Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nawet 6,65% na lokatach w InBanku (bez otwierania konta) [WPIS AKTUALIZOWANY]

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

4.11.2022

Nawet 6,65% na lokatach w InBanku (bez otwierania konta) [WPIS AKTUALIZOWANY]

Kolejny bank zdecydował się na podwyżkę oprocentowania dla oszczędzających.

Nawet 7,25% na lokatach w InBanku (bez otwierania konta)
Od dziś w InBanku wyższe stawki dostępne są na lokacie 1-, 3- oraz 6-miesięcznej. Niezmiennie lokatę można założyć bez konta i bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków.

[Niniejszy wpis częściowo może być już nieaktualny. Sprawdź obecnie najlepsze lokaty bankowe.]

Oferta Lokaty Standardowej dostępna jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów InBanku (nie ma tutaj tak często spotykanego wymogu wpłaty nowych środków, jak to bywa w innych bankach).

[Aktualizacja: jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z lokat InBanku, sprawdź jego propozycję dla nowych klientów - to powitalna, 3-miesięczna Lokata Na Start z oproc. 8% w skali roku.]

Lokata Standardowa 7,25% do 6,65% w skali roku


[Aktualizacja: w kilku miejscach niniejszego wpisu znajdziesz przekreślone stawki i obok podane nowe oprocentowanie - to efekt nowej tabeli oprocentowania, którą bank wprowadził od 30.05.2023r.]

To lokata dostępna na kilka różnych okresów, acz z racji oprocentowania pod uwagę przede wszystkim warto brać tylko depozyt na 6 lub 12 miesięcy.

Główne cechy Lokaty Standardowej InBanku to: 

 • minimalna kwota lokaty: 5 000 zł 
 • maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł (na pojedynczej lokacie; jednak w InBanku da się założyć wiele lokat, acz z jednym ograniczeniem - ich suma nie może przekroczyć 1 000 000 zł, choć tu i tak warto pamiętać o limicie gwarancji bankowych, który obowiązuje do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro); 
 • oprocentowanie (stałe; zawsze podawane w skali roku) - wysokość stawki, jaką oferuje bank, zależy od wybranego okresu depozytu: 
  • 1 miesiąc - 6,0% [od 30.05.2023 r.] 5%
  • 3 miesiące - 6,75% [od 30.05.2023 r.] 6,25% 6%
  • 6 miesięcy - 7,25% [od 30.05.2023 r.] 7,0% 6,65%
  • 12 miesięcy - 4,0% 7,0% 6,5%
  • 24 miesiące - 4,0%
  • 36 miesięcy - 3,5%
  • 48 miesięcy - 3,5%
  • 60 miesięcy - 3,5%. 
 • naliczenie odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank zwraca wyłącznie kapitał wpłacony na lokatę).

Osobom, które już posiadają lokaty i pozwolą na ich automatyczne odnowienie, InBank niezmiennie dodatkowo dolicza 0,1 punktu procentowego dla odnowionej lokaty względem aktualnej oferty. Zatem jeśli komuś teraz odnowi się np. lokata 6-miesięczna, to otrzyma na niej stawkę 7,35% 7,1% 6,75% w skali roku.

Podczas składania wniosku o lokatę w InBanku uzyskasz dostęp do bankowości internetowej. Za jej pośrednictwem możliwe będzie zakładanie kolejnych lokat.

Na koniec przypomnienie: ochronę środków zgromadzonych na lokatach klientów InBanku zapewnia Fundusz Gwarancyjny Estonii Tagatisfond (czyli odpowiednik polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego), bo InBank choć działa w Polsce od kilku lat, to jako bank zarejestrowany w Estonii podlega pod tamtejszego regulatora i tamtejszy fundusz gwarancyjny. W ramach Unii Europejskiej standardy w tym zakresie są jednak ujednolicone, więc tak samo - w razie czarnego scenariusza - można liczyć na zwrot całości kapitału do kwoty nieprzekraczającej wspomnianej już równowartości 100 tys. euro.

Zyskuj regularnie na bankach. Niezawodnym źródłem informacji o najlepszych okazjach do zysku jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis na bezpłatną subskrypcję zajmie Ci chwilę (podobnie jak rezygnacja, jeśli kiedykolwiek z jakiegoś powodu tak postanowisz). To zero spamu, a jedynie do dwóch wiadomości w tygodniu o tym, co w bankowości i Bankobraniu piszczy:

Przydatne dokumenty:

29 komentarzy:

 1. Słabo. Banki stanęły na 8% i żaden nie chce przebić tej bariery, choć wstępna inflacja za październik dobiła już do... 17,9%. Żeby nie być stratny albo wyjść na zero Lokaty i KO musiałby mieć oprocentowanie w wysokości... 22,1%! :|

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spoko, wice-szef MinFin Soboń (historyk po KUL-u!) obiecuje modyfikację podatku tow. Belki :)

   Usuń
  2. Inflacja dla banków ma w tym przypadku drugorzędne znaczenie. Gdyby ona była brana pod uwagę to oprocentowanie kredytów hipotecznych musiało już wynosić ponad 25%. A są oprocentowane na 8-10%.

