Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: + 980 zł. Moje zarabianie na bankach - podsumowanie sierpnia 2023

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

24.09.2023

+ 980 zł. Moje zarabianie na bankach - podsumowanie sierpnia 2023

No i jest. Kolejny miesiąc na bogato. Wpadło prawie 980 zł.

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie sierpnia 2023 roku
Korzystanie z promocji bankowych zaowocowało wieloma bonusami (lista jest wyjątkowo długa), więc sumarycznie wyszła całkiem pokaźna kwota. Poniżej opisuję ile i w jaki sposób zyskałem.

O ile bankobranie często kojarzy się z zakładaniem nowych kont czy wyrabianiem kolejnych kart i zgarnianiem za to bonusów, to w poniższym zestawieniu uzyskanych przeze mnie gratyfikacji, dominują bonusy przewidziane w promocjach dla obecnych klientów oraz bonusy, które są efektem promocji utrzymaniowych (a które banki decydują się zaproponować dopiero po złożeniu wypowiedzenia - by zatrzymać klienta).

Właściwie tylko w przypadku jednego banku mowa tu o promocji przewidzianej dla nowych klientów. To konto osobiste w Nest Banku (gdzie do wzięcia jest 400 zł moneybacku i 100 zł za płatności kartą Visa. W tym miejscu ważna uwaga: ta promocja lada moment się kończy, więc warto ją łapać, bo Nest Bank żadnej takiej okazji do bankobrania nie serwował od kilku lat. I ten bank wymieniam jako pierwszy w niniejszym przeglądzie mych bankobiorczych bonusów, bo tu wpadło najwięcej.

W tym miesiącu wpadło 50 zł (co jest efektem 5-procentowego zwrotu za płatności kartą). A tak się składa, że karta Visa wydawana do konta w Nest Banku umożliwia płatności Visa Mobile, więc skrzętnie wykorzystałem promocję, w której za 3-krotne płatności Visa Mobile przewidziany jest bonus 100 zł. Tę stówkę zgarnąłem ja, jak i żona (bo jej bonusy też uwzględniam w podsumowaniach - skoro mamy wspólne gospodarstwo domowe, wspólne są nie tylko wydatki, ale też przychody). Jedno z kont jest nowym (założonym na potrzeby promocji), a drugie jest już stare, ale w kontekście promocji z Visa Mobile to bez znaczenia. W sumie uzbierało się więc 250 zł.

Na drugim miejscu plasuje się Toyota Bank, gdzie wpadło mi 200 zł. Taka nagroda przewidziana została za otwarcie lokaty (oczywiście oprócz odsetek z niej wynikających). Prawda jest taka, że ta promocja była już na tyle dawno, że nieco mi umknął czas wypłaty tej premii. Powinienem ją uwzględnić w raporcie z zeszłego miesiąca. Zapomniałem, więc teraz to nadrabiam.

Okrągła stówka wpadła w VeloBanku. Po raz kolejny! Choć skończył mi się już 6-miesięczny okres z 10-procentowym zwrotem za płatności kartą lub Blikiem i już miałem rezygnować z konta, to bank zaproponował mi wycofanie wypowiedzenia i przedłużenie promocji o 3 miesiące. W takich sytuacjach się nie odmawia. Osobom, które jeszcze nie mają konta w tym banku, przypomnę, że zgarnąć można do 650 zł w bonusach na start (świetna to promocja, bo obecnie w żadnym banku nie da się zgarnąć więcej, a jak widać na powyższym przykładzie, może być jeszcze o wiele lepiej).

Jest i 100 zł od PKO BP - to nagroda w postaci bonu do Allegro. W tym przypadku mowa o promocji dla zaproszonych klientów, których największy bank w Polsce zachęcał do zapewniania wpływów wynagrodzenia na konto. Do wzięcia były 3 takie bony (o łącznej wartości 300 zł). O ile jednak dwa pierwsze wpadły terminowo, to o tym trzecim donoszę dopiero teraz, bo bank nie przekazał nagrody na czas, a dopiero po zgłoszeniu reklamacji. Mała niedogodność i lekki niesmak, ale ważne, że wszystko się zgadza i pełna pula zgarnięta.

