Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 7,9 lub 8% na eKoncie oszczędnościowym w mBanku (+ 650 zł w bonusach za konto osobiste)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

18.11.2022

7,9 lub 8% na eKoncie oszczędnościowym w mBanku (+ 650 zł w bonusach za konto osobiste)

mBank odpalił kolejną edycję promocji oprocentowania dla nowych środków.

eKonto oszczędnościowe w mBanku z oprocentowaniem do 8%
eKonto osobiste dla nowych środków daje obecnie już 7,9 lub 8% (w zależności od rodzaju posiadanego konta osobistego). Takie oprocentowanie bank gwarantuje na 3 miesiące nawet do 500 tys. zł.

[Niniejsza promocja już się zakończyła. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Warunkiem skorzystania z promocji oprocentowania dla nowych środków na eKoncie oszczędnościowym jest posiadanie (lub otwarcie) konta osobistego w mBanku. Jeśli takowego jeszcze nie masz, sprawdź jak uzyskać 650 zł w bonusach za eKonto osobiste lub 450 zł premii za mKonto Intensive - w podlinkowanych wpisach szczegółowo omawiam zasady uczestnictwa, warunki promocji z bonusami na start oraz prześwietlam konta z oferty mBanku. Niżej skupiam się już na propozycji dla oszczędzających.

eKonto oszczędnościowe w mBanku z oprocentowaniem do 8%


By skorzystać z promocyjnego oprocentowania, trzeba posiadać konto osobiste w mBanku, założyć (lub zmodyfikować) eKonto oszczędnościowe i na ten ostatni rachunek wpłacić "nowe środki". 

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem mBanku (zakładając w nim konto osobiste), to wszystkie wpłacone przez Ciebie środki będą uznane nowymi - wtedy sytuacja jest jasna i klarowna. W przypadku obecnych klientów dodatkowo trzeba policzyć jaka kwota będzie nowymi środkami - więcej na ten temat piszę nieco niżej.

Główne cechy promocji:

 • wysokość oprocentowania dla nowych środków:
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 500 000 zł;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 3 miesiące od otwarcia/modyfikacji eKonta oszczędnościowego w mBanku.

Jeśli masz już konto osobiste w mBanku (lub jeśli dopiero konto osobiste w tym banku założysz, to po jego otwarciu), wniosek o eKonto oszczędnościowe objęte promocyjnym oprocentowaniem złożyć należy za pośrednictwem strony promocji.

eKonto oszczędnościowe w mBanku otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym tylko pierwszy przelew z takiego konta jest realizowany za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny wykonywany w tym samym miesiącu kalendarzowym mBank pobiera opłatę w wysokości 9 zł.

Promocja ma być dostępna do 13.12.2022 roku (to czas na założenie eKonta oszczędnościowego lub modyfikację posiadanego rachunku na taki rodzaj konta), acz trzeba uwzględnić, że promocja może zakończyć się wcześniej (w przypadku ulokowania przez klientów łącznie 3 miliardów złotych - komunikat o tym fakcie ma się pojawić na wyżej podlinkowanej stronie promocji).

I tyle wystarczy wiedzieć, jeśli dopiero teraz chcesz założyć eKonto oszczędnościowe i konto osobiste w mBanku, jeśli go jeszcze nie posiadasz.

Przy okazji podrzucam przydatne linki:

Ważne informacje dla obecnych klientów


W przypadku osób już posiadających eKonto oszczędnościowe w mBanku, należy dodać, że regulamin promocji zawiera pozytywnie brzmiący zapis:
"Jeżeli Uczestnik Promocji jest posiadaczem minimum jednego eKonta oszczędnościowego, może skorzystać z Promocji modyfikując jedno z nich"


Modyfikację można zrealizować przechodząc do zalogowania poprzez stronę promocji (tak, by "teoretycznie" założyć eKonto oszczędnościowe, ale wtedy w rozpoczynanym wniosku będzie należało wskazać już posiadany rachunek do modyfikacji na rachunek objęty promocyjnym oprocentowaniem).

Ponadto zwrócić należy uwagę, że:

"Uczestnik Promocji może skorzystać z Promocji tylko na jednym eKoncie oszczędnościowym w tym samym okresie trwania Promocji"


Jest też i ważna informacja dla osób korzystających z poprzednich edycji promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym w mBanku. Cytuję z regulaminu:

 "Jeśli skorzystałeś z promocji na rachunku oszczędnościowym „eKonto bardzo oszczędnościowe”, „eKonto bardzo oszczędnościowe edycja 2”, „eKonto bardzo oszczędnościowe edycja 3” to do promocji „eKonto bardzo oszczędnościowe edycja 4” na nowe środki będziesz mógł przystąpić po zakończeniu obowiązywania promocyjnego oprocentowania promocji rachunku „eKonto bardzo oszczędnościowe”, „eKonto bardzo oszczędnościowe edycja 2”, „eKonto bardzo oszczędnościowe edycja 3”. 

