Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij 450 zł premii za Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

1.06.2023

Zgarnij 450 zł premii za Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

Oto nowa promocja konta osobistego w Aliorze.

Promocja "Bankuj mobilnie - edycja IX" z premią do 450 zł za konto w Aliorze
W skład pakietu powitalnych nagród dla osoby zakładającej Konto Jakże Osobiste wchodzą gwarantowane bonusy pieniężne o łącznej wartości 450 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź obecnie dostępne promocje w Alior Banku.]

Promocja "Bankuj mobilnie - edycja IX" z premią do 450 zł za konto w Aliorze


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia z polskim dowodem osobistym, która w ciągu ostatnich trzech lat przed dniem złożenia wniosku w niniejszej promocji nie posiadała konta osobistego w Aliorze (w tym również konta z czasów T-Mobile Usługi Bankowe). W tej edycji okres wykluczenia dla byłych klientów został więc niestety wydłużony o jeden rok.

Posiadanie innych produktów (np. konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowego walutowego, konta w Kantorze Walutowym w Alior Banku) nie wyklucza z promocji (i nie ma w tym przypadku żadnych wątpliwości, bo zapisy na ten temat można znaleźć w regulaminie promocji). Swego czasu Alior wykluczał z promocji posiadaczy kont walutowych i/lub Karty Kibica, ale od poprzedniej edycji już tego zapisu w regulaminie na szczęście nie ma.

To promocja z kategorii tych, z których bankobiorcy skorzystać wypada, więc i osobiście biorę udział (w jednej z poprzednich edycji). Kolejne bonusy wpadają na konto:

Bonusy za konto w Aliorze

Nagrody gwarantowane. Na każdego uczestnika niniejszej promocji czeka 8 bonusów pieniężnych po 50 zł każdy, co w sumie da 400 zł. A jeśli, jako metodę otwarcia konta wybierzesz wideoweryfikację za pomocą aplikacji mobilnej ("na selfie"), to otrzymasz jeszcze jeden, dodatkowy bonus pieniężny 50 zł.

Bonusy będą wpływać na Twe konto w Aliorze, więc możesz je wypłacić, przelać lub wydać na dowolny cel.

Do tego dojść może moneyback (procentowo naliczany zwrot od płatności) - spełniając warunki uzyskania bonusów za aktywne korzystanie z konta (tych do 450 zł), przy okazji możesz uzyskać także zwrot za płatności. Tu do wzięcia będzie w praktyce od kilku do 20 zł miesięcznie.

Jak zgarnąć 450 zł premii za konto w Aliorze?


By wziąć udział w promocji "Bankuj mobilnie - edycja IX": 
 • do 30.09.2023 r. złóż wniosek o Konto Jakże Osobiste wraz z wydawaną do niego kartą, wyrażając przy tym zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingu bezpośredniego oraz zgody na otrzymywanie od banku informacji marketingowych z użyciem wiadomości elektronicznych (e-mail, SMS/MMS, bankowość elektroniczna, serwisy internetowe, w tym portale społecznościowe) i połączeń głosowych; 
 • w ciągu 30 dni od złożenia wniosku zawrzyj z bankiem umowę;
 • w ciągu 30 dni od zawarcia umowy o konto aktywuj dwie 'korzyści' - czym one są i jakie przywileje dają posiadaczom Konta Jakże Osobistego, piszę nieco niżej; 
 • w każdym z ośmiu kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta:
  • wykonaj min. 5 płatności kartą wydaną do konta oraz 
  • zaloguj się do aplikacji mobilnej (samo logowanie wystarczy - w tym przypadku nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji).

Za każdy miesiąc, w którym wykażesz się powyższą aktywnością (płatności kartą i logowanie) otrzymasz bonus 50 zł, który Alior przeleje na Twe konto do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania.

By wziąć udział w promocji, wniosek o konto należy złożyć poprzez stronę promocji (konto założone w placówce banku nie bierze udziału w promocji) - uzyskanie powyższych bonusów (8 x 50 zł) nie zależy od metody otwarcia konta (możesz więc wybrać kuriera lub przelew weryfikacyjny, ale niekoniecznie wideoweryfikację).

