Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 300 zł łatwej premii za bezwarunkowo darmowe CitiKonto

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

7.11.2022

300 zł łatwej premii za bezwarunkowo darmowe CitiKonto

Citibank przygotował nową edycję promocji swego konta osobistego.

Promocja "Do 300 zł z CitiKontem"
Do wzięcia czekają gwarantowane bonusy pieniężne o łącznej wartości 300 zł. To jednak nie wszystko, bo dodatkowo można również uzyskać (ale to już opcje dla chętnych) do 100 zł moneybacku oraz nawet 600 zł za kartę kredytową.

[Aktualizacja w dniu 30.11.2022 r.: niniejsza edycja promocji już się zakończyła, ale w jej miejsce bank odpalił nową, którą opisuję tutaj.]

Promocja "Do 300 zł z CitiKontem"


Dla kogo promocja konta? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która nie posiada i po 31.12.2020 r. nie miała konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku (wykluczenie obejmuje też współposiadaczy tego typu rachunków). 

Ewentualne posiadanie innych produktów Citibanku (np. karty kredytowej, pożyczki, kredytu czy rachunku firmowego) nie wyklucza z niniejszej promocji CitiKonta. Pamiętaj jedynie, że nawet jeśli masz już dostęp do bankowości internetowej Citibanku, to na potrzeby promocji wniosek o konto złożyć należy na stronie promocji.

Nagrody. Na osoby biorące udział w niniejszej promocji do wzięcia czekają 4 gwarantowane bonusy pieniężne w wysokości 20, 100, 100 i 80 zł (co w sumie da tytułowe 300 zł). Dodatkowo można załapać się też na moneyback (do 100 zł).

Limit uczestników. Promocja CitiKonta ma być dostępna do 30.11.2022 r., ale warto mieć na uwadze, że może zakończyć się wcześniej - Citibank przygotował bowiem premie dla 3 000 klientów, którzy jako pierwsi założą CitiKonto (bazując na obserwacji poprzednich edycji promocji CitiKonta, wygląda na to, że polityka banku jest taka, by nikt nie odszedł z kwitkiem - gdy pula wniosków objętych promocją wyczerpywała się, to bank od razu odpalał wtedy kolejną edycję promocji).

Zasady promocji "Do 300 zł z CitiKontem"


By wziąć udział w akcji i zdobywać tytułowe bonusy pieniężne:
 • do 30.11.2022 r. złóż wniosek o CitiKonto lub zawrzyj umowę z bankiem oraz w ciągu 10 dni od otwarcia konta zaakceptuj regulamin promocji (w praktyce robi się to jednak już podczas zawierania umowy o konto);
 • we wniosku o konto wyraź zgody na:
  • przesyłanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej (tzn. poprzez: system bankowości elektronicznej, sms, e-mail, powiadomienia w aplikacjach) oraz
  • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego.

Spełnienie powyższych warunków zapewni Ci pierwszy bonus - 20 zł. Jego wypłata przewidziana jest do ostatniego dnia roboczego w miesiącu następującym po miesiącu w którym otwarto konto (acz warto zwrócić uwagę, że wyrażanie zgód marketingowych jest dobrowolne - jeśli ich nie wyrazisz, to 20 zł przepadnie, ale nie zamkniesz sobie drogi do zdobycia pozostałych, niżej opisywanych nagród - na sumę 280 zł).

Niżej piszę o kolejnych premiach do zgarnięcia.

Premia 100 zł za aktywność (nagroda nr 2)


Dla uzyskania tej nagrody, najpóźniej do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta:
 • wykonaj min. 3 transakcje Blikiem na łączną kwotę min. 300 zł - przez te transakcje bank rozumie zarówno płatności Blikiem lub przelewy na telefon Blik, więc ten warunek można spełnić w całkiem prosty sposób.

Nagrodę nr 2 otrzymasz do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otworzysz konto. 

