Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Promocja (także dla obecnych klientów) Santander Banku: Połącz kartę Visa z kontem walutowym i odbierz do 100 zł

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

13.06.2023

Promocja (także dla obecnych klientów) Santander Banku: Połącz kartę Visa z kontem walutowym i odbierz do 100 zł

Ależ ten Santander Bank się rozpędził. Oto jego kolejna promocja.

Promocja "Połącz kartę Visa z kontem walutowym i odbierz do 100 zł"
Tym razem do wzięcia są bonusy pieniężne do 100 zł za podpięcie karty do kont walutowych i płacenie w walutach obcych. Skorzystać mogą zarówno obecni, jak i nowi klienci (na tych drugich czeka zresztą dużo więcej).


[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Santander Banku.]


Nim przejdę do omówienia nowej promocji "Połącz kartę Visa z kontem walutowym i odbierz do 100 zł", to wspomnę o innych okazjach do bankobrania w Santanderze. Dla otwierających konto osobiste przewidziane zostały bonusy do 520 zł (to o 20 zł więcej niż dotąd, bo pojawiła się nowa promocja z bonusem 20 zł za przetestowanie Kantoru Santander). Do tego dostępna jest też premia 150 zł za konto dla dziecka (w wieku 7-17 lat) - z tej propozycji skorzystać mogą już nie tylko nowi, ale i obecni klienci. Niezmiennie bank udostępnia też program poleceń, w którym za skuteczne polecenie daje np. bon 100 zł na zakupy (a polecać łatwiej, gdy na polecany, otwierający konto, zgarnąć może wspomniane 500 zł). Z kolei na przedsiębiorców czeka do 900 zł moneybacku i 700 zł w bonie do Allegro za konto firmowe. W każdym z podlinkowanych wpisów znajdziesz szczegółowe prześwietlenie przywołanej promocji. Poniżej zaś skupiam się już na nowości.

Promocja "Połącz kartę Visa z kontem walutowym i odbierz do 100 zł"


💡 Na początek krótkie objaśnienie o co chodzi z tym połączeniem karty z kontem walutowym? Bank najwyraźniej chce promować korzystanie z funkcjonalności karty wielowalutowej. Ta opcja polega na tym, że karta, która standardowo powiązana jest z kontem osobistym (w PLN) może też być powiązana z rachunkami w walutach obcych. Wtedy - w zależności od tego w jakiej walucie dokonujesz płatności - środki pobierane są z konta w takiej walucie (a jeśli płatności będziesz dokonywać w Polsce, to środki nadal będą pobierane z konta w PLN). Co to daje? Oszczędności. W przypadku zagranicznych płatności kartą powiązaną wyłącznie z kontem złotówkowym, w bankach liczyć się trzeba z wysokimi kosztami takiej transakcji (niekorzystne przewalutowanie, nieraz dodatkowe prowizje). Jeśli jednak karta powiązana jest z kontem w walucie obcej, to z konta walutowego zejdzie dokładnie tyle, na ile opiewa transakcja. A walutę zapewnisz sobie na takim rachunku walutowym wcześniej - w sposób, jaki chcesz (może to być wymiana w bankowym kantorze, wymiana za pośrednictwem kantorów internetowych czy nawet wpłacona gotówka).

Nagrody. W promocji w praktyce do zgarnięcia jest 8 bonusów:

 • 20 zł za połączenie karty z kontem walutowym w USD, 
 • 20 zł za połączenie karty z kontem walutowym w GBP,
 • 3 x 10 zł za transakcje kartą połączoną z kontem w USD oraz
 • 3 x 10 zł za transakcje kartą połączoną z kontem w GBP.

W sumie dać to może tytułowe 100 zł. Najłatwiej o zgarnięcie 40 zł (2 x 20 za połączenie karty z kontami walutowymi), bo to w praktyce kilka kliknięć w bankowości (acz też pamiętać należy o utrzymaniu minimalnego salda środków zapewniających prowadzenie konta/kont walutowych bez opłat - o tym piszę nieco niżej).

