Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moje zarabianie na bankach - podsumowanie września 2022

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

30.10.2022

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie września 2022

Czas sprawdzić co przyniosły bankobiorcze łowy w minionym miesiącu.

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca
Oto mój comiesięczny raport, w którym pokazuję praktyczną stronę korzystania z promocji bankowych. Tu dowiesz się, ile i w jaki sposób zyskałem oraz ile przy tym wydałem.

Podsumowanie zaczynam tradycyjnie od banku, z którym zyskałem najwięcej. W tym miesiącu to Credit Agricole. Tu konta (odrębnie) posiadam ja i żona (jej zyski z bankobrania również uwzględniam poniżej, bo mamy wspólne gospodarstwo domowe, więc zarówno wydatki, jak i dochody są wspólne). Wpadło łącznie 75 zł. Otrzymujemy tu miks trzech rodzajów bonusów: (I) za wpływ wynagrodzenia i wykonanie 3 płatności kartą lub Blikiem, (II) zwrot 5% opłat za rachunki za media oraz (III) 1-procetowy zwrot za płatności kartą i Blikiem. Tym razem płacenie kartą dla tych zwrotów odpuściłem, bo pojawiły się u mnie nowe możliwości, więc korzystałem z kart innych banków, które owocowały wyższym moneybackiem.

To nowość w mych podsumowaniach: pierwsze bonusy, które otrzymuję w postaci zwrotów za płatności kartą (2%; do 30 zł miesięcznie) oraz Blikiem (5% i także do 30 zł miesięcznie) na konto w Millennium. W sumie wpadło 60 zł, czyli maksimum, jakie było możliwe (w tym miesiącu; z promocji będę jeszcze korzystać do lutego przyszłego roku). 

W Santander Banku kolejny raz otrzymałem bonusy po 1 zł za każdy dzień, w którym choć jeden raz zapłaciłem kartą kredytową (na dowolną kwotę) - tym razem wpadło 15 zł. A że płacę kartą kredytową 123, która owocuje moneybackiem w wybranych kategoriach miejsc, to i z tego tytułu odnotowałem dodatkowo 19,68 zł.

Ostatnim z bonusów, który uzyskałem za miniony miesiąc, jest 25 zł, które otrzymuję na Konto Premium w Aliorze (posiadane jeszcze z czasów T-Mobile Usługi Bankowe). Wpada on zawsze, jeśli w ciągu miesiąca wykonam płatności kartą na sumę min. 500 zł.

Wszystkie bankowe gratyfikacje zebrane w jednym miejscu przedstawia poniższa tabela:

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem płacąc kartą lub Blikiem?

Ile zyskałem

Credit Agricole

Zwrot płatności za media (5%), zwrot za płatności kartą i Blikiem (1%) oraz bonus za wpływ wynagrodzenia

9 zł

75 zł

Bank Millennium

Zwrot 2% za płatności kartą i 5% za płatności Blikiem

2117 zł

60 zł

Santander Bank

Promocja „1 zł za każdy dzień z transakcją”

799 zł

15 zł

Moneyback 1-3%

19,68 zł

Alior Bank

Bonus dla posiadaczy Konta Premium

507 zł

25 zł

A potwierdzeniem otrzymanych nagród są zrzuty ekranu z historii rachunków bankowych:

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca
Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca

Zliczając wszystkie bonusy i zwroty od banków, miniony miesiąc przyniósł mi 194,68 zł. To też kwota, którą mogę przyjąć za ostateczny zysk, bo wszystkie posiadane konta i karty utrzymuję za 0 zł - są one albo darmowe, albo z opłat zwalnia realizacja warunków pokrywających się z aktywnościami wymaganymi na potrzeby promocji.

Jak zawsze zysk z bankobrania porównuję do oszczędzania na najlepiej oprocentowanych kontach oszczędnościowych. By tyle samo uzyskać z odsetek, musiałbym przez cały miesiąc utrzymywać na nich sumę... 35 373,45 zł. Można rzec, że zaledwie tyle, bo przykładowo w sierpniu 2020 roku, gdy z bankobrania zyskałem podobną kwotę, co teraz (wtedy 193,80 zł), to przy ówczesnym oprocentowaniu kont oszczędnościowych, dla takich odsetek musiałbym wtedy posiadać 166 113,17 zł. To dobrze obrazuje, jak oprocentowanie mocno wzrosło.