Dodatkowy bonus za otwarcie konta "na selfie"


Jeśli oprócz 8 bonusów po 50 zł każdy, chcesz też uzyskać dodatkową premię 50 zł, jako metodę otwarcia konta wybierz wideoweryfikację. Rozpoczynając składanie wniosku na stronie promocji, robiąc to na urządzeniu mobilnym, bank przekieruje Cię do pobrania swej aplikacji mobilnej. To wtedy za jej pomocą otworzysz konto wraz z wydawaną do niego kartą.

Premię 50 zł za otwarcie konta "na selfie" dostaniesz do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta.

Przydatne wskazówki


Uczestnicząc w promocji "Bankuj mobilnie - IX edycja" z premią do 450 zł, uwzględnij poniższe zasady: 

▶️ Płatności kartą na potrzeby promocji: Alior Bank nie będzie brać pod uwagę transakcji anulowanych oraz transakcji z niektórymi kodami MCC (czyli kodami przypisywanymi terminalom płatniczym, które mają na celu wskazanie dominującego charakteru działalności sprzedawcy lub usługodawcy):

"a. 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne, b. 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska), c. 4111, określający m.in. usługi transportowe, d. 6012, określający instytucje finansowe, e. 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych, f. 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, g. 4829, określający internetowe przekazy pieniężne, h. 4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne" (pisownia oryginalna)


Chociaż lista może wydawać się długa, to bankowi przede wszystkim chodzi o wyeliminowanie miejsc, w których można zrobić transakcje bez faktycznego płacenia za zakupy. Płatności kartą można za to wykonywać w sklepach czy marketach (np. spożywczych, odzieżowych, budowlanych, motoryzacyjnych), aptekach, drogeriach, na stacjach paliw czy w lokalach gastronomicznych, a także w Internecie (np. na Allegro).

▶️ Do momentu otrzymania każdego z bonusów, nie wypowiadaj umowy o konto, ani umowy o kartę oraz nie wycofuj zgód wyrażonych podczas składania wniosku o konto oraz posiadaj co najmniej dwie 'korzyści' uruchomione dla Konta Jakże Osobistego.

▶️ Na osoby zakładające konto w Aliorze w okresie od 1.06. do 31.08.2023 r. czekeją jeszcze dodatkowe przywileje (w ramach promocji "Konto Jakże Osobiste – oferta wakacyjna"). Przez pierwsze 3 pełne miesiące kalendarzowe bank przewiduje zwolnienie z opłat za prowadzenie konta, kartę wydaną do konta i wszystkie 'korzyści', jakie włączysz sobie na Koncie Jakże Osobistym (standardowe bez opłat są tylko dwie). Przykładowo: jeśli konto otworzysz w czerwcu, to opłat nie będzie ani w tym miesiącu, ani w lipcu, sierpniu i wrześniu.


Konto Jakże Osobiste -  prześwietlenie oferty Aliora


Główne cechy konta osobistego zakładanego w Alior Banku to: 
 • 0/10 zł - miesięczna opłata za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków: 
  • na konto w danym miesiącu wpłynie jednorazowo kwota min. 1 500 zł z innego banku (nie zaliczą się przelewy z rachunków dla klientów indywidualnych w Aliorze, T-Mobile Usługi Bankowe oraz w Kantorze Internetowym Alior Banku) lub 
  • gdy posiadacz konta nie ukończył 26 lat; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0/5 zł - opłata miesięczna za kartę wydaną do konta nie będzie pobrana, jeśli wykonasz płatności kartą na sumę min. 300 zł w okresie od ostatniego dnia poprzedniego miesiąca do przedostatniego dnia danego miesiąca - to zdecydowanie więcej, niż na potrzeby promocji z bonusami po 50 zł miesięcznie (gdzie wystarczy wykonać 5 płatności kartą na dowolną kwotę). Ale i to da się przekuć w zysk - do tych transakcji wliczają się bowiem płatności Google Pay lub Apple Pay, a dzięki nim można uzyskiwać zwrot za zbliżeniowe płatności telefonem (jeśli więc wykonasz transakcje na sumę min. 300 zł, to nie dość, że unikniesz opłaty miesięcznej za kartę, to jeszcze dodatkowo zyskasz - o tym moneybacku piszę więcej nieco niżej); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach Alior Banku; 2,50 zł za każdą wypłatę gotówki w innych bankomatach (w tym sieci Euronet). 

