Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 8,25% na koncie oszczędnościowym w Nest Banku (+ 100 zł na start)

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

11.05.2023

8,25% na koncie oszczędnościowym w Nest Banku (+ 100 zł na start)

Gdy wiele banków tnie oprocentowanie dla oszczędzających, Nest Bank poszedł w przeciwnym kierunku.

Nest Konto Oszczędnościowe: 8,25% do 50 tys. zł
Dotychczas oferowaną stawkę dla nowych klientów, wynoszącą 7,5%, zastąpił oprocentowaniem 8,25% w skali roku (gwarantowanym na 90 dni, maksymalnie do 50 tys. zł). Do tego - oprócz odsetek - można zgarnąć bonus 100 zł za bezwarunkowo darmowe konto osobiste.

[Niniejszy wpis częściowo może być już nieaktualny. Sprawdź obecnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Jako że z oferty promocyjnego oprocentowania na Nest Koncie Oszczędnościowym mogą skorzystać osoby, które posiadają (lub dopiero założą) konto osobiste w tym Nest Banku, to przypomnę, że można za to zgarnąć bonus pieniężny 100 zł na start. W podlinkowanym wpisie znajdziesz omówienie zasad uczestnictwa oraz warunki promocji (bonus 100 zł wrażenia nie robi - patrząc na to, że inne banki w aktualnie dostępnych promocjach za konto płacą nawet kilkaset złotych, ale z drugiej strony jest to bank, który bardzo rzadko organizuje okazje do bankobrania, więc jeśli już konto w nim zakładać, to i 100 zł warto przyjąć). Poniżej skupiam się już na analizie oferty konta oszczędnościowego w Nest Banku.


Nest Konto Oszczędnościowe: 8,25% do 50 tys. zł


Z promocji oprocentowania skorzystać mogą osoby, które dopiero (od 11.05.2023 r.) założą Nest Konto Oszczędnościowe (można posiadać tylko jeden taki rachunek w Nest Banku). Promocją z oproc. 8,25% w skali roku objęte jest tylko pierwsze Nest Konto Oszczędnościowe (innymi słowy: takiego oprocentowania nie uzyskają osoby, które posiadały już kiedykolwiek Nest Konto Oszczędnościowe).

Główne cechy promocji to:
 • oprocentowanie: 8,25% w skali roku (stałe przez okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania);
 • maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: 50 000 zł
 • czas obowiązywania promocji oprocentowania: 90 dni otwarcia rachunku.

Dla nadwyżki ponad 50 tys. zł (ale maksymalnie do 400 tys. zł) oraz po upływie okresu promocyjnego oprocentowania 8,25%, Nest Bank daje 3% w skali roku (i zapewnia utrzymanie takiej stawki do 30.09.2023 roku).

By uzyskać promocyjne oprocentowanie (na 90 dni), w dwóch okresach: (I okres) do 30 dni od otwarcia konta oszczędnościowego oraz (II okres) od 31. do 60. dnia od otwarcia konta oszczędnościowego (w każdym z tych dwóch okresów) 
 • na Nest Konto zapewnij wpływ(y) w wysokości min. 2000 zł oraz 
 • wykonaj min. 3 transakcje z Nest Konta spośród wymienionych: płatności kartą, płatności Blikiem lub przelewy (z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami w Nest Banku).

Jeśli chodzi o wpływy na konto, to miej na uwadze, że bank nie uwzględni "(1) przelewów pomiędzy własnymi rachunkami w Banku [czyli w Nest Banku - przyp. Mr. Złotówa], (2) kredytów udzielonych przez Bank oraz (3) lokat".

W przypadku niespełnienia warunków aktywności (wpływy + transakcje) w danym okresie, oprocentowanie promocyjne (8,25%) zostanie obniżone do 3% w skali roku (począwszy od następnego dnia po stwierdzeniu przez bank braku spełnienia ww. warunków).