Gdzie obecnie bankobrać?


Niniejszy wpis, w którym podsumowuję swe bankobranie, jest też okazją, by przypomnieć o obecnie najlepszych promocjach bankowych. A tu wybór jest spory:

 • 480 zł w bonusach na start, z czego 300 zł to premia pieniężna, a resztę - czyli 180 zł - stanowią bony na zakupy (a do tego nawet 100 tys. zł czeka do wygrania w loterii Santander Banku) uwaga: ta promocja kończy się już 31.10.2022 r. (do poniedziałku włącznie wystarczy złożyć wniosek o konto - zawarcie umowy może nastąpić później);
 • 450 zł premii pieniężnej za konto w BNP Paribas - to również promocja kończąca się w poniedziałek (warta uwagi ze względu na to, że tym razem do wzięcia jest to, co najbardziej pożądane, a więc tylko bonusy pieniężne; bez bonów na zakupy czy nagród rzeczowych);
 • 450 zł łatwej premii za bezwarunkowo darmowe konto osobiste w Citibanku (ta promocja też zmierza już ku końcowi, acz można na nią załapać się jeszcze do 7.11.2022 r.);
 • rekordowe 550 zł za konto w Aliorze - w skład powitalnego pakietu wchodzi 400 zł premii oraz 150 zł w bonach na zakupy; do tego dojść może jeszcze moneyback do 20 zł miesięcznie.


A że nie samymi promocjami kont bankobiorca żyje, to przypomnę też, że w Citibanku można zgarnąć (do wyboru) 600 zł do Allegro lub łatwe 450 zł do Biedronki za kartę kredytową, a w Santander Consumer Banku na wyrabiających też kartę kredytową czeka 200 zł w bonach do Allegro oraz moneyback.

Jak bankobrać?


Jeśli zaczynasz korzystać z promocji albo dopiero zainteresował Cię temat, dużo porad, wskazówek i podpowiedzi znajdziesz w przewodnik "Jak zyskiwać na bankach?". To mój prezent dla Czytelników bloga, który otrzymasz po zapisaniu się na (bezpłatny) newsletter:

56 komentarzy:

 1. Wciąż czekam na te 40 zeta za płatność mobilną kartą Visa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już mam gotową reklamację 😂

   Usuń
  2. Te premie zapewne wpłyną w 2. sesji Elixir.

   Usuń
  3. A jednak nie wpłynęły - znowu trza reklamować 😂

   Usuń
  4. Zgodnie z ichnim regulaminem reklamacje należy składać listem poleconym!

   Usuń
  5. Dziś wypłacali premie za płatności kartą Śląskiego. Być może jutro reszta banków?

   Usuń
 2. u mnie październik dość dobry w sumie 781 zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ekstra wynik! Gratuluję i życzę równie owocnego bankobrania w kolejnych miesiącach!

   Usuń
  2. Wow, pochwalisz się jak je zdobyłaś?

   Usuń
  3. Obsługuje promki dla całej rodziny - ot co!

   Usuń
  4. @Anonimowy 2 listopada 2022 22:09
   A ja dla ekipy - którą namówiłem na promocje bankowe - z którą razem pracujemy, mieszkamy, ponosimy opłaty typu mieszkanie, wyżywienie, transport i nie tylko ale wygląda na to, że tu nie wolno o tym pisać.

   Usuń
 3. Za październik pewnie wypłacą dziś bonusy.bo jeszcze nie dostałem ni w pekao ni w paribasie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bywa, że niektóre banki czekają skrajnie do ostatniej chwili.

   Usuń
  2. Hagen właśnie wypłaca premie za promkę "Mega okazja" 😃

   Usuń
 4. Co mają zwroty za obrót kartami bądź BLIKiem do bankobrania?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co miałyby nie mieć?

   Robić zakupy i płacić gotówką bądź "zwykłą" kartą, żeby nic nie dostawać?

   Czy lepiej płacić kartą bądź Blikiem, dającymi zwroty (moneyback) i zyskać przy okazji?

   Wolę drugą opcję. A to właśnie bankobranie :)

   Usuń
  2. A jak się zapatrujesz na odsetki z kont oszczędnościowych, są tu opisywane ale nie uwzględniasz ich w comiesięcznych zestawieniach? Przecież jakby nie robić nic z oszczędnościami to dalej by były na 1,25% lub tym podobne.

