Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 8% do 400 tys. zł - przyspieszona podwyżka oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze (+ 550 zł dla otwierających konto osobiste)

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

10.11.2022

8% do 400 tys. zł - przyspieszona podwyżka oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze (+ 550 zł dla otwierających konto osobiste)

Alior zdecydował się na podwyżkę oprocentowania dla oszczędzających. 

Konto Mega Oszczędnościowe 29. edycja: do 8,0% do 400 tys. zł
Od teraz dla nowych środków na Koncie Mega Oszczędnościowym uzyskać można 8% w skali roku (do 400 tys. zł). Do tego trzeba posiadać lub założyć konto osobiste, więc przy okazji przypomnę, że na osoby, które jeszcze takiego rachunku w tym banku nie mają, czekają rekordowe bonusy o wartości 550 zł na start.

[Niniejsza edycja już się zakończyła. Sprawdź nową promocję oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym, którą opisuję tutaj.]

Kolejne edycje promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym (KMO) regularnie omawiałem na blogu. Jednak gdy pod koniec października Alior odpalił poprzednią, 28. edycję, to darowałem sobie publikację odrębnego wpisu, mając odczucie, że zaproponowana stawka (7% w skali roku) odstawała od rynku. Do tych samych wniosków doszły najpewniej osoby decyzyjne w banku, gdyż 28. edycję (która pierwotnie miała obowiązywać do 17.11.) Alior zakończył przed czasem i w jej miejsce odpalił nową odsłonę promocji, oferując teraz 8% w skali roku.

Drogę do promocyjnego oprocentowania na KMO otwiera posiadanie (lub założenie teraz) konta osobistego w Alior Banku. A jest to akurat opłacalne ze względu na wspomnianą promocję z bonusami o łącznej wartości 550 zł za Konto Jakże Osobiste - w podlinkowanym wpisie przedstawiam szczegóły dotyczące promocji i prześwietlam konto z oferty Aliora. A niżej skupiam się już tylko na ofercie Aliora dla oszczędzających.

Konto Mega Oszczędnościowe 29. edycja: do 8,0% do 400 tys. zł


Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym to:
 • dostępność promocji: od 10.11. do 14.12.2022 r. (to czas, w którym należy dokonać pierwszej wpłaty "nowych środków" na Konto Mega Oszczędnościowe);
 • kwota dla której obowiązuje promocyjne oprocentowanie: do 400 000 zł;
 • czas przez jaki bank gwarantuje utrzymanie promocyjnego oprocentowania: 3 miesiące od aktywacji promocji, a więc od pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe;
 • wysokość oprocentowania:
  • 4,0% w skali roku dla nowych środków lub
  • 8,0% w skali roku - oprócz wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe, należy również spełnić dodatkowy warunek: zapewnić jednorazowy wpływ w wysokości co najmniej 2 000 zł miesięcznie na konto osobiste w Aliorze (może być to np. przelew z własnego konta w innym banku; liczy się tylko odnotowanie wpływu w historii konta, więc nie ma konieczności utrzymywania tych środków na koncie osobistym przez jakikolwiek określony czas).

Wpływ min. 2 000 zł na konto osobiste zapewnić trzeba w każdym miesiącu kalendarzowym wchodzącym w skład okresu obowiązywania promocyjnego oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym. Taki wpływ musi pochodzić z innego banku lub z rachunku firmowego prowadzonego przez Alior Bank (innymi słowy: nie może być to przelew z innego konta dla klientów indywidualnych w Alior Banku - nawet jeśli to nie Twoje konto). Wykluczone są ponadto przelewy przychodzące z T-Mobile Usługi Bankowe czy z Kantoru Walutowego Alior Banku (w tym z kont biznesowych). Zatem najprościej będzie zrobić wspomniany przelew z własnego konta w innym banku.

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem i założysz Konto Mega Oszczędnościowe, to sytuacja jest jasna i klarowna - wszystkie środki, jakie wpłacisz do banku, będą nowymi i będą kwalifikować się do uzyskiwania nawet 8% w skali roku. Jeśli jednak już posiadasz produkty w Aliorze, to teraz trzeba będzie wyliczyć "nowe środki".

Dygresja. Okres 3 miesięcy, który podaję jako czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym w ramach 29. edycji wynika z regulaminu (cz. 1, ust. 1, pkt 3 oraz cz. 2. ust. 1, pkt 1 i 2)... aczkolwiek ten sam regulamin (cz. 1 w definicji terminu "trwanie promocji" i w cz. 3, ust. 6) mówi o 4 miesiącach. Przyjmuję jednak 3 miesiące, bo taka zapewne była intencja banku, gdyż o 3 miesiącach informuje na swej stronie internetowej. A skąd wzięły się także 4 miesięcy? Najpewniej z metody kopiuj-wklej regulaminu, bo taki okres promocji przewidywała poprzednia edycja.