Nest Konto Oszczędnościowe otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez warunków. Bez opłat są realizowane wszystkie przelewy z konta oszczędnościowego na własne konto osobiste w Nest Banku.

Jak założyć Nest Konto Oszczędnościowe? Po zalogowaniu do bankowości internetowej przejdź następującą ścieżkę: Centrum kontaktu i dyspozycji => Wnioski dyspozycje => Nowy wniosek => Nest Konto Oszczędnościowe.

Jeśli zaś chodzi o charakterystykę NestKonta, czyli konta osobistego z oferty Nest Banku, to jest ona prosta:
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez warunków); 
 • 0 zł za internetowe przelewy złotówkowe (zlecane przez bankowość internetową); 
 • 0 zł za wydanie i posiadanie pierwszej karty do konta (bez warunków); jedynie za drugą kartę do konta bank pobierze opłatę 25 zł - tak za jej wydanie, jak i za wznowienie; w przypadku jeśli masz jedynie jedną kartę, takiej opłaty nie poniesiesz; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą w bankomatach sieci Euronet (6 zł za każdą wypłatę z innych bankomatów w Polsce). 

Więcej na temat konta i oferty Nest Banku piszę tutaj (czyli w prześwietleniu programu poleceń, dzięki któremu możesz zyskać 100 zł na start; tam dowiesz się jak uzyskać kod polecenia, a także znajdziesz link do wniosku o konto umożliwiającego podanie kodu polecenia, co uprawni do zgarnięcia bonusu).

Przydatne linki:

Przydatne dokumenty:

53 komentarze:

 1. Czyli jeśli w kwietniu zamknięte można znów otworzyć????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś przy jakimś ich dawniejszym koncie oszczędnościowym taki manewr przechodził. Teraz po ponownym otwarciu będzie raczej tylko 3 %, bo ich system pamięta, że już miałeś Nest Konto Oszczędnościowe. Przetestowałem kilka tygodni temu i niestety pojawiło się tylko 3%.

   Usuń
  2. Cytat z powyższego opisu promki: "Z promocji oprocentowania skorzystać mogą osoby, które dopiero (od 11.05.2023 r.) założą Nest Konto Oszczędnościowe (można posiadać tylko jeden taki rachunek w Nest Banku)" - czyli można posiadać TYLKO JEDEN taki rachunek, ale nie jest napisane czy TYLKO RAZ 😋

   Usuń
  3. U mnie przy próbie otwarcia Nest Konta Oszcz. komunikat, by wcześniej zamknąć konto Skarbonka. Nie poświęcę ostatniego posiadanego konta wiborowego więc odpadam.

   Usuń
  4. Zamykanie konta trwa u nich 30 dni - wówczas może być już po promce :)

   Usuń
  5. Anonimowy12 maja 2023 13:40
   "Cytat z powyższego opisu promki: "Z promocji oprocentowania skorzystać mogą osoby, które dopiero (od 11.05.2023 r.) założą Nest Konto Oszczędnościowe (można posiadać tylko jeden taki rachunek w Nest Banku)" - czyli można posiadać TYLKO JEDEN taki rachunek, ale nie jest napisane czy TYLKO RAZ"


   Cytat z Tabeli oprocentowania: KO otwarte od 11.05.2023.
   1.a) 8.25% pod warunkiem spełnienia warunków aktywności na Nest Koncie.
   1.b) 3.00% w przypadku niespełnienia warunków aktywności lub POSIADANIA WCZEŚNIEJ Nest Konta Oszczędnościowego.

   Z tego by wynikało, że promocja jest tylko dla nowych klientów albo takich, którzy mieli tylko ROR i zamykanie KO nic nie da (chyba że w praktyce działa inaczej:)

   Usuń
  6. Po zamknięciu obecnego KO możesz na tzw. click założyć to promocyjne.

   PS. Złotówa jak zwykle nieobecny - żałosne!

