Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na czerwiec 2023 roku

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

1.06.2023

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na czerwiec 2023 roku

Gdzie po najlepsze oprocentowanie dla oszczędności? Sprawdziłem oferty banków.

TOP na czerwiec 2023: najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe
Poniżej znajdziesz najwyżej oprocentowane lokaty bankowe i konta oszczędnościowe, które przynosi nam czerwiec 2023 roku. Skupiam się tylko na tych propozycjach, które dają co najmniej 7,2%.

W poniższym zestawieniu najpierw znajdziesz lokaty i konta oszczędnościowe, z których można skorzystać bez zakładania konta osobistego. W dalszej części przejdę już do tych propozycji, którym towarzyszą dodatkowe wymogi - najczęściej to właśnie otwarcie konta osobistego. 

Wszystkie poniższe linkowania prowadzą do innych wpisów na moim blogu, w których znajdziesz szczegółowe omówienie poszczególnych ofert banków.

TOP na czerwiec 2023: najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe bez otwierania konta osobistego


✅ Bez konieczności otwierania konta (ani bez wymogu korzystania z jakichkolwiek innych produktów) InBank w ofercie dla nowych klientów daje 8% w skali roku na 3-miesięcznej lokacie powitalnej (maksymalnie do 50 tys. zł)

✅ 8% czeka też na 2-miesięcznej lokacie powitalnej (do 50 tys. zł) w VeloBanku. Takie samo oprocentowanie można w tym banku uzyskać także na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (gwarantowane na 92 dni; do 300 tys. zł) - to stawka przewidziana dla nowych środków, więc z promocji skorzystać mogą zarówno obecni, jak i nowi klienci banku. Aktualnie bank nie wymaga posiadania konta osobistego (można założyć sam rachunek oszczędnościowy i na nim uzyskać 8% w skali roku), aczkolwiek jego założenie warto rozważyć, bo z VeloKontem można zgarnąć do 600 zł w bonusach pieniężnych (o szczegółach piszę tutaj).

✅ I jeszcze raz VeloBank. Dostępna tutaj Lokata na nowe środki daje do 7,5% w skali roku (takie oprocentowanie dostępne jest w wariancie depozytu na 2 miesiące). Na pojedynczą lokatę wpłacić można do 150 tys. zł, a każdy klient może otworzyć do trzech lokat na wybrany okres, więc da się zdeponować i większe oszczędności. Z propozycji skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku (bez wymogu konta osobistego).

Lokaty i konta oszczędnościowe wymagające konta osobistego


✅ Od dziś w PKO BP dostępna jest Lokata Urodzinowa IKO z oproc. 10% w skali roku (do 50 tys. zł; na 6 miesięcy), z której skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku.

W tym banku można uzyskać też 8,5% Koncie Oszczędnościowym Plus dla nowych środków (do 100 tys. zł) więc z tej propozycji również skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku.

✅ Credit Agricole daje 8,5% w skali roku na 180 dni - jest to lokata powitalna (na którą można wpłacić maksymalnie 20 tys. zł), dostępna wyłącznie w ciągu 14 dni po otwarciu konta osobistego (którego utrzymanie za 0 zł wymaga aktywności - zapewnienia wpływów i wykonywania płatności kartą lub Blikiem w każdym miesiącu).

8,25% w skali roku przewidziane jest dla osób otwierających Nest Konto Oszczędnościowe - promocja wymaga posiadania lub otwarcia konta osobistego w Nest Banku (które na szczęście prowadzone jest za 0 zł bez warunków). Takie oprocentowanie bank gwarantuje na 90 dni i do 50 tys. zł. Na osoby otwierające konto osobiste w tym banku czeka też 6-miesięczna lokata z oproc. 8% w skali roku oraz bonus 50 zł na start.

✅ mBank serwuje 8% na rachunku oszczędnościowym Moje Cele (do 50 tys. zł, gwarantowane na 3 miesiące) - to propozycja dla osób dopiero otwierających konto osobiste (z którym dodatkowo można zyskać bonusy pieniężne do 470 zł).

✅ 8% w skali roku na Koncie Max Oszczędnościowym ciągle oferuje jeszcze Santander Bank - takie oprocentowanie przewidziane jest dla nowych środków (maksymalnie do 100 tys. zł), więc skorzystać mogą z niego zarówno obecni, jak i nowi klienci, acz tej oferty już nie zaliczam do topowych na ten moment, gdyż trzeba mieć na uwadze, że promocja dostępna jest do 9.06.,  a promocyjna stawka gwarantowana jedynie do 29.06.2023 r.

✅ W Banku Millennium można załapać się na 7,5% w skali roku na Koncie Oszczędnościowym Profit, które da się zapewnić na 91 dni i do 200 tys. zł. Wymogi są dwa: trzeba posiadać (lub założyć) konto osobiste oraz ulokować "nowe środki".

✅ Citibank w ofercie kierowanej do klientów zamożnych (by z niej skorzystać, w praktyce trzeba bowiem dysponować kwotą co najmniej 400 tys. zł), serwuje 7,4% w skali roku na powitalnej lokacie 6-miesiesięcznej (do 500 tys. zł), z której skorzystać mogą osoby zakładające konto osobiste Citigold.

