Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 8,5% dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Plus w PKO BP

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

2.06.2023

8,5% dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Plus w PKO BP

Największy bank w Polsce ponownie zaskakuje. Pozytywnie.

Promocja "Nowe środki na Rachunku Oszczędnościowym Plus"
Od dziś Konto Oszczędnościowe Plus w PKO BP oferuje wyższe oprocentowanie - dla nowych środków uzyskać można 8,5% (do 100 tys. zł).

[Promocja zakończona. Sprawdź na bieżąco aktualizowany ranking kont oszczędnościowych.]

Na wstępie - osobom, które jeszcze nie mają konta osobistego w PKO BP - przypomnę, że jeśli nie posiadasz takiego konta w największym banku od co najmniej 3 lat, to do wzięcia czeka do 250 zł premii na start (w podlinkowanym wpisie znajdziesz prześwietlenie promocji oraz kod polecenia niezbędny do wzięcia udziału, a także link do wniosku, który zapewnia możliwość wprowadzenia kodu i uzyskania premii).

Jeśli masz już konto osobiste w PKO BP, ale jeszcze nie posiadasz Konta Oszczędnościowego Plus, to możesz je założyć poprzez bankowość internetową (w iPKO przechodząc ścieżkę: Oferta => Inwestowanie i oszczędzanie => Konto Oszczędnościowe Plus).

8,5% na koncie oszczędnościowym w PKO BP


Główne cechy oferty PKO BP to:

 • oprocentowanie: 8,5% w skali roku - to suma wynikająca z promocyjnego oprocentowania dla nowych środków (wynoszącego 6,5% w skali roku i zapewnionego na 60 dni od pierwszej wpłaty nowych środków na konto oszczędnościowe) oraz oprocentowania standardowego, które w wysokości 2% w skali roku gwarantowane jest do 28.09.2023 r.; ta edycja promocji przynosi więc łączne oprocentowanie (8,5%) o 1 punkt procentowy wyższy, niż poprzednia;
 • maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: 100 000 zł (w tej edycji promocji niestety wprowadzono ten limit - w poprzednich odsłonach lokować można było dowolne środki);
 • czas dostępności promocji (dla "nowych środków"): od 2.06. do 29.06.2023 r. - to okres, w którym można przystąpić do promocji, a więc wpłacić pierwsze nowe środki na Konto Oszczędnościowe Plus, uruchamiające wyższe oprocentowanie;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 60 dni od dnia pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Oszczędnościowe Plus - przez taki czas zapewnisz sobie dodatkowe oprocentowanie - podwyższone o 6,5 punktu procentowego względem podstawowego oprocentowania, które teraz wynosi 2% w skali roku.

Z promocyjnego oprocentowania dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Plus w PKO BP skorzystać mogą wyłącznie osoby pełnoletnie.

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem PKO BP, zakładając konto osobiste i oszczędnościowe, to wszystkie wpłacane przez Ciebie środki będą łapały się na stawkę 8,5% w skali roku.

Jeśli już jesteś klientem PKO BP, to za nowe środki bank uzna nadwyżkę ponad saldo Twych środków w tym banku na dzień 1.06.2023 r. - do tego salda wliczają się środki na rachunkach depozytowych, oszczędnościowych i rachunkach w PLN klienta, który jest ich właścicielem i/lub współwłaścicielem. Jak to jest w przypadku promocji oprocentowania dla nowych środków na kontach oszczędnościowych, tak i tu trzeba te "stare" środki utrzymywać przez okres korzystania z promocyjnego oprocentowania dla "nowych środków" (by cała suma tych nowych środków była objęta oprocentowaniem 8,5%).

Tu warto zauważyć, że dniem badania salda jest 1.06., a więc dzień poprzedzający start obecnej edycji promocji oprocentowania dla nowych środków. Zatem (jeśli ta zasada zostanie zachowana, a jest nadzieja, bo tak dzieje się już po raz kolejny) warto mieć to na względzie, by przygotować się pod ewentualne kolejne edycje promocji.

W regulaminie promocji można też znaleźć korzystny zapis:
"Jeżeli rachunek oszczędnościowy jest w trakcie okresu promocyjnego z tytułu wcześniejszej promocji, to skorzystanie z tej promocji jest możliwe po zakończeniu trwającego okresu promocyjnego."


By zachować promocyjne oprocentowanie, pamiętaj by w czasie korzystania z niego nie zmieniać relacji właścicielskich (np. z konta indywidualnego na wspólne). 

Konto Oszczędnościowe Plus otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W miesiącu kalendarzowym tylko pierwszy przelew z rachunku oszczędnościowego na własne konto w PKO BP realizowany jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew w tym samym miesiącu kalendarzowym bank przewiduje opłatę 9,99 zł. 

Jeśli jeszcze nie masz konta osobistego w PKO BP (a nie łapiesz się na wspomnianą wyżej promocję z premią, bo dla niej jest odrębna, dedykowana strona wnioskowania o konto), to takie konto możesz założyć tutaj. Sztandarowe konto osobiste z oferty największego banku w Polsce, które nazywa się Konto Za Zero. Jego główne cechy to:

 • 0 zł za prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną; 
 • 0/10 zł - miesięczna opłata za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz co najmniej 5 płatności kartą i/lub BLIKiem (na dowolną kwotę); okres rozliczeniowy liczony jest miesiącami, ale nie kalendarzowymi, a od daty otwarcia konta; 
 • 0 zł za wypłaty kartą w bankomatach PKO BP oraz 10 zł za wypłaty kartą z innych bankomatów w Polsce.

