej od 31.12.2022 r. (a wtedy konta z czasów Getinu były już kontami w VeloBanku).

   Usuń
  2. Getin Bank to przecież właśnie VeloBank.

   Usuń
  3. Odwrotnie - VeloBank powstał w miejsce zlikwidowanego GNB 😋

   Usuń
  4. @Anonimowy 1 września 2023 13:40
   Nie "w miejsce" i nie o kolejność tu chodziło. Proszę więc nie poprawiać.

   Usuń
  5. Przecież Getin Bank już nie istnieje od dość dawna.

   Usuń
  6. @Anonimowy 4 września 2023 21:20
   Nie no, to twoje info to rewelacja!

   Przeczytaj jeszcze raz.

   Usuń
  7. getin noble bank w upadłości istnieje , odsetki i raty kredytu we frankach nadal ściągają bez obawy . VELO to są konta osobiste i oszczednościowe czyli kapitał i zyski, . To wszystko jest powiązane . zrobili specjalnie tą część kredytową w upadłosci zeby klienci nie mogli ich podawac do sądow o anulowanie umów nieprawidłowo zawartych z klientami . W TEN SPOSÓB UNIKNA ODPOWIEDZIALNOSCI I STRAT . Stratni będą klienci.

   Usuń
 2. Witam. Czy mogę otworzyć konto w promocji 650 zł i równocześnie otworzyć konto oszczędnościowe które jest na 7.5 %? Czy nie można tego łączyć i albo to albo to?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, można łączyć i posiadać VeloKonto z VeloSkarbonką i do tego otworzyć sobie Elastyczne Konto Oszczędnościowe.

   Usuń
 3. Jeśli złożyło się wypowiedzenie 30.11.2022 to powinni zamknąć 30.12.2022? Dnia 31.12.2023 dostałem zestawienie opłat w związku z zamknięciem konta, więc chyba 31 było zamknięte? Czy jeśli posiada się bankowość w związku z kontem elastycznym, to otwieramy w promocji przez bankowość czy "na zewnątrz"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczy się data faktycznego zamknięcia konta przez bank. Zatem wygląda na to, że idealnie udało Ci się załapać :) Elastyczne Konto Oszczędnościowe nie jest tu przeszkodą, możesz składać wniosek o VeloKonto.

   Usuń
 4. Hej czy posiadanie tylko elastycznego konta oszczędnościowego wyklucza z promocji ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe czy wykluczenie MCC6012 eliminuje doładowania kartą konta Revolut? Na infolinii twierdzą, że tak 😬

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin nowej edycji promocji zawiera takie wykluczenie (oczywiście nie dotyczy to uczestników poprzednich edycji).

   Usuń
  2. Czyli regulamin poprzedniej edycji nie zawiera wykluczenia.tzn. trzeba było zdążyć kilka dni wcześniej.

   Usuń
 6. Cześć, konto

  OdpowiedzUsuń
 7. Cześć, wczoraj złożyłem wniosek o konto metodą na selfie. Dostałem na maila potwierdzenie wraz z regulamin pierwszej edycji promocji. Dzisiaj otrzymałem wiadomość z informacją, że konto jest aktywne z załączonym regulaminem nowej, drugiej, edycji. Czy bank może mnie podpiąć do nowej edycji promocji, mimo że wniosek składałem w poprzedniej edycji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wczoraj zakładałem około 18 też na selfie. Około 20 przyszlo że konto aktywne i wysłali mi załącznik do poprzedniej promocji. Wczoraj jeszcze aktywowałem dostępy tzn. Aplikacje mobilną. Dziś przyszedł SMS że promocja aktywna. Więc wydaje mi się że załapałem się na wcześniejsza promocje bo będę zasilać revoult.

   Widocznie tobie musieli aktywować konto dziś rano i już poszło jako na nową promocję:(

   Usuń
  2. Ale wszystko masz bez zmian. 6 x 100 zł + 50 zł.