Premia 100 zł za wynagrodzenie lub transakcje walutowe (nagroda nr 3)


By zdobyć tę nagrodę, najpóźniej do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia CitiKonta spełnij jeden z poniższych warunków:
 • otrzymaj "przynajmniej jedną wpłatę z tytułu wynagrodzenia w wysokości minimum 2 000 PLN" (nieco niżej wyjaśniam czym może być ów wpłata/wpływ) albo
 • za pośrednictwem Citi Kantor (w bankowości elektronicznej lub w aplikacji mobilnej Citibanku) wykonaj zlecenia walutowe na łączną kwotę 2 000 zł lub jej równowartość w innej walucie.

Za wynagrodzenie - zgodnie z regulaminem promocji - Citibank uznaje: 
"sumę wpływów na Konto realizowanych na rzecz jego posiadacza, co oznacza wpływy z tytułu: 
(i) wynagrodzenia z umowy o pracę, stosunków powołania/mianowania, kontraktów menedżerskich/marynarskich/ wojskowych; umów o dzieło/zlecenia dokonanego bezpośrednio na Konto przez pracodawcę / zleceniodawcę lub 
(ii) emerytury lub renty i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub 
(iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Konto przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub 
(iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub 
(iv) w przypadku osób samozatrudnionych przelew z konta firmowego. 
Wpłata wynagrodzenia nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank [czyli Citibank - przyp. Mr. Złotówa] dla klientów indywidualnych lub z rachunku prowadzonego dla Uczestnika w innych instytucjach finansowych."

Wypłata tej premii 100 zł zaplanowana jest do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto konto.

Alternatywnym sposobem zdobycia tej nagrody jest wymiana środków w kantorze internetowym Citibanku - choćby na chwilę wystarczy kupić walutę i zaraz potem sprzedać (trzeba przy tym też założyć rachunek walutowy) - warunek zostanie spełniony (koszt tej transakcji nie powinien być wysoki, ale to już kwestia indywidualnej kalkulacji, no i przede wszystkim sposobu zdobycia tej nagrody - bo jeśli nie wymiana walut, to może być wpływ). 

Jak wyliczali Czytelnicy uczestniczący w poprzednich edycjach promocji konta w Citibanku, koszt takich przewalutowań zamyka się w ok. 20 złotych (co jest wartym zachodu zwłaszcza przy obecnej edycji, gdzie premia za tę aktywność wynosi 100 zł... i też zapewni zdobycie kolejnej nagrody w wysokości 80 zł). Zwróć przy tym uwagę na kursy wymiany walut w CitiKantorze (bo nie chodzi w tym przypadku o "standardowe" kursy wymiany, gdzie rozbieżność między ceną sprzedaży i kupna waluty jest bardzo duża i nieopłacalna). Waluty w CitiKantorze po korzystnym kursie dostępne są w ograniczonych godzinach w dni robocze (wymiany najlepiej unikać w godzinach nocnych oraz w weekendy, bo wtedy wymiana jest droższa).

Dodatkowe 80 zł (nagroda nr 4)


W celu zdobycia tego bonusu... w praktyce już nic więcej robić nie trzeba. Każdy uczestnik promocji, który spełni warunki uzyskania nagród nr 2 i 3 (czyli wymienionych wyżej premii po 100 zł każda), ten otrzyma jeszcze 80 zł. Wypłata dodatkowego bonusu przewidziana jest także do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto konto (w praktyce powinna więc wpłynąć razem z nagrodą nr 3).

Warunki przyznania nagród nr 2 i 3 można spełniać kolejno do końca pierwszego i drugiego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta, ale równie dobrze nie trzeba tego odkładać i wszystkie warunki spełnić można niezwłocznie po otwarciu konta. Wówczas pozostanie jedynie czekać na wpływy kolejnych premii (a konto i wydana do niego karta będą w tym czasie za 0 zł bez warunków, więc też nie będzie konieczności wykazywania się jakąkolwiek aktywnością).

Do dnia otrzymania każdej z nagród nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o konto. Każdą z nagród (nr 1-4) można otrzymać jeden raz.