Od Citibanku otrzymałem 2 bony po 50 zł każdy do Allegro. Są one nagrodą w promocji dla obecnych posiadaczy karty kredytowej - to już kolejne nagrody tego typu, bo promocja ma kilka etapów i w każdym z nich istnieje możliwość zdobywania bonów (pod warunkiem wykonania min. 5 płatności po min. 20 zł każda). Szkoda, że promocja się kończy, acz nie wątpię by podobnych promocji brakowało w przyszłości. Citibank co rusz jakieś odpala, tak, jak to robi też i dla nowych klientów - przypomnę, że tu do wzięcia są bonusy do 1200 zł lub smartwatch Garmin Venu SQ (o wartości 700 zł), lub 600 zł w bonach do Lidla.

W Credit Agricole konta posiadamy obydwoje - osobno żona, i osobno ja. Tutaj solidarnie zgarnęliśmy po dwa bonusy (każdy w wysokości 25 zł), więc w sumie uzbierało się 100 zł. Jeden z bonusów (25 zł) przewidziany jest za zapewnienie wpływów na konto, a drugi (do 25 zł) jest efektem 3-procentowego zwrotu za płatności kartą i/lub Blikiem (bez wykluczeń). W obydwu przypadkach są to 12-miesięczne promocje, które bank serwuje jako argument w celu wycofania wypowiedzenia umowy.

W przypadku Banku Millennium niestety już po raz ostatni odnotowuję 2 bonusy po 30 zł każdy, które są pochodną 2-procentowego zwrotu za płatności kartą oraz 5-procentowego zwrotu za płatności Blikiem. Żonie zakończyła się już ta 6-miesięczna promocja, ale coś się kończy, a coś zaczyna - od października moneyback na tych samych zasadach będę zbierać w Millennium ja (przez pół roku do wzięcia będę miał również 360 zł).

Już w zeszłym miesiącu odnotowywałem bonusy po 40 zł, które otrzymałem w Santanderze (określając je jako "Łatwizna w Santander Banku"). Przypomnę, że bank płacił 20 zł za podpięcie karty Visa do rachunków walutowych (GBP i USD). Wszystko opierało się więc na wyklikaniu w bankowości i bez kosztów (mało tego, nawet żadnych transakcji robić nie trzeba było). Teraz wpadły jeszcze kolejne takie bonusy.

W Alior Banku wpadł bonus 25 zł, który jest przewidziany dla posiadaczy Konta Premium (jeszcze z czasów T-Mobile Usługi Bankowe) w przypadku wykonania płatności na sumę min. 500 zł. To na koncie moim. Z kolei u żony na Koncie Jakże Osobistym odnotowujemy wyłącznie 1-procentowy zwrot za płatności kartą, który wyniósł zaledwie 3,02 zł (wykonany tylko na sumę min. 300 zł, by uniknąć opłaty za kartę).

Wszystkie wyżej wymienione nagrody, bonusy i zwroty za płatności, w jednym miejscu zbiera poniższa tabela:

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem płacąc kartą lub Blikiem?

Ile zyskałem

Nest Bank

„Visa Mobile cashback”

1097 zł

2 x 100 zł

Promocja dla otwierających konto osobiste (moneyback 5%)

50 zł

Toyota Bank

Promocja "Lokaty Standard z premią"

-

200 zł

VeloBank

Program "Doceniam Velo - polecam Velo"

1 002 zł

100 zł

PKO BP

Promocja "Przenieś swoje wynagrodzenie – edycja Allegro 5"

101 zł

100 zł
(bon Allegro)

Citibank

Promocja "Lato jest moje z Kartą Kredytową Citibank"

252 zł

2 x 50 zł
(bony Allegro)

Credit Agricole

Bonus za wpływy i transakcje

1670 zł

4 x 25 zł

Bank Millennium

Moneyback 2% za płatności kartą + moneyback 5% za płatności Blikiem

2101

2 x 30 zł

Santander Bank

Promocja "Połącz kartę Visa z kontem walutowym i odbierz do 100 zł"

-

40 zł

Alior

Moneyback 1%

302 zł

3,02 zł

Bonus 25 zł za płatności na sumę min. 500 zł dla posiadaczy Konta Premium

505 zł

25 zł

Wydatków w poprzednim miesiącu było niemiłosiernie dużo, ale skumulowały się wakacje i wymiana kompletu opon w samochodzie. No ale wszystkie te wydatki (czy to na przyjemności czy na niemiłe konieczności), gdy udaje się przekuć na korzyści/oszczędności, to lżej się przyjmuje.

