Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Na bogato od Citibanku. Od przybytku głowa nie boli, ale co wybrać?

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

7.10.2022

Na bogato od Citibanku. Od przybytku głowa nie boli, ale co wybrać?

Umiejętnie podchodząc do tematu, w sumie można przytulić nawet 1150 zł!

Porównanie promocji Citibanku
Dziś przyglądam się propozycjom Citibanku, gdyż tu dostępna jest kumulacja promocji z okazałą wartością wszystkich nagród gwarantowanych. Do wzięcia czeka 450 zł za bezwarunkowo darmowe konto i dodatkowo do 100 zł z kartą kredytową, z którą to można zyskać jeszcze nawet 600 zł.

[Niniejszy wpis może być już częściowo nieaktualny. Sprawdź obecnie dostępne promocje w Citibanku.]

Niżej pochylę się w praktyce nad trzema okazjami do bankobrania zaserwowanymi przez Citibank. Będzie mowa o CitiKoncie, ale też porównam dwie promocje z kartą kredytową Citi Simplicity w roli głównej. Za jej wyrobienie do wzięcia czeka 450 zł w bonie do Biedronki lub 600 zł w bonach do Biedronki (do wyboru). Wyższa wartość nagrody oczywiście bardziej kusi, ale zawsze warto skonfrontować warunki tych dwóch propozycji i wybrać dla siebie najlepszą.

Zasady promocji konta osobistego są proste i klarowne - szczegółowo omówiłem je tutaj. W skrócie:
 • 450 zł do wzięcia jest w prosty sposób - bez wykonywania jakiejkolwiek transakcji kartą wydawaną do konta, a nawet bez płacenia Blikiem (bo na potrzeby promocji wystarczą choćby i przelewy na telefon Blik, co można ogarnąć bezkosztowo)
 • CitiKonto i wydawana do niego karta płatnicza są za 0 zł bez warunków, więc tym samym nie trzeba zaprzątać sobie głowy spełnianiem jakichkolwiek warunków.

Jeśli zaś chodzi o kartę kredytową, to temat już jest bardziej złożony (choć warunki też całkiem łatwo da się ogarnąć). Jej wyrobienie przy okazji otwierania konta otworzy drogę do zdobycia dodatkowych 100 zł z kontem (oprócz wyżej wymienionej premii 450 zł), dzięki moneybackowi. A i z kartą kredytową można sporo zyskać, bo są to bony na zakupy (450 zł do Biedronki lub 600 zł do Allegro). Na co się jednak zdecydować? Oto krótkie porównanie.

Okres wykluczenia dla byłych posiadaczy głównej karty kredytowej z logo Citibanku w przypadku promocji z bonem do Biedronki  liczony jest od 1.09.2020 r. 

Z kolei w promocji z bonami do Allegro rozbrat z bankiem teoretycznie może być krótszy, bo wystarczy nie posiadać głównej karty kredytowej Citibanku od 3.03.2022 r., ale w regulaminie znalazło się też zastrzeżenie, że bank wyklucza: 
"osoby, które posiadały w Banku [czyli w Citibanku - przyp. Mr. Zlotówa] główną Kartę Kredytową (...), która została zamknięta (...) po 1 stycznia 2019 r., ale Umowa trwała mniej niż 24 miesiące"


Nagrody. Uszczegóławiając, to do wzięcia jest jeden bon 450 zł do Biedronki (tego typu bon można wykorzystywać wielokrotnie aż do wyczerpania salda środków; bon ma mieć ważność przez 6 miesięcy) albo 5 bonów do Allegro (jeden z nich będzie o wartości 200 zł, a pozostałe cztery po 100 zł każdy - tego typu bony można wykorzystywać wielokrotnie, aż do wyczerpania salda środków; bony Allegro nie łączą się ze sobą; te bony mają mieć ważność przez 12 miesięcy).

O tym w której promocji weźmiesz udział, decyduje złożenie wniosku o kartę na stronie dedykowanej danej promocji: strona akcji z bonem 450 zł do Biedronki lub strona promocji z 600 zł w bonach do Allegro.

Warunki do spełnienia. Pomijając to, co zbieżne w obydwu promocjach (czyli aktywacja karty i logowanie do bankowości lub aplikacji mobilnej najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu podpisania umowy), tu zauważyć można główną różnicę między tymi dwoma promocjami. 

By otrzymać 450 zł do Biedronki, wystarczy wykonać płatności kartą na sumę min. 1 000 zł (mogą, ale nie muszą to być płatności w sklepach Biedronka). Czasu na wykonanie tych transakcji jest sporo, bo można sobie rozłożyć ich wykonywanie do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (acz można uwinąć się wcześniej, bo wtedy szybciej wpadnie nagroda; ale to już, co kto woli i jak może).

W promocji z bonami do Allegro, należy wykonywać płatności na sumę min. 300 zł (mogą, ale nie muszą to być płatności na Allegro) w kolejnych siedmiu miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy o kartę. Spełnianie warunków jest więc rozciągnięte w czasie.

