Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij 480 zł za Konto Jakie Chcę w Santander Banku (+ 8% dla oszczędności)

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.05.2023

Zgarnij 480 zł za Konto Jakie Chcę w Santander Banku (+ 8% dla oszczędności)

Oto najnowsza promocja konta osobistego w Santander Banku.

Promocja konta w Santander Banku: maj 2023
Tak jak dotąd do wzięcia czekają gwarantowane bonusy o łącznej wartości (co najmniej) 480 zł. Tym razem spełnianie warunków jest o wiele prostsze, bo powtarzalne. Do tego - dla zainteresowanych - jest jeszcze 8% na koncie oszczędnościowym.

[Promocja zakończona. Sprawdź obecnie dostępne promocje w Santander Banku.]

Promocja konta w Santander Banku: maj 2023


Poniżej dowiesz się jak uzyskać: 
 • w ramach najnowszej, majowej promocji "Moc nagród z nowym kontem":
  • 300 zł premii pieniężnej, która wpłynie na konto osobiste, więc wykorzystasz ją według własnego uznania, wypłacając, przelewając lub wydając na dowolny cel oraz
  • bon Sodexo o wartości 100 zł, który wymienisz na bony do konkretnych podmiotów (np. Allegro, Biedronka, Decathlon, Douglas, Duka, Empik.com, Frisco.pl, Hebe, H&M, Jysk, Wakacje.pl, Zalando, Żabka) lub bilety do kina (Cinema City, Helios, Multikino) oraz 
 • nagrodę za podanie kodu polecenia - tu do wyboru będziesz mieć jedną z nagród: 80 zł na zakupy w Biedronce, Decathlonie, RTV Euro AGD lub Zalando albo 4 bilety kina (Cinema City lub Helios.

To wszystko da tytułowe 480 zł
... ale w praktyce zyskać można jeszcze więcej. Niżej opiszę możliwość zarabiania na poleceniach (z bonami o wartości 80 zł lub biletami do kina dla polecającego) oraz zwroty za niektóre przelewy z konta (do 25 zł miesięcznie). Można też zgarnąć 100 zł premii za konto dla dziecka (w wieku 0-17 lat). Do tego wszystkiego - dla zainteresowanych - dochodzi jeszcze 8% dla oszczędności.

Przez mnogość bonusów niniejszy wpis jest dość długi. W praktyce całość da się jednak ogarnąć całkiem łatwo. Na końcu wpisu zamieściłem także rozpiskę w formie pdf, której wydrukowanie jeszcze bardziej uprości zdobywanie premii w tej promocji.

Zyskaj 480 zł w kumulacji promocji konta w Santander Banku


Dla kogo promocje? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem i dowodem osobistym, która co najmniej od 1.05.2022 r. nie posiada, ani nie współposiada konta osobistego (w PLN) w Santander Banku. 

Ten okres wykluczenia jest jednak dłuższy dla byłych posiadaczy Konta Jakie Chcę (lub Jakie Chcę dla Młodych bądź Select), jeśli to konto było założone w jakiejś promocji - wtedy bank wyklucza konta założone (w promocji) od 1.04.2019 r.

Jeżeli masz inne produkty w Santander Banku (np. konto oszczędnościowe, kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy), to nadal możesz wziąć udział w tej promocji konta osobistego. Pamiętaj jednak, żeby wniosek o konto złożyć w sposób opisywany poniżej (na stronie promocji), bo tylko taki kwalifikuje do uzyskania premii 300 zł i bonu Sodexo (100 zł). Nawet jeśli masz dostęp do bankowości internetowej, to tam otwarte konto nie będzie brało udziału w promocji (podobnie udziału nie biorą konta zakładane w placówkach banku).