   Usuń
 8. Jeśli konto zamknięte było dokładnie 31.12 to tego dnia miałem czy nie miałem konta? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Logika mówi że do 31.12 bylo konto a od 01.01 go nie ma.

   Usuń
  2. Zostało zamknięte 31.12, więc juz go nie było 31.12.

   Usuń
  3. @Anonimowy 1 września 2023 14:42
   Jeżeli zostało zamknięte 31.12 to jak go 31.12 nie było?

   Usuń
  4. Dokładnie, tego konta nie było dopiero od 1. stycznia :)

   Usuń
 9. czyli rozzumiem, ze zwroty po zakupach otrzymam od razu za zakupy we wrzesniu natomiast wplaty w wys 2000 dopiero od pazdziernika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie od razu tylko po zaksięgowaniu.

   Usuń
  2. Dokładnie. 180 dni (6 x 30 dni) liczy się od otwarcia konta. Ale wpływy przez 3 m-ce od następnego miesiąca.

   Usuń
 10. Za poprzednią edycję programu poleceń nie wypłacili premii. Miała być do końca lipca, jest wrzesień i nic. Puściłem reklamację wczoraj, zobaczymy jakie fikołki będą robić by tylko nie dać kasy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może czegoś nie dopilnowałeś? Albo wpływy miałeś z innego konta w Velo? Ja założyłem konto z polecenia i potem 3 razy poleciłem. Wszystkie bonusy u mnie i u poleconych wpłynęły.

   Usuń
  2. Wszystko spełnione zgodnie z regulaminem. Konto założone w marcu, wpływy na równe 2k w kwietniu, maju i czerwcu, 2x z Citi, raz z ING. Zgody marketingowe utrzymane, konto aktywne.

   Usuń
  3. Anonimowy1 września 2023 15:17; sprawdź zgody marketingowe - wymagane są do otrzymania premii;
   regulamin „DOCENIAM VELO – POLECAM VELO” EDYCJA 1/2023
   3) utrzymasz zgody marketingowe i nie zgłosisz sprzeciwu na przetwarzanie Twoich danych osobowych od dnia przystąpienia do promocji do dnia przekazania nagrody.

   Usuń
  4. Zatem już 1-go sierpnia powinieneś złożyć reklamację. Miałbyś już odpowiedź i zapewne premię też skoro twierdzisz że warunki masz spełnione. A pisanie tu czy gdziekolwiek indziej a nie reklamacji nic nie wniesie ani nie da.

   Usuń
 11. Witam, czy środki na veloskarbonce oprocentowane są w nowej edycji na 7 procent, a w starej na 8 procent, czy już obniżyli dla wszystkich edycji? Jak jest w systemie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @JamesArthur
   "Witam, czy środki na veloskarbonce oprocentowane są w nowej edycji na 7 procent, a w starej na 8 procent, czy już obniżyli dla wszystkich edycji? Jak jest w systemie?"

   W systemie jest tak jak było, czyli 8%.

   Ps. Cytuję całość ponieważ widziałem że usuwasz swoje wpisy.

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź usuwam te, w których zna się odpowiedź. Oprocentowanie na veloskarbonce jest zmienne. Jeśli tak, to jest nadal najwyżej oprocentowane konto do 3 tys. Tutaj odpowiedzi są niejednoznaczne. Stąd nie wiem jak długo będzie 8 procent?