   Usuń
  3. To inny temat. Odsetek nigdy nie zaliczałem do zysków z promocji bankowych. O lokatach i kontach oszczędnościowych piszę na blogu Bankobranie, bo to dodatek i sposób na zyski z posiadanego kapitału. Ale nie włączam odsetek do podsumowań, jak to powyższe.

   Choć faktem jest, że można by liczyć odsetki od tego, co zyskuje się dzięki samym promocjom bankowym (czyli od zgromadzonych premii/bonusów). Acz "trochę" by to skomplikowało podsumowania. No i przede wszystkim z bonusami wynikającymi z bankobrania każdy może robić co chce - część osób nie odkłada, a przeznacza np. na przyjemności (nieraz miałem informacje od Czytelników, którzy właśnie dzięki promocjom uzbierali np. na wakacyjny wyjazd).

   Usuń
  4. Wystarczy złożyć dyspozycję zamknięcia konta i oddzwaniają z propozycją?

   Usuń
 5. Co to za promocja zwrotów w Millennium?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znana od lat-płatności kartą i blikiem.Mnie tak zatrzymują w tym banku chyba ósmy raz.Dobra sprawa bo kartą opłacam nawet rachunki na poczcie czego wiele banków nie akceptuje.

   Usuń
  2. jak piszesz wypowiedzenie (nawet jak nie masz zamiaru zamykać konta ;) ) to dzwonią z propozycją pozostania oferując właśnie takie coś: do 30 zł zwrotów za płatność blikiem na 600 zł i do 30 zł zwrotu za płatność kartą na 1500 zł. Mnie już drugi raz to zapropnowali, a koleżance 4 razy

   Usuń
  3. Przy wypowiedzeniu umowy o rachunek osobisty, Millennium proponuje ofertę utrzymanościową (w przypadku Złotówy: zwrot 5% za płatniści BLIK max 30 zeta/miesiąc i 2% za płatności KARTĄ max 30/m-c przez 6 m-cy).

   Usuń
  4. Ja tak ciągnę w Millennium od 2017 roku. Co 6 miesięcy 1 przerwy, leci wypoowiedzenie i za 2 dni dzwonią i znowu zwroty na pół roku. :)

   Usuń
  5. Czyli wymagany jest obrót w wysokości co najmniej 2100 zł dla premii (30+30) zł - lipa!

   Usuń
  6. O rany, aż trzy osoby się wyrwały i udzieliły takich samych odpowiedzi, aż trzy... może ktoś jeszcze ktoś czwarty napisze co? No ludzie, ciszej trochę bo przez takich piewców zabiorą jeszcze tę wisienkę.

   Usuń
  7. @Anonimowy 31 października 2022 17:28
   Można tyle (albo więcej) wydawać (co czyni większość Polaków) i nic z tego nie mieć. To dopiero lipa!

   Usuń
  8. Anonimowy 20:10 skoro tak się boisz o tę wisienkę, to raczej nie jesteś tu od dziś, a skoro tak, to wiesz, że jak ktoś coś napisze to jest to widoczne nie od razu, tylko za jakiś czas, stąd bierze się nieraz parę takich samych odpowiedzi. Więc sam tak nie krzycz....

   Usuń
  9. U mnie 1,06 zł odsetek na KO Profit w Millennium.

   Usuń
  10. Anonimowy31 października 2022 23:03 No ok, faktycznie jestem tu nie od dzisiaj i wiem że jest moderacja więc nie widać od razu że są już udzielone odpowiedzi- tu masz rację...ale wlasnie dlatego że nie jestem tu od dzisiaj to "krzyczę" bo szczegolowa instrukcja jak jeść "wisienki" nie jest potrzebna- wiadomo, że im wieksza bedzie skala zjadaczy tym mniej zostanie na stole, tym mniej kuchnia bedzie serwować... Reasumując: nie trzeba wszystkiego wszystkim podawać na tacy, bo nawet okruszki dla ciebie nie zostaną. Także nie ma co krzyczeć 😉

   Usuń
 6. 3 zł 12 groszy od Alior 1-procentowego zwrotu za płatności mobilne.

  OdpowiedzUsuń
 7. 7,21 zł za zakupy od Twisto oraz 42,37 zł zwrotów w programie Payback.