Jak Alior Bank liczy nowe środki? 


Przez "nowe środki" bank rozumie wszystko to, co będzie ponad saldo środków klienta na koniec dnia 8.11.2022 roku. Do tego salda zliczane są środki na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, rachunkach oszczędnościowych i lokatach w PLN, których klient jest posiadaczem i/lub współposiadaczem (bank uwzględnia też saldo z Konta Jakże Osobistego, jak i z Konta Mega Oszczędnościowego).

Weryfikacja nowych środków przez Alior Bank następuje na koniec każdego dnia, więc saldo "starych" środków w praktyce trzeba utrzymywać ciągle przez czas uczestnictwa w promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym.

Z promocji skorzystać może wyłącznie osoba, która aktualnie nie bierze udziału w poprzednich edycjach promocji Konta Mega Oszczędnościowego. Jeśli zatem kiedyś było Ci już dane korzystać z tych promocji (dostępnych już od dłuższego czasu, bo obecnie to już 29. edycja), ale okres promocyjnego oprocentowania już się u Ciebie zakończył, to droga do udziału w nowej edycji promocji jest otwarta - trzeba jedynie zapewnić wpływ nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe (oraz zapewnić wpływ min. 2 000 zł na konto osobiste).

Konto Mega Oszczędnościowe - co warto wiedzieć?


Konto Mega Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, który Alior Bank otwiera i prowadzi za 0 zł (bez warunków).

Wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Alior Banku (zlecane przez bankowość internetową lub w aplikacji mobilnej) są realizowane za 0 zł. Ograniczenie obowiązuje tylko w przypadku wykonywania przelewów z Konta Mega Oszczędnościowego bezpośrednio na rachunki w innych bankach - wtedy wyłącznie pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł, a za drugi i każdy kolejny wykonany w tym samym miesiącu będzie trzeba zapłacić 8 zł.

Odsetki na Koncie Mega Oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień utrzymywania na nim środków, ale ich dopisanie do konta (czyli kapitalizacja) następuje na koniec miesiąca kalendarzowego. Promocyjnym oprocentowaniem objęte może być tylko jedno Konto Mega Oszczędnościowe klienta.

Środki zgromadzone na rachunkach w Alior Banku (w tym na Koncie Mega Oszczędnościowym) są bezpieczne, gdyż podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

Jeżeli chcesz założyć Konto Mega Oszczędnościowe, to możesz to zrobić już za pośrednictwem wniosku o konto osobiste w promocji, w której do wzięcia są bonusy o łącznej wartości 550 zł za Konto Jakże Osobiste w Aliorze (zgodnie z regulaminem w promocji udział biorą wyłącznie wnioski o konto złożone przez Internet). Wolę otwarcia Konta Mega Oszczędnościowego można wyrazić na pierwszej stronie wniosku.

Z kolei osoby już posiadające konto osobiste w Alior Banku, Konto Mega Oszczędnościowe założyć mogą "na klik" po zalogowaniu do bankowości internetowej (Oferty => Oszczędności). Zwróć uwagę, że chodzi o Konto Mega Oszczędnościowe, a nie "standardowe" Konto Oszczędnościowe (to inny rachunek, na którym oprocentowanie 8% w skali roku nie jest dostępne).

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

40 komentarzy:

 1. Od kilku tygodni nie działa apka Aion, co skutkuje tym, że aktualnie nie można założyć u nich konta.

  To byłby jeszcze mały pikuś, ale co mają powiedzieć użytkownicy kont w płatnych planach, którzy nie mają nawet dostępu do własnej kasy?

  Alternatywnie istnieje możliwość zalogowania się do bankowości internetowej, ale do tego wymagają potwierdzenia w ... apce :)

  PS. Aion nie ma infolinii, a czat jest możliwy jedynie w apce - porażka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aion nie działa na zrootowanych telefonach. Wystarczy, że jakaś aplikacja użyła software roota (na przykład mtk-su) do czegoś i do restartu telefonu apka nie działa - co ciekawe w innych bankach nie ma takiego zabezpieczenia.

   Usuń
  2. Na zrootowanych telefonach? Co konkretnie poeta miał na myśli?

