Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 7% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku ponownie dostępne (edycja 10/2023)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

25.09.2023

7% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku ponownie dostępne (edycja 10/2023)

Oto kolejna edycja promocji VeloBanku dla nowych środków.

VeloBank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) z oprocentowaniem do 7,5% - edycja 9/2023
Przynosi ona obniżkę oprocentowania o 0,5 punktu procentowego - obecnie Elastyczne Konto Oszczędnościowe dla nowych środków dać może do 7% w skali roku (gwarantowane na 92 dni; maksymalnie do 300 tys. zł).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Poprzednia edycja promocji VeloBanku, choć pojawiła się po obniżce stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej (przypomnę: cięcie wyniosło 0,75 punktu procentowego) niezmiennie oferowała 7,5%. Od dziś i VeloBank podąża śladem innych banków, które gremialnie obniżają oprocentowanie. Jednak 7% sprawia, że ta propozycja jest niezmiennie w czołówce zestawienia najwyżej oprocentowanych rachunków oszczędnościowych.

Z promocyjnego oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym można skorzystać bez posiadania konta osobistego w VeloBanku, acz otwarcie takiego konta warto rozważyć - da się z nim zyskać do 650 zł w bonusach pieniężnych (a w chwili obecnej żaden inny bank nie daje aż tyle na start) - prześwietlenie tej promocji znajdziesz tutaj. Poniżej skupiam się zaś już tylko na ofercie dla oszczędzających.

VeloBank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) z oprocentowaniem do 7% - edycja 10/2023


Główne cechy obecnie dostępnej odsłony promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w VeloBanku to:
 • oprocentowanie dla nowych środków: 
  • 7,0% w skali roku do 300 000 zł oraz
  • 5,0% w skali roku dla nadwyżki od 300 000 do 400 000 zł (a więc jeśli na EKO wpłacisz np. 305 tys. zł, to z tej sumy 300 tys. zł będzie oprocentowane na 7,0%, a 5 tys. zł na 5%).
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni, liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku w okresie przystąpienia do promocji, czyli 25.09. do 8.10.2023 r. (promocyjne oprocentowanie będzie Ci przysługiwać przez wspomniane 92 dni bez względu na to, czy środki na EKO wpłacisz na początku czy pod koniec okresu przystąpienia do promocji). 

Promocja oprocentowania dla nowych środków w VeloBanku przewidziana jest wyłącznie dla osób posiadających indywidualne konto oszczędnościowe (innymi słowy: na koncie wspólnym nie ma możliwości uzyskania podwyższonego oprocentowania).

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem VeloBanku, to w praktyce wszystko, co wpłacisz na Elastyczne Konto Oszczędnościowe, będzie nowymi środkami. 


W przypadku obecnych klientów banku potrzeba nieco więcej sprawdzić i policzyć - o szczegółach piszę nieco niżej (w części niniejszego wpisu zatytułowanej: "Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku?").

Elastyczne Konto Oszczędnościowe - omówienie oferty VeloBanku


Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy w VeloBanku, który prowadzony jest za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków).

Naliczanie odsetek następuje za każdy dzień, na koniec którego środki znajdują się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek (czyli ich wypłata na konto oszczędnościowe) realizowana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Dla Elastycznych Kont Oszczędnościowych otwieranych od 6.02.2023 r. wszystkie przelewy (bez limitu) na własne rachunki (np. na konto osobiste) w VeloBanku (zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną) realizowane są za 0 zł.

Jeśli zaś chodzi o przelewy z EKO na rachunki w innych bankach, to tylko jeden (pierwszy) przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł.

W przypadku Elastycznych Kont Oszczędnościowych otwartych przed 6.02.2023 r. w miesiącu kalendarzowym pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana).

Jeśli zdecydujesz się otworzyć VeloKonto, czyli konto osobiste w VeloBanku (co warto ze względu na wspomnianą promocję z bonusami do 650 zł), to jego prześwietlenie znajdziesz tutaj.

Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku? 


Wracając do wątku Elastycznego Konta Oszczędnościowego z oproc. 7% w skali roku, czas na informacje kluczowe z punktu widzenia obecnych klientów.

Na początek sprawdź jakie konto oszczędnościowe w VeloBanku posiadasz. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków uzyskać można tylko na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO).

W sytuacji, gdy posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, niezbędnym jest jego zmiana na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (można to zrobić w placówce banku, poprzez infolinię lub w bankowości internetowej; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia).

Nowe środki dla VeloBanku - zgodnie z regulaminem promocji - to:
"środki na EKO, które wpłacisz po dacie salda początkowego, czyli po 20.09.2023 r. – są one nadwyżką nad saldem początkowym na EKO oraz jednocześnie nad saldem początkowym na produktach depozytowych. Stan nowych środków wyliczamy na koniec każdego dnia w okresie trwania oferty. Jeżeli 20.09.2023 r. nie masz EKO, to nadwyżkę wyliczamy nad saldem początkowym na najstarszym indywidualnym koncie oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną.  

Saldo początkowe wyliczane jest na 20.09.2023 roku, a
 konkretnie jest to suma środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych - pod uwagę brane są: rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w VeloBanku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem; do tego salda bank nie wlicza środków, które ewentualnie znajdowały się na koncie osobistym).

