Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moje zarabianie na bankach - podsumowanie października 2022

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

27.11.2022

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie października 2022

Czas na mój kolejny, osobisty raport z bankobrania.

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie października 2022 roku
Oto regularnie, co miesiąc pojawiający się wpis, w którym pokazuję praktyczną stronę korzystania z promocji bankowych. Innymi słowy: tu wyjawiam ile i w jaki sposób zyskałem dzięki bankom. Tym razem to w większości mniejsze bonusy, ale... ich ilość robi swoje.

O kolejności wymienianych tu gratyfikacji decyduje ich wysokość, więc na pierwszy front idą 2 bonusy po 40 zł za przetestowanie nowej formy płatności Visa Mobile (promocja jest już niedostępna; opisywałem ją tutaj). Usługa to na razie mocno niszowa, bo z bardziej znanych banków dostępna tylko w ING oraz Nest Banku. Ale tak się złożyło, że w obydwu posiadam konto (w ING od niedawna, bo założone w celu uzyskania premii 200 zł na start),  więc skrupulatnie to wykorzystałem. I tak oto zebrało się 80 zł.

75 zł wpadło z kolei na nasze konta w Credit Agricole - piszę w liczbie mnogiej, mając na myśli konto moje i osobne konto żony (jej bonusy uwzględniam do podsumowań, bo mamy wspólne gospodarstwo, więc nie tylko wydatki są wspólne, ale i dochody). W praktyce jest to mix 3 rodzajów bonusów: (I) za wpływ wynagrodzenia i wykonanie 3 płatności kartą lub Blikiem, (II) zwrot 5% opłat za rachunki za media oraz (III) 1-procetowy zwrot za płatności kartą i Blikiem. W sumie teoretycznie moglibyśmy łącznie ugrać 100 zł w miesiącu, ale korzystanie z tego ostatniego bonusu w ostatnim czasie ograniczyłem do minimum z racji wyższych moneybacków w innych bankach.

W promocji niedawno dostępnej dla posiadaczy kart z logo Citibanku (mam tam kartę kredytową) uzyskałem nagrody o wartości 70 zł. Za płatność w niektórych sklepach (a tak się złożyło, że miałem zaplanowany zakup w RTV Euro AGD) do wzięcia były punkty w programie Bezcenne Chwile (czyli w programie lojalnościowym Mastercard). Ich liczba wystarczyła na bon/Monety do Allegro o wartości 60 zł, ale dodatkowe 10 zł odebrałem jeszcze dzięki reszcie punktów połączonej ze "starymi" punktami, które miałem tam zgromadzone od jakiegoś czasu.

Wspomnianym, wyższym od Credit Agricole, moneybackiem owocuje me konto w Millennium, gdzie otrzymuję 2% zwrotu za płatności kartą (do 30 zł miesięcznie) i 5-procentowy zwrot za transakcje Blikiem (również do 30 zł miesięcznie). Tu wycisnąłem maksymalne zwroty, więc uzbierało się 60 zł.

Intensywniej ostatnio korzystam też z karty kredytowej 123 w Santander Banku, gdzie dostaję nie tylko "zwykły" moneyback w wysokości od 1 do 3% (w zależności od miejsca wykonania transakcji), ale też bonus 1 zł za co najmniej jedną płatność na dowolną kwotę wykonaną w danym dniu (to efekt promocji, którą bank mi przyznał w celu wycofania wypowiedzenia umowy). W ten sposób wpadło tutaj odpowiednio 11,93 oraz 14 zł... ale to nie wszystko, bo otrzymałem też 12 zł po reklamacji (w związku z błędnym naliczeniem bonusów za miesiąc poprzedni, gdy dostałem 15 zł zamiast należnych 27 zł), więc łącznie uzbierało się 37,93 zł.

Ostatnim z bonusów, który uzyskałem za poprzedni miesiąc, jest 25 zł, które otrzymuję na Konto Premium w Alior Banku (posiadane jeszcze z czasów T-Mobile Usługi Bankowe). Wpada on zawsze, jeśli w ciągu miesiąca wykonam płatności kartą na sumę min. 500 zł.

