Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 7,5% na koncie oszczędnościowym w Millennium (50. edycja) + łatwe 400 zł dla zakładających konto osobiste

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

22.05.2023

Do 7,5% na koncie oszczędnościowym w Millennium (50. edycja) + łatwe 400 zł dla zakładających konto osobiste

Oto nowa edycja promocji oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym Profit. 

Konto oszczędnościowe Profit: do 7,5% do 200 tys. zł (dla nowych środków)
To już 50. odsłona tej promocji. Bank Millennium - jak poprzednio - oferuje do 7,5% w skali roku. Takie oprocentowanie przewidziane jest dla "nowych środków" (do 200 tys. zł). Przy okazji przypomnę, że na tych, którzy dopiero założą konto osobiste w tym banku, dodatkowo czeka gwarantowana premia 400 zł na start.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe]

Promocja oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym Profit w Millennium wymaga posiadania (lub założenia) konta osobistego w tym banku. Zatem już na wstępie przypominam, że na osoby, które dopiero teraz staną się klientami Millennium, czeka łatwa premia 400 zł za Konto Millennium 360º (wraz z tym kontem osobistym, założysz też konto oszczędnościowe, dające tytułowe oprocentowanie do 7,5%).

Choć faktem jest, że są obecnie dostępne konta oszczędnościowe z wyższym oprocentowaniem (np. 8,25% w Nest Banku8,1% w Citibanku czy 8% w VeloBanku), to często te propozycje kierowane są wyłącznie do nowych klientów (tak jest w Citibanku). Z kolei z 7,5% na Koncie Oszczędnościowym Profit skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci, bo promocyjne oprocentowanie obowiązuje dla wspomnianych "nowych środków".

Konto oszczędnościowe Profit: do 7,5% do 200 tys. zł (dla nowych środków)


50. edycja promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium charakteryzuje się następującymi cechami: 

 • oprocentowanie
  • 5,5% w skali roku, jeśli wpłacisz "nowe środki" lub
  • 7,5% w skali roku, tu oprócz wpłaty "nowych środków" wymagane jest również to, by w każdym miesiącu trwania promocji wykonać min. 5 płatności kartą wydaną do konta lub Blikiem (w pierwszym miesiącu obowiązywania promocyjnego oprocentowania zaliczą się płatności wykonane dopiero od momentu przystąpienia do promocji do końca miesiąca kalendarzowego);
 • kwota "nowych środków" objęta promocyjnym oprocentowaniem (5,5 lub 7,5%): do 200 000 zł;
 • czym są "nowe środki"? To nadwyżka ponad saldo środków klienta zgromadzonych na koniec dnia 12.05.2023 r. - do wyliczenia tego salda bank bierze pod uwagę środki na kontach osobistych, oszczędnościowych i technicznych oraz lokatach (w tym strukturyzowanych);
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: przez 91 dni od pierwszej wpłaty/"wykrycia" nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit (to musi nastąpić w okresie dostępności 50. edycji); wpłacenie przez Ciebie/wykrycie przez bank "nowych środków" może nastąpić w okresie od 22.05. do 30.06.2023 roku;
 • dostępność 50. edycji promocji ze stawką do 7,5% w skali roku: od 22.05. do 30.06.2023 roku - to czas, w jakim można uruchomić promocję poprzez zapewnienie (np. wpływu) pierwszych "nowych środków" na Konto Oszczędnościowe Profit; jednak bez względu na to, czy środki wpłacisz już teraz, czy może dopiero pod koniec dostępności promocji (np. 29.06.), to promocyjną stawkę oprocentowania i tak będziesz mieć przez 91 dni
 • wypłata odsetek: 
  • w oparciu o oprocentowanie 5,5% w skali roku następuje pod koniec miesiąca kalendarzowego; 
  • wyrównanie do oprocentowania 7,5% w skali roku (jeśli wykonane zostanie 5 transakcji kartą lub Blikiem) przewidziane jest w pierwszym dniu roboczym kolejnego miesiąca kalendarzowego.

Nowi klienci, którzy dopiero teraz otworzą konto w Millennium (konto oszczędnościowe zakłada się razem we wniosku o konto osobiste), każdą wpłatę na Konto Oszczędnościowe Profit będą mieli potraktowaną jako "nowe środki".

Obecni klienci Banku Millennium muszą wyliczyć saldo swych środków na koniec dnia 12.05.2023 r. Promocyjne oprocentowanie będzie bowiem obejmować tylko "nowe środki" (a więc nadwyżkę wobec salda na wspomniany dzień). "Stare" środki trzeba utrzymywać w Millennium przez cały czas korzystania z promocji oprocentowania dla "nowych środków" na Koncie Oszczędnościowym Profit.

Konto oszczędnościowe w Millennium - szczegóły oferty


Konto oszczędnościowe Profit otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym (tak, jak w większości banków) bezpłatna jest jednak wyłącznie pierwsza wypłata/przelew z konta oszczędnościowego. Za drugą i każdą kolejną operację w tym samym miesiącu kalendarzowym bank naliczy 7,50 zł (w przypadku Konta Oszczędnościowego Profit założonego do 24.04.2022 r. włącznie) lub 9,90 zł (w przypadku Konta Oszczędnościowego Profit założonego od 25.04.2022 r.). 