Czas otrzymania nagród. O przyznaniu każdej nagrody bank powiadamia wiadomością w bankowości internetowej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jej uzyskania, a sama nagroda przekazywana jest w taki sam sposób w ciągu kolejnych 60 dni (choć w praktyce najczęściej dzieje się to szybciej). Siłą rzeczy szybciej więc nagroda wpada w promocji z bonem do Biedronki.

Dostępność promocji. Akcja z bonem do Biedronki dostępna jest do 16.01.2023, a na promocję z bonami do Allegro można załapać się do 30.11.2022 roku. Choć aż tak zwlekać nie warto, bo z kolei promocja CitiKonta ma obowiązywać jedynie do 7.11.2022 r. (a ją warto połączyć, bo zyskać się więcej).

Opis promocji z bonem do Biedronki znajdziesz tutaj, a promocję z bonami do Allegro omawiam tutaj.

19 komentarzy:

 1. Oferta specjalna "8000 punktów na start" trwa do 9 października 2022 r. lub do chwili rozdania 30 670 zestawów promocyjnych, każdy z nich zawiera 8000 punktów. Mastercard zobowiązał się w regulaminie promocji, że na 7 dni przed szacowanym wyczerpaniem bonusów zamieści informację na ten temat na stronie internetowej programu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin: § 3. ZASADY OFERTY SPECJALNEJ
   1. Oferta Specjalna trwa od dnia 29.08.2022 roku do dnia 9.10.2022 roku lub do dnia
   w którym dojdzie do wyczerpania puli Korzyści, o której mowa w ust. 6 poniżej (dalej: „Czas trwania Oferty Specjalnej”).

   Czytając wszystkie zapisy w tym paragrafie widać klarownie, że data 9. października jest datą końcową promki - po prostu powyższy zapis nie jest wystarczająco jednoznaczny, ale w zestawieniu z resztą nie można mieć wątpliwości o co im chodziło.

   Usuń
  2. Ten zapis powinien być sformułowany raczej tak: "Oferta Specjalna trwa do 9.10.2022 r. o ile wcześniej nie zostanie wyczerpana Pula Korzyści" - to nie pierwszy (ani nie ostatni) nieprecyzyjnie napisany regulamin.

   Usuń
  3. 9.10. to jest data końcowa. Jakby im pula została to pewnie promocję by przedłużyli. Tak było ostatnio. Ale muszą wtedy podać nową datę końcową.

   Usuń
  4. Kilka dni temu dzwoniłem na infolinię firmy obsługującej BCh w Polsce czyli Majorel Polska i ichni 'doradca' usiłował mnie przekonać, że nawet warunek obrotu na 50 zeta oraz naliczenie punktów do BCh muszą zostać zakończone do 9. października - porażka!

   Usuń
  5. @Anonimowy, 8 października 2022, 19:15 - Mastercard Europe SA to belgijska prywatna spółka. Ten regulamin był zapewne napisany po angielsku przez kogoś, kto posługuje się na codzień walońskim bądź flamandzkim, a na dodatek to jest jeszcze tłumaczenie na polski.

   Usuń
  6. Myślisz że Mastercard nie ma swego oddziału/biura w Polsce? Ma w Warsaw Spire.

   Usuń
  7. Infolinia
   Z telefonów stacjonarnych: (+48) 801 055 990
   Z telefonów komórkowych: (+48) 61 664 60 10
   Czynna: 8:00-22:00 od poniedziałku do soboty.

   Dane kontaktowe
   E-mail: pl.mastercard@majorel.com
   Adres: Majorel Polska, ul. Roosevelta 18, 60-829 Poznań.

   Usuń
 2. Niestety karencja w promce ROR-u wciąż ta sama co poprzednio 😂

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja już 5 dzień czekam i nie wiem czy jestem w Bezcennych Chwilach. Karty innych banków są odrazu dodawane do programu a Citi oczywiście robi to po swojemu. Trzeba potwierdzać logując sie przez strone banku a potem czekać. I nie wiem czy się załapie na promocje do 9.1p.2022.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też niewiem. Mimo to dodałem zgody mastercarda i zrobiłem zakupy na 50 zł.

   Usuń
  2. Info o skutecznej rejestracji pokaże się w wiadomości od banku. Dopiero transakcje dokonane po tym fakcie będą zaliczane w programie.

   Usuń
 4. Czy naprawdę żeby dostać kartę kredytową muszę mieć działalność gospodarczą ponad 2 lata chociaz dochody mam sporo wieksze niz wymagane? ( mam dzualanosc aktualnie 13miesiecy)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kartą kredytowa 123 w Santander wycofana

  OdpowiedzUsuń
 6. Złotówa możesz wyjaśnić zapis o wykluczeniu byłych posiadaczy karty kredytowej? Jeśli dwa lata temu zamknąłem kartę to mogę brać udział czy nie? Nie ogarniam tego zapisu :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeśli miałeś kartę kredytową przez min. 2 lata, a zrezygnowałeś przed 3.03.2022 r., to możesz wziąć udział.

  Jeśli miałeś kartę kredytową po 1.2019 r., ale zamknąłeś po okresie krótszym niż 2 lata umowy, to nie możesz wziąć udziału (nawet jeśli karta została zamknięta przed 3.03.2022 r.).

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...