Wszystkie wyżej wymienione bonusy, nagrody i moneybacki, w jednym miejscu zbiera i przedstawia poniższa tabela:

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem płacąc kartą lub Blikiem?

Ile zyskałem

ING Bank Śląski oraz Nest Bank

Przetestowanie usługi Visa Mobile

272 zł

2 x 40 zł

Credit Agricole

Zwrot płatności za media (5%), zwrot za płatności kartą i Blikiem (1%) oraz bonus za wpływ wynagrodzenia

 13 zł

75 zł

Citibank

Promocyjne punkty w programie Bezcenne Chwile

119 zł

70 zł (bony na zakupy)

Bank Millennium

Zwrot 2% za płatności kartą i 5% za płatności Blikiem

2111 zł

60 zł

Santander Bank

Promocja „1 zł za każdy dzień z transakcją”

523 zł

26 zł

Moneyback 1-3%

11,93 zł

Alior Bank

Bonus dla posiadaczy Konta Premium

501 zł

25 zł

Potwierdzeniem uzyskanych gratyfikacji są z kolei zrzuty ekranu:

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie października 2022 rokuMoje zarabianie na bankach - podsumowanie października 2022 roku

Wyliczenia 


Wszystko, co za miniony miesiąc uzyskałem od banków, przyniosło mi 347,93 zł. To jest też mój ostateczny zysk, gdyż nie poniosłem przy tym żadnych kosztów - posiadane konta i karty albo są bez warunków darmowe, albo z opłat zwalnia aktywność, która zazwyczaj pokrywa się z warunkami realizowanymi na potrzeby promocji. 

Jak zawsze ten zysk z bankobrania porównuję do oszczędzania na kontach oszczędnościowych. I tak by tyle samo (347,93 zł) uzyskać z odsetek, musiałbym przez cały miesiąc na najlepiej oprocentowanych kontach oszczędnościowych utrzymywać 65 326,36 zł.


Promocje godne uwagi (last minute)


Jako że niniejszy wpis podsumowujący me bankobranie publikuję zawsze pod koniec miesiąca, to jest to też moment, który zbiega się z finiszem dostępności wielu promocji. Oto te, na które załapać się można już tylko do 30.11.2022 roku:


A na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Niebawem (bo 4.12.2022 r.) kończy się też promocja, w której można zgarnąć 200 zł w bonach do Allegro za konto w PKO BP (na tle wyżej wymienionych banków tutaj wartość nagrody jest najskromniejsza, ale uwzględnić należy, że w tym banku w ogóle rzadko zdarzają się tego typu okazje do bankobrania).

Bankobranie od A do Z


Jeśli trafiasz na mojego bloga pierwszy raz (albo nawet i po raz kolejny), ale dotąd jednak nie było Ci dane wziąć udziału w jakiejkolwiek promocji, to by poczuć smak satysfakcji ze zdobycia pierwszych bonusów, z pomocą przyjdzie Ci przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?". To wyczerpujący zbiór przydatnych objaśnień, porad, wskazówek i sposobów na uporządkowanie oraz ułatwienie korzystania z promocji bankowych. 

Ten przewodnik, to mój prezent dla osób, które zapisują się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga - dzięki niemu , żeby regularnie zyskiwać na najlepszych promocjach, nawet nie musisz zaglądać co dzień na bloga. Wystarczy bowiem śledzić wiadomości, które wysyłam od czasu do czasu, przesyłając w nich przegląd najbardziej zyskownych okazji z gwarantowanymi nagrodami od banków:

29 komentarzy:

 1. Opiszesz promocje VELO BANKU z moneyback do 600 zł za otwarcie konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest opisana 21 listopada

   Usuń
  2. Przecież już opisał.

