Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Łatwa premia 200 zł za konto dla dziecka (w wieku 0-17 lat) w Banku Pekao (+ 200 zł premii dla rodzica)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

16.05.2023

Łatwa premia 200 zł za konto dla dziecka (w wieku 0-17 lat) w Banku Pekao (+ 200 zł premii dla rodzica)

To nowa edycja promocji, która po długiej przerwie daje do zgarnięcia rekordową premię za konto dla dziecka.

Promocja "Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom – XXVIII edycja"
W żadnym innym banku nie da się bowiem zgarnąć premii 200 zł za konto dla nieletnich (w wieku 0-17 lat).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Banku Pekao.]

Promocja "Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom – XXVIII edycja"


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być dziecko mieszkające w Polsce i z polskim obywatelstwem, które (w dniu zawarcia w jego imieniu umów) nie ukończyło 18 lat i od 1.01.2021 r. nie posiadało konta osobistego (w PLN) w Banku Pekao.

Z udziału w promocji "Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom – XXVIII edycja" wykluczone są osoby nieletnie, które brały już udział w poprzednich edycjach promocji "Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom", "Pierwsze kieszonkowe na konto z PeoPay KIDS" lub "Ekstra 50 zł dla nastolatka".

W imieniu dziecka umowę z bankiem zawiera przedstawiciel ustawowy (np. rodzic), który w dniu zakładania konta dla dziecka musi posiadać jakiekolwiek konto osobiste w Banku Pekao. Jeśli go nie masz, sprawdź jak zyskać 200 zł premii na start za Konto Przekorzystne (tam też piszę jak uzyskać 7% na koncie oszczędnościowym). W podlinkowanym wpisie zapoznasz się z zasadami uczestnictwa oraz warunkami promocji, jak również z prześwietleniem konta osobistego w Pekao. Poniżej skupiam się już wyłącznie na okazji do bankobrania z kontem dla dzieci w roli głównej.

Nagroda w promocji konta dla dziecka. Do wzięcia czeka premia w wysokości 200 zł. To gwarantowana nagrody pieniężna - wpłynie ona na konto dziecka, więc będzie je można wypłacić, przelać lub wydać według własnego uznania.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom – XXVIII edycja" i zdobyć 200 zł:
 • do 2.07.2023 r. rodzic (przedstawiciel ustawowy) w imieniu dziecka musi zawrzeć umowę o Konto Przekorzystne dla młodych, składając przy tym oświadczenia o przystąpieniu do promocji i wyrażając zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu i zakresie niezbędnym do uczestnictwa w promocji oraz odebrania nagrody;
 • dodatkowo, lecz wyłącznie jeżeli dziecko jest w wieku od 6 do poniżej 13 lat - oprócz wspomnianej wyżej umowy o konto osobiste w tym samym dniu (najlepiej jednocześnie) zawrzeć należy także umowę o Rachunek oszczędnościowy Mój Skarb, aplikację mobilną PeoPay KIDS i kartę Mastercard PeoPay KIDS;
 • dla dziecka w wieku od 13 lat trzeba zawrzeć umowę o Konto Przekorzystne dla młodych wraz z wydawaną do niego kartą Mastercard oraz aplikację PeoPay.
I dalej pozostanie spełnienie warunków (zależnych od wieku dziecka):
 • w przypadku dziecka poniżej 6 lat: na dzień 31.07.2023 r. saldo na Koncie Przekorzystnym dla młodych musi wynosić min. 200,01 zł lub 
 • w przypadku uczestnika w wieku co najmniej 6 lat, najpóźniej do 31.07.2023 r. dziecko musi:
  • zalogować się do aplikacji mobilnej (PeoPay Kids w przypadku dzieci do 13 lat lub PeoPay w przypadku nastolatków mających co najmniej 13 lat) oraz
  • wykonać co najmniej 3 płatności w PLN za pomocą karty wydanej do konta lub Blikiem (transakcje można wykonać w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie; nie zaliczą się wpłaty, ani wypłaty gotówki).

Wypłata premii


Bank wypłaci 200 zł na konto dziecka do 15.09.2023 r. Do tego czasu nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o konto osobiste, ani o rachunek oszczędnościowy dla dziecka.

Promocja nie jest dostępna w agencjach i placówkach partnerskich Banku Pekao. Konto dla dziecka założyć można za pośrednictwem bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej PeoPay albo w placówkach własnych banku (pamiętaj przy tym jedynie, że jeśli dopiero teraz - jako rodzic - zechcesz założyć konto dla siebie, by zgarnąć bonusy o łącznej wartości 200 zł, to wniosek o konto dla dorosłego trzeba złożyć poprzez stronę promocji, a nie w placówce banku - o szczegółach piszę tutaj).

Konto Przekorzystne dla Młodych - szczegóły oferty Pekao


W przypadku kont dla niepełnoletnich w praktyce obowiązują zasady takie, jak dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia: 
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta; 
 • 0 zł za wydanie i utrzymanie karty
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS z hasłem potwierdzającym dyspozycje składane w bankowości internetowej (alternatywnym sposobem jest darmowa autoryzacja mobilna - za pomocą aplikacji); 
 • 0 zł za wypłatę środków ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Regulamin promocji nie wymaga wyrabiania karty do konta dla dziecka poniżej 6 lat.

Każdy uczestnik promocji (czyli dziecko) może zgarnąć maksymalnie 200 zł (bez względu na liczbę założonych kont).

⚠️ Zakładając konto dla swego dziecka, miej na względzie, by na ten rachunek nie wpłacać większych kwot. Banki stosują bowiem zasadę ograniczonego zarządu majątkiem dziecka - wskutek tego ustawowo narzuconego wymogu nie da się wypłacić/przelać więcej niż 5 000 zł miesięcznie (możliwość wypłaty większej kwoty realizowana jest wyłącznie na podstawie decyzji sądu rodzinnego).

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:


Przydatne dokumenty:

11 komentarzy:

 1. Czy jeden rodzic może założyć konto dwójce nieletnich dzieci?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, bo tutaj jako uczestnik rozumiane jest dziecko. Zatem ile dzieci, tyle premii można zdobyć :)

   Usuń
 2. Kto i w jaki sposób po zakończeniu promocji zamyka takie konto dla dziecka jeśli dziecko ma np. 15 lat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest dobre pytanie bo można dziecku za te marne grosze namieszać na starcie w dorosłe życie (gdyby się okazało że jest tak jak w przypadku wpłaty większej kwoty że potem to tylko sądownie można to załatwić - o czym nie jedna osoba tu się już boleśnie przekonała).

   Usuń
  2. Limit kwotowy dla zarządu zwykłego w 2023 r. wynosi 6652.73 zł ale niektóre bank podają limit 5000 zł (prawdopodobnie nie aktualizują go co roku na swoich stronach)

   Usuń
  3. Normalnie zamyka się takie konto. Zamykałem konto razem z 14-latnią córką. Są potrzebne dwa podpisy.

   Usuń
  4. Czyli do zamknięcia podpis dziecka też potrzebny? Czy chodziło o 2 podpisy rodzica?

   Usuń
 3. Mam pytanie czyli jeżeli dziecko nie ukończyło 6 lat to wystarczy tylko założyć konto i przelać 201zl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rodzica i dziecka. Tylko gdy > 13 lat

   Usuń
 4. Jestem na stronie banku w sekcji "Panel Rodzica" gdzie można założyć konta dla dzieci ale nigdzie nie widzę informacji na temat promocji czy regulaminu tej promocji. Takie konto zakłada się w ciemno licząc że z automatu korzystam z promocji ?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...