Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Loteria Visa Qatar 2022: do wygrania samochody, telewizory i inne nagrody dla płacących kartami Visa

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

9.11.2022

Loteria Visa Qatar 2022: do wygrania samochody, telewizory i inne nagrody dla płacących kartami Visa

Visa, jako jeden ze sponsorów tegorocznych piłkarskich mistrzostw świata, odpaliła właśnie loterię nawiązującą do tego wydarzenia.

Loteria Visa Qatar 2022
Na płacących kartami z logo tej organizacji do wygrania czekają: 3 samochody elektryczne Kia Niro EV, 60 telewizorów 65-calowych, karty podarunkowe do Lidla oraz repliki mundialowych piłek.

[Niniejsza loteria już się zakończyła. Sprawdź obecnie dostępne promocje bankowe.]

Na blogu Bankobranie skupiam się na promocjach bankowych, które dają gwarantowane nagrody (zazwyczaj to premie pieniężne). Wolę bowiem wróbla w garści, niż gołębia na dachu, więc nie żyję złudnymi nadziejami wygranych w loteriach czy konkursach. Jeśli jednak pojawia się okazja taka, jak poniższa loteria, to szczęścia można spróbować - zwłaszcza, gdy udział nic nie kosztuje, a losy zbierać można przy okazji i tak wykonywanych transakcji.


Loteria Qatar: kto może brać udział?


Loteria z okazji piłkarskich Mistrzostw Świata organizowanych w 2022 roku w Katarze przewidziana jest dla osób pełnoletnich, z polskim obywatelstwem i zamieszkałych na terenie Polski, posiadających kartę płatniczą z logo Visa z 16-cyfrowym numerem, wydaną na terytorium Polski.

Jeśli jeszcze nie masz żadnej karty Visa, sprawdź gdzie ją możesz wyrobić i przy okazji zyskać nagrody gwarantowane dzięki promocjom dla osób zakładających konto osobiste:


W większości banków serwujących promocje, tak się składa, że najczęściej wydawane są karty z logo Mastercard (również i w moim portfelu te karty dominują).

Loteria Visa Qatar 2022: nagrody. Co można wygrać w loterii Visa?


Organizator loterii przygotował 843 nagrody. Wśród nich są:
 • 3 samochody Kia Niro EV o wartości 176 734 zł każdy (nagroda główna);
 • 60 telewizorów HISENSE 65” 4K o wartości 4 499 zł każdy;
 • 180 e-kart Lidl o wartości 500 zł każda oraz
 • 600 replik piłki FIFA World Cup Qatar 2022 o wartości 87,33 zł każda.

Do dwóch pierwszych typów nagrody (z racji ich wartości) przewidziane są także dodatkowe nagrody pieniężne, które są równowartością podatku należnego od wygranej.

Całkowita wartość puli nagród przewidzianych w loterii to 1 031 451 zł.

Zasady loterii Visa Qatar 2022


Loteria dostępna jest od 7.11. (od godz. 10:00) do 18.12.2022 r. (włącznie). To czas, w którym można zarejestrować swój udział, jak i czas, gdy można wykonywać płatności kartą Visa, by zdobyć losy.

By wziąć udział w loterii Visa Qatar, w wyżej wymienionym terminie:
 • zarejestruj się w loterii na stronie visa.pl oraz 
 • wykonaj płatność kartą Visa (zarejestrowaną w loterii) na dowolną kwotę (im więcej transakcji wykonasz, tym więcej losów uzyskasz; losy w loterii dają transakcje kartą wykonywane dopiero po zgłoszeniu do loterii).

Jeśli posiadasz wiele kart z logo Visa, to zwróć uwagę na regulaminowe ograniczenie:
"Dany Uczestnik może zgłosić do Loterii tylko jeden numer karty płatniczej Visa"


Zatem jeśli można zarejestrować tylko jedną kartę, to najlepiej zrobić to z kartą, której najczęściej będziesz używać - bo im więcej transakcji, tym więcej losów, więc większe szanse w losowaniu nagród.

Jak zdobywać losy w loterii Visa Qatar 2022? 


Za płatność kartą Visa będziesz otrzymywać los biorący udział w losowaniu nagród. Liczba otrzymanych losów zależy od miejsca oraz sposobu wykonania transakcji

1 los otrzymasz za każdą płatność kartą wykonywaną w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie

Losy można też uzyskiwać za płatności za pomocą Google Pay lub Apple Pay, a także za pomocą smartwatcha posiadającego aplikację, np. Garmin Connect lub Fitbit, do którego dodano, używaną przez Uczestnika, kartę Visa do portfela mobilnego Garmin Pay lub Fitbit Pay. 