Przydatne linki:
Przydatne dokumenty:

142 komentarze:

 1. jak korzystalem z poprzedniej promocji moge z tego korzystac czy tylko dla tych co pierwszy raz zalozyli to konto

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Jeżeli rachunek oszczędnościowy jest w trakcie okresu promocyjnego z tytułu wcześniejszej promocji, to skorzystanie z tej promocji jest możliwe po zakończeniu trwającego okresu promocyjnego."

   Ale jak nie wyczyściłeś salda na 1.06 to średnio to opłacalne.

   Usuń
 2. Niektórzy w komentarzach pisali żeby już zakładać lokaty na rok albo dłuższe bo oprocentowanie spada i spadać będzie... A tu proszę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kwota objęta tym oprocentowaniem to jedynie 100k 😂

   Usuń
  2. To oferta jedynie na 60 dni, a potem dają jedynie 2% :)

   Usuń
  3. Jedna jaskolka wiosny nie czyni, w reszcie bankow sukesywnie obnizaja. Jedynie PKO BP pozyytywnie zaskakuje, tylko szkoda, że kwoty dosyc male i przy wiekszych oszczednosciach wiele nie zmieniaja

   Usuń
  4. @Anonimowy 2 czerwca 2023 16:02
   Nie jedna ale minimum "cztery jaskółki":

   1. PKO BP - Lokata Urodzinowa IKO - 50 tys. 10% na 6 mies.
   2. Raiffeisen - KO - 30 tys. 10% do 29.09.2023 r.
   3. PKO BP - KO Plus - 100 tys. 8,5% na 60 dni
   4. Credit Agricole - Lokata mobilna dla nowych klientów - 30 tys. 8,5% na 180 dni

   Można też wspomnieć o ING (Lokata z funduszem) 8,5% czy o "czyścicielach kamienic" 10 tys. 8,4% na 1 mies. i o ile ING przy umiejętnym wyborze to bezpieczna inwestycja - choć ostatecznie z niepewnym wynikiem - to "czyściciele kamienic" tylko do odnotowania faktu istnienia takowego tworu.

   A w przypadku tych którym brak oprocentowanych na 8% KO czy lokat sprawia poważny problem nadmiaru i ból głowy; może warto poza tymi ofertami o których najczęściej tu się pisze, rozejrzeć się i zobaczyć że jest przecież np. taki Volkswagen Bank który do 31.05.2023 r. oferował roczną lokatę na 8% do 2 000 000 zł (wysokość oprocentowania lokaty może być zmieniona po upływie kwartalnego okresu rozliczeniowego).
   Zamiast więc liczyć te baranki - czy jaskółki - lepiej najpierw skorzystać z tego co JUŻ i JESZCZE jest.

   Usuń
  5. W porównaniu do KO @ 7,5% przy maksymalnym wsadzie 100k po dwóch m-cach różnica to zaledwie 13,50 zł.

   Usuń
  6. @Anonimowy 3 czerwca 2023 09:46
   Nie wiem co tu porównujesz, jednak nawet tylko przy 8,5% i 100 tys. na 60 dni, to nie 13,50 zł lecz 133,15 zł różnicy. Gdy jednak weźmiemy pod uwagę 10% i 50 tys. oraz 8,5% i 50 tys., to ta różnica po 60 dniach już wynosi 233,01 zł.
   Gdyby jednak spojrzeć tylko na te 13,50 zł o których piszesz, to przy 100 tys. ulokowanych w 2021 r. na rewelacyjne w tamtym czasie 0,5% w takim np. Getin Banku, można było po 60 dniach zyskać AŻ całe 66,57 zł. I to nie jakaś prehistoria lecz czasy obecne. Warto sobie to uświadomić bo jutro może być jeszcze gorsze. Wydarzenia ostatnich zaledwie 3 lat pokazały dobitnie, że wszystko w tym szalonym świecie jest możliwe. Wystarczy że ktoś sobie tam gdzieś tak postanowi...

   Usuń
 3. No i to mnie siem podoba. Na lokacie urodzinowej 10%, na KO 8,5%, w Raiffeisen 10% na KO... 💪😂💰

  OdpowiedzUsuń
 4. czy "Konto Oszczędnościowe Plus" można założyć samodzielnie w bankowości internetowej lub mobilnej?

  OdpowiedzUsuń
 5. jest jakis blad logiczny miedzy tytulem a trescia; w tytule jest "8,5% dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Plus" a w tresci ze "do tego salda wliczają się środki na rachunkach depozytowych, oszczędnościowych"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 8,5% masz na KO Plus dla nowych środków liczonych wobec salda z 1.06 - do tego salda liczy się wszystko co na rachunkach depozytowych i oszczędnościowych.

   Usuń
 6. Można założyć sam ROR i KO - bez karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mnie to interesuje - i czy wtedy wystarczy zrobić przelewy BLIK łącznie na 500 zł aby spełnić warunki do dodatkowej promocji za założenie konta z polecenia

   Usuń
  2. Wyrobienie karty nie może być warunkiem koniecznym do założenia konta, które jest zresztą bezwarunkowo darmowe.

   Usuń
 7. Uważajcie przy zamykaniu tego konta. Jeśli podczas składania wypowiedzenia (ja robiłem przez apkę) zaznaczycie by wraz z jego końcem przelać pozostałe na koncie środki na inne konto to bank naliczy opłatę 10 zł za ten przelew. XD Oczywiście nie ma tego nigdzie w cenniku, reklamacja odrzucona i dopiero odwołanie do rzecznika klienta sprawiło, że kasę oddali. I to też tłumacząc to "dobrymi relacjami na przyszłość", a nie "sory, faktycznie naliczyliśmy opłatę, której nie ma w cenniku, nasz błąd".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To oczywiste, że żaden bank nie może nałożyć opłaty, która nie jest wyszczególniona w TOiP.

