Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 8% w skali roku na 2-miesięcznej lokacie w VeloBanku (bez zakładania konta)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

3.11.2022

8% w skali roku na 2-miesięcznej lokacie w VeloBanku (bez zakładania konta)

Nowa edycja promocji oprocentowania dla nowych środków przynosi podwyżkę oprocentowania lokat na najkrótszy okres.

Lokata na nowe środki w Velobanku
Aktualnie można tu uzyskać do 8% w skali roku. Najwyższa stawka obowiązuje na 2-miesięcznym depozycie. Lokaty niezmiennie można założyć bez otwierania konta osobistego.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze lokaty bankowe.]

Na początek kilka zdań tytułem wstępu. VeloBank to bank, który przejął obsługę klientów Getin Banku (wobec którego Bankowy Fundusz Gwarancyjny wdrożył przymusową restrukturyzację, o czym pisałem tutaj).

VeloBank to oczywiście bank, który podlega pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny (w przeciwnym wypadku nie byłoby dla niego miejsca do opisywania na blogu Bankobranie, bo sam cenię sobie przede wszystkim spokój i bezpieczeństwo swych środków). Tym samym środki każdego klienta zgromadzone w VeloBanku są w 100% gwarantowane do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. 

Nowy bank jeszcze używa nazwy Getin np. na swej stronie internetowej (acz do końca listopada ma nastąpić całkowite jej zastąpienie), co na chwilę obecną ma zapewne podkreślać, że kontynuuje dotychczasowe umowy i się z nich wywiązuje. Do tego serwuje coraz wyższe oprocentowanie dla oszczędzających, co widać nie tylko na niniejszym przykładzie lokaty. Wszak zaledwie kilka dni temu pisałem już o 8%, które można uzyskać dla nowych środków na koncie oszczędnościowym w VeloBanku, acz w przypadku promocji oprocentowania na rachunku oszczędnościowym koniecznym jest też posiadanie (lub założenie) konta osobistego w VeloBanku. Za to lokatę można założyć bez otwierania konta i bez korzystania z jakichkolwiek innych produktów banku.

VeloBank (daw. Getin Bank): Lokata na Nowe Środki - edycja 17/2022


Główne cechy Lokaty na Nowe Środki w VeloBanku to:
 • minimalna kwota: 5 000 zł;
 • maksymalna kwota jednej lokaty: 150 000 zł;
 • oprocentowanie uzależnione od wybranego okresu lokaty (stałe przez cały okres trwania lokaty; zawsze podane w skali roku):
  • 8,0% na 2 miesiące
  • 7,5% na 3 miesiące
  • 7,0% na 6 miesięcy.
 • klient ma możliwość założenia trzech lokat o tym samym okresie umownym;
 • czas na wpłacenie środków na lokatę: 7 dni po złożeniu wniosku; 
 • dostępność oferty banku: od 3. do 18.11.2022 r. (to ostateczny czas złożenia wniosku o lokatę - środki na nią będzie można wpłacić w ciągu wspomnianych 7 dni od złożenia wniosku).

Lokata na nowe środki dostępna jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów VeloBanku (wtedy wniosek należy złożyć po zalogowaniu do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej). Promocyjne oprocentowanie obowiązuje wyłącznie dla nowych środków. A dla VeloBanku są to środki, które na dzień założenia lokaty będą stanowić nadwyżkę ponad saldo środków zgromadzonych w tym banku na koniec dnia 1.11.2022 roku.

Do wyliczenia tego salda bank bierze pod uwagę - indywidualne, jak i wspólne - konta osobiste, oszczędnościowe, rachunki przejściowe i do obsługi bankowych papierów wartościowych, IKE oraz lokaty klienta w VeloBanku. Poza tym nadwyżka ponad saldo środków musi uwzględniać kwotę lokat założonych z nowych środków już po 1.11.2022 roku.

Dla nowych klientów sytuacja jest klarowna: wszystkie wpłacone środki będą nowymi środkami.

By skorzystać z promocyjnego oprocentowania, pamiętaj wyrazić zgody na:
"• użycie przez nas telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego oraz 
• (...) na otrzymywanie od nas informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz 
• możliwość prowadzenia marketingu (zgoda na marketing lub prawnie uzasadniony interes administratora danych)"

O najlepszych lokatach, nawet tych pojawiających się okazjonalnie, dowiadywać się możesz dzięki newsletterowi. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne dokumenty:

21 komentarzy:

 1. A wiecie, czy nadal dają tam Zawrotną na zatrzymanie? I jeśli tak to na jaki okres i procent?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Próbowałem przelać teraz do Aliora 100k, - 7.3% na 2 miesiące do 70 k lub 7.5 na 4 miesiące do 70k.

   Usuń
  2. Przy przelewie do ING powinno być więcej. Ja w zeszłym tygodniu miałem 8% do wyboru na 2 lub 4 m-ce.