  OdpowiedzUsuń
 8. 300 zł z mbanku => 200 maneymania, 50 zaległego za wrzesień i 50 za październik, muszę odjąć niestety 7 zł opłaty za konto której nie udało się uniknąć ale za to mam jeszcze 20zł z ING za płatność telefonem i 20000 pkt z bezcenne chwile z kartą mastercard z Aliora i wygrana koszulka reprezentacji w tymże banku w losowaniu. Miesiąc zatem udany i różnorodny w nagrodach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekaw jestem ile dni upłynęło od dnia rozliczonia transakcji kartą przez Alior do chwili pojawienia się punktów na koncie BCh, jeśli można spytać?

   Usuń
  2. Gratuluję wyniku i wygranej koszulki również. Oj wygrałoby się samemu też ;) Ale się nie udało.

   Usuń
  3. No właśnie - jak długo trzeba czekać na pojawienie się punktów na koncie BCh od chwili rozliczenia transakcji kartą przez Alior?

   Usuń
  4. Anonimowy - mozna spytać oczywiście. Umów z aliorem zawarłem w połowie września i zaraz jak otrzymałem kartę zapisałem się do bezcennych chwil. Ale zacząłem płacić kartą w październiku i ok połowy października miałem punkty. Szybko poszło tak mi się wydaje. Pkt od razu wymieniłem na bony bo Ważność pkt jest tylko 3 miesiące zdaję się. Nie chciałem przespać.

   Usuń
 9. Czy to wszystkie zarobki? Czy bierzesz udział w programach partnerskich np. Money2money? A zarobki z reklam, z banków, które reklamujesz na blogu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wszystkie zarobki z tego, co się kwalifikuje do podsumowań bankobrania.

   To co jest efektem prowadzenia bloga, to inny temat - tu więc nie uwzględniam np. bonusów z tytułu poleceń kont Czytelnikom, ale jeśli polecę kogoś z rodziny czy znajomych, to to już uwzględniam. Blog ma bowiem pokazywać realne możliwości korzystania z promocji bankowych przez przeciętną rodzinę (a nie każda musi prowadzić bloga, z którym ma zasięg i dodarcie do większego grona osób; to zaburzałoby obraz, choć - owszem - zwiększało wyniki oraz klikalność, ale nie o wyścig i wykazywanie większych kwot mi chodzi).

   Usuń
 10. Niestety wciąż czekam na premię z promocji BCh "8000 punktów na start" za rejestrację karty Alior.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko dla cierpliwych - BCh mają na to 45 dnia roboczych czyli 9 tygodni od chwili rozliczenia transakcji przez bank.

   Usuń
  2. czekaj cierpiliwie, mnie tak długo trzymali z wypłątą z Pocztowego. Nie wyrobilli sie w 30 dniach, a potem w 28 reklamacji, ale w końcu wypłacili

   Usuń
  3. Szczerze podziwiam ludzi, którzy wchodzą w jakiekolwiek relacje z Pocztowym albo Pekao 🤡

   Usuń
  4. Podbijam piłeczkę, ja wciaż czekam na pkt od Aliora i PEKOSA. Więcej jest nas?

   Usuń
 11. 0,98 zł Alior 1% zwrot

  OdpowiedzUsuń
 12. U mnie w tym miesiącu na bogato: 200 zł od ING, 55,51 od Alior (premia + % zwrotu za płatności kartą), 50 zł z Paribas, 30 zł z Millenium i 65 za kartę kredytową Santander Consumer Bank( premia + zwrot za opłatę miesięczną)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, dużo się zebrało :) Życzę równie (a może i jeszcze bardziej) owocnych miesięcy w przyszłości! Pozdrawiam :)

   Usuń
 13. U mnie 40 zł od NetPocket, 65 zł za kartę Santander (płatności 50zł i 15 za kartę).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Która karta ma aż 15 zeta opłaty?

   Usuń
  2. Nigdy nie zapłacę ani grosza żadnemu bankowi za używanie karty płatniczej.

   Usuń
  3. Są nawet znacznie droższe!

   Usuń
  4. @Anonimowy 2 listopada 2022 19:15
   Santander za wznowienie karty debetowej pobiera 15 zł!

   Usuń
  5. Ta promocja z Millennium to tylko dla nowych klientów czy też dla obecnych? Pytam ponieważ nie widziałem tej promocji za zwroty płatnościami kartą i blikiem.

   Usuń
 14. Czy ktoś korzysta z Pago i może mi wyjaśnić co daje ten kod promocyjny przy rejestracji?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...