   PS. Znajomej zamykali konto blisko 3 m-ce, mimo że w oddziale przyjęli dyspozycję zamknięcia w trybie natychmiastowym 😋

   Usuń
  2. Tak, mi też zabrali 10 zł, ale to dlatego że po zamknięciu konta w następnym miesiącu nie wydałam kartą 5 razy pieniędzy. To opłata za nieskorzystanie z karty w miesiącu po zamknięciu. Odżalowalam im te 10 zł zabrane z moich pieniędzy, ale to najgorszy bank z jakiego bankobralam, męcząc się przez kilka miesięcy dla dwóch bonów po 100 zł na alledrogo...I to polski bank. Jak tu być patriotą?!

   Usuń
  3. Po zamknięciu konta karta, która została do niego wydana, jest już nieaktywna, czyż nie?

   Usuń
  4. Zamknięcie konta skutkuje zamknięciem karty. Ona sama nie może być odrębnym bytem.

   Usuń
  5. Ale konto w PKO bp nie jest zamknięte z chwilą złożenia dyspozycji zamknięcia tylko po miesiącu. A że w ten miesiąc oczekiwania na zamknięcie nie spełniło się warunków czyli 5 płatności... Dlatego zabrali mi te 10 zł. Tak to rozumiem... Alior też zamknęli po miesiącu od złożenia dyspozycji. To stresujące i niejasne z tym zamykaniem czekaniem i przez dodatkowy miesiąc warunków spelnianiem, wielki minus w tej 'zabawie'. Tym bardziej że w PKO bp chodziło o ugranie tylko 2 bonów na zakupy w Allegro...

   Usuń
  6. Gdy się wyzeruje saldo oraz spełni warunki darmowości karty, to w ichnich oddziałach zamykają konto w trybie natychmiastowym.

   Usuń
  7. w takim przypadku gdy zamyka się konto i nie będzie się używało karty w okresie wypowiedzenia należy taką kartę natychmiast zablokować.

   Usuń
 8. Ma znaczenie kolejność ulokowania środków na Koncie Oszczędnościowym Plus i Lokatcie Urodzinowej IKO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z punktu widzenia nowego klienta: bez znaczenia.

   Z punktu widzenia osoby, która już miała konto i jakieś środki na dzień 1.06., to najlepiej w pierwszej kolejności założyć lokatę - saldo z 1.06. można na niej "zamrozić" i wtedy wpłacić "nowe środki" (względem salda z 1.06.) na Konto Oszczędnościowe Plus.

   Usuń
  2. No tak, to jest rozwiązanie problemu starych środków. :)

   Usuń
  3. Czyli lokaty wliczają się do salda z 01.06? Załóżmy ze 01.06 miałem 20.000 zł na koncie za zero + 34.000 zł na koncie oszczędnościowym + 100.000 zł na lokatach które kończą się od 4 do 15 czerwca. Czyli jak wrzuciłem 50.000 zł na lokatę urodzinową 02.06, to każde środki do 100.000 zł które wpłacę po jej założeniu dostaną 8,5%?

   Usuń
  4. Lokaty wliczają się. To rachunki depozytowe właśnie.

   Usuń
  5. Czyli że tą wcześniejszą i usuniętą odpowiedzią zostałem wprowadzony w błąd?

   Usuń
 9. Co prawda ten limit 100k nie zwala z nóg, ale dobre i to :)

  Niestety tylko pierwszy przelew z KO w danym m-cu jest za friko 😳

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę, że nie ma co się spieszyć z tym 8,5%, potrzymać sobie w czerwcu na 8% kasę na EKO w Veloanku/Moje cele w mbanku, odpalili od 06.2023 nową analogiczną edycję do 50k/w Santanderze Max Oszcz./ a na 8,5% przerzucić w ostatniej chwili, 29.06.2023, ewent. dla bezpieczeństwa dzień wcześniej... Trzeba maksymalizować nie tylko procent ale i czas korzystania z oproc. 8% lub więcej. Taka moja opinia po spojrzeniu na tą propozycję "chłodnym okiem".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie - to oferta jedynie na 60 dni.

   Usuń
  2. Co kto lubi. starsi pracujący fizycznie ludzie nie są komputerowi aplikacyjni klikający i wola mniejszy procent, ale w pobliskim banku i na pół roku. Ja mam dosyć użerania się z bankami i ich ograniczeniami warunkami kruczkami i mam pracę, w której nie mogę spotykać się z kurierem na telefon, więc mi nie odpowiada męczenie się od nowa z innym bankiem. Święty spokój nie ma ceny. Przynajmniej mój. Niech będzie mniejszy procent, ale na długo i wygodnie bez ograniczeń kwot, kombinacji. Jasno.

   Usuń
  3. @Anonimowy 3 czerwca 2023 12:18
   I to jest bardzo dobre i trzeźwe podejście. Życie nie stoi w miejscu, a życie to nie tylko mój czas który mam do przeżycia, lecz także czas innych ludzi. Gdy się tego nie wykorzysta w tej jednej właściwej chwili (rodzice, żona, dzieci, rodzina, przyjaciele, znajomi, sąsiedzi...), nie zrobi się tego już nigdy. Potem tylko pustka, samotność i stracone zdrowie... i kilka tys. zdewaluowanych złotówek.

   Usuń
  4. Tylko że jak masz np 7% a tu na lokacie i 10% to przy 50 tys. zł różnica w odsetkach wynosi 605 zł. Na tego kuriera nawet opłacałoby się wziąć dzień urlopu. Nawet bezpłatnego. No chyba że zarabiasz więcej niż 12 tys. zł miesięcznie. To wtedy nie. Ale większość Polaków nie potrafi wyliczyć korzyści i woli siedzieć wygodnie, z założonymi rękami. Dlatego tak niewielu jest dorobionych w porównaniu choćby z Europą zachodnią.

