Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 7 lub 7,2% na eKoncie oszczędnościowym w mBanku (+ 450 zł w bonusach za eKonto osobiste)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

13.10.2022

7 lub 7,2% na eKoncie oszczędnościowym w mBanku (+ 450 zł w bonusach za eKonto osobiste)

Od dziś mBank udostępnia nową edycję promocji oprocentowania dla nowych środków.

Promocja "eKonto bardzo oszczędnościowe - edycja 2"
Aktualnie na eKoncie oszczędnościowym uzyskać można 7 lub 7,2% (w zależności od rodzaju posiadanego konta osobistego). Takie oprocentowanie bank gwarantuje na 3 miesiące nawet do 500 tys. zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe.]

Warunkiem skorzystania z promocji oprocentowania dla nowych środków na eKoncie oszczędnościowym jest posiadanie (lub otwarcie) konta osobistego w mBanku. Jeśli takowego jeszcze nie masz, sprawdź jak uzyskać 450 zł premii za eKonto osobiste - w tym podlinkowanym wpisie szczegółowo omawiam zasady uczestnictwa, warunki promocji z bonusami na start oraz prześwietlam konto z oferty mBanku. Niżej skupiam się już na propozycji dla oszczędzających.

eKonto oszczędnościowe w mBanku z oprocentowaniem do 7,2%


By skorzystać z promocyjnego oprocentowania, trzeba posiadać konto osobiste w mBanku, założyć (lub zmodyfikować) eKonto oszczędnościowe i na ten ostatni rachunek wpłacić "nowe środki". 

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem mBanku (zakładając w nim konto osobiste), to wszystkie wpłacone przez Ciebie środki będą uznane nowymi - wtedy sytuacja jest jasna i klarowna. W przypadku obecnych klientów dodatkowo trzeba policzyć jaka kwota będzie nowymi środkami - więcej na ten temat piszę nieco niżej.

Główne cechy promocji:

 • wysokość oprocentowania dla nowych środków:
  • 7,2% w skali roku dla osób posiadających mKonto Intensive lub
  • 7,0% w skali roku w przypadku osób posiadających inny typ konta osobistego w mBanku, niż mKonto Intensive (to może być eKonto osobiste z bonusami do 450 zł);
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 500 000 zł;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 3 miesiące od otwarcia/modyfikacji eKonta oszczędnościowego w mBanku.

Jeśli masz już konto osobiste w mBanku (lub jeśli dopiero konto osobiste w tym banku założysz, to po jego otwarciu), wniosek o eKonto oszczędnościowe objęte promocyjnym oprocentowaniem złożyć należy za pośrednictwem strony promocji.

eKonto oszczędnościowe w mBanku otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym tylko pierwszy przelew z takiego konta jest realizowany za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny wykonywany w tym samym miesiącu kalendarzowym mBank pobiera opłatę w wysokości 9 zł.

Promocja ma być dostępna do 14.11.2022 roku (to czas na założenie eKonta oszczędnościowego lub modyfikację posiadanego rachunku na taki rodzaj konta), acz można uwzględnić, że promocja może zakończyć się wcześniej (w przypadku ulokowania przez klientów łącznie 3 miliardów złotych - komunikat o tym fakcie ma się pojawić na wyżej podlinkowanej stronie promocji).

I tyle wystarczy wiedzieć, jeśli dopiero teraz chcesz założyć eKonto oszczędnościowe i konto osobiste w mBanku, jeśli go jeszcze nie posiadasz.

Przy okazji podrzucam przydatne linki:

Ważne informacje dla obecnych klientów


W przypadku osób już posiadających eKonto oszczędnościowe w mBanku, należy dodać, że regulamin promocji zawiera pozytywnie brzmiący zapis:
"Jeżeli Uczestnik Promocji jest posiadaczem minimum jednego eKonta oszczędnościowego, może skorzystać z Promocji modyfikując jedno z nich"


Modyfikację można zrealizować przechodząc do zalogowania poprzez stronę promocji (tak, by "teoretycznie" założyć eKonto oszczędnościowe, ale wtedy w rozpoczynanym wniosku będzie należało wskazać już posiadany rachunek do modyfikacji na rachunek objęty promocyjnym oprocentowaniem).