Zasady promocji "Moc nagród z nowym kontem"


W ramach tej promocji zgarniesz 300 zł premii (rozbitej na 3 transze po 100 zł każda) oraz bon o wartości 100 zł do wykorzystania na platformie openevoucher.sodexo.pl, gdzie będzie go można wymienić na wspomniane wcześniej bony zakupowe lub bilety do kina.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji:
 • do 31.05.2023 r. złóż wniosek (o Konto Jakie Chcę lub Konto Jakie Chcę dla Młodych) wraz z wydawaną do niego kartą;
 • we wniosku o konto podaj swój numer telefonu komórkowego i adres mailowy oraz wyraź zgody na: 
  • kontakt telefoniczny i drogą elektroniczną w celu marketingowym oraz
  • otrzymywanie od banku korespondencji w formie elektronicznej (to tzw. elektroniczny kanał kontaktu - EKK; wyrażenie tej zgody można zweryfikować po zalogowaniu do bankowości internetowej i przejściu ścieżki: Ustawienia => Forma otrzymywania korespondencji) oraz
  • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania przez bank danych w celach marketingowych;

   Po co te zgody? W praktyce są one niezbędne choćby po to, by bank przetwarzał dane w celu zweryfikowania spełnienia warunków promocji i przyznania nagród, a bez zgód nie mógłby zrobić nawet tego (A czy należy liczyć się z natarczywością ofertową? Sam mam konto osobiste w tym banku i w ciągu ostatniego roku chyba tylko jeden raz ktoś do mnie z niego zadzwonił).
 • do 10.06.2023 r. zawrzyj umowę o konto z kartą i dostępem do bankowości internetowej;
 • od czerwca do października 2023 r. (w każdym z tych pięciu miesięcy):
  • co najmniej 1 raz zaloguj się do aplikacji Santander Banku na urządzeniu mobilnym (wystarczy samo logowanie bez wymogu wykonywania jakichkolwiek transakcji);
  • wykonaj co najmniej 1 płatność kartą wydaną do konta (na dowolną kwotę i nie anuluj jej w ciągu 7 dni od wykonania) oraz
  • zapewnij wpływ(y) na konto min. 1 000 zł (lub min. 300 zł, jeśli nie masz ukończonych 26 lat) - może to być wpływ z dowolnego źródła, więc w praktyce warunek ten można spełnić w prosty sposób - wystarczy bowiem np. przelew z Twego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania, więc w dowolnej chwili te środki możesz wydać, przelać lub wypłacić).

Spełnianie powyższych warunków będzie zapewniać Ci kolejne premie: pierwsze 100 zł wpadnie za spełnienie wytycznych w czerwcu, druga premia 100 zł będzie Ci się należała za spełnienie wymienionych warunków w lipcu i sierpniu, a ostatni bonus 100 zł przewidziany jest za realizację warunków promocji we wrześniu i październiku.

Kto zaś spełni wyżej wymienione warunki uzyskania wszystkich trzech premii pieniężnych (3 x 100 zł), ten zapewni sobie jeszcze jedną nagrodę (już bez konieczności wykazywania jakiejkolwiek aktywności) - otrzyma bon Sodexo o wartości 100 zł.

Jeśli znane są Ci warunki z poprzednich edycji promocji konta Santandera, to łatwo zauważyć różnicę - teraz bank zdecydował się na zmiany i są to zmiany na lepsze. Warunki do spełnienia są powtarzalne w każdym miesiącu, więc łatwiej je ogarnąć (w poprzednich promocjach co miesiąc lub dwa było trzeba wykazywać się innymi aktywnościami, więc szło się pogubić; teraz jest o niebo lepiej).

Wypłata premii na Twe konto w Santander Banku nastąpi w trzech transzach:
 • do 31.07. otrzymasz 100 zł (za spełnienie warunków w czerwcu);
 • do 30.09. wpłynie 100 zł (za realizację wytycznych w lipcu i sierpniu) oraz
 • do 30.11. wpadnie ostatnia premia 100 zł (za wskazaną aktywność we wrześniu i październiku).

Bon Sodexo o wartości 100 zł otrzymasz wiadomością w bankowości internetowej lub SMSem najpóźniej do 30.11.2023 roku.

Do czasu otrzymania nagród nie zamykaj konta, nie wypowiadaj umowy z bankiem, ani nie wycofuj wyrażonych zgód.

Program "Polecam mój Bank": 80 zł na zakupy lub bilety do kina


Otwierając konto w promocji z premią 300 zł i bonem Sodexo o wartości 100 zł, jednocześnie możesz też zdobyć nagrodę w ramach programu "Polecam mój Bank", w którym do wyboru będzie jedna z poniższych nagród:
 • 80 zł do Biedronki lub 
 • 80 zł do Decathlonu, lub
 • 80 zł do RTV Euro AGD, lub
 • 80 zł do Zalando, lub 
 • 4 bilety do sieci kin Cinema City.