   Usuń
  5. @Anonimowy 3 czerwca 2023 23:54
   Chcesz nam powiedzieć że choćby np. tacy Niemcy - jako najbliżsi nam przedstawiciele Europy Zachodniej - też tak po promocjach bankowych latają i dlatego są dorobieni? Pierwsze słyszę. Możesz jakieś szczegóły, przykłady podać tych promocji? Chętnie się czegoś w tym temacie osobiście dowiem w celu pogłębienia tak istotnej wiedzy bo najwidoczniej coś przeoczyłem.

   Usuń
  6. Jak tyś policzył te 605 zł zysku więcej? 50 000 zł na 10% na 2 miesiące po opodatkowaniu to 675 zl na rękę. 50 000 zł na 7% na 2 miesiące po opodatkowaniu to 472,5 zł. Dwie stówy a nie sześć różnicy. PKO są niekompetentni i fatalni, wmawiali mi, że nie dostanę 200 zł bonów z bankobrania i że to fałszywa strona, więc ja do nich na te 2 miesiące skakać nie będę, tym bardziej że mam 8% i to na większe kwoty niż 50 000. A nawet regionalny bank spółdzielczy daje 7,5% na pół roku i na większe pieniądze, więc jest teraz super. Są możliwości!

   Usuń
  7. przeliczył to na 6 miesięcy, wtedy jest 600zł więcej w sumie

   Usuń
 11. A jak kwestia dla osób posiadających konto Inteligo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że nie dotyczy. Swoją drogą nie rozumiem czemu ludzie nie przenoszą kont do Pekao BP. Przecież Inteligo nie oferuje nic szczególnego.

   Usuń
  2. Napisałem że najlepiej zlikwidować.

   Usuń
  3. To wymaga wysłania listu poleconego 🙊

   Usuń
  4. @Anonimowy 5 czerwca 2023 12:31
   To w takim razie pozostaje wydawanie co miesiąc 100 zł bez żadnego zysku lub opłata 4 zł.

   Usuń
  5. W jakim celu ktoś miałby wydawać co m-c te 100 ziko?

   Usuń
  6. @Anonimowy 6 czerwca 2023 21:28
   Bo w przeciwnym razie jest opłata za brak wymaganych płatności. Skoro więc ktoś nie chce zamykać tego bezowocnego konta, to musi wybierać.

   Usuń
  7. Płatności na min. 100 zł by nie było opłaty 4 zł dotyczą konta Inteligo.

   Usuń
  8. @Anonimowy 7 czerwca 2023 14:41
   A czego by miały dotyczyć? Przecież ten cały watek jest o Inteligo.
   Jeżeli jednak mimo to pytasz, to potwierdzam. Tak, tu chodzi o Inteligo.

   Usuń
  9. Ten cały wątek jest o Inteligo? Czy Inteligo to jakaś alternatywa nazwa tego konta?

   Usuń
 12. A co w takiej sytuacji:
  * 1 czerwca miałem na koncie osobistym ok. 50 tys. zł
  * 4 czerwca z tych środków założyłem lokatę na te 50 tys. zł i do 4 grudnia będę na niej trzymać te pieniądze
  * założmy, że 5 czerwca wpłacę do PKO BP kolejne 100 tys. zł i wpłacę je na to konto oszczędnościowe. Więc będę miał w banku 150 tys. zł - 50 tys. zł na lokacie i 100 tys. na koncie oszczędniościowym.
  Moje pytanie - czy całe 100 tys. zł będzie procentowane na 8,5%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak, jak piszesz. 100 tys. będzie na 8,5%.

   Usuń
  2. Oczywiście, że tak. Dopłacasz 100k więc będą to nowe środki w pełnej wysokości wobec salda z dnia badania, czyli 01.06.2023.

   Usuń
 13. Jak to wygląda w przypadku lokaty? Mam lokatę do końca tygodnia na oprocentowaniu promocyjnym 8%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po zakończeniu lokaty na koncie do zwrotu pojawią się wsad wraz z odsetkami.

   Usuń
  2. Dziękuję.

   Usuń
 14. Tez macie tak, że wysokość oprocentowania mimo spełnienia warunków w aplikacji mobilnej to 2%? Bo u mnie tak właśnie pokazuje 🧐

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam, u mnie to samo

   Usuń
  2. Ten 'bank' już tak ma :)

   Usuń
  3. Dzień później w bankowości iPKO pokazuje prawidłowo. Najpierw jest oprocentowanie standardowe a jak się zjedzie niżej to dopiero promocyjne.

   Usuń
  4. W szczegółach konta pojawiła się zakładka ,Promocyjne oprocentowanie, i tam jest info o 8,5 % i do kiedy.

   Usuń
  5. To samo jest w Alior oraz w Millennium.

   Usuń
  6. 13 czerwca założyłem Koncie Oszczędnościowym Plus i nadal w aplikacji mam wpisane 2%

   Usuń
  7. W aplikacji nie pokazuje promocyjnego %. Dopiero jak zalogujesz się w ST w internecie to je widać.

   TomTom

   Usuń
 15. Do 19.06.23r uczestniczę w promocji poprzedniej edycji , dzień badania salda to 1000 zł. drugiego czerwca wpłacono nowe środki , czy to oznacza , że do 19.06.23 są one oprocentowane na 7,5 % , a od 20.06.23 z automatu wejdą do nowej edycji z oprocentowaniem 8,5% ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten tysiąc tak. Ale co miałeś 1.06 to musisz nadal trzymać i będzie na standardowym %. No chyba że to coś do 50 tys. to wtedy wrzuć na lokatę urodzinową.

   Usuń
  2. Czyli dowolny dzień?

