Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 8,2% na lokatach dla nowych środków w mBanku (+ nawet 650 zł w bonusach dla otwierających konto osobiste)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

24.11.2022

Do 8,2% na lokatach dla nowych środków w mBanku (+ nawet 650 zł w bonusach dla otwierających konto osobiste)

W końcu jakiś bank zdecydował się zaserwować oprocentowanie ponad 8% w skali roku.

Lokata oszczędnościowa na nowe środki w mBanku
Co prawda ta stawka została przebita symbolicznie, ale dobre i to (i może zachęta dla innych na licytację). Do wyboru są lokaty 3-, 6- i 12-miesięczne (czym dłuższy okres depozytu, tym oprocentowanie wyższe). Z propozycji skorzystać mogą zarówno obecni, jak i nowi klienci, więc przy okazji warto odnotować, że na tych drugich czekają bonusy na start (do 650 zł).

[Niniejsza promocja zakończyła się. Sprawdź aktualny ranking lokat bankowych.]

No i też warto zauważyć, że obecnie w mBanku można uzyskać 7,9 lub 8% na koncie oszczędnościowym (również dla "nowych środków" i do 500 tys. zł). Jest więc z czego wybierać (albo można wybrać i jedno, i drugie - tj. i lokaty, i konto oszczędnościowe - co, kto woli).

Z promocyjnego oprocentowania czy to na lokatach, czy na koncie oszczędnościowym, skorzystać mogą wyłącznie osoby, które posiadają (lub założą) konto osobiste w mBanku. Jeśli takowego jeszcze nie masz, możesz zgarnąć (oprócz odsetek) do 650 zł w bonusach na start - o szczegółach piszę nieco niżej.

Na początek krótkie porównanie lokat na nowe środki w mBanku pod kątem dostępnego na nich oprocentowania:

 • na 3 miesiące można uzyskać 7,9 lub 8% w skali roku;
 • na 6 miesięcy bank daje 8 lub 8,1% w skali roku;
 • 12-miesięczna lokata pozwala uzyskać 8,1 bądź 8,2% w skali roku.


Skąd różnice oferowanych stawek przy każdym z wariantów okresu depozytu? Oprocentowanie oferowane przez bank zależy od rodzaju konta posiadanego przez klienta. Na wyższe stawki liczyć mogą osoby, które posiadają (lub założą) mKonto Intensive. Z kolei na posiadaczy kont osobistych innego typu, niż mKonto Intensive czeka to nieco niższe oprocentowanie.

💡 Lokata mBanku wyrównuje bądź przebija dotychczasowych liderów, wśród których był m.in. VeloBank oferujący 8% w skali roku na 2-miesięcznej lokacie (dla nowych środków), czy InBank, gdzie można uzyskać 8% w skali roku na 6 miesięcy. Przewagą tych dwóch propozycji jest to, że nie trzeba zakładać konta.


Jeśli jeszcze nie masz konta osobistego w mBanku, to możesz zgarnąć do 450 zł premii za mKonto Intensive lub nawet 650 zł w bonusach za eKonto osobiste (w podlinkowanych wpisach omawiam zasady uczestnictwa i szczegóły promocji poszczególnych kont). Warunki uzyskania bonusów w obydwu promocjach są bardzo podobne, ale różnice występują w wartości nagród powitalnych oraz w warunkach zwolnienia z opłat: 

 • eKonto osobiste prowadzone jest za 0 zł bez warunków, a z opłaty miesięcznej za kartę wydawaną do tego konta zwalnia wykonanie płatności na sumę min. 350 zł w miesiącu;
 • w przypadku mKonta Intensvie, by uniknąć opłaty miesięcznej za prowadzenie rachunku, wystarczy zapewnić wpływ(y) na sumę min. 7 000 zł. Karta do mKonta Intensive jest za 0 zł (już bez warunków).

Lokata oszczędnościowa w mBanku na 3, 6 lub 12 miesięcy


Główne cechy lokat na nowe środki w mBanku to:

 • minimalna kwota lokaty: 1 000 zł
 • maksymalna kwota lokaty: 500 000 zł (możesz założyć wiele lokat tego typu, ale ich suma - dla danego okresu depozytu - maksymalnie może wynieść również 500 000 tys. zł; teoretycznie można więc ulokować do 1,5 miliona zł, na każdy z okresów - 3, 6 i 12 miesięcy - wpłacając po 500 tys. zł; acz jak zawsze, przypominam, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny chroni środki jedynie do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro);
 • okres lokaty: 3, 6 lub 12 miesięcy
 • kapitalizacja odsetek: na koniec umownego okresu lokaty; w przypadku wcześniejszego zerwania depozytu otrzymasz odsetki naliczone wg stawki 0,01% w skali roku.

Przez nowe środki mBank rozumie różnicę pomiędzy sumą środków w dniu składania wniosku o lokatę, a sumą środków klienta w mBanku w dniu 15.11.2022 r. Jeśli dopiero teraz założysz konto osobiste w mBanku, to w praktyce z automatu wszystkie środki jakie będziesz wpłacać, będą kwalifikować się do wpłacenia na lokatę.