Środki te należy utrzymywać w VeloBanku przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, gdyż wyłącznie nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Pamiętaj jednak, że wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem załapania się na promocję. Udziału w obecnej edycji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz z którejkolwiek poprzedniej edycji. Miej też na uwadze, iż:
Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 25.09.2023 r. do 8.10.2023 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. 

Nie możesz korzystać z więcej niż jednej edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jednocześnie 

oraz to, że
"Oferta ["Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" - edycja 10/2023, czyli od 25.09. do 8.10.2023 r. - przyp. Mr. Złotówa] nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”, z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie” oraz Ofertą specjalną „Zmień konto do zwrotu środków z lokaty – wybierz EKO”. Jeśli skorzystasz z Oferty Specjalnej „Podwyższamy oprocentowanie” to zakończy Ci się okres trwania oferty" 

Jeśli posiadasz/założysz więcej niż jedno Elastyczne Konto Oszczędnościowe, to promocja oprocentowania obowiązywać będzie wyłącznie na jednym (najstarszym) z tych rachunków.


W ostatnim czasie sporo się dzieje, jeśli chodzi o oferty banków dla oszczędzających. Zmian nie musisz śledzić samodzielnie - zapisz się na newsletter dla Czytelników bloga. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne linki:

Przydatne dokumenty: 

24 komentarze:

 1. Taka ciekawostka. Od 300 do 400 tys. jest teraz 5% ale standardowe oprocentowanie od 400 tys. do miliona to 6%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie i to standardowe oprocentowanie wkrótce pójdzie w dół.

   Usuń
 2. Wysokość oprocentowania raczej zgodnie z oczekiwaniami 😋

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak dobrze że 7 proc., bo na lokatach to już tak różowo nie jest.

   Usuń
 3. Mieli po obniżce stóp obniżyć już 2 tygodnie temu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Facto niestety z obniżką na 6.25 % ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz wziąć do 29.09.2023 jeszcze 7,5% na pół roku lub na 3 m-ce. W aktualnościach na stronie Facto.

   Usuń
  2. Czy to nie jest oferta tylko dla nowych klientów?

   Usuń
  3. Nie. Wpłacasz min. 10.000 zł na r-k depozytowy i masz propozycję lokat na 7,5% na 3 lub 6 m-cy. A jeśliby w ofercie lokat ich nie było to wystarczy zainicjować przelew zewnętrzny i zaakceptować propozycję zatrzymaniową na 7,5%. Zasady wynikają z regulaminu, który publikują na stronie, pojawi się dla każdego kto ma min. 10.000 zł na r-ku depozytowym. Wypróbowane.

   Usuń
 5. Ciekawe co Millennium zaoferuje w sobotę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obstawiam obniżkę oprocentowania do 6,5% 😬

   Usuń
  2. Albo nadal 7% ale do 100 tys.

   Usuń
  3. Przecież bieżąca, 53. edycja jest już do 100.000 zł.

   Usuń
  4. Albo może wrócą do 7,5% ale do 300k 🤡

   Usuń
  5. No to już wiadomo. Kolejna ed. nr 54. w Millennium bez zmian, 7% do 100k utrzymane.

   Usuń
 6. Najbliższa nasiadówka RPP jest już w przyszłym tygodniu czuli 3. i 4. października oraz okres przystąpienia do promki w tej edycji jest niezwykle krótki (25. września do 8. października) - co to wszystko znaczy, to chyba każdy się domyśla :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przez 3 miesiące 7% a jak to jest liczone w kolejnych miesiącach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Blog skupia aktywnych użytkowników, którym zabranie kasy z banku po 3 m-cach nie robi problemu. Nikt nie wnika w oprocentowanie, jakie obowiązuje po 3 m-cach czy innym okresie promocyjnym, bo czytelnik chwilę pomyśli, wyciągnie wnioski z regulaminu/opisu Złotówy i wróci z kasą jak będzie mógł włączyć kolejną edycję konta EKO. A w międzyczasie potrzyma kasę w innym banku. Chcesz trzymać długo i namiętnie kasę w jednym miejscu to załóż lokatę lub obligacje.

   Usuń
  2. Czas obowiązywania oprocentowania promocyjnego to 92 dni, po czym spada ono do standardowego. Nie pozostaje wówczas nic innego jak zaczekać do momentu oferty kolejnej edycji, w której można wziąć udział. Warto jednak się do tego przygotować 'czyszcząc' salda wszystkich depozytów na tzw. dzień badania salda.

   Usuń
  3. Warto również pamiętać, że z oferty kolejnej edycji oprocentowania promocyjnego NIE będziesz mógł skorzystać, jeżeli w okresie jej trwania zakończy się okres trwania jakiejkolwiek wcześniejszej edycji, w której bierzesz udział.

   Usuń
  4. Anonimowy 10:22
   Anonimowy 10:41
   Dziękuję!

   Usuń
  5. @Anonimowy 2 października 2023 07:11
   To jest oczywiście nieprawda albo jak kto woli taka tylko bardzo częściowa "prawda".
   Trzeba trochę pośledzić komentarze.
   Nie każdy też ma ochotę na tracenie czasu w takie zabawy. To dobre dla drobnych ciułaczy, czyli jak to określasz "aktywnych użytkowników".

   Usuń
  6. Oczywiście, gdyż ten blog skupia aktywnych użytkowników, którym zabranie kasy z banku po 3 m-cach nie robi problemu 😋

   Usuń
  7. "Trzeba trochę pośledzić komentarze. Nie każdy też ma ochotę na tracenie czasu w takie zabawy" - bezcenne!

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...