   Usuń
  3. Nie. To znaczy, że po 19.06.2023 r. dostaniesz całe 2% za to co już miałeś, a za te 1000 zł które wpłaciłeś 02.06.2023 r. będziesz miał 8,5% pod warunkiem, że nie wypłacisz tego co masz oprocentowane na 7,5% obecnie.

   Usuń
  4. Dlaczego to jest aż tak pogmatwane? Czy oni robią to celowo?

   Usuń
  5. Klient chce zyskać jak najwięcej, bank chce zyskać jak najwięcej. To taka gra interesów. Oferować wysokie oprocentowanie chce/musi (to już inny temat, politykować nie zamierzam). Kto w tej grze okaże się bystrzejszym, ten wygrywa.

   Usuń
  6. Na czym polega zysk banku z depozytów l?

   Usuń
  7. Na tym, że może dawać kredyty, a na kredytach zarabia więcej

   Usuń
  8. @Anonimowy 11 czerwca 2023 09:08
   Kompletnie nie zrozumiałeś wypowiedzi @Anonimowy 10 czerwca 2023 17:58

   @Anonimowy 10 czerwca 2023 17:58 mówi w bardzo czytelny sposób o tym, że banki i tak będąc pod przymusem (i to nie żadne teorie spiskowe dziejów ale oficjalna wypowiedź osoby decyzyjnej) robią to co muszą tak tworząc (matacząc) np. regulaminy, żeby jak najmniej z marchewki skorzystał klient lub jak kto woli, żeby bank jak najmniej bank musiał „stracić”.

   Usuń
  9. Aktualnie stopa rezerwy obowiązkowej ustalona przez NBP wynosi jedynie 3,5% 😋

   Usuń
  10. Obecnie jest dość wyraźny tzw. nawis depozytów nad kredytami. Płynność banków ciągle rośnie i jest już najwyższa od co najmniej dekady. Gdyby nie interwencja rządu, żaden bank nie oferował by możliwości depozytów na takim poziomie.

   Usuń
 16. Proszę o wyjaśnienie, uczestniczę w poprzedniej edycji, u mnie trwa ona do 10 czerwca, 3 czerwca wpłaciłem pieniądze. Czy po zakończeniu poprzedniej promocji wpłacone 3 czerwca pieniądze uruchomią nowa edycję ? Na dzień badania salda miałem konto wyzerowane Czy od 11 czerwca wpłacone 3 czerwca pieniądze będą na 8,5% ? Jak oprocentowana jest nadwyżka ponad 100.tys., czy nie obniża całości oprocentowania ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "3 czerwca wpłaciłem pieniądze" - jeśli dobrze rozumiem, to wówczas została uruchomiona poprzednia edycja i obecnie ona wciąż trwa.

   Usuń
  2. Anonimowy 11 czerwca 2023 16:31
   A nie jest tak, że dopiero pierwsza wpłata po zakończeniu dotychczasowego okresu promocyjnego oprocentowania (czyli w tym przypadku po 10 czerwca) aktywuje udział w kolejnej edycji? W przeciwnym razie na danym koncie obowiązywałyby równolegle dwie edycje (z różnymi warunkami).

   Usuń
  3. Na koncie nie obowiązują dwie edycje bo nie może tak być, ale wpłac i uruchomieniu nowej są na niej nowymi środkami , według mnie tak powinno być

   Usuń
 17. Udało mi sie dziś założyc drugie konto oszczednościowe plus ( wcześniej był komunikat że już jedno posiadam). Konsulatantka na infolini potwierdziła że powinno być na 8,5 proc zgodnie z załacznikami o promocji, chociaż nic jej nie bylo wiadomo aby można było założyc kilka takich. Sprawdze w tygodniu czy nowe środki faktycznie zaliczy na 8,5

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe byłoby też, czy 100k+coś do 100k na drugim KO+ da się zostawić na 8,5%. Bo jak np. na pierwszym jest 20k i na drugim 20k to może i oba będą oproc. 8,5%.

   Usuń
  2. Ciekawe czy można mieć 3 albo nawet więcej takich kont?

   Usuń
  3. na drugim koncie też środki zakwalifikowały się jako nowe - więc sa dwie promocje. Jeszcze sumarycznie nie przekroczyło 100 tyś więc pytanie czy na jednym będzie np 80 000 a na drugim 20 000 i koniec - jednak powinno być o tym wtedy jasno w regulaminie a się nie doczytuję. Na początku lipca dopłacę to zweryfikuję - jesli ktoś już jest w tej sytuacji dajcie znać czy lokować tam środki czy od razu gdzie indziej.

   Usuń
  4. Na początku lipca jak dopłacisz to lipa bo na odsetki faktyczne poczekasz do 01.08.2023 za lipiec. Najlepiej by ktoś wypróbował wpłatę na pierwsze konto oszcz. 100k i na drugie choćby 100 zł dnia 29.06.2023. Poleżałaby ta stówka 2 dni i już było by wiadomo, czy są odsetki 4 grosze w dniu 01.07.2023 za drugie konto. Wtedy byłoby już na bank wiadomo. Sam fakt wyświetlania oprocentowania 8,5% przy obu kontach to słaba przesłanka.

   Usuń
  5. Pewnie, zgadzam sie. Wg poniższej odpowiedzi zaryzykuje i prześlę więcej do 29.06. chociaż sądzę że jeśli blednie wyświetla 8.5 proc to juz screen byłby podstawa do reklamacji.

   Usuń
 18. Pkt 6, 7 i 8 w części III regulaminu promocji „Nowe środki na Rachunku Oszczędnościowym Plus” są tak zamotane, że ich nie rozumiem. Odwołują się do salda z dnia poprzedniego, jakieś pojęcie wartości minimalnej dodają. Szok jak to skomplikowali.