Ponadto zwrócić należy uwagę, że:

"Uczestnik Promocji może skorzystać z Promocji tylko na jednym eKoncie oszczędnościowym w tym samym okresie trwania Promocji"


Jest też i ważna informacja dla osób korzystających z poprzednich edycji promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym w mBanku. Cytuję z regulaminu:

 "Jeśli skorzystałeś z promocji na rachunku oszczędnościowym „eKonto bardzo oszczędnościowe”, „eKonto bardzo oszczędnościowe edycja 2” to do promocji „eKonto bardzo oszczędnościowe edycja 3” na nowe środki będziesz mógł przystąpić po zakończeniu obowiązywania promocyjnego oprocentowania promocji rachunku „eKonto bardzo oszczędnościowe”, „eKonto bardzo oszczędnościowe edycja 2”. 

Przykład: Jeśli przystąpiłeś do promocji „eKonto bardzo oszczędnościowe” w dniu 13.09.2022, to do kolejnej edycji promocji na nowe środki będziesz mógł przystąpić po 13.12.2022. Jeśli przystąpiłeś do promocji „eKonto bardzo oszczędnościowe edycja 2” w dniu 10.10.2022, to do kolejnej edycji promocji na nowe środki będziesz mógł przystąpić po 10.01.2023."

 

Jak wyliczyć nowe środki w promocji oprocentowania na eKoncie oszczędnościowym w mBanku?


Jako nowe środki mBank rozumie nadwyżkę środków, jakie ulokujesz w mBanku względem salda środków, jakie w dniu 11.10.2022 r. było Ci dane mieć na posiadanych (i ewentualnie współposiadanych) kontach osobistych, oszczędnościowych i lokatach (w tym lokatach na nowe środki) w mBanku. Z wyliczaniem tych nowych środków na szczęście nie trzeba się trudzić, bo informację o nich znajdziesz we wniosku o eKonto oszczędnościowe.

Przykładowo: jeśli w mBanku na dzień 11.10.2022 r. ktoś na swych kontach posiadał 2 000 zł, a obecnie ma 1 000 zł i wpłaci jeszcze 9 000 zł, to na promocyjne oprocentowanie na eKoncie oszczędnościowym załapie się kwota 8 000 zł.

Kwota nowych środków będzie przez mBank weryfikowana codziennie. Co to oznacza? Na podanym wyżej przykładzie to, że aby cała kwota wpłacona na eKonto oszczędnościowe (czyli 8 000 zł) była objęta oprocentowaniem wynoszącym 7 lub 7,2% w skali roku (w zależności od rodzaju posiadanego konta osobistego w mBanku), to codziennie trzeba też w tym banku utrzymywać 2 000 zł (czyli saldo z 11.10.2022 r.) oprócz 8 000 zł na eKoncie oszczędnościowym.

Wyższe oprocentowanie (7,2% zamiast 7%) obowiązuje wyłącznie dla osób posiadających mKonto Intensive (to konto osobiste, które prowadzone jest za 0 zł pod warunkiem zapewnienia wpływów na sumę min. 7 000 zł miesięcznie). 

Jeśli w mBanku masz konto innego typu, to możesz je zamienić na mKonto Intensive. Decydując się jednak na taki ruch, koniecznie pamiętaj o dwóch kwestiach: 

 • nie zmieniaj swego konta na mKonto Intensive, jeśli obecnie posiadane przez Ciebie konto bierze jeszcze udział w jakiejś promocji (zmiana typu konta wyklucza bowiem z promocji); 
 • nie zmieniaj konta na mKonto Intensive, dopóki w bieżącym miesiącu kalendarzowym nie będziesz mieć spełnionych warunków zwolnienia z opłat(y) za konto i/lub kartę (w przeciwnym wypadku bank pobierze bowiem opłaty).


Przydatne dokumenty:

30 komentarzy:

 1. Z innej beczki. Ktoś ma wiedze kiedy będzie /było badanie salda dla obecnej promocji Ko Profit w Millenium?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie ten bank 🤡

   Usuń
  2. Jakiś dzień między 4, a 15 października.

   Usuń
  3. Mam nadzieję, że nie długo, bo właśnie na dniach kończy się obecna edycja. Też czekam na kolejną.

   Usuń
  4. Nowa promka w poniedziałek więc jeśli zachowaliby regułę z obecnej to powinien być 14 X. Ale wątpię. Pewnie zrobią coś wstecz.

   Usuń
  5. Od ok. 2 lat są nieprzewidywalni więc równie dobrze badanie salda może być na 7.10

   Usuń
  6. Dla 41. edycji dzień badania salda to 19. sierpnia, a oferta zaczęła obowiązywać od 29. sierpnia.