Poniższe zrzuty ekranu są z kolei udokumentowaniem uzyskania wymienionych gratyfikacji:

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie sierpnia 2023 roku

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie sierpnia 2023 roku
Moje zarabianie na bankach - podsumowanie sierpnia 2023 roku

Wyliczenia


Wymienione bonusy i zwroty za miniony miesiąc łącznie przyniosły mi 978,02 zł (to drugi z rzędu tak dobry miesiąc, bo - przypomnę - poprzednio raportowałem o 848 zł). Jest to kwota, którą mogę uznać za ostateczny zysk, bo wszystkie posiadane konta i karty utrzymuję za 0 zł - są one albo darmowe, albo z opłat zwalnia realizacja warunków pokrywających się z aktywnościami wymaganymi na potrzeby promocji. 

Zysk z bankobrania jak zawsze odnoszę do oszczędzania na najwyżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych. By tyle samo uzyskać z odsetek, musiałbym posiadać i przez cały miesiąc utrzymywać na nich sumę 192 539,25 zł.

Najlepsze promocje bankowe (też last minute)


Jako że niniejszy raport regularnie publikuję w ostatnią niedzielę, to jest też dobry moment na przypomnienie o niektórych promocjach, bo z końcem miesiąca wiele z nich przestaje być dostępne (a już szczególnie, gdy kończy się kwartał). Oto takie przypadki (poza już wspomnianym Nest Bankiem):


A jeszcze wcześniej, bo już 29.09. kończy się promocja, w której można zgarnąć do 350 lub nawet 400 zł za konto w ING Banku Śląskim.

No a że nie samymi promocjami kont osobistych bankobiorca żyje, to przypomnę też, że to ostatnie chwile by zawnioskować o kartę kredytową Citi Simplicity z rekordowymi bonusami do 1200 zł.

Co jest zaś godne uwagi wśród okazji do bankobrania dostępnych w dłuższym terminie? 

Przypomnę też o kończącej się promocji konta firmowego w Millennium, dzięki której do wzięcia jest łatwa premia 450 zł na start (i dużo więcej dzięki towarzyszącej promocji banku; uwaga: promocja z premią na dniach się kończy). Świetnie wypada też promocja iKonta Biznes w Aliorze, gdzie premia powitalna to 400 zł (ale można jeszcze zdobyć do 1500 zł za aktywność).

Bankobranie od A do Z


Przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?"
Jeśli trafiasz na mojego bloga pierwszy raz (albo nawet i po raz kolejny), ale dotąd jednak nie było Ci dane wziąć udziału w jakiejkolwiek promocji, to by poczuć smak satysfakcji ze zdobycia pierwszych bonusów, z pomocą przyjdzie Ci przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?". To wyczerpujący zbiór przydatnych objaśnień, porad, wskazówek i sposobów na uporządkowanie oraz ułatwienie korzystania z promocji bankowych. 

Ten przewodnik, to mój prezent dla osób, które zapisują się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga - dzięki niemu , żeby regularnie zyskiwać na najlepszych promocjach, nawet nie musisz zaglądać co dzień na bloga. Wystarczy bowiem śledzić wiadomości, które wysyłam od czasu do czasu, przesyłając w nich przegląd najbardziej zyskownych okazji z gwarantowanymi nagrodami od banków:


39 komentarzy:

 1. Super wynik. Ja się dopiero zacząłem i się uczę. U mnie 230 zł ale też cieszy. Gratuluję wymyślenia bloga i dzięki za fachową robotę! Sylwek

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie:
  100 zł od Santandera
  100 zł od Velobanku
  50 zł od Aliora
  i wisienka na torcie: Garmin za 7 stów od Citi czyli w sumie 950 zł. Mój najlepszy miesiąc. Od początku roku 3723,22 zł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak zrobić żeby np millenium zaproponowało promocje na zamknięcie konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po prostu zamknij j zadzwonią z propozycjami. Ja się zdecydowałem na 30 zł przez 12 msc za a) jedną płatność kartą lub blikiem, b) wpływ co najmniej 1000 zł c) jedno logowanie do aplikacji lub do bankowości internetowej. Niby bonus niewielki, ale konta praktycznie nie używam, bo to jedno z wielu..