   Usuń
  3. Promocja z moneybackiem opisana jest tutaj: https://www.bankobranie.pl/2022/11/velokonto-moneyback-do-600-zl.html

   Usuń
 2. U mnie 100 zł od Santander Banku, 50 zł bonusu + 12,93 zł w Aliorze. Czekam jeszcze na pierwszą część premii od Millennium. Pozdrawiam wszystkich bankobiorców!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy Alior wypłacał premie za październik?

   Usuń
  2. Wypłacił na koniec listopada

   Usuń
  3. Wypłaty będą dopiero w środę.

   Usuń
  4. @Kasia - na koniec listopada czy października?

   Usuń
  5. Oj sorki, ja już jestem w grudniu. Oczywiście, że za październik będzie na koniec listopada.

   Usuń
  6. Dzięki za potwierdzenie, Kasiu!

   Usuń
 3. Czy w ofercie utrzymaniowej Millennium tj. zwrot 2% za transakcje kartą i 5% za transakcje BLIK zalicza przelew na telefon? Według regulaminu ogólnego do konta transakcją bezgotówkową BLIK jest przelew na telefon na równi z płatnością za towary lub usługi. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelew to nie płatność.

   Usuń
  2. pytałem o to przy ej ofercie, niestety przelewy blik sa wyłączone, tylko płatności BLIK są zaliczane

   Usuń
  3. Oferta "Zyskaj 360 zł" dotyczy płatności kartą oraz płatności BLIK. Przelew się do takowych nie zalicza 😬

   Usuń
 4. U mnie 100zl + bon 80zl do Biedronki z Santandera. 3 kupony na 150zl na Allegro z Alior Bank bezcenne chwile. Czekam jeszcze na Millennium

  OdpowiedzUsuń
 5. A i jeszcze cashback z goodie przez Millenium 64zl

  OdpowiedzUsuń
 6. u mnie ten miesiąc skromy 154 zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A u mnie 600 zeta za polecenia (Nest oraz Śląski)

   Usuń
  2. Ja też chciałam zarobić na Nest, ale z 4 poleceń tylko jedno konto otworzyli. Z resztą mieli problemy, więc sobie podarowałam.

   Usuń
 7. A u mnie 50 zł premii z mBank i 300 zł za polecenia w CA 😀

  OdpowiedzUsuń
 8. PKO BP wprowadza usługę z zakresu płatności odroczonych "PKO Płacę później".

  Umożliwia ona zakupy w ramach określonego limitu i opłacenie ich po 30 dniach - kto mówi, że ta firma to relikt z czasów nieboszczki PRL ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czesi z Twisto wpadli na ten pomysł już kilka lat temu.

   Usuń
  2. PayPo, PKO Płacę później itp. itd. Wcześniej Twisto. A wszystko tak naprawdę oparte na mechanizmie okresu bezodsetkowego jaki już od dawien dawna jest na kartach kredytowych. Ale społeczeństwo najwyraźniej nadal niewyedukowane w temacie jej działania więc banki wymyśliły co innego.

   Usuń
  3. Twisto ma dość solidne zwroty za płatności w internecie oraz całkowicie darmową linię kredytową.

   Usuń
  4. @Anonimowy, 29 listopada 2022, 14:29 - to prawda, pierwsze karty kredytowe były używane przez klientów nowojorskiego Flatbush National Bank już w 1947 roku czyli 75 lat temu!

   Usuń
 9. Dziś wpadło od Lukasa 25 zeta zwrotów za płatności kartą.

  OdpowiedzUsuń
 10. Hagen właśnie wypłaca przedostatnie premie w promce BGŻ-etu "Mega okazja".

  OdpowiedzUsuń
 11. U mnie w tym miesiącu: 50 zł od ING, 3,51 od Alior (% cashbacku niezbyt duży, bo to mój ostatni miesiąc z tym bankiem), 150 zł z Paribas, 30 zł z Millenium i na 65 za kartę kredytową Santander Consumer Bank jeszcze czekam, jest to premia + zwrot za opłatę miesięczną. Razem: 298,51

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...