Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Premia do 2000 zł za Konto Przekorzystne Biznes w Pekao

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.11.2022

Premia do 2000 zł za Konto Przekorzystne Biznes w Pekao

W Banku Pekao wystartowała nowa promocja dla przedsiębiorców.

Promocja "2 000 zł premii dla firm i 0 zł za konto" w Pekao
Na zakładających konto do wzięcia czekają bonusy o łącznej wartości nawet 2 000 zł. Do tego bank gwarantuje zwolnienie z opłat miesięcznych za konto.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje dla osób prowadzących działalność gospodarczą.]

Jak to bywa w promocjach kont firmowych, tak i tu bank eksponuje maksymalną sumę bonusów do wzięcia. Ja jednak już na wstępie lojalnie informuję, że realnie (bez angażowania w dodatkowe umowy) można zgarnąć do 600 zł. 

Promocja "2 000 zł premii dla firm i 0 zł za konto" w Pekao


Dla kogo promocja?
 Uczestnikiem może być osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, spółka cywilna lub spółka osobowa, prowadząca księgowość uproszczoną.

Z promocji nie mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy posiadali rachunek rozliczeniowy (firmowy) w Pekao lub Idea Banku (który to został przejęty przez Pekao) co najmniej od 1.01.2020 roku.

Ewentualne posiadanie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego dla osób fizycznych (czyli konta osobistego) w Pekao nie wyklucza możliwości udziału w niniejszej promocji konta firmowego (zapis na ten temat można znaleźć w regulaminie).

Zasady promocji "2 000 zł premii dla firm i 0 zł za konto"


W promocji zdobyć można kilka różnych bonusów - za różnego rodzaju aktywności:
 • do 600 zł, jako wysoki, bo aż 10-procentowy zwrot za płatności kartą wydaną do konta;
 • do 600 zł za zawarcie umowy o terminal płatniczy i wpływy z tytułu rozliczonych płatności kartami oraz
 • 800 zł za podpisanie umowy kredytowej z Pekao.

Jako że terminal płatniczy nie jest potrzebny każdemu przedsiębiorcy, podobnie jak produkty kredytowe, to w pierwszej kolejności skupiam się na pierwszej z wymienionych nagród.

By wziąć udział w promocji konta firmowego i zgarniać zwroty za płatności:
 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne Biznes wraz z wydawaną do niego kartą Mastercard oraz z dostępem do bankowości elektronicznej Pekao24 i najpóźniej do 28.02.2023 r. zawrzyj umowę z bankiem;
 • zaakceptuj regulamin promocji (robi się to już na samym początku składania wniosku na wyżej podlinkowanej stronie promocji);
 • wyraź zgody na otrzymywanie informacji marketingowych (w tym handlowych) od Banku Pekao oraz na kontakt marketingowy z ofertą Spółek z Grupy Kapitałowej, za pomocą środków komunikacji elektronicznej, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów;
 • w 6 kolejnych miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta (w każdym z tych miesięcy):
  • wykonaj przelew do ZUS na kwotę min. 300 zł oraz
  • wykonuj płatności kartą wydaną do Konta Przekorzystnego Biznes.

Od tych płatności kartą bank będzie Ci naliczać 10-procentowy zwrot. W każdym z 6 miesięcy kalendarzowych można uzyskać maksymalnie 100 zł moneybacku, więc łatwo policzyć, że w celu zgarnięcia całej przysługującej puli wystarczy wykonywanie płatności kartą na sumę min. 1 000 zł miesięcznie (oczywiście, jeśli zdarzy Ci się wydać mniej, to zwrot również otrzymasz, ale będzie on niższy - przykładowo jeśli wydasz 900 zł, to otrzymasz 90 zł moneybacku). 

Wypłata zwrotów przewidziana jest do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu wykonania płatności kartą. Do czasu otrzymania moneybacku nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem. 

Przykładowo: jeśli konto założysz we wrześniu, to do zwrotów będą zaliczane transakcje kartą wykonywane od października 2022 do marca 2023 roku (włącznie), a wypłata zwrotów będzie realizowana przez bank od listopada 2022 do kwietnia 2023 roku. 

