Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij 250 zł premii za Konto Direct w ING Banku Śląskim

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

29.09.2023

Zgarnij 250 zł premii za Konto Direct w ING Banku Śląskim

Oto nowa promocja Konta Direct.

Premia 250 zł za Konto Direct w ING
Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 250 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w ING Banku Śląskim.]

Premia do 250 zł za Konto Direct


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, która co najmniej od 28.06.2022 r. nie była posiadaczem, współposiadaczem, ani pełnomocnikiem do konta, ani jakiegokolwiek innego produktu w ING Banku Śląskim.  

💡  Jeżeli masz 18-26 lat, to sprawdź alternatywną promocję z Kontem Mobi, które dedykowane jest właśnie dla osób w tym wieku - do wzięcia czeka również 250 zł. Kliknij i sprawdź opis promocji konta dla młodych >>

Zasady promocji Konta Direct z premią do 250 zł


By wziąć udział w akcji i uzyskać tytułową premię pieniężną:
 • do 18.01.2024 r. otwórz Konto Direct wraz z dowolną kartą wydawaną do konta oraz zawrzyj umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe i dostęp do bankowości internetowej, wyrażając przy tym zgody na "marketing drogą elektroniczną oraz otrzymywanie profilowanych informacji handlowych";
  regulamin promocji nie wymaga wyrobienia karty już podczas wnioskowania o konto - można ją zamówić później (ale najpóźniej 18.01.2024 r.) np. poprzez bankowość internetową.

 • do 30.04.2024 r. wykonaj płatności kartą lub BLIKiem na sumę min. 1 000 zł (mogą to być płatności w dowolnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie; wykonywanie tych transakcji dobrze rozłożyć sobie w czasie, bo wtedy jednocześnie da się uniknąć opłaty za kartę - więcej piszę o tym nieco niżej; do 30.04.2024 r. transakcje muszą być już zaksięgowane, więc z ich wykonaniem nie warto zwlekać do ostatniej chwili).

Spełnienie powyższych warunków zapewni Ci premię 120 zł. Może ona wzrosnąć do 250 zł, ale by tak się stało, najpóźniej do 30.04.2024 r.:
 • wykonaj 3 płatności BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych - do końca kwietnia transakcje muszą być rozliczone, więc z ich wykonaniem nie warto zwlekać do ostatniego dnia (regulamin promocji nie definiuje czym dokładnie owe sklepy internetowe są, więc w praktyce możliwości jest wiele - z relacji uczestników poprzednich edycji wynika, że także płatności np. na Allegro są zaliczane); te 3 płatności wliczą się do ogólnej sumy płatności 1000 zł wymaganej w warunku opisanym wyżej;
 • w każdym z trzech dowolnych miesięcy otrzymaj wpływ na konto w wysokości min. 1000 zł (bank zastrzegł, że "Wpływ nie może być przekazywany z rachunku, którego posiadaczem jest Uczestnik" oraz że nie uwzględni wpłat gotówki w placówkach, ani we wpłatomatach) oraz 
 • załóż min. jeden Cel oszczędnościowy na koncie oszczędnościowym założonym w promocji (nieco niżej tłumaczę czym jest taki Cel i jak go założyć) i także na 30.04.2024 r. posiadaj tenże Cel oszczędnościowy z saldem co najmniej 300 zł.

Cele oszczędnościowe to bezpłatna usługa ING Banku Śląskiego, która polega na regularnym oszczędzaniu poprzez automatyczne odkładanie. Środki z Twego konta osobistego w ING będą przelewane przez bank w wyznaczonym terminie (oraz we wskazanej przez Ciebie kwocie) na konto oszczędnościowe. 

Cel oszczędnościowy można uruchomić po zalogowaniu do bankowości internetowej Moje ING, przechodząc następującą ścieżką: Oferta ING => Oszczędności => Cele oszczędnościowe. W czasie zakładania Celu oszczędnościowego wybierzesz na co chcesz oszczędzać oraz wskażesz kwotę, którą planujesz odłożyć lub na kolejnym etapie, ile chcesz wpłacać miesięcznie i przez jaki okres.