   Usuń
  3. Wg tabeli oprocentowania 7% jest tylko dla VeloSkarbobnek otwartych od 1.09

   Usuń
  4. Na nowej jest już 7% tak jak w temacie. Na tych gdzie było 8% (sięgając u mnie do kwietnia 2023 r.) jest dalej 8% tak jak pisałem. Owszem, ciekawe jest jak długo to 8% pozostanie na tych starych skarbonkach.
   Fakty są póki co jednak takie, że najnowsza "Tabela oprocentowania Kont Osobistych oraz Kont Oszczędnościowych" zawiera dwa wyraźne stwierdzenia które mówią że:
   - "Oprocentowanie Kont Oszczędnościowych VeloSkarbonka otwartych od 1.09.2023 r." to 7%
   - "Oprocentowanie Kont Oszczędnościowych VeloSkarbonka otwartych do 31.08.2023 r." to 8%

   Z tego jasno wynika, że wszystkie VeloSkarbonki otwarte od 19 listopada 2022 r. mają niezmiennie 8%. 😄

   Usuń
 12. Świetna promocja. Dostałem już 650 zł a po złożeniu wypowiedzenia bank zaoferował przedłużenie promocji o kolejne 3 miesiące czyli jeszcze 3 x 100 zł wpadnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wow, naprawdę?! Ja za 2 miesiace chcialam zlożyc dysp.zamkniecia, choc maja dobre oprocentowania na EKO i może warto by było z Nest Banku wrocic tu po 3 miesiacach, ale jeśli przedlużają moneyback 10 procent na kolejne 3 miesiace to F A N T A S T Y C Z N I E. Nie ma co porzucac tego banku! Tym bardziej ciesze sie z rezygnacji z karty kredytowej w City Banku Handlowym i tamtejszych nagród 100 zl ale za 3 miesiace używania, przy jednoczesnym strachu przed odsetkami w razie uchybienia terminowi platnosci. Velo Bank jest superancki!

   Usuń
  2. W piątek do mnie też dzwonili i włączyli promocję 10% na kolejne 3 miesiące.

   Usuń
  3. Skoro tak, to kilka pytań:
   1) Po jakim czasie od złożenia dyspozycji dzwonią z propozycją zatrzymaniową?
   2) Składaliście dyspozycję zamknięcia wszystkich produktów, czy tylko konta osobistego?
   3) Ile czasu ubiegło od końca promocji ze zwrotami do złożenia wypowiedzenia?4) Czy dzwonią do wszystkich, którzy złoża dyspozycję (i mają zgody) czy jest to bardziej skomplikowane?

   Usuń
  4. 1.Do mnie dzwonili na drugi dzień a do znajomej po dwóch dniach.
   2.Składaliśmy zamknięcie wszystkich produktów.
   3.Ostatnie zakupy zrobiłem 25 sierpnia-zwrot dwa dni później-wyczyściłem konta do zera i na drugi dzień była propozycja pozostania.

   Usuń
  5. A czy przy tej promocji za odwołanie wypowiedzenia umowy, do moneybacku wliczają się doładowania Revoluta kartą? Ustęp w regulaminie transakcję bezgotówkową określa jako "każda transakcja bezgotówkowa (która jest zapłatą za towar lub usługę) wykonana kartą do VeloKonta lub BLIK." Dla porównania regulamin promocji promocji "Witaj w VeloBanku, Edycja 2/2023", przy którym doładowanie Revoluta zaliczało się, określał tansakcję bezgotówkową jako "każda transakcja bezgotówkowa wykonana kartą do konta, wydaną do VeloKonta lub BLIK."
   Jak dla mnie doładowanie Revoluta może nie działać. Ma ktoś doświadczenie?

   Usuń
  6. Sprawdź w regulaminie. Tam wszystko jest wyjaśnione. Po co cały czas o to dopytywać? Żeby banki wycofywały każde ułatwienie?

   Usuń
  7. Skoro każda transakcja kartą wlicza się do promocji bez ograniczeń do 31 sierpnia, to musi działać. Skąd wiadomo, że to doładowanie, a nie zapłata za towar. Warunek 5 innych transakcji zakupowych, aby kartą była za darmo.

