Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Program poleceń konta w Nest Banku (edycja 2): 50 zł za konto osobiste (+ 50 zł dla polecającego)

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

4.11.2022

Program poleceń konta w Nest Banku (edycja 2): 50 zł za konto osobiste (+ 50 zł dla polecającego)

Nest Bank odpalił drugą edycję swego programu poleceń. 

Program "Polecam Nest Bank"
Bonusy po 50 zł przewidziane są zarówno dla obecnych klientów (posiadających już konto), jak i nowych (polecanych), którzy dopiero konto osobiste w Nest Banku założą.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Nest Banku.]

Wysokość tych bonusów nie robi wrażenia, gdy spojrzeć na nagrody, które dla nowych klientów serwują inne banki (gdzie często można zgarnąć nawet 400-480 zł). Tu dodatkową zachętą może być jeszcze 6-miesięczna lokata powitalna z oprocentowaniem 8% w skali roku (choć ta stawka w ostatnim czasie stała się już dość powszechna także w innych bankach).

W niniejszym wpisie znajdziesz prześwietlenie programu "Polecam Nest Bank - edycja 2" (dzięki któremu zyskać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku), a także omówienie lokaty powitalnej z promocyjnym oprocentowaniem. 

Na pierwszy front idzie okazja do bankobrania (z bonusem 50 zł za założenie konta), a dalej przyglądam się ofercie Nest Banku skierowanej do oszczędzających.

Program "Polecam Nest Bank - edycja 2"


Dla kogo promocja? Jak to z programami poleceń bywa, tak i tu wymienić należy dwie grupy uczestników: polecanych oraz polecających.

Osobą poleconą, która założy konto osobiste w Nest Banku (i na którą czeka bonus 50 zł) może być osoba pełnoletnia, nieposiadająca konta osobistego w Nest Banku co najmniej od 1.01.2020 roku (okres wykluczenia został więc taki sam, jak w poprzedniej edycji).

Z kolei polecającym może zostać osoba mająca konto osobiste w Nest Banku, posiadająca w tym banku zarejestrowany numer telefonu komórkowego do kontaktu (za skuteczne polecenie konta osobistego bank płaci 50 zł).

Zasady programu poleceń w Nest Banku


By wziąć udział w programie "Polecam Nest Bank - edycja 2" i uzyskać bonus 50 zł (i jednocześnie otworzyć sobie też drogę do lokaty 8%, o której piszę nieco niżej):
 • najpóźniej do 30.06.2023 r. złóż wniosek o Nest Konto, podając w nim numer polecającego (jest to numer telefonu polecającego - posiadacza konta w Nest Bank; jeśli nie znasz takiej osoby, to możesz skorzystać z mego kodu polecenia, który udostępniam nieco niżej) i wyraź zgodę na udostępnienie polecającemu informacji o spełnieniu warunków do wypłaty premii (tę zgodę wyraża się na ostatnim etapie składania wniosku - w części określanej jako "Podsumowanie");
 • najpóźniej w ciągu 14 dni od złożenia wniosku zawrzyj z bankiem umowę o konto; 
 • wyraź zgody na dostarczanie informacji promujących usługi lub produkty banku: 
  • za pośrednictwem wiadomości SMS/MMS 
  • w rozmowie telefonicznej 
  • za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail oraz
  • za pośrednictwem bankowości internetowej i aplikacji mobilnej
 • w jednym z trzech pierwszych miesięcy kalendarzowych od otwarcia konta w Nest Banku:
  • zapewnij wpływy min. 2 000 zł (ważne, by nie były to przelewy między własnymi rachunkami w Nest Banku, ani wpływ ewentualnego kredytu lub kapitału z zakończonej lokaty w tym banku) oraz 
  • wykonaj min. 3 dowolne transakcje (mogą to być płatności kartą lub Blikiem i/lub przelewy - z wyłączeniem przelewów pomiędzy własnymi rachunkami w Nest Banku).

Wypłata premii 50 zł przewidziana jest do 20. dnia roboczego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków. Do momentu otrzymania nagrody nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem oraz nie wycofuj wyrażonych zgód.

By zarabiać jako osoba polecająca, musisz:
 • posiadać konto osobiste w Nest Banku,
 • wyrazić zgody (jeśli takowych jeszcze nie masz) na dostarczanie informacji promujących usługi lub produkty banku: 
  • za pośrednictwem wiadomości SMS/MMS 
  • w rozmowie telefonicznej 
  • za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail oraz
  • za pośrednictwem bankowości internetowej i aplikacji mobilnej
 • przystąpić do programu poleceń za pomocą bankowości internetowej lub mobilnej (po zalogowaniu do bankowości internetowej przejdź do zakładki "Oferty", gdzie znajdziesz "Program poleceń").