Wypłata premii (w wysokości 120 lub 250 zł - w zależności od tego, które warunki spełnisz) przewidziana jest najpóźniej 15.05.2024 r. Do czasu jej otrzymania posiadaj konto osobiste założone w promocji (nie zmieniaj go na konto wspólne) wraz z wydaną do niego kartą oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe (bo to właśnie na rachunek oszczędnościowy wpłynie premia od banku).
 

Dodatkowe 100 zł za płatności z Visa Mobile [Promocja zakończona 31.10.2023 r.]


ING Bank Śląski - jako jeden z nielicznych banków - udostępnia możliwość płacenia za pomocą usługi Visa Mobile. A tak się składa, że dostępna jest obecnie promocja, dzięki której można zgarnąć bonus 100 zł. Tym samym, otwierając Konto Direct w ING, da się uzyskać już nie 250, ale nawet 350 zł! Więcej na temat promocji z bonusem 100 zł za 3 płatności z Visa Mobile piszę tutaj. Miej jednak na uwadze, że ta promocja dostępna jest tylko do 31.10.2023 r. (lub do wcześniejszego wyczerpania puli), więc z zakładaniem konta w ING nie warto już zwlekać (choć sama promocja z premią 250 zł dostępna jest w dłuższym terminie).

Konto Direct w ING - prześwietlenie oferty


Konto Direct, czyli konto osobiste zakładane w ING Banku Śląskim, charakteryzują poniższe cechy:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej;
 • 0/10 zł - opłata miesięczna za kartę płatniczą wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz płatności kartą na sumę co najmniej 300 zł (do tej sumy wliczą się już transakcje wykonywane na potrzeby promocji; nie zliczą się jednak transakcje wykonywane BLIKiem);

  W ING Banku miesięczny okres rozliczeniowy dla karty wydawanej do konta liczony jest od 29. dnia miesiąca do 28. dnia miesiąca następnego; opłata nie jest pobierana za pierwszy niepełny okres rozliczeniowy, w którym otwierasz konto; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach ING Banku Śląskiego oraz sieci Planet Cash; w pozostałych bankomatach: 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu; 5 zł za drugą i każdą kolejną wypłatę w miesiącu (takie zasady obowiązują też dla wypłat BLIKiem). 

Wraz z Kontem Direct w ING należy także założyć Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO) - to wymóg z regulaminu promocji, gdyż to właśnie na ten rachunek wpłynie premia (na szczęście jest to rachunek bezwarunkowo prowadzony za 0 zł; ponadto wszystkie przelewy z konta oszczędnościowego na własne konto w ING również są realizowane za 0 zł).

Po złożeniu wniosku objętego promocją (a tylko tak otwierane konta uprawniają do uzyskania premii), otwarcie konta można sfinalizować na jeden z poniższych sposobów:
 • przelewem weryfikacyjnym, który należy wykonać z własnego konta w wybranych bankach (ich lista jest jednak ograniczona - są to: Alior, Bank Pocztowy, mBank, Pekao i Santander Bank), które zostało otwarte z pełną weryfikacją (a więc nie przelewem weryfikacyjnym, a np. poprzez zawarcie umowy w placówce banku lub za pośrednictwem kuriera). Z takiego konta będzie należało wykonać przelew 1 zł do ING Banku Śląskiego, który sprawdzi czy dane przy tym przelewie (imię, nazwisko, adres) idealnie pokrywają się z tymi, które wpiszesz we wniosku o Konto Direct. Tę złotówkę bank zwróci, a jeśli weryfikacja przebiegnie pozytywnie, to uruchomi też konto;
 • za pośrednictwem kuriera - w tym przypadku formalności ograniczone są do minimum, bo (z tego co pamiętam, gdy sam zakładałem konto już jakiś czas temu) wystarczą 2 podpisy;
 • w oddziale banku - w tym przypadku koniecznie pamiętaj jednak, by zasygnalizować doradcy w placówce, że chodzi wyłącznie o dokończenie formalności dla złożonego już wniosku przez Internet, a nie zakładanie konta od początku (bo wówczas nie będzie ono brało udziału w promocji - kwalifikują do niej wyłącznie wnioski złożone przez Internet).