Jeśli już posiadasz konto osobiste w mBanku, to lokatę założysz ze strony informującej o lokacie 3-miesięcznej lub z poziomu strony informującej o lokacie na 6 miesięcy, lub z poziomu strony informującej o 12-miesięcznej lokacie, która przekieruje Cię do zalogowania do bankowości internetowej mBanku.

Powyższa oferta ma być dostępna do 12.12.2022 r. lub do wcześniejszego wyczerpaniu kwoty puli lokat dostępnych w promocji (bank gotowy jest założyć lokaty na sumę maksymalnie trzech miliardów złotych w przypadku każdego z okresów osobno). Komunikat o ewentualnym przedterminowym wyczerpaniu tej puli, pojawi się na wyżej podlinkowanych stronach promocji.

Lokaty na nowe środki (zarówno 3-, 6-, jak i 12-miesięczna) są lokatami odnawialnymi - po upływie umownego okresu na odnowionej lokacie będzie jednak obowiązywać oprocentowanie standardowe (czyli pewnie - delikatnie rzecz ujmując - nieoszałamiające; warto więc tego terminu dopilnować, by wtedy sprawdzić ofertowaną stawkę po odnowieniu i jeśli ona nie będzie zadawalająca, to lokatę zerwać).

Jeśli dopiero co zaczniesz korzystać z mBanku i teraz założysz konto, to wszystkie środki, które wpłacisz, będą kwalifikować się do zdeponowania na lokacie.


Ważne jedynie dla obecnych klientów


Jeżeli już masz konto osobiste w mBanku, to będzie trzeba sprawdzić saldo środków (na kontach osobistych i oszczędnościowych oraz na lokatach) na dzień 15.11.2022 r. - tylko nadwyżka nad tę kwotę będzie mogła być objęta promocyjnym oprocentowaniem dla nowych środków. Na szczęście samemu liczyć tego salda nie potrzeba - wystarczy bowiem przejść do wniosku o lokatę ze strony informującej o lokacie 3-miesięcznej lub z poziomu strony informującej o lokacie na 6 miesięcy, lub z poziomu strony informującej o 12-miesięcznej lokacie (wtedy uzyskasz informacje o saldzie "starych" środków, a także o tym ile środków spełnia kryterium "nowych").
💡 Jeśli ze względu na wymóg wpłacenia nowych środków nie łapiesz się na powyższe promocje mBanku, sprawdź propozycje banków, w których też można uzyskać 8% w skali roku (na rachunkach oszczędnościowych): w Pekao (gwarantowane na 183 dni do 200 tys. zł) oraz w ING Banku Śląskim (gwarantowane na 3 miesiące do 799 999,99 zł).


Wyższe oprocentowanie w mBanku (8% w skali roku na 3 miesiące, 8,1% w skali roku na 6 miesięcy lub 8,2% w skali roku na 12 miesięcy) obowiązuje wyłącznie dla osób posiadających mKonto Intensive (to konto osobiste, które prowadzone jest za 0 zł pod warunkiem zapewnienia wpływów na sumę min. 7 000 zł miesięcznie lub jeśli średnie saldo Twych aktywów w mBanku wyniesie min. 100 000 zł). 

Jeśli w mBanku masz konto innego typu, to możesz je zamienić na mKonto Intensive. Decydując się jednak na taki ruch, koniecznie pamiętaj o dwóch kwestiach: 

 • nie zmieniaj swego konta na mKonto Intensive, jeśli obecnie posiadane przez Ciebie konto bierze jeszcze udział w jakiejś promocji (zmiana typu konta wyklucza bowiem z promocji);
 • nie zmieniaj konta na mKonto Intensive, dopóki w bieżącym miesiącu kalendarzowym nie będziesz mieć spełnionych warunków zwolnienia z opłat(y) za konto i/lub kartę (w przeciwnym wypadku bank pobierze bowiem opłaty).

Bądź na bieżąco z najlepszymi lokata i promocjami bankowymi. na Twitterze i polub na Facebooku:


Przydatne dokumenty:

4 komentarze:

 1. Wcześniej Getin oferował 8,3% na 4-miesięczbej lokacie "$pecjalny procent" bezpośrednio po ogłoszeniu przejęcia przez BFG.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pytanie: czy to już czas na lokowanie pieniędzy na rok lub dłużej? Co sądzicie?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaka jest karencja dla osób, które w przeszłości posiadały konto osobiste w mBanku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytując Złotówę - jak chodzi o premię 450 zł: Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, zamieszkała w Polsce, która nie ma i co najmniej od 1.01.2020 r. (to o rok krócej, niż dotąd) nie miała konta osobistego i/lub konta oszczędnościowego w mBanku (wykluczenie konkretnie obejmuje tego typu rachunki o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017 - to cyfry z pozycji od trzeciej do dziesiątej w 26-cyfrowym numerze rachunku).

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...