   Dla 42. edycji dzień badania salda to 23. września, a oferta zaczęła obowiązywać od 26. września ... co będzie w poniedziałek?

   Usuń
  7. @Anonimowy, 13 października 2022, 12:12 - Obecna czyli 42. edycja promki KO Profit obowiązuje od 26. września do 15. października, a dzień badania salda był 23. września.

   Usuń
 2. Zmiana konta ze zwykłego na Intensive coś kosztuje?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jesienią lub zimą inflacja niemal z pewnością przekroczy 20%. W takich warunkach trudno oczekiwać, aby RPP na dłużej wstrzymała się z dalszymi podwyżkami stopy referencyjnej NBP.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak uważam i na razie czekam na EKO w Getin :)

   Usuń
  2. Dokładnie. Zakładanie lokat na dłużej niż 3 m-ce z oprocentowaniem poniżej 8% to pomyłka!

   Usuń
 4. Szkoda, że oprocentowanie nic nie drgnęło :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy Intensive + 0,1 p.p.

   Usuń
  2. Stopy procentowe bez zmian, więc oprocentowanie też się zatrzymało.

   Usuń
  3. Wskaźnik WIBOR wciąż rośnie.

   Usuń
  4. Anonimowy13 października 2022 19:30

   WIBOR 3M: 5.10: 7,33%. Wczoraj: 7,21%. Jak to rośnie? Chyba jak ktoś z Australii patrzy do góry nogami. Czyli tak: ıɯɐƃou ʎɹóƃ op

   Usuń
  5. Po wcześniejszym fixingu WIBOR 3M wynosi 7,28%

   Usuń
  6. Dla posiadaczy najstarszych KO w Nest to i tak bez różnicy - tylko do końca października będą mieć 7,3% 😂

   Usuń
  7. Wczoraj znowu wzrost do 7,31%

   Usuń
  8. @Anonimowy 14 października 2022 16:13
   A wielu tutaj odkąd posiadacze KO w Nest mogli cieszyć się najlepszym oprocentowaniem, do dzisiaj tego przeboleć nie może i dziecinny hejt uprawia.

   Dziś raczej już niewielu tam trzyma swoje oszczędności na 7.3% (choć wciąż jest to dobra opcja patrząc choćby tylko na ranking KO). W takim Getin lokaty na 8,3% i 8,0% a KO na 7,5%. Także gdzie indziej na spokojnie z oprocentowania 7,5% - 8,0% można skorzystać. Osobiście korzystam z zakresu 7,5% do 8,3% w różnych bankach. Z Nest przy pierwszej wyższej ofercie lokaty środki wycofałem i zdążyły już z tamtej lokaty wrócić i powędrować jeszcze w inne miejsce a ta nowa też niedługo się kończy. A potem zobaczymy co dalej.

   Mądry zamiast wciąż biadolić korzysta bez sentymentów z tego z czego można jeszcze skorzystać. Pieniądz nie zna sentymentów. Banki również.

   Usuń
  9. Przez ostatnie 3 sesje fixingowe WIBOR 3M wzrósł aż o 0,1 p.p. - to może oznaczać tylko jedno: wzrost stóp na najbliższej nasiadówce RPP.

   Usuń
  10. @Anonimowy,:15 października 2022, 08:41

   To prawda - Nest, mimo że jest zdecydowanie niszowym bankiem obecnie posiadanym przez fundusz inwestycyjny AnaCap, od wielu lat wyróżnia się na plus!

   Usuń
 5. jest jakaś karencja jak miało się tam konto ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karencja przy zakładaniu konta oszczędnościowego?

   Usuń
  2. Konto oszczędnościowe: nie.
   Konto osobiste z premią: tak. Vide: artykuł na blogu o tej promocji.

   Usuń
 6. Czemu komentarze są usuwane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedyny komentarz, który nie został opublikowany pod tym wpisem, zawiera sformułowania: "Głąbie (...) widać intelektem nie grzeszysz" skierowane do jednej z osób komentujących.

   Na taki poziom komentarzy nie ma mej zgody (co jest zgodne z Zasadami komentowania na tym blogu). Blog Bankobranie jest od merytorycznej dyskusji i nie ma tu miejsca na obrażanie kogokolwiek.

   Usuń
 7. Proponuje coś mBank w ramach utrzymaniówki przy zamykaniu konta?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...