   Usuń
  3. Zrootowany telefon (z Androidem) - to telefon, na którym użytkownik może uruchamiać swoje aplikacje z najwyższymi uprawnieniami (na prawach super-użytkownika root). Aplikacja uruchomiona z uprawnieniami użytkownika root ma pełen dostęp do telefonu (w tym do zasobów innych aplikacji). Aplikacja bankowa nie jest w stanie odróżnić, czy telefon został zrootowany w wyniku działań użytkownika, czy też w wyniku uruchomienia szkodliwej aplikacji - więc po prostu zakłada, że telefon został shackowany.

   Usuń
  4. Wniosek: podczas konfiguracji telefonu nie warto udzielać wszystkich zgód dostępności.

   Zresztą przypadki ingerencji w dane użytkowników telefonów Huawei czy innych telefonów z procesorami Unisoc są chyba wystarczająco zastanawiające.

   Usuń
 2. Alior 29 edycja kmo. W regulaminie raz piszą o 3 miesiącach promocyjnego poprocentowania, a innym razem o 4 mięsiącach. Ktoś w banku zrobił kopiuj wklej i teraz taki klocki wychodzą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście regulamin jest niespójny. We końcu nie wiadomo na ile ta promocja. 3 czy 4 miesiące.

   Usuń
 3. Jeżeli na 8.11 miałem na rachunku 1000 pln to żeby mieć 8% musze mieć cały czas te 1000 pln plus x na koncie mega oszczędzającym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nadwyżka salda z dnia jego badania zbiera odsetki premiowe.

   Usuń
 4. Sztuczne oprecentowanie depozytów w ailor bank bo jam tylko 1.5 do 50 tys a drugie konto oszczędnościowe na 0.25

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Standardowego oprocentowania nie oczekuj wyższego. To zresztą nie problem ludzi czytających tego bloga. Wręcz odwrotnie. Czym mniej będzie na lokatach standardowych to tym szansa większa na lepsze oprocentowanie promocyjne.

   Usuń
  2. O! Widzę że dalej wyszukujesz najniższego oprocentowania! Jak nie Getin, to Alior... I jak nie z mejla to jako anonimowy. Brawo!
   Pamiętaj jednak że jest jeszcze niższe oprocentowanie bo na 0,01% i jak dobrze poszukasz, to znajdziesz. Tam ulokuj te swoje drobne o których piszesz od lat na różnych blogach.

   Usuń
  3. @Anonimowy 11 listopada 2022 00:25
   Brawo! Teraz @Anonimowy 10 listopada 2022 20:56 będzie wiedział, że najkorzystniejsze oprocentowanie jest 0,01%, a nie w przedziale o którym pisze (1,5-0,25%). Matematyki nie oszuka ;)

   Usuń
  4. Matematyka to królowa nauk, ale to zupełnie inna dziedzina niż rachunkowość 😋

   Usuń
  5. Właśnie dlatego korzystam z oferty banków spółdzielczych bo tam depozyty są uczciwie oprecentowanie

   Usuń
  6. W spółdzielczym w mojej miejscowości aktualnie oferują maksymalnie 1% 🤦‍♂️

   Usuń
 5. jakby dali 8,5% to by kasa przybyła a tak po co skoro już na 8% większośc ma

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Jedyny powód, że podwyższyli oprocentowanie jest taki, że Śląski, Millennium i Getin wcześniej tak zrobiły :)

   Usuń
  2. Po co - czy też raczej - dla kogo? Przykładowo dla mnie. Zwróć uwagę na to, że możliwości KO gdzie można ulokować te „nowe środki” są mimo wszystko ograniczone. W tej chwili mam na niższym oprocentowaniu 2 KO i mimo tego, że już w tych bankach dają te 8% to niestety jestem wykluczony z kolejnych edycji. Zmieniam więc w zależności od potrzeby KO i nie muszę wszystkiego trzymać na obwarowanych dodatkowymi warunkami lokatach.

   Usuń
  3. @Anonimowy, 11 listopada 2022, 10:36 - Aion też oferuje 8% na KO :)

   Usuń
  4. @Anonimowy 11 listopada 2022 12:05
   Mam nadzieję że z tym Aion Bankiem to tylko taki żart. 😂
   W Aion - potworku a nie banku - nawet 1 grosza nie umieszczę. Zbyt wiele osób ma problem z tym tworem. Problemy począwszy od samej aplikacji a więc możliwości założenia konta po odzyskanie dostępu do swoich środków i zamknięcie konta.
   Jest wystarczająco dużo informacji pochodzących zarówno od zwykłych użytkowników jak również z dziennikarskich interwencji.

   Usuń
  5. 8% to teraz ściana i sufit. Nikt nie chce dać nawet symbolicznie 8,1%.