Szkoda, że nie ma bonusów za płatności w EUR - w perspektywie sezonu urlopowego, wydaje się, że Strefa Euro jest jednak częstszym kierunkiem naszych wyjazdów, niż USA czy Wielka Brytania.

W regulaminie promocji można znaleźć jeszcze jeden, bardzo pozytywnie brzmiący zapis, który ucieszy posiadaczy wielu kont:
"Jeżeli masz kilka kont osobistych i spełnisz warunki promocji kilkoma kartami debetowymi Visa wydanymi do tych kont, otrzymasz nagrodę za każdą kartę debetową Visa, która spełni warunki promocji"


Dla kogo promocja?
 Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która posiada (lub dopiero wyrobi) kartę Visa wydaną do konta osobistego w Santander Banku. Wykluczone są jednak osoby, które w okresie od 1.05. do 8.06.2023 r. swą kartę Visa miały już połączoną z kontem walutowym w USD lub GBP. 

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji "Połącz kartę Visa z kontem walutowym i odbierz do 100 zł" i zdobywać wymienione bonusy:

 • wyraź zgodę (jeśli takowej jeszcze nie posiadasz) na otrzymywanie od banku informacji handlowych drogą elektroniczną oraz nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych przez bank w celu marketingowym;
 • najpóźniej do 31.07.2023 r.:
  • zarejestruj się na stronie promocji, akceptując przy tym regulamin promocji oraz
  • podepnij kartę Visa do konta walutowego USD i/lub konta walutowego GBP.

Jeśli podepniesz kartę tylko do jednego z tych kont, otrzymasz 20 zł. Jeśli kartę podepniesz do obydwu, to przysługiwać Ci będą 2 bonusy po 20 zł każdy.

Dalej do wzięcia będą jeszcze bonusy za transakcje kartą (na to również jest czas do 31.07.2023 r.). I tak do wzięcia jest:
 • do 30 zł tj. 10 zł za każdą płatność lub wypłatę gotówki w bankomacie, zrealizowaną kartą debetową Visa (połączoną z kontem walutowym w USD w okresie transakcyjnym) w walucie USD (bank nagrodzi jedynie pierwsze 3 transakcje), 
 • do 30 zł tj. 10 zł za każdą płatność lub wypłatę gotówki w bankomacie zrealizowaną kartą debetową Visa (połączoną z kontem walutowym w GBP w okresie transakcyjnym) w walucie GBP (bank nagrodzi jedynie pierwsze 3 transakcje).

Choć regulamin promocji dopuszcza wypłaty gotówki w bankomatach, to tu zwrócę uwagę na koszty takiej operacji - przykładowo w przypadku posiadaczy Konta Jakie Chcę (mających już ukończone 26 lat) i wydanej do niego Karty Dopasowanej, za każdą taką wypłatę bank pobiera 10 zł (choć jest opcja na obniżenie kosztów - można włączyć sobie pakiet bankomatowy, kosztujący 7 zł miesięcznie, dający nielimitowane wypłaty gotówki w bankomatach w Polsce i za granicą). Do tego dojść może też prowizja pobierana przez operatora bankomatu (surcharge). Najkorzystniej jednak wykonywać płatności. Wykonując je jednak, pamiętaj też o ograniczeniach. Na potrzeby promocji bank nie uwzględni transakcji:
"a. dla których punkt handlowo-usługowy lub punkt handlowo-usługowy w internecie zrealizował zwrot w okresie promocji, 
b. transakcje Quasi Cash [np. kiedy płacisz za żetony w kasynie - przyp. Mr. Złotówa], 
c. płatności u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie np.: Revolut, DiPocket"


Wypłata bonusu/bonusów ma nastąpić do 31.08.2023 r. na konto osobiste (w PLN), do którego wydana została karta Visa.