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja zadałem pytanie o kilka kont plus:

  Mamy już odpowiedź na Twoje pytanie:
  Dzień dobry Panie Jarku,
  dobrze, że napisał Pan do nas w sprawie promocji na Koncie Oszczędnościowym Plus.

  Jeśli zostanie spełniony warunek posiadania nowych środków, to na każdym założonym Koncie Oszczędnościowym Plus, oprocentowanie promocyjne będzie dotyczyło kwoty do 100000 zł.

  Gdyby pojawiły się dodatkowe pytania, zachęcam do ponownego kontaktu.

  Z pozdrowieniami


  t: 800 302 302/81 535 60 60
  iPKO/wiadomości
  pkobp.pl/kontakt

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i pięknie :) to można spróbować założyć wiecej aby ulokować do tych 400 tyś w granicy gwarancji bfg

   Usuń
  2. Dzięki, mordo!

   Usuń
  3. A posiadanie kilku kont oszcz. plus daje dodatkową korzyść w postaci kolejnego przelewu co jest bezpłatny raz w m-cu. Masz 1 konto=1 przelew, gdy tą samą kasę podzielisz np. na 4 konta - masz 4 przelewy w m-cu bezpłatne tj. po jednym z każdego konta oszcz.

   Usuń
  4. Dobry interes można było/można zrobić. Sytuacja: osoba zaczynająca od salda 0 zł, otwierająca konto oszcz. nr 1 w dniu 02.06.2023.
   1. 02.06.2023 wpłaca 100k na konto nr 1
   2. 29.06.2023 wypłaca 100k z banku zabierając na 1 dzień do innego banku bo będą badać saldo na ten dzień dla kolejnej edycji
   3. 29.06.2023 otwiera konto nr 2 i na to konto wpłaca 1 zł by uruchomić promocję na drugim koncie oszcz.
   4. 30.06.2023 wpłaca ponownie 100k z zewn. banku co je wcześniej zabrał, tym razem na konto oszcz. nr 2

   Tym samym ma 8,5% na 28 dni czerwca, 31 dni lipca i 28 dni sierpnia, łącznie na 87 dni oraz dużą szansę na wzięcie udziału w kolejnej edycji...

   Usuń
  5. Założyłem dzisiaj 2 kolejne KO Plus poza jednym założonym już wcześniej. Oto co się pojawiło podczas zakładania każdego z nich:

   "Możesz zyskać łącznie 7,5% w skali roku do 100 tys. przez 60 dni.

   Do 28. września 2023 r. otrzymasz promocyjne oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym Plus w wysokości 2% w skali roku.

   Od 29. września 2023 r. obowiązuje oprocentowanie standardowe ze zmienną stopą procentową.

   Przez 60 dni od pierwszej wpłaty nowych środków masz niezmienne, dodatkowe oprocentowanie 5,5% w skali roku do 100 tys. Możesz przystąpić do promocji do 27 lipca 2023 r."

   Czy ktoś wie o co tu może chodzić?

   Usuń
  6. Ale to wygląda jak opis oferty, która obowiązuje dopiero od jutra, ale 60 dni od jutra, tj. 30. czerwca upływa 28. sierpnia, s nie 28. września - czeski film 🤡

   Usuń
  7. Po prostu pośpieszyli się z informacjami o nowej edycji. Zresztą już jest jej regulamin. Obowiązuje od 30 czerwca 2023 r. do 27 lipca 2023.

   No ale dzisiaj wpłacona kasa musi uruchomić edycję dostępną do dzisiaj czyli na 8,5%.

   Usuń
  8. Po prostu pośpieszyli się z informacjami o nowej edycji, która obowiązuje dopiero od jutra? Te 2 dodatkowe KO Plus zakładałem dzisiaj rano - co za bałagan!

   Usuń
  9. @Anonimowy, 29 czerwca 2023, 18:24 - oprocentowanie promocyjne na tym koncie wynosi 2% w skali roku? Ciekawe ile wynosi standardowe - pewnie 0,1% 😋

   Usuń
  10. @Anonimowy, 21 czerwca 2023, 17:04

   Tu chodzi zapewne o to, że można mieć więcej kont, ale oprocentowanie DODATKOWE w wysokości 6,5% będzie dotyczyło jedynie do kwoty 100k.

   Oprocentowanie PROMOCYJNE jest przez nich rozumiane jako oprocentowanie w wysokości 2% 😬

   Usuń
  11. Dokładnie, to oprocentowanie w wysokości 2% jest gwarantowane do 28. września i dlatego uczestnicy tej edycji mogą przystąpić do kolejnej dopiero następnego dnia znaczit 29. września 😬

   Usuń
  12. Anonimowy29 czerwca 2023 22:10
   Nie wiem czy bałagan. A jeśli już to kontrolowany bo to raczej puścili oko do co bystrzejszych klientów którzy wczoraj uruchomili sobie 8,5% zamiast od dzisiaj wpaść w 7,5%

   Usuń
 20. Dzisiaj uruchomiłem promocję oprocentowania na KO Plus , ale w szczegółach konta widzę oprocentowanie w wysokości 2% - kiedy powinno się w pojawić oprocentowanie premiowe 8,5% ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jutro pojawi się też informacja o promocyjnym oprocentowaniu. W iPKO musisz zjechać niżej pod informacje o standardowym oprocentowaniu.

   Usuń
  2. Dziękuję. Rzeczywiście w bankowości oraz w apce pojawiła się info o oprocentowaniu promocyjnym w wysokości 8,5% i to na wszystkich 3-ech kontach, które założyłem - rewela!

   Usuń
  3. Czyli jednak można założyć więcej niż jedno konto z oprocentowaniem promocyjnym?