   Anonimowy11 listopada 2022 12:05 Aion daje ale tylko dla konta płatnego 50 zł miesięcznie.

   Usuń
  6. @Anonimowy11 listopada 2022 14:07
   Czy informacje te sa z tego roku (czy tez z momentu startu w 2021)? Jakies linki do tych informacji? Albo jakie zapytanie zadac w google?

   Usuń
  7. @Anonimowy 11 listopada 2022 20:10
   1. Aplikacja

   Wejdź na "Google Play" i wyszukaj aplikację "Aion Bank", a następnie w "Oceny i recenzje" i wybierz "Pokaż wszystkie opinie". A teraz czytaj patrząc od najnowszych.

   Jeżeli korzystasz z iPhone wejdź w "App Store" i wyszukaj "Aion Bank", następnie "Oceny i recenzje", następnie "Wszystkie", wybierz "Sortuj wg najnowszych" i czytaj.

   A teraz hop na komputerek i odpalamy wyszukiwarkę Google, wpisujemy "Aion Bank Samcik" i wchodzimy w pierwszy wynik w wyszukiwaniu (u mnie przeglądarka "Firefox") a potem już tylko wybieramy artykuły do poczytania np. ten z 8 czerwca 2022 lub z 14 maja 2022 choć warto też inne.

   Inna możliwość to to samo co powyżej tylko inne hasełko do wyszukania: "Aion Bank opinie" i już pierwszy wynik (u mnie ta sama przeglądarka co powyżej).

   I czytaj do bólu jeżeli tylko zdrowie na to pozwala. 🤪

   Nie czytać recenzji i opinii W RÓŻNY (celowo podkreślam) sposób płatnych których pełno w sieci.

   PS. A tak jeszcze zapytam; pierwszy wpis (od @Anonimowy 10 listopada 2022 11:48) jaki tu się znajduje czytałeś?
   I takich w sieci jest wiele.

   Usuń
  8. Dzieki.
   Ta aplikacja to faktycznie najslabszy punkt - jak nie dziala, to nie masz zadnego dostepu do srodkow. Z opinii w Google Play - wyglada to tak jakby Aion mial problemy z nowszymi wersjami Androida. U mnie akurat dziala bez problemow na Android 8 (ale mam starszy telefon i sie moge pewnego dnia nieprzyjemnie zdziwic jak przestanie dzialac).

   Usuń
  9. Problemy z apką to jeszcze nic w porównaniu z blokowaniem kont bez podawania jakichkolwiek powodów, a rozpatrywanie reklamacji trwa tygodniami ... a tak dobrze zaczynali 😋

   Usuń
  10. @Anonimowy 13 listopada 2022 14:58
   Dokładnie tak! Aplikacja to pokuś. Najwyżej się ktoś nie zarejestruje. Gorzej jak wyjedzie na wczasy a mu konto zablokują. Gdzieś ktoś opisuje taki przypadek. Inne częste przypadki to niezamknięte konto przez całe miesiące nawet. I te opłaty niesłusznie pobierane.

   Usuń
  11. Powyższy wpis dotyczy promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym w Alior Banku.

   Do dyskusji o Aion Banku, czyli innym banku, zachęcam pod wpisami o tymże banku (np. tutaj).

   Usuń
 6. Jaka jest szansa, że Alior utrzyma po 3 miesiącach te 8% albo zwiększy?
  A drugie pytanie: czy automatycznie moje oszczędności przechodzą do kolejnej edycji promocji KMO ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niewielka.
   Nie.

   Usuń
  2. Nie przechodzą na kolejną edycję bo to jest promocja dla nowych środków. Musisz obrócić środkami na jakąś promocję w innym banku a za jakiś czas z powrotem wrócisz na KMO jak już tu znowu będą nowe środki.

   Usuń
  3. Witam, ma ktoś wiedzę ile wynosi karencja po zamknięciu konta ? oby można było skorzystać z promocje ?

   Usuń
  4. Zakładam, że chodzi o karencję w promce ROR - 2 lata od zamknięcia.

   Usuń
 7. Czy ktoś już dostał kasę?

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy comiesięczny wpływ emerytury z ZUS zapewni uzyskanie 8% w 29 edycji promocji KONTA MEGA OSZCZĘDNOŚCIOWEGO w ALIOR BANKU?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpływ może być z dowolnego źródła. Choć własny przelew z konta w innym banku więc emerytura tym bardziej będzie się liczyć. Byle było min. 2 tys. zł.

   Usuń
 9. Ciekawe co zaoferują w czwartek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyżby obecna edycja była aktualna tylko do środy?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...