   Usuń
  7. @Anonimowy, 13 maja, 2023 18:48
   Dzięki. W jaki sposób można zamknąć to WIBOR-owe konto oszczędnościowe?

   Usuń
  8. W sekcji "Wnioski" należy wybrać "Zamknięcie konta".

   Usuń
  9. Dzięki bardzo!

   Usuń
  10. To ten zapis w tabeli %:
   " 1) b)  3% w przypadku niespełnienia warunków aktywności lub posiadania wcześniej Nest Konta Oszczędnościowego."

   nic nie znaczy? Ktoś może potwierdzić, że po zamknięciu starego KO otworzył nowe i ma promocyjne 8.25% a nie 3%?

   Usuń
  11. Zamykanie konta trwa u nich 30 dni.

   Usuń
  12. Zamykałem WIBOR-owe KO w lutym, po czym 1. marca założyłem to nowe KO w efekcie czego do końca maja mam oprocentowanie premiowe w wysokości 8,25% do maks. 400k 😄

   Usuń
  13. U mnie to samo 😃

   A pamiętam ile tutaj w lutym było o to zamieszania, bo ktoś puścił plotkę, że od 1. marca rzekomo mieli wprowadzić zmiany 🙊

   https://www.bankobranie.pl/2022/12/nest-konto-oszczednosciowe-8-25-procent.html

   Usuń
  14. Anonimowy24 maja 2023 14:38
   Zamieszanie to jest nadal, bo jedni piszą, że po zamknięciu dotychczasowego KO dostali promocyjne oprocentowanie na nowym koncie a inni, że nie dostali. Sprzeczne informacje biorą się stąd, że ludzie pomijają istotną rzecz, jakie KO zamknęli. Z Tabeli wynika, że tylko zamknięcie starego wiborowego NO pozwala uzyskać 8.25% na nowym koncie. Jeśli ktoś już ma wprowadzone niedawno NKO i je zamknie i znów otworzy NKO to zarobi marne 3%

   Usuń
 2. W grudniu 8,25% już też było ale do 400 tysi

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam jeszcze do końca maja oprocentowanie w wysokości 8,25% ale do 400k - ta oferta to lipa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To samo u mnie ... bez jakichkolwiek warunków 😋

   Usuń
  2. Dorobili warunek do 400k bo jak widać ludzie tam bajońskie sumy wpłacali; 400k to mało? Limit BFG to 100k euro.

   Usuń
  3. Obniżyli maks. kwotę z promocyjnym oprocentowaniem z 400k na 50k i to jest istotne!

   Usuń
 4. Mr Złotówa
  Czy można założyć samo konto oszczędnościowe, bez konta osobistego, nie ruszać depozytu przez 90 dni? Jak wtedy odzyskać wkład z odsetkami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytat z powyższego opisu Złotówy: "z oferty promocyjnego oprocentowania na Nest Koncie Oszczędnościowym mogą skorzystać osoby, które posiadają (lub dopiero założą) konto osobiste w tym Nest Banku"

   Usuń
  2. Konto osobiste jest niezbędne, gdyż bez niego nie da się spełnić warunków promocyjnego oprocentowania (8,25%) - trzeba zapewnić wpływy i zrealizować transakcje.

   Usuń
 5. jeżeli nie mam konta w nest ale mam dostęp bo bankowości w Nest to też mogę skorzystać z 8,25% ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ale najpierw musisz otworzyć ROR.

   Usuń
 6. Do kiedy ta promoncja?

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak rozumiem, wpływem może być przelew z własnego konta w innym banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, bo BANK = Nest Bank

   Więc jak masz wykluczenie "(1) przelewów pomiędzy własnymi rachunkami w Banku, (2) kredytów udzielonych przez Bank oraz (3) lokat" to tam chodzi tylko o przelewy wewnętrzne w Nest

   Usuń
 8. Do kiedy obowiązuje ta promocja? Jak długo można zwlekać z założeniem konta żeby załapać się na oprocentowanie 8.25 na trzy miesiące?