   Usuń
  8. @Anonimowy5 września 2023 12:11 Dzięki za odpowiedź

   Usuń
 13. za twoja strone i poswiecony czas wpisalem kod przy otwieraniu konta pozdrawiam Szałek

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy dobrze rozumiem że różnica między Witaj w VeloBanku - edycja 1/2023 a edycja 2/2023 jest taka że w edycji 2/2023 tylko płatności kartą płatniczą wchodzą w moneyback a w edycji 1/2023 nie było żadnych wykluczeń - wchodził blik, przelew na telefon ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. różnicą są wykluczenia oraz data karencji przesunięta na 31.12; blik ciągle jest, bez przelewu na telefon

   Usuń
 15. Jeśli posiadam już konto oszczędnościowe, to muszę zakładać konto przez stronę tj. selfie/mobywatel/kurier, czy mogę normalnie w bankowości internetowej? Z tym że w bankowości nie ma opcji zaznaczenia zgód marketingowych. Chyba, że wliczają się te, które zaznaczyło się wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ile dają na start za włączenie promocji w bezcenne chwile Velo.? Oczywiście jak się zrobi te 5 transakcji kartą, może i coś wpadnie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie żadnej promocji z BCh nie ma.

   Usuń
 17. Czy przy składaniu wypowiedzenia konta zamkną mi konto ,veloskarbonkę i EKO? Czy muszę każde konto oddzielnie zamykać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak składałam wypowiedzenie w aplikacji to mogłam zaznaczyć, które konta chcę zamknąć. Zatem w jednym wniosku możesz wybrać wszystkie 3 konta.

   Usuń
  2. To chyba jeden z nielicznych banków który pozwala zamknąć rachunek i bankowość przez formularz.

   Usuń
 18. Cześć, kod 6012 eliminuje zwroty za płatność rachunków np. poprzez Payappke?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, payappka nie da zwrotu

   Usuń
  2. Wczoraj płaciłem przez payappke blikiem i dziś mam zwrot.Może dlatego że to starsze konto.

   Usuń
  3. no tak, wykluczenia są dla nowej edycji

   Usuń
 19. Czy płatność za media -prąd, gaz itp poprzez ich systemy płatności(np. PGNiG, PGE itp.) jest zwrot? To już chyba nie jest wykluczone z promocji tak jak payyapka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Payappka ma MCC 6012

   Usuń
  2. Tak ale jeśli płaci się bezpośrednio poprzez pgnin albo pge a nie poprzez payapke - czy za taka transakcje jest zwrot?

   Usuń
  3. W eBOK PGNIG będzie inny MCC. Przejdzie.

   Usuń
 20. w żadnym innym banku za konto osobiste nie da się zgarnąć aż tyle - w żadnym innym banku nie trzeba też wydawać 6000 zł, aby dostać premię

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Nest Banku jest 400 zł za wydanie 8000 zł.

   Usuń
  2. Poprzednia wersja promocji była super, obecna jest już dość problematyczna i wymaga za dużo gimnastyki.

   Usuń
 21. A Skarbonka od dzisiaj (tj. 07.09.2023) ... już 7%. Słabo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 7% jest na Skarbonkach otwartych już od 1.09

   Usuń
  2. Dziwne, bo w szczegółach KO Skarbonka widzę, że do 3k wysokość oprocentowania to 8% 😃

   Usuń
 22. Czy za spłatę Allegro Pay naliczany jest zwrot?

  OdpowiedzUsuń
 23. Dzień dobry,
  czy można jednocześnie skorzystać ze wskazanej tu promocji i mieć konto wspólne? Jeśli tak, to czy najlepiej na początku samemu założyć konto, a następnie załatwić dołączenie drugiej osoby do konta w placówce?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Udział w promocji biorą tylko konta indywidualne - do czasu otrzymania nagrody (wymóg regulaminu) nie należy zmieniać go na wspólne. Po otrzymaniu bonusów można już dopisać współwłaściciela - nie wiem jak to wygląda w VeloBanku, ale najczęściej wymagana jest wizyta w placówce.