   Kluczowe dla oprocentowania lokat są stopy procentowe i przy nich obecne 8% to niestety sufit. W tym oprocentowaniu jest już zresztą zawarte przewidywanie że stopy wkrótce zostaną podniesione. Wyrazem prognoz wzrostu stóp jest też ponownie rosnący ostatnio WIBOR.

   Owszem do skutecznej walki z inflacją stopy powinny zostać podniesione radykalnie np. do 15-20%. Ale to rozwaliłoby gospodarkę w całości przy obecnym poziomie zadłużenia społeczeństwa, przedsiębiorstw i w końcu samych państw. Świat zapędził się do narożnika i wszyscy mają taki sam problem (podobny bo gospodarki USA czy części krajów starej UE są w trochę innej sytuacji).

   Usuń
  3. Nie słyszałem okraju, gdzie stopy wynoszą aż 25% - to dotyczy również Argentyny, Wenezueli, Turcji oraz Iranu 😋

   Usuń
  4. Cieszyłbym się bardzo, gdyby inflacja wynosiła 17,9%.
   Realna sięga już kilkudziesięciu procent, co każdy może łatwo zweryfikować wchodząc do jakiegokolwiek sklepu czy płacąc za paliwa, opał, gaz.
   Lokaty dzisiaj nie przynoszą zysku, pozwalają tylko mieć złudzenie ograniczania strat.

   Usuń
  5. Anonimowy4 listopada 2022 19:04
   No nie mają takich stóp więc dlatego mają inflację jaką mają.

   Usuń
  6. Wysoka inflacja w Argentynie, Wenezueli, Turcji czy w Iranie bynajmniej nie jest rezultatem braku wysokich stóp procentowych 😋

   Usuń
 2. Sporo ludzi ma w Getin/Velo 4-miesięczne lokaty z oprocentowaniem 8,3% zakładane na początku października.

  Te lokaty są gwarantowane przez BFG, czego nie można powiedzieć o depozytach w estońskim InBank.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gwarancje BFG czy gwarancje Tagatisfond to jedno i to samo. Do 100 tys. euro depozyty są chronione.

   A z tym że wiele osób ma 8,3% to bym nie przesadzał bo wtedy wiele osób uciekało z Getinu, czego wyraz dawali w komentarzach tu i wszędzie gdzie był temat opisywany. Panika ze strachu nie wiadomo czym powodowanego.

   Usuń
  2. Estoński fundusz gwarancyjny Tagatisfond ma siedzibę w Tallinie, a BFG a Warszawie - to spora różnica.

   Usuń
  3. Co to zmienia? W Polsce jak upadnie bank to też nie jedziesz do siedziby BFG.

   Procedury są jasne. Zapoznaj się z nimi. Nie ma różnic.

   Usuń
  4. Gdyby jakiś bank w Estonii upadł, to estoński fundusz gwarancyjny Tagatisfond zobowiąże inny bank w Estonii do wypłat depozytów dla klientów upadającego banku. Łatwo się domyślić co to może oznaczać dla klientów np. z Polski 😬

   Usuń
  5. Jeszcze ciekawiej jest w przypadku depozytów we włoskiej BFF Banking Group. Mając na uwadze dość nieciekawą sytuację fiskalną państwa oraz legendarną wręcz skłonność Włochów do bałaganu, łatwo sobie wyobrazić jak wyglądałaby kwestia należnych wypłat dla zagranicznych klientów BFF w jakimś włoskim banku.

   Usuń
  6. Anonimowy5 listopada 2022 10:29 no to jeszcze masz trochę lektury do odrobienia. Jak upada bank mający oddziały w innych krajach UE to wtedy zwroty są przelewem a we wnioskowaniu pośredniczą lokalne "BFG" państw w których były oddziały. Więc ani nie byłoby wycieczki nigdzie, ani nie trzeba byłoby uczyć się szybko języka obcego. Więc zamiast siać ferment i wzbudzać niepotrzebne obawy to po prostu warto trochę się dowiedzieć.

   Usuń
 3. Niestety zmiana numeru rachunku do zwrotu kapitału wraz z odsetkami po zakończeniu bądź zrywce lokaty przypomina kwadraturę koła. Kontakt jedynie poprzez e-mail albo płatną infolinię - czy oni nie mogą coś z tym zrobić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko, że lokaty odnowią się w styczniu i w lutym, bo wcześniej nie opłacało się zakładać półrocznych.