Pamiętaj jednak, że przez pierwsze 3 pełne miesiące kalendarzowe bank - w związku z promocją - nie będzie pobierać opłat ani za prowadzenie konta, ani za kartę wydaną do konta, więc jest to uprzywilejowany okres, w którym spełnianie standardowych warunków możesz sobie odpuścić. O zapewnieniu wpływów i wykonywaniu płatności na sumę min. 300 zł (by uniknąć opłaty za kartę) będzie należało pamiętać dopiero od czwartego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta. W tych pierwszych miesiącach pamiętaj jedynie o warunkach promocji, których realizacja jest niezbędna do uzyskania bonusów (czyli o 5 płatnościach kartą miesięcznie oraz o logowaniu do aplikacji mobilnej).

Po złożeniu internetowego wniosku o konto, umowę o konto zawrzeć można na jeden z trzech sposobów:

Sposoby zawarcia umowy o Konto Jakże Osobiste w Alior Banku
 • za pomocą przelewu weryfikacyjnego z własnego konta w innym banku (ważne przy tym, by dane wprowadzone przez Ciebie we wniosku zgadzały się z tymi, które pojawią się przy przelewie). Jeśli wybierzesz tę metodę, a z jakiejkolwiek przyczyny otwarcie konta nie dojdzie do skutku, to przy kolejnej próbie nie warto wybierać tej samej metody (bo kolejny wniosek znów najpewniej będzie odrzucony), ale inną z niżej wymienionych lub
 • za pośrednictwem kuriera (we wniosku możesz podać inny adres na potrzeby kuriera, niż Twój adres zamieszkania czy korespondencyjny, a więc możesz wskazać, by przyjechał np. do miejsca Twej pracy), lub 
 • "na selfie" za pomocą aplikacji mobilnej - po rozpoczęciu wniosku o konto i uzupełnieniu podstawowych danych, wybierz opcję "Aplikacja mobilna" i przejdź do jej pobrania (pamiętaj, że tylko ta metoda uprawnia do uzyskania dodatkowej premii 50 zł).

Było już o tym jak zgarnąć do 450 zł premii, ale z Kontem Jakże Osobistym da się uzyskać więcej, bo elementem składowym podstawowej oferty tego konta są tzw. korzyści (a przypomnę - dwie z nich trzeba aktywować na potrzeby promocji z wyżej wymienionymi 8 bonusami po 50 zł każdy).

'Korzyści' dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego


Korzyści to dodatkowe funkcjonalności, które możesz samodzielnie włączać i wyłączać (według własnego uznania). Alior Bank do wyboru daje:
1) Bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce 
2) Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (choć obecnie ta propozycja nie robi wrażenia, bo bank oferuje stawkę 4% w skali roku; więcej da się jednak wycisnąć z Konta Mega Oszczędnościowego, dającego 6,5% w skali roku - o tej ofercie piszę nieco niżej)
3) Bezpłatne bankomaty za granicą 
4) Limit w rachunku bez odsetek przez 10 dni 
5) Zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem (z bankobiorczego punktu widzenia to 'korzyść' godna uwagi, więc więcej piszę o niej nieco niżej)
6) Ubezpieczenie w podróży za granicą 
7) Pomoc w nagłych wypadkach - pakiet assistance 
8) Pakiet bezpłatnych przelewów natychmiastowych 
9) Pakiet bezpłatnych powiadomień 
10) Płatności kartą bez kosztów przewalutowania 
11) Punkty dla Graczy 

Dwie z tych korzyści (wybrane samodzielnie) można posiadać za 0 zł (zatem te dwie korzyści, które należy włączyć na potrzeby udziału w promocji z bonusami do 450 zł nie będą Cię nic kosztować). Ewentualne korzystanie z każdej kolejnej wiąże się z miesięczną opłatą 3,50 zł (to jednak - przypomnę - warunki obowiązujące dopiero od czwartego miesiąca po otwarciu konta). 