Konto walutowe i karta wielowalutowa - prześwietlenie oferty


Połączenie Karty Dopasowanej (Visa, wydawanej np. do Konta Jakie Chcę) z kontem walutowym jest
bezpłatne. Warunki utrzymania karty za 0 zł również nie ulegają zmianie (jeśli jeszcze nie masz konta w Santander Banku, to warunki utrzymania takiego konta, jak i wydanej do niego karty za 0 zł, opisuję tutaj).

Konto24 walutowe prowadzone jest bez opłat, jeśli w danym miesiącu utrzymasz średnie saldo na rachunku walutowym co najmniej 20 podstawowych jednostek monetarnych waluty rachunku (a więc np. 20 euro w przypadku rachunku w EUR będzie leżało na koncie przez cały miesiąc). Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony, opłata miesięczna wynosi 10 zł.

Konto walutowe możesz założyć po zalogowaniu do bankowości internetowej w zakładce "Oferta Banku" => Konta osobiste => Konto24 walutowe.

Przydatne dokumenty:

39 komentarzy:

 1. W końcu jakaś promocja z kartą Visa.

  OdpowiedzUsuń
 2. No niestety mam KJC z kartą MC.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz wyrobić też Visę. Ja właśnie wyklikałem w bankowości.

   Usuń
 3. Czy na potrzeby tej promocji można zamknąć dotychczasową kartę MC a wyrobić Visę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Do konta możesz też nawet mieć 2 karty jednocześnie. I MC i Visę.

   Usuń
  2. Ile dnia czeka się na nową kartę?

   Usuń
 4. Karta Visa do konta Select też bierze udział?

  OdpowiedzUsuń
 5. A co jeśli mam konto w Euro i do niego podpiętą kartę? Rozumiem że to mnie nie wyklucza i jak teraz założę konta w USD i GBP to po podpięciu karty też pod nie, dostanę 2 x 20 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpierając się fragmentem z regulaminu:

   "Możesz wziąć udział w promocji, jeżeli:
   (...) W okresie od 1 maja 2023 r. do 8 czerwca 2023 r. Twoja karta debetowa
   Visa nie była połączona z kontem walutowym w USD lub GBP."

   Zatem posiadanie karty podpiętej w tym czasie pod konto walutowe EUR nie wyklucza z promocji.

   Usuń
 6. W którym miejscu na stronie mogę sprawdzić czy mam wyrażone niezbedne zgody : "wyraź zgodę (jeśli takowej jeszcze nie posiadasz) na otrzymywanie od banku informacji handlowych drogą elektroniczną oraz nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych przez bank w celu marketingowym" ? Coś nie mogę tego znaleźć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W bankowości USTAWIENIA -->> Zgody

   Usuń
 7. Zrobione. Takie promocje to lubię :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak długo należy mieć konta walutowe założone? Do 31.08.2023?

  OdpowiedzUsuń
 9. Odnośnie: "Konto24 walutowe prowadzone jest bez opłat" to wczoraj mocno zaskoczyło mnie że przy przelewie EUR przelewem SEPA typu SHA z konta walutowego w EUR w banku PKO na konto walutowe w EUR w Santander naliczono mi w Santander prowizję 5zł za uznanie rachunku. Nigdy wcześniej przy takich przelewach w EUR (np. PKO -> PEKAO lub PEKAO -> PKO) nie spotkałem się z taką opłatą. Niby nie jest to jakaś oszałamiająca kwota ale jeśli przy każdym przelewie na konto walutowe w Santander trzeba płacić taką prowizję to wg. mnie słabo :/

  OdpowiedzUsuń
 10. wykonałem następujace kroki:
  zarejstrowałem sie na stronie
  sprawdzilem zgody
  otworzyłem konto24 walutowe USD (bez zamawiania karty Mastercard)
  Niestety nie widze nigdzie opcji podpiecia swojej karty VISA. Czy ktoś mógłby mi pomoc i wytłumaczyć gdzie jest taka opcja?
  Bardzo dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po zalogowaniu do bankowości internetowej: Karty => Więcej => Szczegóły => Wielowalutowość (na tym etapie można wybrać konta, z którymi karta ma być powiązana).