✅ W Toyota Banku lokatą godną zwrócenia uwagi jest Lokata Plus (dostępna wyłącznie dla posiadaczy konta osobistego w tym banku), która daje do 7,2% w skali roku - takie oprocentowanie dostępne jest do wyboru na okres 3 lub 6 miesięcy (na pojedynczej lokacie klient może zdeponować do 40 tys. zł, ale każdy może założyć do 10 takich lokat, więc łącznie możliwe jest ulokowanie nawet 400 tys. zł).

💡 Bądź na bieżąco z najlepszymi lokatami i kontami oszczędnościowymi. By trzymać rękę na pulsie, zapisz się na bezpłatny newsletter, dzięki któremu nie przegapisz dobrych okazji do oszczędzania. Taki zapis zajmuje moment (podobnie jak rezygnacja, jeśli kiedykolwiek z jakiejś przyczyny tak postanowisz). Szanuję jednak Twój czas, podobnie jak podchodzę do swego czasu, więc obiecuję - spamu nie będzie (wiadomości zazwyczaj wysyłam raz w tygodniu, a góra - w wyjątkowych okolicznościach, gdy np. pojawia się limitowana oferta - to dwa maile):


Ten wpis przedstawia stan ofert bankowych obowiązujący na dzień publikacji, czyli 1.06.2023 r. Tabele oprocentowania często się jednak zmieniają - na bieżąco aktualizuję poniższe zestawienia (w których znajdziesz też oferty banków z oprocentowaniem poniżej 7,2%, a więc niższym, niż te ujęte w powyższym przeglądzie):


Powyższy przegląd ofert bankowych, będący efektem wyszukiwania najwyższego oprocentowania dla oszczędności, jest miksem lokat i kont oszczędnościowych. Co z tego wybrać? Kluczowe jest oprocentowanie - czym wyższe, tym lepiej, bo więcej odsetek otrzymasz. Acz pod uwagę warto brać też inne kwestie.

Konta oszczędnościowe z gwarancją warunków przez określony czas w praktyce są alternatywą dla lokat bankowych. Jednak mają nad nimi kilka przewag: częstszą wypłatę odsetek (zazwyczaj raz na miesiąc), możliwość dopłacania środków w dowolnym momencie, jak i swobodę wypłaty części lub całości środków w dowolnej chwili bez utraty odsetek (one będą naliczone za faktyczny czas trzymania oszczędności). Przedterminowe zerwanie lokaty najczęściej oznacza utratę odsetek. Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z któregoś z tych produktów, sprawdź wpisy poradnikowe, w których omawiam: lokaty bankowe oraz konta oszczędnościowe.

W każdym miejscu, gdy podaję oprocentowanie, mowa o stawce w skali roku. Pod uwagę biorę wyłącznie oferty ze stałym oprocentowaniem (w przypadku lokat) czy oprocentowaniem gwarantowanym przez określony czas (gdy chodzi o konta oszczędnościowe) - to pozwala wyliczyć spodziewany zysk i uniknąć niespodzianek w postaci nagłych cięć oprocentowania.

Wszystkie z wymienionych lokat i kont oszczędnościowych podlegają pod system gwarancji depozytów. Daje on ochronę do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro przez polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (wyjątkiem spośród wyżej wymienianych jest InBank, który działa w Polsce w oparciu o prawo unijne, ale gwarancje w jego przypadku zapewnia estoński odpowiednik BFG - także do równowartości 100 tys. euro).


Bądź na bieżąco z bankowymi nowościami. na Twitterze i polub na Facebooku:


9 komentarzy:

 1. Wygląda na to, że szczyt ofert jest już za nami. Dlatego wczoraj dokupiłem więcej 4-letnich obligacji skarbowych COI.

  OdpowiedzUsuń
 2. A co z Raiffeisen Digital Bank?
  Dają 10% na ko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam tam konto i jest ok. Oprocentowanie 10% na 30 tys. do 29.09.2023 r. karta Visa Gold do konta.

   Usuń
  2. Brak polskiego BFG + austriacki podatek Belki 25%.
   No i pytanie czy wycofali się z Rosji czy nadal tam działają?

   Usuń
  3. @Anonimowy 1 czerwca 2023 15:05
   Oczywiście że się nie wycofali i działają. A niby w czym przez to są gorsi od tych które się wycofali? A które to banki są lepsze przez to, że na Ukrainie działają? Też powinny się wycofać?

   Usuń
 3. Czy wypłata gotówki kartą z Moto Konto w Toyota Bank jest darmowa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 3 pierwsze wypłaty bez prowizji. Za czwartą i kolejną wypłatę w tym samym miesiącu kasują 4,50 zł

   Usuń
 4. Szanowni Państwo,

  uprzejmie informujemy, że od dnia 6. czerwca 2023 r. obowiązywać będzie nowa Tabela oprocentowania dla konsumentów.

  Zmiany dotyczą oprocentowania: Lokaty Standard, Lokaty Plus, Lokaty Sprint na 180 i 200 dni.

  Nowa Tabela oprocentowania jest dostępna tutaj: www.toyotabank.pl/obsluga-klienta/oprocentowanie

  Z poważaniem,
  Zespół Toyota Bank

  To wiadomość rozsyłana do klientów 3 dni po fakcie wprowadzenia zmian 🤡

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe czy informowanie klientów o tego rodzaju zmianach po fakcie jest zgodne z zapisami ustawy z dnia 29. sierpnia 1997 r. - Prawo bankowe (Dz. U. z 2022 r. poz. 2324)

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...