Do udziału w loterii zaliczą się także transakcje przy "Użyciu płatności mobilnej realizowanej poprzez aplikację bankowości mobilnej banków: Alior, Bank Pocztowy, BNP Paribas, Credit Agricole, Getin Bank, ING, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao SA, Santander, SGB, w której dodano używaną przez Uczestnika kartę Visa".

Za każdą z powyższych transakcji przewidziany jest 1 los w loterii.

2 losy w loterii uzyskasz za każdą płatność w sklepach stacjonarnych Lidl oraz za transakcje z wykorzystaniem usług Visa Mobile oraz Click to pay.

Są jednak i wykluczenia. Zgodnie z regulaminem loterii:

"W Loterii nie biorą udziału transakcje money transfer, to jest m.in. zasilenia kart Revolut czy konta SkyCash, płatności kartą Visa dokonane przez Uczestnika znajdującego się fizycznie poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej oraz transakcje bezpośrednio związane z udziałem w grach hazardowych (wykluczenie to nie obejmuje loterii promocyjnych i audiotekstowych)".

 

Loteria Visa Qatar 2022: terminy losowań 


Losowanie nagród przewidziane jest w następujących terminach:

 • 22.12.2022 r. dla uczestników trzech etapów, którzy losy uzyskali w następujących okresach: 7-13.11., 14.-20.11. oraz 21.-27.11.2022 r.
 • 12.01.2023 r. dla uczestników trzech kolejnych etapów, którzy losy uzyskali w następujących okresach: 28.11.- 4.12., 5.-11.12. oraz 12.-18.2022 r.

W losowaniu dla każdego tygodniowego etapu wyłonieni zostaną zdobywcy 100 piłek, 30 e-kart do Lidla oraz 10 telewizorów.

Losowanie samochodów ma się odbyć 12.01.2023 r. spośród wszystkich losów zdobytych w czasie loterii.

Uczestnik loterii może wygrać maksymalnie 1 samochód, 1 telewizor, 2 e-karty do Lidla i 2 piłki.

Zdobywcy e-kart Lidla i piłek o wygranych będą informowani mailowo w ciągu 3 dni roboczych od losowania. Na tę wiadomość będzie należało zareagować w ciągu maksymalnie 5 dni roboczych (instrukcja dotycząca formalności będzie zawarta w tej wiadomości).

O wygraniu samochodów i telewizorów informacje mają być przekazywane telefonicznie w ciągu dwóch dni roboczych od losowania (organizator zobowiązuje się do co najmniej trzech prób kontaktu z osobą, której los został wyłoniony do zdobycia danej nagrody).

W regulaminie loterii organizator zaliczył pewną wtopę, gdyż wskazuje (w par. 11, ust. 17 i 18 baaaardzo długiego regulaminu), że nagrody tygodniowe I i II stopnia (którymi w myśl tego regulaminu są telewizory i e-karty) wyśle przesyłką pocztową lub kurierem, a nagrody tygodniowe III stopnia (piłki wg regulaminu) wyśle... mailem. Najpewniej to pomyłka i chodziło o wysłanie telewizorów i piłek (czyli nagród I i III stopnia) pocztą bądź kurierem, a e-kart Lidla (a więc nagród II stopnia) e-mailem. Wszystkie z powyższych nagród mają być wysłane do 3.04.2023 r.

Samochód będzie należało odebrać samodzielnie w Warszawie.

Przydatne dokumenty:

20 komentarzy:

 1. Chętnym polecam przeszukać komentarze do poprzedniej i to"gwarantowanej" nagrody od Visa w promocji "Bonus 40 zł za płatność z Visa Mobile". Ogrom osób w tym ja pomimo spełnienia wymagań nie otrzymało zwrotnego doładowania karty na 40zł. Bardzo dziękuję ale już nigdy więcej współpracy z Visa. Pozostanę przy opisywanych na blogu okazjach bankowych, z nimi nigdy nie było problemu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Organizatorem tamtej promki nie była Visa Polska tylko jedna unikalna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością o nazwie Uniqe One, która de facto jest agencją marketingową.