   Usuń
  4. Ciekawe czy wypłacą odsetki na każdym z tych kont :)

   Usuń
  5. U mnie dzisiaj pojawiły się odsetki tylko na 1-szym koncie. Niestety odsetek na 2-gim oraz 3-cim brak 😬

   Usuń
  6. W dniu 30.06.2023 po uruchomieniu drugiego konta 29.06.2023 było widoczne oproc. 8,5%. Dziś jest widoczne oproc. 6,5%. O co kaman?

   Usuń
  7. Anonimowy1 lipca 2023 18:49 - reklamuj. Nie ma podstaw regulaminowych, ograniczeń tylko do jednego konta w danej edycji.

   Usuń
  8. Sami sobie zrobiliście problem. Ktoś zaczął kombinować ile to tych kont na 8,5% można pozakładać i jak to można przechytrzyć system, inni to podłapali i jest to co jest.
   Ja czytając regulaminy nigdzie w nich nie znalazłem zapisu że można zakładać po dwa, trzy i więcej kont. Wszędzie w zapisach występuje liczba pojedyncza. I tyle.

   Usuń
  9. @Anonimowy, 2 lipca 2023, 01:38 - Sami sobie zrobiliśmy problem? W dniu 1. lipca oprocentowanie zostało nagle obniżone o 2% bez jakichkolwiek powodów, a ludzie na infolinii nie mają oczywiście pojęcia dlaczego!

   Usuń
  10. @Anonimowy 2 lipca 2023 22:17
   Mi nic nie zmienili.
   Nie będę wcale zdziwiony jak na koniec 6 miesięcznego okresu Lokaty Urodzinowej IKO będzie podobnie. Bank zweryfikuje czy wszystko zostało zgodnie z regulaminem zrealizowane po czym zamiast 10% wypłaci 5%.

   Usuń
 21. Od jutra obniżone oprocentowanie w nowej ofercie PKO: 7,5% za nowe środki do 100 tys. Ta nowa oferta pojawia się u mnie po zalogowaniu na konto. Jeśli ktoś zdąży i chce skorzystać z 8,5%, dzisiaj jest ostatni dzień na wpłatę nowych środków.

  OdpowiedzUsuń
 22. Od 29. września będzie obowiązywać oprocentowanie standardowe ze zmienną stopą procentową - ktoś się orientuje w tej kwestii, bo na infolinii nie mają zielonego pojęcia 🤡

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, od 29. września będzie obowiązywać oprocentowanie standardowe ze zmienną stopą procentową w wysokości 0,1% 😋

   Usuń
  2. A mi dwa dni temu Pani w oddziale przy zakładaniu konta powiedziała, że od września będzie 2%.

   Usuń
 23. Już od dziś (30 czerwca) obniżyli, jest 7,5%, lokata nadal 10%.

  OdpowiedzUsuń
 24. Czy wypłata odsetek jest na koniec m-ca kalendarzowego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Wypłata jest od razu na początku.

   Usuń
 25. Mam dwa konta uruchomione w promocji 8,5%. Jedno uruchomione w połowie 06.2023, drugie 29.06.2023. Na pierwszym wyświetla się oproc. promocyjne 8,5%, na drugim 6,5% (z adnotacją: Bierzesz udział w promocji Nowe środki na Koncie Oszczędnościowym Plus. Okres promocyjnego oprocentowania na Twoim koncie: 29.06.2023-27.08.2023). Jakim cudem tu tak a tu tak? Oba mają nowe środki. Jak jest u Was w analogicznej sytuacji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, mam niemal identyczną sytuację z tą różnicą, że w czwartek, 29. czerwca, założyłem nie jedno, a 2 dodatkowe KO Plus. Do wczoraj w szczegółach obu tych kont też widniało oprocentowanie promocyjne tzw. nowych środków w wysokości 8,5% i dzisiaj zmienili je na 6,5% 😬

   Usuń
  2. Po najechaniu na znak zapytania przy pozycji "Oprocentowanie nowych środków" pokazuje się info, że to oprocentowanie to suma oprocentowania standardowego i promocyjnego.

   Ponieważ standardowe wynosi 2% to z tego wynika, że promocyjne od dziś zmniejszyli z 6,5% na 4,5% - czeski film 🤡

   Usuń
  3. Rzeczywiście, dzisiaj mam 6,5% na trzech kontach, a jedynie na tym, które założyłem najwcześniej jest 8,5% - jeszcze w piątek na wszystkich czterech było 8,5% ... ciekawe dlaczego obniżyli oprocentowanie 😳

   Usuń
  4. wróciło oprocentowanie 8,5% na każdym koncie oszcz. plus; robię print screeny i nie zawaham się ich użyć jak odsetki się nie będą zgadzać... :)

   Usuń
 26. @Anonimowy, 21 czerwca 2023, 17:04 - ciekaw jestem czy na każdym założonym KO Plus wypłacili Ci odsetki z oprocentowaniem w wysokości 8,5%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, oprocentowanie sie zgadza na każdym z kont.

   Usuń
 27. Dzis na kazdym z 5 KO mam 8.5 proc lacznke poki co ponad 300 tys. Wczoraj faktycznie było 6.5 do wczoraj 8.5. System zgłupiał widocznie poprawili. A korzystać trzeba na tym polega bankobranie, oni licza ze ty nie spełnisz warunkow a ty liczysz że oni zrobia buga. Obniżyli nie tal bardzo bo inne banki nie konkurowały kwota.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli masz 5 KO Plus i na każdym z nich wypłacili odsetki w wysokości 8,5% to gratuluję, bo u mnie tylko na najwcześniej założonym widnieje w szczegółach oprocentowanie 8,5% i na pozostałych wczoraj obniżyli na 6,5%

   - Data otwarcia: 29.06.2023
   - Promocja na nowe środki: Bierzesz udział w promocji "Nowe środki na Koncie Oszczędnościowym Plus"
   - Oprocentowanie nowych środków: 6,50%
   - Dzień odniesienia: 01.06.2023
   - Okres promocyjnego oprocentowania na Twoim koncie: 29.06.2023-27.08.2023
   - Suma środków na Twoich kontach w dniu odniesienia: 0,00 PLN

   Usuń
  2. Dzwoniłem dziś na infolinię z pytaniem o przyczynę zmiany oprocentowania promocyjnego w trakcie trwania promki.