Zgody zweryfikujesz i ewentualnie zmienisz po zalogowaniu do bankowości internetowej, przechodząc ścieżkę: Ustawienia => Ogólne => Zgody => Zaktualizuj.

Bonus 50 zł za polecenie otrzymasz, jeśli osoba zakładająca konto w Nest Banku poda Twój numer telefonu we wniosku o konto oraz spełni wszystkie warunki uzyskania premii dla siebie (czyli 50 zł dla osoby polecanej). Wypłata bonusów za skuteczne polecenie/polecenia nastąpi do 20. dnia roboczego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków przez osobę poleconą. Do momentu otrzymania nagrody nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem oraz nie wycofuj wyrażonych zgód. W ramach programu poleceń zgarnąć można maksymalnie 2 000 zł premii.

Nest Konto - prześwietlenie oferty Nest Banku


Główne cechy Nest Konta (dla klientów indywidualnych) to:
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez warunków);
 • 0 zł za internetowe przelewy złotówkowe (zlecane przez bankowość internetową);
 • 0 zł za wydanie i posiadanie pierwszej karty do konta (bez warunków); jedynie za drugą kartę do konta bank pobierze opłatę 25 zł - tak za jej wydanie, jak i za wznowienie; w przypadku jeśli masz jedynie jedną kartę, takiej opłaty nie poniesiesz;
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą w bankomatach sieci Euronet (6 zł za każdą wypłatę z innych bankomatów w Polsce). 

Po złożeniu wniosku o Nest Konto umowę z bankiem zawrzesz na jeden z trzech poniższych sposobów: 
 • podczas rozmowy wideo z konsultantem banku - ta opcja dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 18 (skorzystanie z tej metody możliwe jest wyłącznie na komputerze; w grę nie wchodzi składanie wniosku na telefonie), 
 • wykonując przelew weryfikacyjny z własnego konta w innym banku - imię, nazwisko, jak i adres przy tym przelewie muszą idealnie pokrywać się z tym, co podasz we wniosku o konto w Nest Banku; przelew ten może pochodzić wyłącznie z wybranych banków (Alior, ING Bank Śląski, mBank, Pekao lub Santander Banku) pod warunkiem, że konto w tamtym banku zostało przez Ciebie założone w inny sposób, niż przelewem weryfikacyjnym lub
 • podczas wizyty w placówce banku (w tym przypadku pamiętaj, by dopilnować podpisania umowy dla wniosku już uprzednio złożonego - a więc takiego, w którym podasz już numer polecającego).

Kod polecenia, który trzeba podać we wniosku, by uzyskać 50 zł premii, uzyskasz na końcu niniejszego wpisu.

Nest Lokata Witaj: nawet 8% do 20 tys. zł


By skorzystać z powitalnej lokaty, miej na względzie, iż Nest Lokatę Witaj mogą otworzyć wyłącznie osoby, które tej lokaty w Nest Banku jeszcze nigdy nie miały. Jej założenie będzie możliwe w systemie bankowości internetowej jedynie w ciągu 30 dni od otwarcia konta. Główne cechy Nest Lokaty Witaj:
 • oprocentowanie (stałe):
  • 6,0% w skali roku w przypadku lokaty 3-miesięcznej lub
  • 8,0% w skali roku w przypadku lokaty 6-miesięcznej;
   (możliwe jest założenie tylko jednej z tych lokat)
 • minimalna kwota: 1 000 zł;
 • maksymalna kwota: 20 000 zł;
 • czas trwania lokaty: 3 lub 6 miesięcy;
 • kapitalizacja odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty otrzymasz zwrot wpłaconego kapitału bez odsetek).

W przypadku lokaty 3-miesięcznej poza otwarciem konta osobistego i wyrażeniem zgód (i tak wymaganych na potrzeby uzyskania bonusu 50 zł), nic już więcej robić nie trzeba.

Przy lokacie na 6 miesięcy (czyli z oprocentowaniem 8% w skali roku) niezbędne jest spełnienie dodatkowych warunków. Te na szczęście uległy uproszczeniu, bo jeszcze nie tak dawno bank był zdecydowanie bardziej wymagający (oczekiwał wpływów wynagrodzenia od pracodawcy i warunki w regulaminie były na tyle rygorystyczne, że nie wystarczył przelew z własnego konta w innym banku z tytułem "wynagrodzenie").