Nagroda nr 5: do 100 zł (jako 1% zwrotu za płatności kartą) 


To moneyback, dzięki któremu - oprócz wyżej wymienionych premii do 300 zł - można jeszcze uzyskać do 100 zł. 

Nagroda w postaci zwrotów za płatności jest przewidziana dla 1 000 uczestników promocji CitiKonta z premią do 300 zł, którzy jako pierwsi w okresie powyższej promocji (od 7. do 30.11.2022 r.), oprócz otwarcia CitiKonta zawnioskują też o kartę kredytową Citibanku (a to też się opłaca - o czym piszę nieco niżej). Warunkiem załapania się na zwroty jest nieposiadanie jakiejkolwiek głównej karty kredytowej w Citibanku co najmniej od 1.01.2020 r. (w tym przypadku okres wykluczenia jest więc nieco dłuższy niż w promocji konta z bonusami do 300 zł). 

Zwrot w wysokości 1% od sumy transakcji wykonywanych kartą wydaną do Citikonta, jak i kartą kredytową, ma być naliczany przez 4 kolejne miesiące kalendarzowe następujące po miesiącu, w którym wydano kartę kredytową. W każdym z tych miesięcy można zgarnąć do 25 zł zwrotu (co w sumie dać może nawet 100 zł). 

Moneyback będzie wypłacany przez bank do końca każdego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania (do czasu wpływu moneybacku nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem). 

Jeszcze więcej z kartą kredytową Citibanku w pakiecie 


Skorzystanie z karty kredytowej w Citibanku opłaca się podwójnie, bo oprócz wspomnianego wyżej moneybacku dla otwierających konto osobiste (nagroda nr 5), przewidziana jest także i gwarantowana nagroda za taką kartę. Do wzięcia czeka 600 zł w bonach do Allegro lub 450 zł w bonach do Biedronki, lub telefon Motorola moto E22 4/64 GB (o wartości 600 zł).  W podlinkowanych wpisach znajdziesz szczegółowe prześwietlenie promocji - różnica pomiędzy tymi promocjami sprowadza się nie tylko do wartości nagród, ale też do warunków jakie należy spełnić (w skrócie: by uzyskać bony do Allegro będzie należało wykonywać płatności po min. 300 zł przez 7 kolejnych miesięcy; w promocji z bonami do Biedronki wystarczy wykonać płatności na sumę min. 1 000 zł - a czasu na to jest sporo, bo nawet 3 miesiące; z kolei na potrzeby promocji z telefonem potrzebne są płatności na sumę min. 500 zł w każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych).

Płatności kartą wykonywane na potrzeby uzyskania jednej z powyższych nagród jednocześnie będą też dawać wspomniany moneyback 1% (do 25 zł miesięcznie).

CitiKonto w Citibanku - prześwietlenie oferty


Charakterystyka konta osobistego z oferty Citibanku jest prosta, bo to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 0 zł za pierwsze 3 (w miesiącu kalendarzowym) przelewy Express Elixir; 
 • 0 zł za kartę do konta (bank nie pobiera ani opłaty za wydanie karty, ani opłat miesięcznych - nie trzeba w tym celu spełniać jakichkolwiek warunków); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą w bankomatach Citi (w pozostałych bankomatach darmowe są pierwsze 4 wypłaty kartą w miesiącu kalendarzowym, a piąta i każda kolejna kosztuje 8 zł).

Podczas zakładania konta w Citibanku warto zwrócić uwagę, by nie włączyć dodatkowych usług (bo one już są płatne), takich jak np. CitiPhone (za 9 zł miesięcznie). To usługa dobrowolna, która na potrzeby promocji nie jest wymagana, więc warto dopilnować, by jej nie aktywować.