   Usuń
  2. Składasz wniosek o zamknięcie, oni dzwonią, najpierw przekonują żeby nie zamykać, po chwili proponują 30+30. Ale ostatnio też tylko 30 zł. Jak się upomniałam, że chciałabym tak jak poprzednio to pani się zgodziła.

   Usuń
  3. @Anonimowy 25 września 2023 12:34
   Gdzie ten wniosek składasz; w bankowości elektronicznej, w aplikacji, w oddziale czy w placówce?
   Pytam bo kilka miesięcy temu jedno z zamykanych kont nie otrzymało żadnej oferty na zatrzymanie. Może więc ma to znaczenie gdzie się składa wniosek o zamknięcie konta.

   Usuń
  4. Ma większe znaczenie jaki bank, taki millenium na przykład zawsze coś oferuje

   Usuń
  5. @Anonimowy 26 września 2023 23:11
   Przecież w wątku wiadomo jaki bank. Przeczytaj, nie o to było pytanie.

   Usuń
 4. u mnie we wrześniu tylko 203 zł, ale też cieszy

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję
  Na nagrodę 980zł wydałeś łącznie 7030zł - tyle to ja dostaje za 2 miesiące :) pracy

  OdpowiedzUsuń
 6. W jaki sposób to załatwiłeś? ,, Choć skończył mi się już 6-miesięczny okres z 10-procentowym zwrotem za płatności kartą lub Blikiem i już miałem rezygnować z konta, to bank zaproponował mi wycofanie wypowiedzenia i przedłużenie promocji o 3 miesiące.'' Wystarczy zadzwonić i ponarzekać i konsultant sam zaproponuje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam plan, żeby też tak zrobić i złożyć wypowiedzenie w oczekiwaniu na telefon. Sęk w tym, że mam tam lokaty i konto oszczędnościowie, więc ciekawe czy potraktują mnie potraktują poważnie, bo kto zrywałby całkiem dobrze oprocentowane lokaty.

   Usuń
  2. Zrezygnowałam z konta. W ciągu 2 dni zadzwonił konsultant z propozycją

   Usuń
  3. dopytaj się czy na pewno, mojej koleżance tak zaproponowali, wycofała wypowiedzenie, a potem stwierdzili, że jednak nie., ale to było w czerwiec/lipiec. Może teraz tak dają, chyba sama sprawdzę, bo też mam konto do zamknięcia

   Usuń
  4. @Anonimowy 25 września 2023 15:31
   W jaki sposób/gdzie była składana ta rezygnacja?

   Usuń
  5. @Anonimowy, 25 września 2023, 14:19 - mam nadzieję, że gdy zakładałeś te lokaty, to nie wskazałeś ROR-u jako rachunku do zwrotu kasy po ich zakończeniu 😋

   Usuń
  6. Velo bank nie daje oferty utrzymaniowwj dla velo konta dziś dzwonił powiedział ze tylko lokaty negocjacje

   Usuń
  7. Czyli wygląda na to, że jednym daje, a innym nie 🤡

   Usuń
  8. W takim razie nie doszedł Pan wystarczająco daleko w negocjacjach, mi najpierw zaproponował normalne 7% na oszczędnościowym, potem 7,5% ale do 20000, a kiedy powiedziałem, że i to mi nie potrzebne, to dostałem propozycję przedłużenia promocji

   Złożyłem rezygnację przez aplikację i tylko z konta, mając jeszcze pieniądze na Velo skarbonce

   Usuń
  9. krzysztofp109@gmail.com26 września 2023 13:31
   daje. U mnie w rodzinie 3 osoby zamykały i wszyscy dostaliśmy na kolejne 3 miesiące.

   Usuń
  10. Dziwne bo wypowiedziałem umowę w poniedziałek i nadal nikt nie zadzwonił do mnie, czyżby się skończyła oferta?

   Usuń
 7. Jak widać na promocjach można zarobić, ale lokaty lecą na łeb na szyję. Zastanawiam się nad zakupem obligacji skarbowych. Co o tym sądzicie? Czy to dobry pomysł? Czy zakup 4 letnich obligacji to dobry pomysł?
  Z wielką przyjemnością poznam Wasze opinie w tym temacie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie podwyższyli marżę do 1,25% 😃

   Usuń
  2. Uważam że obligacje skarbowe tak, ale tylko te indeksowane inflacja. Sam korzystam z 12letnich. Chyba nie ma lepszego bezpiecznego sposobu na ochronę wartości pieniądza. O ile oczywiście zakładamy, że państwo nie zbankrutuje.