W celu zdobycia nagrody (którą wybierzesz dla siebie samodzielnie), poza otwarciem konta w Santander Banku (tego zakładanego w ramach promocji z premią 300 zł i bonem Sodexo):
 • w ciągu 30 dni po otwarciu konta:
  • zarejestruj się w programie poleceń Santander Banku (możliwe jest to w bankowości internetowej lub mobilnej - w zakładce "Program poleceń"), podając kod polecenia od obecnego klienta banku - jeśli takiej osoby nie znasz, to możesz skorzystać z mego kodu: 29NKEQ oraz
  • wyraź zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej - choć brzmi to groźnie i podejrzanie, to w praktyce chodzi wyłącznie o to, by... bank mógł wydać nagrodę za skuteczne polecenie osobie polecającej - bo już tym pośrednio ujawnia, że osoba polecana musiała założyć konto i spełnić warunki - a tego bankowi, bez takiej zgody, nie wolno byłoby zrobić;
 • najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta wykonaj płatności kartą wydaną do konta na łączną kwotę min. 300 zł (do tych transakcji nie zaliczą się płatności Blikiem).

Możliwość wyboru nagrody ma być udostępniona przez bank (w bankowości internetowej) bardzo szybko, bo już w ciągu 5 dni roboczych od dnia spełnienia powyższych warunków i ten wybór będzie możliwy przez 30 dni. Nagrody (karty podarunkowe) mają mieć ważność przez co najmniej 60 dni od udostępnienia.

Jak zyskać jeszcze więcej?


▶ Nagrody za polecanie konta w Santanderze
. Jeżeli już posiadasz lub dopiero założysz konto osobiste w Santander Banku, to możesz też zyskać dzięki poleceniom (a osobę polecaną zawsze łatwiej przekonać do otwarcia konta, gdy dostępna jest kumulacja promocji taka, jak ta i może zdobyć łącznie nawet 480 zł). Sprawdź wpis: program "Polecam mój Bank - edycja 4", z którego dowiesz się m.in. jak stać się polecającym i zgarnąć nagrody - do pięciu w każdym miesiącu kalendarzowym.

▶ Zwroty za płatności z konta. Konto Jakie Chcę (jak i Konto Jakie Chcę dla Młodych) daje również zwrot 1% wartości rachunków i faktur za media (takich, jak gaz, prąd, telefon, telewizja i Internet) opłacanych z konta (mogą to być płatności "zwykłym" przelewem, za pomocą zlecenia stałego i/lub polecenia zapłaty).

W ten sposób w ciągu roku można zgarnąć nawet 300 zł, max. 25 zł miesięcznie; acz wycisnąć aż tyle jest trudno, bo za media trzeba by płacić ponadprzeciętnie dużo. Choć pewnie i to jest w zasięgu niektórych - np. osób, które ogrzewają dom na gaz bądź prąd i mają z tego tytułu wysokie opłaty.

By uzyskiwać zwroty należy zgłosić do banku rachunki/faktury, za które będziesz dokonywać płatności, tak by bank wiedział, za przelewy na jaki rachunek naliczać zwrot. Można to zrobić w placówkach banku albo w bankowości internetowej (po zalogowaniu do bankowości przy Koncie Jakie Chcę wybierz: Więcej => Zwroty za rachunki => Zgłoszeni dostawcy => Dodaj kolejnego dostawcę).

▶ 100 zł premii za konto dla dziecka. Jeśli Twa pociecha jest w wieku 0-17 lat, sprawdź jak uzyskać 100 zł premii za konto dla dziecka - o szczegółach piszę tutaj.

▶ 8% w skali roku na Koncie Max Oszczędnościowym (do 100 tys. zł; gwarantowane do 29.06.2023 r.). To propozycja, która zainteresuje oszczędzających - zwłaszcza, że w ostatnim czasie wiele banków obniżyło oprocentowanie i o 8% na rachunku oszczędnościowym jest już coraz trudniej. Konto Max Oszczędnościowe będzie można założyć już po otwarciu konta osobistego - można je wyklikać w bankowości internetowej. Więcej na temat tej oferty piszę tutaj.

