Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 7,5% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku ponownie dostępne (edycja 9/2023)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

9.09.2023

7,5% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku ponownie dostępne (edycja 9/2023)

Oto najnowsza edycja promocji dla nowych środków.

VeloBank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) z oprocentowaniem do 7,5% - edycja 9/2023
Niezmiennie - mimo obniżki stóp procentowych przez RPP - VeloBank na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym dla nowych środków oferuje do 7,5% w skali roku, gwarantowane na 92 dni (maksymalnie do 300 tys. zł).

[Promocja zakończona. Sprawdź obecnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Z promocyjnego oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym można skorzystać bez posiadania konta osobistego w VeloBanku, acz otwarcie takiego konta warto rozważyć - da się z nim zyskać do 650 zł w bonusach pieniężnych (a w chwili obecnej żaden inny bank nie daje aż tyle na start) - prześwietlenie tej promocji znajdziesz tutaj. Poniżej skupiam się zaś już tylko na ofercie dla oszczędzających.

VeloBank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) z oprocentowaniem do 7,5% - edycja 9/2023


Główne cechy obecnie dostępnej odsłony promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w VeloBanku to:
 • oprocentowanie dla nowych środków: 
  • 7,5% w skali roku do 300 000 zł oraz
  • 6,0% w skali roku dla nadwyżki od 300 000 do 400 000 zł (a więc jeśli na EKO wpłacisz np. 305 tys. zł, to z tej sumy 300 tys. zł będzie oprocentowane na 7,5%, a 5 tys. zł na 6%).
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni, liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku w okresie przystąpienia do promocji, czyli 9. do 24.09.2023 r. (promocyjne oprocentowanie będzie Ci przysługiwać przez wspomniane 92 dni bez względu na to, czy środki na EKO wpłacisz na początku czy pod koniec okresu przystąpienia do promocji). 

Promocja oprocentowania dla nowych środków w VeloBanku przewidziana jest wyłącznie dla osób posiadających indywidualne konto oszczędnościowe (innymi słowy: na koncie wspólnym nie ma możliwości uzyskania podwyższonego oprocentowania).

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem VeloBanku, to w praktyce wszystko, co wpłacisz na Elastyczne Konto Oszczędnościowe, będzie nowymi środkami. 

W przypadku obecnych klientów banku potrzeba nieco więcej sprawdzić i policzyć - o szczegółach piszę nieco niżej (w części niniejszego wpisu zatytułowanej: "Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku?").

Elastyczne Konto Oszczędnościowe - omówienie oferty VeloBanku


Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy w VeloBanku, który prowadzony jest za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków).

Naliczanie odsetek następuje za każdy dzień, na koniec którego środki znajdują się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek (czyli ich wypłata na konto oszczędnościowe) realizowana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Dla Elastycznych Kont Oszczędnościowych otwieranych od 6.02.2023 r. wszystkie przelewy (bez limitu) na własne rachunki (np. na konto osobiste) w VeloBanku (zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną) realizowane są za 0 zł.

Jeśli zaś chodzi o przelewy z EKO na rachunki w innych bankach, to tylko jeden (pierwszy) przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł.

W przypadku Elastycznych Kont Oszczędnościowych otwartych przed 6.02.2023 r. w miesiącu kalendarzowym pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana).

Jeśli zdecydujesz się otworzyć VeloKonto, czyli konto osobiste w VeloBanku (co warto ze względu na wspomnianą promocję z bonusami do 650 zł), to jego prześwietlenie znajdziesz tutaj.

Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku? 


Wracając do wątku Elastycznego Konta Oszczędnościowego z oproc. 7,5% w skali roku, czas na informacje kluczowe z punktu widzenia obecnych klientów.

Na początek sprawdź jakie konto oszczędnościowe w VeloBanku posiadasz. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków uzyskać można tylko na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO).

W sytuacji, gdy posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, niezbędnym jest jego zmiana na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (można to zrobić w placówce banku, poprzez infolinię lub w bankowości internetowej; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia).

Nowe środki dla VeloBanku - zgodnie z regulaminem promocji - to:
"środki na EKO, które wpłacisz po dacie salda początkowego, czyli po 6.09.2023 r. – są one nadwyżką nad saldem początkowym na EKO oraz jednocześnie nad saldem początkowym na produktach depozytowych. Stan nowych środków wyliczamy na koniec każdego dnia w okresie trwania oferty. Jeżeli 6.09.2023 r. nie masz EKO, to nadwyżkę wyliczamy nad saldem początkowym na najstarszym indywidualnym koncie oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną.  

Saldo początkowe wyliczane jest na 6.09.2023 roku, a
 konkretnie jest to suma środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych - pod uwagę brane są: rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w VeloBanku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem; do tego salda bank nie wlicza środków, które ewentualnie znajdowały się na koncie osobistym).

Środki te należy utrzymywać w VeloBanku przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, gdyż wyłącznie nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Pamiętaj jednak, że wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem załapania się na promocję. Udziału w obecnej edycji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz z którejkolwiek poprzedniej edycji. Miej też na uwadze, iż:
Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 9.09.2023 r. do 24.09.2023 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. 