   Usuń
  2. Dokładnie, żądają wysłania stosownej dyspozycji poprzez e-mail oraz przelewu w wysokości 1 zł na podany przez nich rachunek w celu weryfikacji.

   PS. Santander Consumer w analogicznej sytuacji wymaga złożenia takiej dyspozycji w oddziale 😂

   Usuń
  3. W Santander Consumer Banku powiązany rachunek do wypłat można zmienić przelewem weryfikacyjnym. Wczoraj to robiłem. Nie trzeba iść do oddziału.

   Usuń
  4. Mowa tu o analogicznej sytuacji w Santander Consumer znaczit o zmianie rachunku do zwrotu kapitału wraz z odsetkami po zakończeniu LOKATY.

   Usuń
  5. Tutaj mamy przypadek, gdzie estoński bank nie podlega pod KIR, wobec tego musi najpierw przelewać do jakiegoś polskiego banku. Zapewne dlatego zerwanie lokaty tak długo trwa ( 2 dni) i także w przypadku wykupienia automatycznego odsetki przychodzą dopiero 3 sesją. Dla jednych to korzystne, dla drugich nie.

   Usuń
  6. Potwierdzam - rok temu po zerwaniu lokaty na zwrot kasy czekałem aż 2 dni.

   W środę zapada mi 3-miesięczna lokata i ciekaw jestem kiedy zwrócą mi kapitał wraz z odsetkami - w piątek 11. listopada nie ma przelewów Elixir 😬

   Usuń
  7. Zależy kiedy się zrywa. Jak zleciłem zerwanie w południe to kasę dostałem do innego banku następnego dnia. Ale jak wysłałem zerwanie o 6 rano to kasa przyszła tego samego dnia. Ale lepiej nie zrywać a najlepiej zmieniać lokatę z nieodnawialnej na odnawialną bo wtedy po zakończeniu lokaty kasa przychodzi najszybciej. 3 razy dostawałem zawsze tego samego dnia co lokata się kończyła.

   Usuń
  8. @Anonimowy, 6 listopada 2022, 14:28 - Lepiej nie zrywać a najlepiej zmieniać lokatę z nieodnawialnej na odnawialną? Skąd ten wniosek? Akurat zdecydowanie gorzej, bo kasę z tej kończącej się lokaty potrzebuję subito!

   Usuń
  9. @Anonimowy, 5 listopada 2022, 18:42

   Dokładnie. Zwracana kasa przychodzi z Santander.

   Usuń
  10. Po zalogowaniu się do konta poprzez formularz kontaktowy zdałem pytanie kiedy mogę spodziewać się zwrotu pieniędzy na moim koncie po zakończeniu lokaty.

   Co ciekawe jako odpowiedź dostałem wklejony tekst z regulaminu mówiący jedynie, że zwrot nastąpi na rachunek, z którego dokonałem zasilenia lokaty - kuriozalne!

   Usuń
  11. Jutro kończy się moja lokata - ciekawe kiedy otrzymam zwrot kasy.

   Usuń
  12. Oczywiście nie chodziło mi o zmianę nieodnawialnej na odnawialną ale na odwrót. Wtedy kasa szybciej wraca.

   Usuń
 4. Dzis zerwalem odnowiona po 3 miesiacach lokate (zaznaczam ze nie robie tego pierwszy raz i nie mam zastrzezen do szybkosci zwrotu gotowki), standardowo otrzymalem informacje, przez ktora w kontaktach z Inbankiem zapala mi sie czerwona kontrolka. Slabo akceptuje takie rozwiazania. Ta tresc oznacza, ze jak zacznie sie jakies zawirowanie na rynku bankowym, wystapi pmozliwosc braku dostepu do srodkow a pisac bedzie mozna na Berdyczow.
  "Dziękujemy za wiadomość. Zgłoszenie zostało zarejestrowane i przekazane do naszych konsultantów.
  Dokładamy wszelkich starań, aby rozpatrywać wszystkie sprawy w terminie nieprzekraczającym 7 dni.
  W przypadku zwiększonej liczby zapytań, czas ten może jednak zostać wydłużony. W takim wypadku prosimy o wyrozumiałość i nieprzesyłanie zapytania w tej samej sprawie powtórnie."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak wspomnialem wyzej dyspozycje zerwania lokaty wydalem dnia 29 listopada o godz. 6:00, gotowka wrocila na rachunek banku w Polsce w dniu nastepnym o godz. 11:00
   jednoczesnie otrzymalem mail zachecajacy do powrotu i zalozenia lokaty 3 miesiecznej wraz z kodem podwyzszajacym ta lokate do 8%
   IMO wiele osob wrzucilo kase do Santandera na 1 miesiac z 8% skala oprocentowania a Inbank przespal chwilowo wyscig o depozyty

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...