   Usuń
 2. Wczoraj mi proponowali do Facto najwięcej 7,5, a do Pekao 8 na 4 miesiące

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wciąż dają 8,3% na 4-miesięcznej przy przelewie do Millennium.

   Usuń
 3. Czy ten malejący z czasem cennik oprocentowania (w sensie czym dłuższa lokata tym niższe oprocentowanie) wskazuje, że bankowcy spodziewają się obniżek stawek oprocentowania lokat? Czy ma raczej związek z dość zwariowaną sytuacją dawnego Getina? Ewentualnie, jakie inne banki mają teraz lokaty 8 proc.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To okazuje jedynie potrzeby depozytowo-kredytowe jakiegoś banku w danej chwili.

   Usuń
 4. Sądząc po obecnym terminie trwania promocji w innych bankach, jakichś większych ruchów - spadków lub wzrostów - w oprocentowaniu, należy spodziewać się w okolicy lutego.

  OdpowiedzUsuń
 5. A jeśli założę tę lokatę na 8% i po tygodniu od jej założenia skończy mi się inna, wcześniejsza lokata i wypłacę środki z tej innej lokaty to czy ta obecna lokata na 8% utraci swoje oprocentowanie promocyjne? Po wypłacie starej lokaty ubędzie starych środków. Nie potrafię doczytać w regulaminie. Bardzo proszę o komentarz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokata założona jako nowe środki nie zmienia swojego oprocentowania. Jeśli jednak z tej zakończonej chcesz założyć nową lokatę to nie będą to już nowe środki.

   Usuń
  2. Ciekawe jak wypłata siana z zakończonej lokaty do innego banku wpłynie na status tej lokaty z oprocentowaniem e wysokości 8%

   Usuń
 6. Getin nobel bank zbankrutował, szukają pieniędzy, więc korzystne lokaty, aby się nie okazało że znów będzie w restrukturyzacji i szlak pieniądze wezmą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypowiadając się w jakimś temacie, warto się z nim zapoznać, by nie wprowadzać w błąd.

   1. Getin Bank nie zbankrutował, ale BFG wdrożył przymusową restrukturyzację. Tym samym żadne wypłaty środków w ramach gwarancji nie musiały być wdrażane, bo wszystkie umowy są kontynuowane i bank musi wywiązywać się z zawartych umów.

   2. Który bank nie szuka pieniędzy? To podstawa działalności banków - zbierają lokaty, udzielają kredyty i na tym zarabiają. Oferta nawet nie wyróżnia się na tle innych - VeloBank dopiero co doszlusował do innych banków.

   3. Środki do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro są w 100% chronione, dzięki BFG. Do tej kwoty można więc spać spokojnie. A i sytuacja banku znacząco się zmieniła - BFG i 8 największych banków w Polsce, które są zaangażowane w banku pomostowym, w restrukturyzację zaangażowały ponad 10 miliardów złotych.

   Usuń
  2. Getin zbankrytował? HaHaHa. Kiedy?
   Getin był bankrutem ale nie zbankrutował.

   Usuń
  3. Getin niw wywiązuje się E wszystkich zobowiązań. Kredyty pseudo frankowe nie zostały przeniesione do Velo, tym samym kredytobiorcy są stratni bonnie mogą żądać zwrotu nadpłat

   Usuń
  4. Ale co mnie obchodzą frankowi kredytobiorcy, którzy brali kredyt w franku i śmiali się innym kredytobiorcom w twarz. Mysleliscie, ze frank będzie zawsze za... 2 złote? Bez jaj.
   Weź pod uwagę drugą stronę medalu czyli... Deponentów, dzięki którym Ty i inni mogliście wziąć kredyt, nawet taki jakim były franki :).
   To jest blog o zarabianiu na lokatach, KO etc a nie o żalach dotyczących kredytów frankowych.

   Usuń
  5. Anonimowy4 listopada 2022 10:32
   to już sprawa między frankowiczami a Getinem.

   VeloBank wszystko obsługuje jak należy. Mam lokaty i konto oszczędnościowe i odsetki dostaję.

   PS. Kredyty "pseudo frankowe" teraz. A w momencie brania były fajne bo tanie?

   Usuń
 7. @Anonimowy 4 listopada 2022 10:32
  Widzę że dalej spamujesz. Teraz już jako anonimowy a nie za pomocą mejla. I dalej w ten sam charakterystyczny sposób.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy wypłata środków z lokaty jest za 0 PLN i przez jakie kanały to sią odbywa, bo w regulaminie opłat jest to niejednoznacznie napisane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Za 0 zł. Sprawdzone w praktyce. Lokatę możesz zerwać w bankowości.

   Usuń
 9. Komuś udało się otworzyć konto z użyciem weryfikacji przy pomocy aplikacji ?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...