Teraz, by uzyskać 8% w skali roku przez 6 miesięcy na Nest Lokacie Witaj, poza otwarciem konta osobistego i wyrażeniem zgód (i tak już wymaganych na potrzeby uzyskania bonusu 50 zł):
 • w każdym pełnym miesiącu kalendarzowym po otwarciu Lokaty Witaj (w całym okresie deponowania lokaty): 
  • zapewnij wpływy na konto w kwocie min. 2 000 zł (teraz może być to przelew z konta w innym banku - nie musi być to przelew od pracodawcy; nie zaliczą się jedynie przelewy między własnymi rachunkami klienta czy wpływy z lokaty bądź wypłacanego kredytu w Nest Banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas) oraz 
  • wykonaj min. 3 dowolne czynności (do wyboru): płatności kartą wydaną do konta, płatności Blikiem, przelewy (za wyjątkiem przelewów wewnętrznych na inne, ale własne konto w Nest Banku).

Jeśli jeden z tych warunków nie zostanie spełniony wówczas bank obniży oprocentowanie do poziomu 0,01% w skali roku (począwszy od dnia następującego po zweryfikowaniu przez bank, że w danym miesiącu warunki nie zostały spełnione).

Środki zdeponowane na rachunkach i lokatach w Nest Banku podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny, co oznacza 100-procentową ochronę kapitału do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro.

Nest Bank: kod polecenia


Jeśli chcesz założyć konto w Nest Banku i zyskać 50 zł, we wniosku podaj kod polecenia. Jeśli nie znasz osoby, która mogłaby Cię polecić, możesz uzyskać taki kod ode mnie. Wypełnij poniższy formularz - mailem prześlę Ci kod oraz dane osoby polecającej:


Gdzie podać kod polecającego? Pole na wpisanie kodu znajdziesz na drugim etapie wniosku o konto (w części "Dane uzupełniające"):

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi i najkorzystniejszymi ofertami depozytowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter:
Przydatne dokumenty:

17 komentarzy:

 1. To najlepiej pozostawić bez komentarza 🙊

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy jak otworzę konto z Twojego polecenia, a potem polecę je 5 osobom to dostanę za każdą 50 zł. Powracający klient może od razu polecać i za ile max poleceń na msc można otrzymać kasę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Koniecznie użyj kodu Złotówy :)

   Usuń
 3. NestBank na własne życzenie własnie wypada z rynku oszczędności.

  OdpowiedzUsuń
 4. Straci nest sporo klientów indywidualnych prze ten głupi ruch. Wibor wzrósł, a oni ucieli procenty. Może tak jak zakładali wcześniej nest bardziej idzie w kierunku firm, no ale żeby mieć pieniądze na kredyty dla firm musi przyciągać klientów, ale z takim procentem to oni raczej stracą niż przyciągną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nest to przede wszystkim bank dla małych firm, ale żeby mogli im pożyczać, to muszą dbać o depozyty - taki klimat :)

   Usuń
 5. Zastanawiam sie czy jak w zeszłym tygodniu założyłem konto Biznest to czy sam siebie mogę polecić i założyć z tego polecenia konto w NEST bank?

  OdpowiedzUsuń
 6. Otworzyłem konto dziś (tj. 02.bm.) mogę spełnić wszystkie czynności uprawniające do nagrody w styczniu czy muszę czekać na pełny miesiąc kalendarzowy (luty, marzec, kwiecień)?

  OdpowiedzUsuń
 7. Cześć, żeby otrzymać 50zł trzeba wnioskować o kartę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kartę i tak masz za 0 zł bez żadnych wymogów więc brać.

   Usuń
 8. Niestety link prowadzi do wniosku o konto firmowe..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W powyższym wpisie link prowadzi do strony z wnioskiem o konto osobiste.

   Usuń
  2. Prowadzi do strony banku. Wybieram załóż konto, pojawia się wybór aplikacją, zjeżdżam niżej by założyć przez przeglądarkę. Wciskam i wyskakuje opcja z NIP, czyli konto firmowe...

   Usuń
  3. Niestety, przez link wchodzi do konta firmowego..
   Na innej stronie jakoś udało się wejść do wniosku o konto indywidualne, jednak w 2 zakładce nie ma opcji konta z polecenia.. przechodzę aż do wpisania kodu z SMS, Dalej nie byłem, bo już chyba założę konto..

   Usuń
  4. nie ma tego pola dla osoby polecającej, w dwóch przeglądarkach sprawdzane, promo do 30 czerw. ale jakaś ściema

   Usuń
  5. Przedwczoraj składałam wniosek i podałam kod bez problemu.

   Usuń
  6. A ja nie, też ok. przedwczoraj. Czekam na odpowiedź banku, konto założyłem bez tego.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...