   Usuń
 24. Velo nie wypłaca premii za polecenie. W odpowiedzi na reklamację odpisali że spełniłam warunki zgód i wpłat ale nie spełniłam warunki wpisania kodu polecenia. Jestem pewna że go wpisywałam- kod z bloga bankobranie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sugeruję odwołanie się od odpowiedzi na reklamację. Warto w niej podkreślić, że warunki były spełnianione z pełną świadomością i wypunktować co o tym świadczy (karencja, kod jaki był podany - do odnalezienia we wpisie dot. danej edycji, czas złożenia wniosku, wyrażenie wymaganych zgód, spełnienie warunków - tj. zapewnienie wpływów). To wtedy wskazuje na wiedzę i świadomość uczestnictwa, więc często pomaga (acz bazuję na doświadczeniu z innych banków). Generalnie na blogu co rusz pojawiały się komentarze sygnalizujące otrzymanie premii za podanie kodu polecenia, więc trudno powiedzieć co tu się zadziało.

   Usuń
  2. Złotówa, być może Twojego kodu poleceń użyto już zbyt wiele razy?

   Usuń
  3. W programie poleceń VeloBanku nie obowiązuje limit (a i w bankach, w których taki limit jest, to on dotyczy bonusów dla polecającego, ale nigdzie poleceń, ani bonusów dla polecanych).

   Usuń
 25. Wypłaty z tego konta na które wpada zwrot są płatne (wyplacaja na konto główne)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie przelewy z VeloSkarbonki (czyli rachunku, na który wpływają zwroty 10%) na VeloKonto (czyli konto osobiste) są bez opłat.

   Usuń
 26. We wtorek wniosek.
  W środę kurier.
  W czwartek pierwsza płatność.
  Dzisiaj w piątek jest moneyback na Skarbonce!

  Tylko raz równie szybko dostałem premię od Twisto.

  OdpowiedzUsuń
 27. Mam takie pytania:
  - do kiedy 7% na Veloskarbonce?
  - w którym miejscu w apce lub bankowości elektronicznej należy ustawić funkcję automatycznego oszczędzania -
  końcówki transakcji?
  Fak, że patrzę i nie widzę może mieć związek z tym, że karta jeszcze do mnie nie dotarła?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak karta dotrze do klienta to ta opcja się pojawi w systemie.

   Usuń
  2. 7% VeloSkarbonka - do odwołania.

   Usuń
  3. U mnie w szczegółach KO VeloSkarbonka wciąż widnieje: Oprocentowanie podstawowe konta 8% 😃

   Usuń
  4. Jest 8% jeszcze i nie ma żadnego dokumentu który by wskazywał na zakończenie/zmianę takiego oprocentowania. Nie ma nawet żadnego dokumentu który by wskazywał na to, że kiedykolwiek to nastąpi.

   Usuń
  5. Oprocentowanie na Skarbonce poszło w dół? Od kiedy?

   Usuń
  6. U mnie wciąż jest 8% 😃

   Usuń
  7. No na starych Veloskarbonkach zostało 8%. Nowe mają 7%

   Usuń
 28. A u mnie było tak: w poniedziałek wniosek i w tym samym dniu zawarta umowa dzięki konsultantowi, we wtorek płatność blikiem a dzisiaj forsa na Veloskarbonce.
  Super sprawa, bo kto szybko daje ten dwa razy daje.

  OdpowiedzUsuń
 29. Czy na Veloskarbonkę mogę sam zrobić przelew do 3k i od tego będę miał 7% czy może służy tylko do moneyback?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można samemu wpłacić i jest 7%. Kto poważny będzie się w skarbonkę bawić...

   Usuń
  2. Wpłacasz i wypłacasz do woli.

   Usuń
 30. Korzystałem z promocji przez 6 miesięcy. Po złożeniu wypowiedzenia bank zaproponował mi kolejne 3 miesiące na tych samych zasadach. Właśnie dostałem już pierwsze 10% za kolejny nowy cykl. Czyli łącznie będzie 9!