   Usuń
 11. Rozumiem że transakcje mogą być na dowolną kwotę? Bo nie widzę nigdzie jakiejś minimalnej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, regulamin promocji nie określa kwoty minimalnej, więc transakcje można wykonać na dowolne kwoty.

   Usuń
 12. W jaki sposób i gdzie dokonać takich transakcji aby ponieść jak najmniejsze koszty udziału w promocji?

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja kupiłem pierdoly na Ali

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a to na ali da się płacić w innej walucie? ja sądziłem ze tylko w pl? przynajmniej mi tak wyświetla że waluta pln

   Usuń
  2. Da się, trzeba zmienić u góry kod waluty z PLN na USD lub GBP i płacisz w takiej walucie, już wykonałem 1 transakcję

   Usuń
  3. Macmacx możesz dokładniej to opisać, gdzie co i jak należy zmienić? Byłam dziś w Aldi, ale niestety nie udało się zapłacić. Najpierw zapytałam panią czy się da, poszła kogoś zapytać, powiedziała, ze tak, tu trzeba będzie tylko cos zmienić. No ale już przy płaceniu nie wiedziała (a ja tym bardziej) gdzie i co trzeba zmienić.
   Tak krok po kroku bym prosiła

   Usuń
  4. Ale tu o Ali a nie Aldi chodzi czyli AliExpress. Swoją drogą da się jednak płacić w obcych walutach w PL. Kiedyś w kawiarni przez omyłkę kelnerka nabiła mi płatność na terminalu w EUR

   Usuń
  5. dzięki za odpowiedź, jakoś sobie wbiłam w głowę, że to Aldi

   Usuń
 14. Czy wystarczy mieć konto tylko w euro aby powiązać kartę Visa z walutami USD i GBP

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz mieć rachunek walutowy dedykowany dla każdej waluty.

   Usuń
  2. Czy dla forinta (HUF) przejdzie?

   Usuń
  3. Ale co ma HUF jak w promocji wymagane są tylko GBP i EUR?

   Usuń
 15. Dzień dobry, po połaczeniu karty z kontem walutowym nie wykonałem jeszcze żadnej płatności ale żeby uniknąć opłaty za konta walutowe, wymieniłem pieniadze na 20 GBP i 20 USD. Po przeczytaniu wpisu ponownie doszedłem do wniosku że chyba popełniłem błąd bo wtedy mi ściągnie pieniadze w dolarach lub funtach i nie jestem pewny czy dostanę bonusy. Czy nie powinnienem najpierw wykonać transakcji w USD i GBP a potem zakupić walutę? Czy mogłbym prosić o podpowiedz gdzie najlepiej użyć karty przez internet tak żeby zrobić zakupy na jak najmniejszą kwotę a dostać bonusy? Dziękuję bardzo z góry

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw musisz zapewnić kasę na koncie walutowym i powiązać z nim kartę. Właśnie na tym polega jej wielowalutowość. Wtedy jak będziesz płacić w USD to zejdzie z konta USD a nie PLN.

   Usuń
 16. Wszystko zrobiłeś dobrze, ale pozostaje kwestia zapłaty właśnie w USD I GBP, bo tylko w takich walutach będą rozliczone transakcje w ramach promocji. Jak byś płacił w PLN nie pociągnie Tobie kasy z konta walutowego tylko ze złotówkowego, tak to działa.

  OdpowiedzUsuń
 17. Czy opłata za prowadzenie Konto24 walutowe jest pobierana w pierwszym, niepełnym miesiącu po podpisaniu umowy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wg infolinii tylko za pełne miesiące.

   Usuń
 18. A teraz takie pytanie, jak zamknąć te rachunki w EUR i GBP żeby nie ponieść z ich tytułu żadnych kosztów?

  OdpowiedzUsuń
 19. połączyłem USD IGBP Ale dostałem tylko 1 premię 100 . coś nie tak

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko ok. Dostałeś to co miałeś dostać. Max. premii to 100 zł. Przeczytaj raz jeszcze opis okazji ze zrozumieniem.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...