💡 Jak włączyć korzyści w Koncie Jakże Osobistym w Alior Banku? Na głównej stronie bankowości (po zalogowaniu) kliknij w Konto Jakże Osobiste. Ukaże Ci się historia rachunku, a obok zakładki (Karty, Wyciągi i opłaty, Szczegóły). Ostatnia z nich to 'Korzyści' - wejdź w tę zakładkę i włącz wybrane przez siebie 'korzyści'.

Zwrot 1% za płatności mobilne


Z punktu widzenia osób biorących udział w promocjach bankowych najlepszym wyborem wydaje się być przynajmniej zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem i Blikiem, więc jej się bliżej przyglądam. 

Zwrot za płatności telefonem uzyskiwać można za transakcje wykonywane w punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach stacjonarnych) za pomocą Android Pay lub Google Pay oraz Blikiem. 

Alior wypłaca równowartość 1% od takich transakcji. Miesięcznie można w ten sposób zgarnąć do 20 zł (co w rok da nawet 240 zł). Tu także obowiązuje wykluczenie niektórych kodów MCC (o których wspominałem już wyżej, w części omawiającej warunki promocji z bonusami po 50 zł miesięcznie).

Alior dla oszczędzających: 6,5% na Koncie Mega Oszczędnościowym (39. edycja promocji - obowiązuje od 15.09. do 16.10.2023 r.)


Wyżej wspomniałem już o oprocentowaniu 4% w skali roku, które można uzyskać na "zwykłym" koncie oszczędnościowym w Aliorze (w ramach 'korzyści'), co obecnie - delikatnie rzecz ujmując - nie robi jakiegokolwiek wrażenia. Zwłaszcza, że i w tym banku dla oszczędności można zgarnąć więcej, bo Konto Mega Oszczędnościowe dla nowych środków daje 6,5% w skali roku (do 200 tys. zł). Te nowe środki liczone są względem salda środków klienta w Aliorze na dzień 8.09.2023 r., ale jeśli dopiero po tej dacie założysz konto osobiste w tym banku, to z automatu wszystkie środki jakie będziesz wpłacać, będą kwalifikować się jako nowe.


Przydatne dokumenty:

12 komentarzy:

 1. Czy płatności Google Pay liczą się do tych w promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, płatności telefonem (Google Pay czy Apple Pay) zaliczają się do wszystkiego: do płatności na potrzeby promocji z bonusami 50 zł, do moneybacku oraz do sumy transakcji zwalniających z opłaty za kartę.

   Usuń
 2. Założyłem konto przez selfie w dniu 1.06 i w tym samym dniu podpisałem umowę. Czy darmowe wszystkie korzyści i zwolnienia z opłat na pewno mam do końca września?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulaminowy zapis brzmi: "Stawki opisane w §5 ust. 1 [czyli 0 zł za prowadzenie konta, za kartę i za wszystkie korzyści - przyp. Mr. Złotówa] obowiązują przez okres 3 pełnych miesięcy liczonych od dnia zawarcia Umowy z Bankiem".

   Skłaniam się ku temu, że czerwiec (mimo otwarcia konta 1. dnia tego miesiąca) jednak pełnym miesiącem nie jest. Dla spokoju ducha, sugeruję jednak wysłać wiadomość w bankowości z prośba o potwierdzenie do kiedy - w tym konkretnym przypadku - obowiązuje promocja "Konto Jakże Osobiste – oferta wakacyjna".

   Usuń
 3. Podczas zakładania konta wyskoczył mi komunikat"
  Niestety nie możemy otworzyć Ci konta przez Internet.
  Kliknij ,,Zamów kontakt”, a nasz pracownik zadzwoni do Ciebie i otworzy konto podczas rozmowy telefonicznej.
  Czy tak otwarte konto bierze udział w promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. miałam to samo i po tym założyłam w placówce, zastanawiam się czy biorę udział w promocji

   Usuń
  2. ja też mam ten komunikat. i co teraz?

   Usuń
  3. Macie potwierdzenie, że bierzecie udział w promocji?

   Usuń
  4. Nie było żadnego potwierdzenia. Ale już 2 bonusy mam na koncie.

   Usuń
  5. Dziękuję bardzo :-)

   Usuń
 4. Czy włączone 2 korzyści są bezpłatne cały czas czy tylko 2 miesiące?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...