  OdpowiedzUsuń
 31. Będzie zwrot 10% za opłacenie rezerwacji w biurze podróży?

  OdpowiedzUsuń
 32. Czy transakcję zwrócone wliczają się do promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Przynajmniej ja tam mam uczestnicząc w poprzedniej edycji.

   Usuń
 33. Witajcie
  W sierpniu po zamknięciu konta dostałem przesłużenie na 3 miesiące - właśnie się kończą.
  Ktoś dostał przedłużenie na kolejne 3 miesiące??

  OdpowiedzUsuń
 34. Czy posiadanie konta oszczędnościowego Elastycznego wyklucza z promocji?

  OdpowiedzUsuń
 35. Witam chyba mam szczęście do tego konta, drugie przedłużenie o trzy miesiąca , więc kolejne 300 :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam
   Dzwonią jak poprzednio? Mi pierwsze przedłużenie właśnie się kończy i będę zamykał

   Usuń
  2. Witam
   Na @ dostałeś regulamin tego przedłużenia - prześlij go na konto Bankobranie może opublikuje

   Usuń
 36. Witam
  Dzwonią jak poprzednio?
  Mi właśnie kończy się pierwsze przedłużenie

  OdpowiedzUsuń
 37. Otworzyłam konto, czekam na kartę. Czy gdybym wygenerowała sobie kartę wirtualną, to zwroty też będą się naliczać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://www.bankobranie.pl/2023/10/chwile-bardziej-velo-8500-punktow.html#c2811896182252441716

   Usuń
 38. Złotówa, dla uściślenia: dzień otwarcia konta nie jest automatycznie dniem rozpoczęcia promki ze zwrotami. To następuje z opóźnieniem, a sama aktywacja promki jest potwierdzana SMS-em o treści "Już to masz".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież to raczej regulamin wskazuje. A SMS to tylko uprzejmość banku. Przysyłają przy każdym nowym okresie 30 dni.

   Usuń
  2. Co konkretnie wskazuje regulamin?

   Usuń
  3. @Anonimowy 3 listopada 2023 13:57
   To co piszesz, jest oczywistą nieprawdą.

   @Anonimowy 3 listopada 2023 23:00
   W regulaminie jest to przedstawione nawet w formie obrazkowej.

   Usuń
  4. Data otwarcia VeloKonta jest 1.
   dniem promki.

   Usuń
  5. Żona otworzyła konto w poniedziałek i nie dość, że nie otrzymała żadnego potwierdzenia, to na dodatek tzw. dział techniczny do dziś ustala dlaczego jej konto nie uczestniczy w promce, pomimo że spełnia warunki karencji oraz zgód marketingowych.

   Usuń
  6. Nie twórzmy dodatkowych teorii. Dzień otwarcia konta (+ Veloskarbonki + zgód) = dzień rozpoczęcia promocji (180 dni). Żadne SMS-y ani inne. Nie wiesz czegoś? Patrz do regualminu.

   Usuń
  7. Co ciekawe, że wysyłają SMS-y potwierdzające uczestnictwo w programie poleceń - tak osobie poleconej jak i polecającej.

   Usuń
  8. W szczegółach mojego VeloKonta widnieje: Data założenia konta - 18.09.2023 natomiast promka ze zwrotami obowiązuje dopiero od 20.09.2023 co zostało potwierdzone SMS-em o treści "Już to masz" oraz wiadomością w bankowości na moje pytanie w tej sprawie, które im wysłałem - nie rozkminisz :)

   Usuń
  9. Dzisiaj otrzymałem potwierdzenie, że moja promka wystartowała w piątek, tzn. w dniu aktywacji dostępu do konta, a nie w dniu otwarcia konta.

   Usuń
  10. @Anonimowy, 6 listopada 2023, 11:16
   Toż to jest niezgodne z regulaminem 🤡 ... czy przyszedł też SMS o treści "Już to masz" z datami obowiązywania pierwszego cyklu?