Konto Jakie Chcę - omówienie oferty Santander


 Główne cechy konta osobistego w Santander Banku to:
 • Konto Jakie Chcę: 0/6 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta oraz 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta - opłaty nie będą pobrane, jeśli w danym miesiącu wykonasz min. jedną płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem oraz zapewnisz wpływ w wysokości min. 500 zł (może to być przelew nawet z własnego konta w innym banku; zapewniając wpływy na potrzeby promocji jednocześnie spełnisz i ten wymóg);

  Konto Jakie Chcę dla Młodych (dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia): 0 zł za prowadzenie konta; 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę nie będzie pobierana, jeśli w danym miesiącu zostanie wykonana co najmniej jedna płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem (w przypadku Konta Jakie Chcę dla Młodych wpływy nie są wymagane, by konto było za 0 zł, ale pamiętaj, by je zapewnić (min. 300 zł) w miesiącach, w których jest to wymagane na potrzeby uzyskania premii);

  Choć płatności Blikiem można wykonywać zamiennie z płatnościami kartą w celu zwolnienia z opłat za konto i/lub kartę, to zwróć uwagę, iż na potrzeby powyższych promocji (z premią do 300 zł, bonem Sodexo, jak i z nagrodą do wyboru za otwarcie konta z polecenia), płatności należy wykonywać wyłącznie kartą wydaną do konta (transakcje BLIKiem nie zostaną zaliczone).
Powyższe warunki prowadzenia konta za 0 zł i utrzymania karty za 0 zł obowiązują do końca czerwca. Od 1.07.2023 r. Santander Bank wprowadza nowy cennik - wówczas konto i kartę również będzie można utrzymać za 0 zł, ale inne będą warunki do spełnienia:
 • w przypadku posiadacza konta, który nie ukończył 26. roku życia konto bez zmian będzie prowadzone za 0 zł, a z opłaty miesięcznej za kartę (wyższej, bo wynoszącej 9 zł) zwalniać będzie niezmiennie wykonanie jednej płatności kartą lub Blikiem na dowolną kwotę; 
 • w przypadku osób, które mają więcej lat, opłaty miesięczne za prowadzenie konta (6 zł) oraz za kartę do konta (9 zł zamiast dotychczasowych 8 zł) nie będą pobrane, jeśli w danymi miesiącu wykonane zostaną płatności kartą i/lub Blikiem na sumę min. 300 zł.

W przypadku płatności kartą do tej sumy 300 zł bank nie zaliczy transakcji Quasi Cash. Czym są owe transakcje? W regulaminie można znaleźć następującą definicję: "transakcja bezgotówkowa, podczas której wymieniasz środki na gotówkę lub jednostki pieniężne. Zrealizujesz ją w punktach oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory"

Niezmiennie teraz, jak i od 1.07.2023 r. obowiązywać będzie:
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej oraz mobilnej; darmowe są też wszystkie przelewy natychmiastowe (co wyróżnia Konto Jakie Chcę na tle kont w innych bankach);
 • 0 zł za wydanie karty i 15 zł za jej wznowienie (gdy bank przesyła nowy plastik po 4 latach - czyli po upływie okresu ważności karty; w przypadku osób do 26. roku życia opłata nie jest pobierana); 
 • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Santander Banku; w przypadku osób do 26. roku życia wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe; bez względu na wiek można korzystać z różnych bankomatów w przypadku wypłat za pomocą BLIKa.

Do udziału we wszystkich wyżej wymienionych promocjach kwalifikuje tylko wniosek o konto złożony na stronie promocji: Konto Jakie Chcę lub Konto Jakie Chcę dla Młodych. Konto możesz wtedy założyć na jeden z poniższych sposobów:
 • za pośrednictwem kuriera, który na koszt banku przywiezie do Ciebie dokumenty do podpisania i odeśle je do banku (w niektórych miastach możliwe jest podpisanie dokumentów w wersji elektronicznej - na tablecie u kuriera; dokumenty dla Ciebie bank prześle mailem). We wniosku można wskazać inny adres dla kuriera, niż adres zamieszkania czy korespondencyjny (może więc on przyjechać przykładowo do Twej pracy lub na uczelnię) lub
 • "na selfie", czyli za pomocą wideoweryfikacji w tym procesie będzie należało skorzystać z kamerki w Twym urządzeniu (np. komputera czy telefonu), by za jej pomocą dokonać weryfikacji zgodnie ze wskazówkami tam podawanymi przez bank (robi się m.in. zdjęcie dowodu osobistego i swej twarzy). Wtedy konto zostanie otwarte bez ruszania się z domu i bez wizyty kuriera.