Przykład: 

Jeśli przystąpiłeś do promocji „eKonto bardzo oszczędnościowe” w dniu 13.09.2022, to do kolejnej edycji promocji na nowe środki będziesz mógł przystąpić po 13.12.2022. 

Jeśli przystąpiłeś do promocji „eKonto bardzo oszczędnościowe edycja 2” w dniu 10.10.2022, to do kolejnej edycji promocji na nowe środki będziesz mógł przystąpić po 10.01.2023. 

Jeśli przystąpiłeś do promocji „eKonto bardzo oszczędnościowe edycja 3” w dniu 14.11.2022, to do kolejnej edycji promocji na nowe środki będziesz mógł przystąpić po 14.02.2023."

 

Jak wyliczyć nowe środki w promocji oprocentowania na eKoncie oszczędnościowym w mBanku?


Jako nowe środki mBank rozumie nadwyżkę środków, jakie ulokujesz w mBanku względem salda środków, jakie w dniu 16.11.2022 r. było Ci dane mieć na posiadanych (i ewentualnie współposiadanych) kontach osobistych, oszczędnościowych i lokatach (w tym lokatach na nowe środki) w PLN mBanku. Z wyliczaniem tych nowych środków na szczęście nie trzeba się trudzić, bo informację o nich znajdziesz we wniosku o eKonto oszczędnościowe.

Przykładowo: jeśli w mBanku na dzień 16.11.2022 r. ktoś na swych kontach posiadał 2 000 zł, a obecnie ma 1 000 zł i wpłaci jeszcze 9 000 zł, to na promocyjne oprocentowanie na eKoncie oszczędnościowym załapie się kwota 8 000 zł.

Kwota nowych środków będzie przez mBank weryfikowana codziennie. Co to oznacza? Na podanym wyżej przykładzie to, że aby cała kwota wpłacona na eKonto oszczędnościowe (czyli 8 000 zł) była objęta oprocentowaniem wynoszącym 7,9 lub 8% w skali roku (w zależności od rodzaju posiadanego konta osobistego w mBanku), to codziennie trzeba też w tym banku utrzymywać 2 000 zł (czyli saldo z 16.11.2022 r.) oprócz 8 000 zł na eKoncie oszczędnościowym.

Wyższe oprocentowanie (8% zamiast 7,9%) obowiązuje wyłącznie dla osób posiadających mKonto Intensive (to konto osobiste, które prowadzone jest za 0 zł pod warunkiem zapewnienia wpływów na sumę min. 7 000 zł miesięcznie). 

Jeśli w mBanku masz konto innego typu, to możesz je zamienić na mKonto Intensive. Decydując się jednak na taki ruch, koniecznie pamiętaj o dwóch kwestiach: 

 • nie zmieniaj swego konta na mKonto Intensive, jeśli obecnie posiadane przez Ciebie konto bierze jeszcze udział w jakiejś promocji (zmiana typu konta wyklucza bowiem z promocji); 
 • nie zmieniaj konta na mKonto Intensive, dopóki w bieżącym miesiącu kalendarzowym nie będziesz mieć spełnionych warunków zwolnienia z opłat(y) za konto i/lub kartę (w przeciwnym wypadku bank pobierze bowiem opłaty).


Przydatne dokumenty:

5 komentarzy:

 1. Dzień dobry. Jak to jest z oprocentowaniem na koncie oszczędnościowym, ogólnie. Wpłacam 200tys zł na 3 mies. z promocyjnym oprocentowaniem. Czy jeśli wypłacę 40tys po miesiącu to 160tys będzie dalej na promocji jeszcze dalej przez 2 miesiące , a te 40tys
  (wypłacone) czy stracę odsetki za miesiąc przez który były na koncie, czy będą doliczone do ogólnej kwoty? Z góry dziękuję za odp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żadnych odsetek nie tracisz. Są liczone za każdy dzień od konkretnej kwoty jaka na ów dzień jest na koncie oszczędnościowym. Wypłacane oczywiście dopiero na koniec miesiąca. Możesz swobodnie dopłacać i wypłacać część lub całość. W odróżnieniu od lokaty na tym polega właśnie konto oszczędnościowe.

   Usuń
 2. Nie wiem czy dobrze rozumiem. Jeśli wpłacę kwotę na rachunek oszczędnościowy i tą kwotę będę utrzymywać przez 3 miesiące (bez dokładania w kolejnych miesiącach) to odsetki naliczą się tylko w pierwszym miesiącu (jako nowe środki) w pozostałych dwóch już nie bo nowe środki się nie pojawią?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naliczają się przez 3 miesiące bo tyle trwa promocyjne oprocentowanie. Jeśli wpłacisz kasę np. dzisiaj, 8 XII to 8% w skali roku dostaniesz 31 XII, 31.01 I, 28 II oraz 31 III nawet jak kasę z konta oszczędnościowego wypłacisz 8 III bo wtedy minie ci okres naliczania promocyjnego oprocentowania.

   Usuń
  2. Dziękuję za wyjaśnienie :)

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...