W celu założenia konta w promocji, wypełnij wniosek na stronie promocji. Na podany numer telefonu otrzymasz SMS z linkiem i jednorazowym kodem. Za ich pomocą przejdź do wideoweryfikacji w oparciu o tzw. biometrię, dzięki której konto założysz zdalnie bez konieczności wizyt w placówce i bez spotkania z kurierem. Wystarczy wykonywanie zdjęć za pomocą aparatu w swym telefonie - zgodnie ze wskazówkami uzyskiwanymi w aplikacji. Jeśli z jakiejkolwiek przyczyny (np. technicznej) ten proces by się nie powiódł, można go powtórzyć lub kontynuować, wybierając weryfikację po telefonicznym kontakcie przez bank. Wtedy premia nadal będzie się należała, co potwierdza regulamin: 
"Każdy Uczestnik, który aplikując o Konto w procesie online zaakceptował zgodę na zdalną weryfikację tożsamości, a ze względów technicznych Konto zostało otwarte w ramach kampanii telefonicznej nadal jest uprawniony do Nagród (...)"

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Niezawodnym sposobem uzyskiwania powiadomień o nowościach jest newsletter dla Czytelników bloga - zapis na niego zajmuje chwilę (podobnie, jak rezygnacja, jeśli kiedyś z jakiejkolwiek powodu tak zechcesz zrobić):

Przydatne dokumenty:

17 komentarzy:

 1. Niestety karencja wciąż tkwi w tym samym miejscu - 31.12.2020

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może ludzie piszący regulaminy po prostu kopiują treść obowiązującą w poprzednich edycjach?

   Usuń
 2. Średnio łatwe te warunki do spełnienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Patrząc na inne promocje kont bankowych, to "średnio" to mało powiedziane.

   Usuń
  2. Ale przecież tu wystarczy zrobić 3 przelewy Blikiem i 1 wpływ z innego banku i już po sprawie.

   Nawet grosza wydać nie trzeba bo kartą nie wymagają płacić. Do tego nie trzeba pilnować miesięcy spełniania warunków a wszystko zrobić kiedy się chce nawet jednego dnia. Więc właściwie już trudniej o łatwiejsze warunki.

   Usuń
  3. Czyli potraktują, jako wpływ wynagrodzenia przelew wykonany z innego konta (nie wynagrodzenie) na kwotę 2000 zł?

   Usuń
  4. Absolutnie jedna z najprostszych promocji w jakich brałem udział kiedykolwiek.

   Usuń
  5. Mogę napisać z własnego doświadczenia. Wpływ z tytułem "wynagrodzenie" z konta żony w innym banku wystarczył.

   Usuń
  6. Kiedyś tak było, ale zbyt dużo ludzi wypytywało o ten myk na infolinii ... to se ne vrati 😂

   Usuń
 3. Mr złotówa piszesz ,że "Alternatywnym sposobem zdobycia tej nagrody jest wymiana środków w kantorze internetowym Citibanku - choćby na chwilę wystarczy kupić walutę i zaraz potem sprzedać "

  Pytanie moje to czy muszę sprzedawać kupioną walutę ? Może wystarczy tylko kupić? Daj info

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczy się kwota obrotu, a nie kierunek tegoż.

   Usuń
  2. Nie trzeba sprzedawać. To tylko przykład. Tak jak pisze przedmówca - wystarczy wymiana na wymaganą sumę (a czy to będzie np. samo kupno, czy może kupno i sprzedać, to już indywidualny wybór/potrzeby).

   Usuń
 4. Musimy osobno złożyć wnioski o KK i o konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to dwie promocje i trzeba złożyć odrębne wnioski.

   Usuń
 5. Czyli wystarczy że zrobię przelew na min 2000zl np. w euro na konto walutowe citikantor i warunek będzie spełniony?

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziwna sprawa. Konto założyłem 14.11. dziś tj. 17.11 był kurier i w papierach podpisałem, że biorę udział w promocji która była do 7.11. Albo mają taki burdel albo zalapie się na większą kasę bo w tej do 07.11. było 450 zł za konto. Co o tym myślicie?

  OdpowiedzUsuń
 7. Cześć wszystkim, jeżeli dobrze rozumiem, wszystkie nagrody (450 zł) można zgarnąć nie aktywując nawet karty debetowej która przyszła do konta?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...