   Usuń
  11. Tak, przyszedł. Zawiera info o dacie rozpoczęcia pierwszego cyklu w dniu aktywacji dostępu do konta, a nie w dniu otwarcia konta. Rzeczywiście to jest niezgodne z regulaminem :)

   Usuń
  12. Przecież w regulaminie jest to przedstawione nawet w formie obrazkowej 😋

   Usuń
 39. Czy aby otworzyć konto z promocja należy mieć zamknieta bankowosc internetowa?

  OdpowiedzUsuń
 40. Promocja na przedłużenie skończyła się 31.10.2023 r. Czy jest nowa dla tych co zamkną w listopadzie? Czy komuś przedłużyli po raz drugi ale w listopadzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy masz na myśli ofertę na zatrzymanie?

   Usuń
  2. Przedłużenie promocji o kolejne 3 miesiące - 10% zwrot przez kolejne 3 miesiące

   Usuń
  3. Przedłużanie na zatrzymanie?

   Usuń
  4. Czy to oferta na zatrzymanie po złożeniu dyspozycji zamknięcia konta?

   Usuń
  5. Czyli: 'Przedłużanie na zatrzymanie" już się skończyło? Z powyższego dialogu nie wynika jednoznacznie.

   Usuń
  6. Też widzę że nie dostałam odpowiedzi. Promocja na zatrzymanie trwała do 31.10. To wiem, ale może ją przedłużyli?? Tego nikt nie odpisal. Może nikt nie wie

   Usuń
 41. no to wygląda, że po promocji..a niby miała być do końca listopada cyt. "Brak możliwości kontynuowania wniosku"

  OdpowiedzUsuń
 42. jak można uniknąć opłaty za kartę 7zł po wykorzystaniu 6x100??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Minimum 5 płatności kartą miesięcznie

   Usuń
 43. Jak długo trzeba czekać na te zwroty od dnia rozliczenia płatności?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpływ zwrotu jest następnego dnia roboczego po rozliczeniu płatności.

   Usuń
 44. Czy w już m-cu aktywacji karty trzeba spełnić warunek 5 płatności kartą i/lub BLIK-iem w celu uniknięcia opłaty?

  OdpowiedzUsuń
 45. Czy u nich działa BLIK zbliżeniowy?

  OdpowiedzUsuń
 46. Czy za płatność do allegro, lub przez system typu PayU lub przelewy24 płacąc kartą, też jest moneyback?

  OdpowiedzUsuń
 47. Zostaje i bankuje z VeloKontem - tak się nazywała do końca października oferta utrzymaniowa dla tych co wypowiedzieli umowę , wie ktoś czy trwa nadal?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. edycja 2 od 13.11 do 31.12

   Usuń
  2. Raczej nie trwa. Złożone wypowiedzenie 6 listopada, zadzwonili 22 listopada i zaoferowali 6% na oszczędności. Niech się gonią.

   Usuń
 48. Nie mogę założyć konta, odrzuca wnioski bo niby mój numer telefonu już ktoś użył ,konsultantka powiedziała że mam zapytać w rodzinie czy ktoś nie podał mojego numeru,(chyba zwariowała), czyli lipa ,konta nie otworzę....

  OdpowiedzUsuń
 49. "Zostaję i bankuję z VeloKontem". oferta przedłużeniowa - nadal trwa? Bo ktoś wyżej napisał, że jest druga edycja od 13 listopada.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maz dostal przedluzenie na 3mce 14 listopada, wiec chyba nadal to proponuja.

   Usuń
  2. Mąż czekał aż skończy mu się okres płatności 30 dni czy jak dostał 100 zł to od razy składał wypowiedzenie?

   Usuń
  3. Minelo mu ok. 1,5 mca miedzy ostatnim zwrotem a zlozeniem wypowiedzenia.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...