Niżej opisywane bonusy to już opcja dla chętnych. Ewentualne skorzystanie z terminala płatniczego czy produktu kredytowego zależy bowiem od potrzeb przedsiębiorcy, a także od indywidualnej kalkulacji opłacalności umowy o dodatkowy produkt (zwłaszcza w przypadku produktu kredytowego uwzględnić należy, że bonus to w praktyce rekompensata części kosztów, które będzie należało ponieść).

Do 600 zł premii za terminal płatniczy. Możliwości skorzystania z tego bonusu nie mają niektóre podmioty - bank wyklucza bowiem:
"biura turystyczne/ podróży (PKD 79.11A, 79.11B, 79.12Z), kantory (PKD 66.12Z), lombardy (PKD 64.92Z), TAXI (PKD 49.32Z), agencje towarzyskie (PKD 96.09Z), kasyna (PKD 92.00Z), sprzedaż detaliczna broni i amunicji (PKD 47. 78Z), produkcja broni i amunicji (PKD, 25.40.Z)"

Jeśli masz jednak inny numer PKD, to na ten bonus możesz się załapać - oczywiście jeśli terminal płatniczy jest Ci potrzebny (bo przecież to zależy od specyfiki prowadzonej działalności).

Wypłata tej nagrody została rozbita na 6 bonusów - po 100 zł każdy. By je zdobywać:
 • zawrzyj umowę o terminal płatniczy z Bankiem Pekao oraz
 • przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta za pomocą terminala przyjmij płatności na kwotę min. 500 zł miesięcznie (zatem w związku z czasem, w jakim należy zapewniać te wpływy, z zawarciem umowy o terminal nie ma co zwlekać i najlepiej zrobić to niezwłocznie po otwarciu konta, by już od kolejnego miesiąca kalendarzowego po miesiącu otwarcia konta zapewniać wpływy z płatności kartą).

Każdy bonus będziesz otrzymywać do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania. Do czasu otrzymania premii nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem. 

Bonus 800 zł za zawarcie pierwszej umowy o kredyt/pożyczkę Banku Pekao lub o leasing z Pekao Leasing lub faktoring z Pekao Faktoring. Jako że ten bonus, to w praktyce nie bankobranie w najczystszym wydaniu, a jedynie rekompensata kosztów, które idą za wymienionymi produktami/usługami, to zainteresowanych ewentualnym skorzystaniem z promocji w tym zakresie, zachęcam do zapoznania się ze szczegółami w regulaminie (§ 4, cz. II, pkt 2, ppkt c).

Biorąc udział w promocji konta firmowego, pamiętaj, iż uzyskane w ten sposób premie stanowią przychód z działalności gospodarczej i to uczestnik promocji ma obowiązek rozliczenia podatku.

Konto Przekorzystne Biznes - prześwietlenie oferty Pekao


Główne cechy konta firmowego zakładanego w Pekao to:
 • 0 zł za prowadzenie konta - oprócz wyżej opisanych gratyfikacji dla osób otwierających konto firmowe w Pekao, regulamin promocji zapewnia brak opłaty miesięcznej za prowadzenie konta (co w tym przypadku bierze górę na zapisami z tabeli opłat i prowizji);
 • 0 zł za 15 pierwszych przelewów w miesiącu kalendarzowym zlecanych poprzez bankowość internetową (Pekao24 dla firm albo Pekao Biznes24) - za każdy kolejny bank pobierze 1,50 zł; darmowe (bez limitów) są krajowe przelewy Elixir PLN zlecane za pośrednictwem aplikacji PeoPay; jeśli chodzi o SMSy z hasłami do autoryzacji dyspozycji składanych w bankowości, to klient otrzymuje pakiet 20 darmowych SMSów w miesiącu kalendarzowym (za 21. i każdy kolejny SMS w tym samym miesiącu opłata wynosi po 0,20 zł);
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę nie jest pobierana w przypadku wykonania płatności na sumę min. 300 zł (co łatwo ogarnąć, gdy będzie się robiło płatności na potrzeby uzyskiwania 10-proccentowego zwrotu);
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów Pekao oraz za 2 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych w Polsce (za kolejne wypłaty prowizja wynosi 2%, min. 5 zł).

Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi, na których zyskasz najwięcej? Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o najbardziej zyskownych promocjach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

2 komentarze:

 1. Czy można w ramach płatności kartą płacić w Rev? żeby otrzymać 10% zwrot płatności?

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę że tak. Nigdzie nie napisali że sa jakieś wyjątki od płatności.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...