   Usuń
  2. Wypłacili. U mnie na 2 kontach i inni też pisali, że dostali. Fakt faktem mieli poślizg 2-3-dniowy, ale tłumaczyli że to nie był zwykły przelew ale zwrot taki jak przy zwrocie zakupu. I tu nawaliły banki które jak się okazało, księgowały to aż tydzień. Ing 2.11 wypłacił a Nest dopiero 3.11

   Usuń
  3. Potwierdzam. VISA Mobile doszło na ING. Oczywiście z opóźnieniem i niesmak pozostał, ale dotarł gwarantowany zwrot.

   Usuń
  4. Dzięki za potwierdzenie - od razu poczułam się lepiej 🥝

   Usuń
  5. U mnie również wypłacili na ING 2.11 😀

   Usuń
  6. Nest nawet o dzień później - skandal 😬

   Usuń
  7. Visa Polska nie ma z tym opóźnieniem absolutnie nic wspólnego. Organizator promki, czyli agencja marketingowa Unique One, przekazał kasę na nagrody bankom (m.in. Śląski oraz Nest) już 27. października, a owe banki postanowiły potraktować te wypłaty jako zwrot za transakcje kartowe - ot co!

   Usuń
  8. @Anonimowy 15 listopada 2022 09:13
   A Unique One twierdzi, że to nie oni wypłacali.
   Tu przykładowa odpowiedź jaką otrzymał @Anonimowy4 listopada 2022 21:58:
   "Jeśli w tym tygodniu nagroda nie pojawi się na Pani koncie, mimo spełnienia przez Panią wszystkich warunków regulaminu promocji, zapraszamy do złożenia oficjalnej reklamacji zgodnie z trybem opisanym w regulaminie promocji. Pozwoli nam to na dokładnie zweryfikowanie zaistniałej sytuacji wspólnie z Visa, która realizowała zwrot środków na kartę"

   Bez względu na to kto był odpowiedzialny za wypłatę nagród, to nie uczestnicy promocji ponoszą winę za to opóźnienie wpływu nagrody na kartę.
   Jeżeli ja nie dokonam przelewu w wyznaczonym terminie np. za rachunki, to ja ponoszę za to odpowiedzialność. I nikogo podobne tłumaczenia jak to ma tu miejsce (że to nie ten tylko tamten miał zrobić przelew albo że był długi weekend i to dlatego) nie obchodzą. Całkowitą winę za zaistniałą sytuację ponosi tu dokonujący przelewu, czyli zgodnie z oficjalną odpowiedzią udzielaną przez Unique One sp. z o.o. jest to "Visa, która realizowała zwrot środków na kartę". Mam nadzieję że nikt przytomny nie myśli, że Visa nie wie jak działają zwroty na karty wydawane przez Visa. Dobrze to wie i opóźnienie wpływów nagród na karty Visa jest celowym działaniem Visa!

   Usuń
  9. Dokładnie, Śląski oraz Nest postanowiły potraktować te wypłaty jako zwrot za transakcje kartowe, trybisz?

   Usuń
 2. W skali kraju płatności kartami Visa zgłoszonymi do loterii w okresie 6 tygodni to zapewne ostrożnie licząc kilkanaście milionów operacji, z czego część liczona jako dwa losy.
  Proszę sobie policzyć prawdopodobieństwo wygranej gdy organizator zadysponował bodajże 843 nagród z czego 600 to piłki.
  Życzę wszystkim zażartym dyskutantom POWODZENIA.
  Przy okazji dodam, że na przestrzeni wielu lat udało mi się wygrać w loterii Visa parę razy drobne gadżety.
  Jak to zrobić odpowiedzą sobie inteligentne osoby.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie da się zarejestrować. Wyskakuje komunikat:

  "Wystąpił nieoczekiwany błąd. Spróbuj ponownie za chwilę. Jeśli błąd będzie się powtarzał, skontaktuj się z organizatorem"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie tak samo: błąd "Bad request"

   Usuń
  2. Kilka dni temu tez miałem błąd ale po kilku godzinach już normalnie zarejestrowałem kartę.

   Usuń
  3. Ja popełniłem błąd w numerze karty. Już wszystko okej.

   Usuń
  4. Nieoczekiwany błąd to raczej "unexpected error" niż "bad request" - co tu jest grane?

   Usuń
 4. Czyli każda transakcja bierze udział w losowaniu. Nie ma kwoty minimalnej ?
  Można dzielić zakupy ?
  Oczywiście nie liczą wykluczonych (hazard) itp...

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. mamy tu jakiegoś szczęśliwca po pierwszym losowaniu?

   Usuń
  2. a może mamy tu jakiegoś szczęśliwca po drugim losowaniu?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...