Zyskuj regularnie na najlepszych promocjach bankowych dzięki newsletterowi dla Czytelników bloga Bankobranie. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o najbardziej zyskownych promocjach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

26 komentarzy:

 1. 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę płatniczą wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz płatności kartą na sumę co najmniej 300 zł (do tej sumy wliczą się już transakcje wykonywane na potrzeby promocji; nie zliczą się jednak transakcje wykonywane BLIKiem);
  Nie 7 zł a 10 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za czujność. Warunki bez zmian. Jedynie opłata zmieniona. Zaktualizowane.

   Usuń
 2. Zgodnie z regulaminem wymagane wpływy po 1k każdy nie mogą pochodzić z rachunku uczestnika - czy tu mowa również o rachunkach uczestnika w innym banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałem komentarze że z innego banku może być nawet od uczestnika. Ale dla świętego spokoju ja miałem przelewy z konta żony.

   Usuń
  2. Tak. Bank zastrzegł, że "Wpływ nie może być przekazywany z rachunku, którego posiadaczem jest Uczestnik" oraz że nie uwzględni wpłat gotówki w placówkach, ani we wpłatomatach - to cytat z powyższego opisu Złotówy 😋

   Usuń
  3. Czy tak niejasne zapisy są celowe? To wygląda na celowe utrudnianie ... w jakim celu?

   Usuń
 3. Przelew z konta firmowego z innego banku przejdzie?

  OdpowiedzUsuń
 4. czy zapis : wykonaj 3 płatności BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych - do końca grudnia transakcje muszą być rozliczone - jest poprawny? gdzie w regulaminie jest o tym że transakcje muszą być rozliczone do końca grudnia?

  OdpowiedzUsuń
 5. Posiadanie IKE i dostępu EKD wyklucza mnie?

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie jest pewny czy jeszcze mam karencje- czy jeśli złożę wniosek a mam karencje to przepuści mi wniosek czy bank poinformuje że nie spełniam warunków umowy? (Infolinia i oddział nie są w stanie udzielić darmowej informacji kiedy zamknąłem rachunek)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy te trzy płatności Visa Mobile dla dodatkowego bonusu 100 zł też wliczają się puli 1000 zł?

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy te 100 zl Visa mozna dostac w kazdym banku, w ktorym mam karte Visa czy tylko w 1?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy ING przy umowie na selfi wysyła kartę kurierem? (przesyłka DHL od ING w trakcie przygotowania po otworzeniu konta 1.12)

   Usuń
  2. (konto weryfikowałem przelewem)

   Usuń
  3. Warto poczekać do nowego roku - to obecnie najniższa premia w branży za otwarcie konta, a na dodatek warunki jej otrzymania są dość wygórowane.

   Usuń
  4. Przede wszystkim ten ichni wymóg zasilenia konta jest po prostu nieakceptowalny: "Wpływ nie może być przekazywany z rachunku, którego posiadaczem jest Uczestnik"

   Usuń
 9. Czy ktoś otrzymał od nich formularz "Źródło pochodzenia środków" do wypełnienia? Wymagają dołączenia różnych dokumentów jak np. zeznanie podatkowe, nr księgi wieczystej, itp. Powołują się przy tym na ustawę z dnia 1. marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego akurat Śląski jest tak konsekwentny z tym formularzem?

   Usuń
  2. Przyczyną tego jest to, że właściciel Śląskiego czyli holenderski ING Groep NV w 2018 r. został ukarany gigantyczną karą w wysokości €775 mln za niedopełnienie obowiązków związanych ze zgłoszeniem prania brudnych pieniędzy jednego ze swoich klientów, spółki należącej do rosyjskiego oligarchy finansowego.

   Od tego czasu w całej grupie wprowadzono te groteskowe procedury.

   Usuń
  3. Jakie mogą być konsekwencje zignorowania tego pisma z banku?

   Usuń
 10. wypłata premii w przyszłym tygodniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodnie z regulaminem wypłata premii przewidziana jest do 15.05.2024 r.

   Usuń
  2. dzisiaj wypłacili

   Usuń
  3. To w poniedziałek zamykam konto.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...