   Usuń
  3. Czy obecnie (?) zakup 4-letnich antyinflacyjnych obligacji to dobry pomysł? Obawiam się, że odpowiedź na to pytanie jest wyjątkowo trudna. Ja swoje zakupiłem w kwietniu 2020, w lipcu 2020, w sierpniu 2020 oraz w kwietniu 2021 i to były wyjątkowo trafne decyzje.

   Niestety nikt nie wie jak będzie się kształtować wskaźnik CPI w perspektywie 4 lat, ale warto pamiętać, że rezygnując z nich przedwcześnie i tak wypada się korzystniej niż zrywając lokaty 😃

   Usuń
  4. Fakt, podwyższyli marżę COI z 1% do 1,25% ale ich zakup w 10.2023 może być słabym pomysłem. Inflacja będzie istotna dla miesiąca sierpnia w 2024, 2025 i 2026r. a wiadomo, w sierpniu szczyt prac sezonowych, budowlanych, najmniejsze bezrobocie to i inflacja będzie niska corocznie w tych "sierpniach". Temu zachęcają do zakupu wyższą marżą.

   Usuń
  5. Najnowsza projekcja inflacji od NBP na III kwartał 2024 to 4,9% (z marżą 1,25% byłoby 6,15%), na III kw.2025r. 3,5% (z marżą 4,75%). Trzeba do ich prognoz przyłożyć swoje przewidywania i pomyśleć, czy to nas zadowala.

   Usuń
  6. To już nie jest czas na obligacje indeksowane inflacją. Ten czas był 3-4 lata temu.

   Usuń
  7. @Anonimowy, 26 września 2023, 18:20 - masz na myśli wskaźnik CPI czy inflację bazową?

   Usuń
  8. Moim zdaniem to jest dobry czas. Fakt oprocentowanie prawdopodobnie już nie będzie tak wysokie jak obecnie, natomiast zawsze będzie wyższe niż oprocentowanie na lokacie czy ko. Oczywiście należy pamiętać o zasadzie, że nie wszystko do jednego worka.

   Usuń
  9. @Anonimowy,:26 września 2023, 17:55 - "najmniejsze bezrobocie to i inflacja będzie niska" ... sam bym tego nie wymyślił 😋

   Usuń
  10. "natomiast zawsze będzie wyższe niż oprocentowanie na lokacie czy ko"
   To akurat nieprawda. Przez większość czasu oprocentowanie obligacji było niższe niż lokat. Zmieniło to się 3 lata temu ale to nie znaczy że będzie trwać wiecznie.

   Usuń
  11. Mimo, że obligacje 'anty-inflacyjne' wprowadzono w Polsce w 1994 roku, to w ostatnim dziesięcioleciu nie były one często emitowane - kwiecień 2020 r. zmienił to diametralnie 😋

   Usuń
 8. Tak myślę, że jakby ich projekcja się sprawdziła to średnie oproc. z 3 lat z COI wyniosłoby 5,97%.... To już lepiej wziąć na 3 lata 6,85% pewnego oproc. na TOS1026 i nie bawić się w prognozy inflacji. Do tego odsetki na TOS byłyby kapitalizowane, a nie jak na COI wypłacane co rok.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tzw. projekcje NBP należy traktować raczej z przymróżeniem oka 😋

   Usuń
  2. Smutna prawda jest taka, że NBP ma bardzo niewielki wpływ na polską gospodarkę, która jest w znaczącym stopniu w posiadaniu zagranicznych inwestorów.

   Usuń
 9. Witam i gratuluję wyników. U mnie też fajny wynik, bo 535,00 zł: zwrot z Visa – 2•100 zł, karta kredytowa Santander Bank – 30 zł (5% cashbacku za zakupy spożywcze) i 100 zł (nagroda moneyback Visa z bonusem FastCasch) , Millennium – 30 zł (za wpływ 1000 zł i przynajmniej jedną płatność kartą lub blikiem), Credit Agricole – 25 zł (3% cash back za płatności kartą), Nest 50 zł otwarcie konta z polecenia i 5% cashback) i Velo - 100 zł (10% cashback).

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...