Nie możesz korzystać z więcej niż jednej edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jednocześnie 

oraz to, że
"Oferta ["Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" - edycja 9/2023, czyli od 9. do 24.09.2023 r. - przyp. Mr. Złotówa] nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”, z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie” oraz Ofertą specjalną „Zmień konto do zwrotu środków z lokaty – wybierz EKO”. Jeśli skorzystasz z Oferty Specjalnej „Podwyższamy oprocentowanie” to zakończy Ci się okres trwania oferty" 

Jeśli posiadasz/założysz więcej niż jedno Elastyczne Konto Oszczędnościowe, to promocja oprocentowania obowiązywać będzie wyłącznie na jednym (najstarszym) z tych rachunków.

W ostatnim czasie sporo się dzieje, jeśli chodzi o oferty banków dla oszczędzających. Zmian nie musisz śledzić samodzielnie - zapisz się na newsletter dla Czytelników bloga. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne linki:

Przydatne dokumenty: 

28 komentarzy:

 1. A jak historycznie wyglądał dzień odniesienia dla badania salda dla lokaty na nowe środki? Trzymają się raczej 8 dnia danego miesiąca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 2-3 dni przed startem edycji.

   Usuń
  2. Historycznie dzień badania salda początkowego w Velo jest ustalany na 3-5 dni przed rozpoczęciem kolejnej edycji. W czasach Getin było podobnie.

   Usuń
 2. Czy ktoś wie na czym polega oferta "Zmień koto do zwrotu środków z lokaty-wybierz EKO" ? Proszę opisać co proponuje bank.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście chodziło mi o "zmień konto"

   Usuń
  2. Lokata nieodnawialna wpływa na jakieś konto które wskażesz i może być to ROR albo EKO.

   Usuń
  3. Chyba jednak chodzi o jakąś ofertę , którą daje bank na EKO po zakończeniu okresu lokaty aby nie uciekać ze środkami.

   Usuń
 3. Jak to działa w przypadku dla kogoś kto z tej oferty (poprzedniej edycji skorzystał), dajmy na to w połowie września kończy się okres 3m. Czy można za kilka miesięcy znowu załapać się na kolejną edycję czy jest to tylko 1razowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 9.09.2023 r. do 24.09.2023 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym.
   Nie możesz korzystać z więcej niż jednej edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jednocześnie

   oraz to, że
   "Oferta ["Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" - edycja 9/2023, czyli od 9. do 24.09.2023 r. - przyp. Mr. Złotówa] nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”, z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie” oraz Ofertą specjalną „Zmień konto do zwrotu środków z lokaty – wybierz EKO”. Jeśli skorzystasz z Oferty Specjalnej „Podwyższamy oprocentowanie” to zakończy Ci się okres trwania oferty"

   Usuń
  2. Na czym polega oferta specjalna 'Zmień konto do zwrotu środków z lokaty - wybierz EKO ? "

   Usuń
 4. No już nie ma 7%, jest 5,5% :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to na lokacie. Konto oszczędnościowe bez zmian 7,5%

   Usuń
  2. oj przepraszam, racja...

   Usuń
 5. Przepraszam, "cyfrówka", z 7% na 5,8%

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam takie pytanie. Korzystałem z oferty utrzymaniowej 6 x 100 PLN. Czy jeżeli złożę wypowiedzenie czy jest szansa na podobną propozycję. Jakie w tym temacie macie doświadczenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzwonią i oferują przedłużenie na 3 miesiące. Na tych samych zasadach.

   Usuń
  2. Czy w ofercie utrzymaniowej są jakieś wykluczenia kodów MCC?

   Usuń
  3. Mam włączoną 31. sierpnia. W regulaminie brak wykluczeń.

   Usuń
 7. Poprzednia promocja EKO skończyła mi się ok 05 09 2023 oferta na zatrzymanie wynosiła 6,6% jednak jej nie przyjęłam, po kilku dniach wyświetliła się oferta EKO na 7,5% i z niej skorzystałam. Ponad to można wspomnieć o VeloSkarbonce oprocentowanej na 8%. Velo coraz bardziej mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkim się podoba, kosztem "frankowiczów" i akcjonariuszy Getin.

   Usuń
 8. Czy ktoś wie jaką obecnie proponuje ofertę na zatrzymanie Velobank ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 5 i drobne po przecinku. Słabo obecnie.

   Usuń
 9. Obecna edycja kończy się 24. w najbliższą niedzielę - kiedy sugerujecie wyczyścić salda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio dzień badania był 3 dni przed rozpoczęciem edycji, więc być może w czwartek?

   Usuń
  2. A może by tak samemu poanalizować jak było historycznie, a nie co chwila pod różnymi postami, raz ad. Millennium raz ad. Velobank sępić analizy robione przez innych? Wstyd tak non stop pasożytować na cudzej pracy. Sami się wysilcie, excela otwórzcie i poświęćcie swój własny czas.

   Usuń
  3. Ja bym sugerował wyzerowanie sald jutro (czyli 5 dni przed rozpoczęciem edycji 10.) oraz powrót w poniedziałek do aktualnej. Zresztą sam właśnie tak zrobię 😋

   Usuń
  4. Zakładając, że zgodnie z oczekiwaniami w poniedziałek rozpocznie się kolejna edycja, to i tak nie można do niej przystąpić, jeśli w trakcie jej obowiązywania zakończy się okres uczestnictwa w jakiejkolwiek poprzedniej edycji - minus ujemny 😬

   Usuń
 10. Jakies przecieki odnosnie edycji 10.? Utrzymaja oprocentowanie czy obnizka?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...