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy w apce można od razu zobaczyć czy naliczane jest promocyjne oprocentowanie czy dowiem się tego dopiero po miesiącu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. właściwy % widoczny jeśli na koncie jest chociaż grosz

   Usuń
  2. Dzieki za odpowiedz:)

   Usuń
 10. Pierwszy raz otworzę konto w nest. Pytanie, czy jak otworzę konto z twoim kodem polecenia, to kiedy sama będę mogla polecać? bo polecilabym mezowi ;) Można być jednoczesnie, w tym samym czasie poleconym i polecajacym? bo jeśli tak to ja zgarnelabym 100 zl za otwarcie z polecenia i potem za polecenie konta mężowi , a mąż zgarnął by 50 zl za otwarcie konta z kodem ode mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, można być poleconym i zaraz potem stać się osobą polecającą - nie ma wymogu jakiegoś minimalnego stażu (jak to bywa w innych bankach).

   Zasady uczestnictwa w programie poleceń szczegółowo omawiam tutaj.

   Usuń
  2. Gdzie można znaleźć kod taki polecenia? Czy kod Złotówy do Velo zadziała?

   Usuń
  3. Cytuję fragment z powyższego wpisu:

   "Więcej na temat konta i oferty Nest Banku piszę tutaj (czyli w prześwietleniu programu poleceń, dzięki któremu możesz zyskać 50 zł na start; tam dowiesz się jak uzyskać kod polecenia, a także znajdziesz link do wniosku o konto umożliwiającego podanie kodu polecenia, co uprawni do zgarnięcia bonusu)".

   VeloBank nie ma nic wspólnego z Nest Bankiem - kody poleceń są różne.

   Usuń
 11. Czy ktoś już otworzył na nowo NKO po zamknięciu poprzedniego ? Jakie pokazuje oprocentowanie ? Pilnie czekam na jakieś info .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt, bo zamykanie konta trwa u nich 30 dni 🤡

   Usuń
  2. Ale to jasne. Kolejne NKO daje 3%. Tylko pierwsze NKO w życiu danego klienta jest na 8,25%

   Usuń
  3. Promka obowiązuje dopiero od tygodnia, a zamykanie konta trwa m-c :)

   Usuń
  4. Po miesiącu to może być już za późno 😋

   Usuń
 12. Witam, loguję się do banku, na kocie oszczędnościowym widzę oprocentowanie 0%. Rozumiem, że promocja nie zadziałała?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy zerowym saldzie pokazują zerowe oprocentowanie 😋

   Usuń
  2. By w bankowość internetowej, w szczegółach konta oszczędnościowego pojawiła się informacja o obecnym oprocentowaniu, należy wpłacić na ten rachunek dowolną kwotę (nawet grosze).

   Usuń
 13. Czy można jednocześnie założyć na promocyjnych warunkach i konto oszczędnościowe, i lokatę w Nest?

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy przy jednoczesnym założeniu KO i lokaty na 8% warunki są takie same? Bank /infolinia/poinformował mnie ze że przy lokacie nie może być to przelew 2 tys z mojego konta w innym banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku NKO wpływy na ROR dowolne.
   W promocji lokaty jest to ostrzej traktowane. Muszą być określone wpływy.

   Usuń
 15. Mr. Złotówa, od 01.07.2023 jest nowa edycja programu poleceń, gdzie polecony dostaje 100 zł. Rozumiem, że wpis w tym temacie pojawi się lada moment i będzie można otrzymać Twój kod polecenia?

  OdpowiedzUsuń
 16. Pytanie do Szefa Złotówki.
  Jak przypuszczasz ile czasu jeszcze oferta z 8,25% na KO może być aktualna? Zależy mi aby wejść w tą promocję jak najpóźniej, a nie przegapić.
  Dla mnie Nest Bank to zagadka.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...