Rozpiska warunków promocji:

Dzięki tej rozpisce z łatwością przejdziesz przez poszczególne etapy promocji i zyskasz premię w całości. Wystarczy wydrukować i odhaczać spełnianie warunków w danym miesiącu.Przydatne dokumenty:

26 komentarzy:

 1. Od lipca przestaną chojrakować z tą czteroletnią karencją. Będą mieli duży odpływ w związku ze zmianą TOiP.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja niestety miałam konto otwarte w kwietniu 2019 i przez to cały czas się nie łapię chociaż zamknęłam je już 2,5 roku temu.

   Usuń
 2. Czy mogę otworzyć te konto i zyskać te bonusy pienięzne jesli mam inne konto osobiste w tym banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiedź jest w artykule: Dla kogo promocje? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem i dowodem osobistym, która co najmniej od 1.05.2022 r. nie posiada, ani nie współposiada konta osobistego (w PLN) w Santander Banku.

   Usuń
  2. Dziekuje za informacje. Przeoczyłam.

   Usuń
 3. Jutro zakładam jeszcze w Pekao KO i spokój też będę miała

  OdpowiedzUsuń
 4. Bank wyklucza konta założone w promocji od 1.04.2019 r. - co to znaczy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak miałeś założone konto W PROMOCJI po tej dacie to nawet jak je zamknąłeś np. 3 lata temu to figa, karencja wyklucza.

   Usuń
 5. Założyłam, jest 7% - dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo 7% to bonus. Oprocentowanie standardowe to 1% i plus bonus to powinno być 8% razem.

   Usuń
  2. Było 7 w apce, jak zalogowałam się na www to pojawiła się opcja Max.

   Usuń
 6. Dzięki za rozpiskę. To kolejna rozpiska z której skorzystam. Bardzo pomocne. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że rozpiski są przydatne. Niechaj dobrze służą! Pozdrawiam również!

   Usuń
 7. Założyłam konto w promocji w lutym. Spełniłam wszystkie warunki w marcu i do chwili obecnej nie otrzymałam 100 zl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czas wypłaty pierwszej premii minął 30.04. Nikt dotąd nie zgłaszał jej braku, więc jeśli jeszcze jej nie masz, zgłoś reklamację (najszybciej i najprościej można to zrobić wiadomością w poczcie wewnętrznej po zalogowaniu do bankowości internetowej).

   Usuń
 8. Jeżeli miałam otwarte konto w 2016 w promocji i zamknęłam 2021 czy mogę wziąć udział w promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, w tej sytuacji możesz wziąć udział w powyższej promocji.

   Usuń
 9. Mama kartę kredytową w Santanderze i rachunek do jej spłaty. Czy to mnie wyklucza?

  OdpowiedzUsuń
 10. Promocja tylko dla nowych bo karencja to praktycznie az 4 lata!!Czyli bardzo kiepska promocja.

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy platnosc karta można też np za zakupy na allegro? Zaznaczam platnosc karta i wpisuje dane z karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Płatności można wykonywać w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie (a więc także i na Allegro). Regulamin nie przewiduje wykluczeń.

   Usuń
 12. to od jakiego procentu bedzie odliczany podatek tzw. ,,BELKI,, 19% od 1% czy od 7%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podatek Belki nie jest liczony od procentu ale od odsetek (wszystkich).

   Usuń
 13. Czy rozpiska ulegla zmianie? Wczesniej bylo wykonanie 5 tranzakcji w aplikacji...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozpiska pozostaje bez zmian. 5 transakcji mogło być w innej edycji - właściwie w każdym miesiącu bank odpala nową promocję i warunki do spełnienia różnią się od siebie.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...