   Po kilku przełączeniach pracownik z tzw. właściwego działu zaoferował, że może jedynie przyjąć reklamację w tej sprawie. Rozpatrzenie takowej to kwestia 30 dni, a w uzasadnionych przypadkach rozpatrywanie może zająć nawet 60 dni czyli byłoby to już po zakończeniu obowiązywania oprocentowania promocyjnego - to nie żart!

   Usuń
  3. Doładowałem na maksa tych 5KO i zrobiłem zdjecia z aplikacji aby ewentualnie reklamować jak znów oprocentowanie tam spadnie lub finalnie sie nie zgodzi. Każdy z regulaminów był z informacja o promocji na nowe środki a nie ma wzmianki aby można bylo miec tylko 1 KO - chociaż pewnie tak miało być ale stazysta z IT coś namieszał na produkcji jak na stronie gpw jakis czas temu z komunikatem z posiedzenia jeszcze przed posiedzeniem

   Usuń
  4. Czyli masz u nich razem 5 x 100k ... ciekawe w jaki sposób planujesz przelać tyle kasy po zakończeniu promki - dzienny limit przelewów to 20k 😋

   Usuń
  5. W PKO BP poprzez bankowość internetową można przelać dowolną kwotę - nie ma limitu (a już zwłaszcza 20 tys. zł - zazwyczaj od tej kwoty bank jedynie dodatkowo dzwoni celem telefonicznego potwierdzenia dyspozycji przez bankowość, co jednak nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek limitem).

   Usuń
  6. Czyli po złożeniu dyspozycji przelewu na kwotę powyżej 20k bez telefonu potwierdzającego z banku taki przelew nie dojdzie do skutku? Toż każdą dyspozycję przelewu i tak trzeba potwierdzić SMS-em wysłanym na ten sam nr telefonu na jaki oni rzekomo mają dzwonić - czy to jakiś żart?

   Usuń
  7. Chyba lepiej tak niż potem lament że bank nie dopilnował i złodzieje babci konto wyczyścili. W PKO dzwonią akurat szybko co nie powoduje opóźnień w dostarczeniu przelewu.

   Usuń
  8. Anonimowy13 lipca 2023 17:25 - a najlepsze jest to, że może zadzwonić ich AUTOMAT. Prosi o podanie kilku cyfr PESEL, nazwiska panieńskiego matki, adresu korespondencyjnego, imienia i nazwiska... Serio. Byłam pytać o to w placówce, Pani dzwoniła do Centrali, tam uzyskała odpowiedź, że może zadzwonić konsultant lub automat i faktycznie poprosić o podanie tych danych. Na uwagę o zastrzeżeniach co do takiej metody, bo nie jestem pewna czy automat jest na pewno z banku czy od oszusta, powiedziano mi że mogę po takim kontakcie od automatu przyjść do placówki a oni sprawdzą, czy była próba połączenia z klientem przez automat w danej godzinie. Na zastrzeżenie, że to mija się z celem zlecanie przelewów przez internet pani już z irytacją odpowiedziała, że można zlecać przelew u nich w placówce (płatny), że mają tyle przelewów dziennie że konsultanci by nie nadążali. A o odbieraniu tego połączenia od automatu jest mnóstwo artykułów w necie. Automat dzwoni z nr +48 81 535 60 60, nr podany oficjalnie na stronie PKO BP w zakładce kontakt, zadzwoń. Po tej informacji postanowiłam się wyprowadzić z PKO jak tylko skończy mi się lokata i oproc. na koncie oszcz., dla mnie taki sposób zatwierdzania większych przelewów jest niedopuszczalny.

   Usuń
  9. Ciekawe co się stanie gdy ten automat z jakiegokolwiek powodu nie udzieli autoryzacji ... z przelewu nici?

   Usuń
 28. Złotówa, zamieszczony link do regulaminu promki przekierowuje do nowszej edycji niż ta, którą opisuje powyższy artykuł - czy jest możliwość pobrania regulaminu poprzedniej edycji tej promki, która obowiązywała do 29. czerwca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank daje link cały czas ten sam i podmienia pod nim regulaminy kolejnych edycji.

   Usuń
  2. Czy istnieje możliwość pobrania regulaminu poprzedniej edycji tej promki, która obowiązywała do 29. czerwca?

   Usuń
  3. masz na mailu jak zakładałeś konto to przesłali

   Usuń
  4. Konto zakładałem w oddziale i niestety żadnego regulaminu nie otrzymałem.

   Usuń
  5. Dzięki uprzejmości Czytelnika, który znalazł regulamin poprzedniej edycji w innym miejscu - udostępniam go tutaj.

   Usuń
 29. Mam pytanie co do jednej darmowej wypłaty z tego konta - czy brany jest pod uwagę m-c kalendarzowy?

  Pytam, gdyż np. co-miesięczny wyciąg jest generowany w miesięcznicę założenia tego konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedno kliknięcie w załączoną przez Złotówę pod artykułem tabelę prowizji i opłat.

   Usuń
  2. Na ROR-ze "Konto za Zero" okres obliczeniowy też się nie pokrywa z miesiącem kalendarzowym.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...