Kapitalizacja odsetek, a więc ich wpłacenie przez bank na konto oszczędnościowe, następuje na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.


Informacja o uruchomieniu promocji na Koncie Oszczędnościowym Profit oraz o podwyższonym oprocentowaniu w bankowości internetowej pojawia się dopiero następnego dnia roboczego po wpływie środków (w dniu pojawienia się środków na rachunku oszczędnościowym widnieje jedynie komunikat o standardowym oprocentowaniu - system bankowy aktualizuje się dopiero podczas nocnego przetwarzania danych).

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

21 komentarzy:

 1. Badanie salda 12.05 ? Mocno się cofnęli. Nie trafiłem tym razem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie się udało i wycofałam środki 11.05. Przeanalizowałam daty z ostatnich kilku promocji dzięki wpisom na tej stronie i przyjęłam max. okres 10 dni przed startem promocji, więc właśnie 12.05. Jeśli następna promocja wystartuje 3.07, to teraz środki będę wycofywać 22.06.

   Usuń
  2. Edit do 13:39: Oczywiście nie będę na razie wycofywać, bo ulokowałam środki na 3 miesiące ;) Ale dla lipcowej promocji przyjęłabym taki termin w razie potrzeby.

   Usuń
 2. Trudno zgadnąć dlaczego nie wypłacają tych 'podstawowych' odsetek w wysokości 5,5% za okres pokrywający się z miesiącem kalendarzowym, tak jak to robią z odsetkami 'premiowymi' w wysokości 2,0% - wówczas sytuacja byłaby prosta i klarowna. Kto tam wpadł na pomysł, żeby w tej samej promocji przyjmować dwa różne okresy kapitalizacji dla tej samej kwoty zdeponowanej na tym samym koncie? Bałagan to mało powiedziane!

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedy można spodziewać się dnia badania salda w promocji lipcowej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wytypowanie konkretnego dnia jest dość trudne. Bazując jednak na obserwacji ostatnich edycji, zakładając że 3.07. pojawi się kolejna, 51. edycja, to ten dzień badania salda środków powinien przypaść gdzieś pomiędzy 22., a 30.06.

   Usuń
  2. Czyli w edycji promki KO trwającej jedynie kilka tygodni użytkownik nie może go efektywnie używać ponad tydzień? To jakiś ponury żart!

   Usuń
 4. Dzienny limit przelewów nadal mają na poziomie 50 tys.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 200 tys o ile uzywasz aplikacji millenium jako narzedzia autoryzacyjnego

   Usuń
  2. I do tego 50k dla autoryzacji hasłem z SMS więc dziennie da się przelać 250k.

   Usuń
  3. Może ktoś dokładnie opisać jak wykonać taki przelew na 250k z Millenium do innego banku?

   Usuń
  4. Tu nie chodzi o dzienny limit przelewów tylko dzienny limit kwotowy składanych dyspozycji - spora różnica!

   Usuń
 5. Dzieci w przedziale wiekowym 7-12 lat korzystające z opcji zbliżeniowej BLIK będzie obowiązywać dzienny limit 100 zł na takie płatności.

  Oznacza to, że łączna wartość płatności, które dziecko wykonuje zbliżeniowo BLIK-iem w danym dniu, nie może przekroczyć tej kwoty. Limit ten jest stały i nie może go zmienić ani dziecko, ani rodzic 🤡

  OdpowiedzUsuń
 6. Ktoś wie, o której na koncie oszczędnościowym będą odsetki za czerwiec, tak aby na spokojnie móc zamknąć konto zerując wszystko?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasę wypłacać trzeba dzisiaj bo promocja była do wczoraj. A odsetki będą o północy to można je wypłacić jutro. Już nowy miesiąc więc przelew będzie darmowy.

   Usuń
 7. Chciałam wydrukować Regulamin Promocji -edycja 50 a po otwarciu jest edycja 52. Poszukiwałam Edycji nr 50 do Reklamacji w Banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Millennium jest jeden link pod który co edycja podpinają nowy regulamin i wtedy ten stary jest już niedostępny.

   Usuń
  2. Regulamin 50. edycji możesz pobrać tutaj.

   Usuń
  3. Dałem link rano ale widzę że prowadzący podpiął go pod siebie. A trochę musiałem się go naszukać.
   Bardzo brzydkie zachowanie.

   Usuń
  4. Faktycznie, był taki komentarz z linkiem z nieznanej mi domeny, więc nawet w niego nie klikałem. W swym zakresie regulamin odszukałem i udostępniłem. Niemniej z racji tego, że nie mam nic do ukrycia, publikuję ten komentarz (z godz. 17:32), by sprawę wyjaśnić. Dzięki za zaangażowanie i liczę na wyrozumiałość (ze względu na mą ostrożność).

   Usuń
  5. Ja szukałem długo na różne sposoby na stronie banku Millennium. Tragedia. Tak jakby nie mogli tych starych dokumentów umieścić w przystępny sposób dla każdego.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...