Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 7% na Koncie Max Oszczędnościowym w Santander Banku (dla nowych środków do 300 tys. zł) + 480 zł w bonusach dla zakładających konto osobiste

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

3.10.2022

7% na Koncie Max Oszczędnościowym w Santander Banku (dla nowych środków do 300 tys. zł) + 480 zł w bonusach dla zakładających konto osobiste

Kolejny bank zaserwował stawkę 7% na koncie oszczędnościowym.

7% na Koncie Max Oszczędnościowym w Santander Banku (do 300 tys. zł) + 480 zł na start dla zakładających konto osobiste
Tyle właśnie mogą uzyskać zarówno nowi, jak i obecni klienci Santandera na Koncie Max Oszczędnościowym w promocji dla nowych środków. Przy okazji przypomnę, że na otwierających konto osobiste w tym banku czeka 480 zł w bonusach na start.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Jeśli jeszcze nie masz konta osobistego w Santander Banku, sprawdź wspomnianą promocję, dzięki której można uzyskać 300 zł premii i 180 zł w bonach na zakupy (to nagrody gwarantowane, a dodatkowo w loterii można wygrać jeszcze do 100 tys. zł) - w podlinkowanym wpisie znajdziesz zasady uczestnictwa i warunki promocji oraz prześwietlenie konta, a poniżej skupiam się już na najnowszej propozycji banku dla oszczędzających.

Konto Max Oszczędnościowe: 7% dla nowych środków


Główne cechy promocji "„Nowe środki na koncie oszczędnościowym - edycja VII" w Santander Banku to:
 • oprocentowanie: 7% w skali roku (dla "nowych środków");
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem 7%: do 300 000 zł (i tu należy pilnować, by nie osiągnąć salda na poziomie 300 tys. zł lub wyższym, bo wtedy całość środków objęta zostanie oprocentowaniem wynoszącym zaledwie 1% w skali roku) ; 
 • czas na przystąpienie do promocji: do 10.01.2023 r. (do godz. 17);
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: od dnia przystąpienia do promocji do 30.01.2023 r.
 • wypłata odsetek: na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Jeśli dopiero staniesz się klientem Santander Banku, to wszystkie wpłacone przez Ciebie środki będą "nowymi", co pozwoli im kwalifikować się do uzyskania 7% w skali roku na Koncie Max Oszczędnościowym.

W sytuacji, gdy już jesteś klientem Santandera, to koniecznym będzie uwzględnienie salda Twych środków w Santander Banku na dzień 30.09.2022 r. Do tego salda bank wlicza środki na kontach osobistych, rachunkach oszczędnościowych (w tym na kontach systematycznych, jak i na Koncie Max Oszczędnościowym) oraz na lokatach (w tym na lokatach strukturyzowanych) danego klienta. Nowymi środkami jest dopiero nadwyżka ponad saldo z 30.09.2022 r. Saldo "nowych środków" będzie przez bank weryfikowane codziennie (innymi słowy: w banku nadal będzie należało utrzymywać "stare" środki, by dla całości "nowych" środków na Koncie Max Oszczędnościowym obowiązywała stawka 7% w skali roku).

Jak skorzystać z promocyjnego oprocentowania dla nowych środków na Koncie Max Oszczędnościowym?


Jeśli jeszcze nie masz Konta Max Oszczędnościowego (to inny rachunek, niż "zwykłe" konto oszczędnościowe), możesz je otworzyć w placówce banku, telefonicznie (w przypadku klientów z podpisaną umową Select) lub po zalogowaniu do bankowości internetowej, przechodząc ścieżkę: Oferta banku => Konta oszczędnościowe.

Ważne: samo wpłacenie środków na Konto Max Oszczędnościowe nie wystarczy, by uzyskać na nim promocyjne oprocentowanie 7% w skali roku. Dodatkowo trzeba przystąpić do promocji - jest to możliwe również w taki sposób, jak da się otworzyć konto, a więc w placówce, telefonicznie lub w bankowości internetowej - w tym ostatnim przypadku będzie należało przejść do zakładki "Szczegóły" przy Koncie Max Oszczędnościowym i tam uruchomić promocję poprzez kliknięcie przycisku "Przystąp". Promocję można włączyć tylko na jednym rachunku i posiadać ją wyłącznie na rachunkach indywidualnych (konta wspólne nie biorą udziału w promocji).

Konto Max Oszczędnościowe otwierane i prowadzone jest za 0 zł. W miesiącu kalendarzowym tylko jeden (pierwszy) przelew z tego rachunku jest realizowany za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew z Konta Max oszczędnościowego w tym samym miesiącu kalendarzowym bank przewiduje pobieranie opłaty w wysokości 10 zł.

Pamiętaj, że w umowie o Konto Max Oszczędnościowe znaleźć możesz niższe oprocentowanie - to stawki standardowe. Nad nimi górę bierze jednak regulamin promocji, który czasowo (i tylko dla "nowych środków") daje więcej - czyli 7% w skali roku.

Przydatne informacje:

Przydatne dokumenty:

47 komentarzy:

 1. Powinni przynajmniej lokatę mobilną dać na 8%.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy w aplikacji mobilnej można założyć to konto oszczędnościowe max ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie widzę takiej możliwości

   Usuń
  2. Nie, tylko w przeglądarce w Santander online (najszybciej), placówce lub telefonicznie.

   Usuń
 3. Czy środki na koncie walutowym są brane pod uwagę przy wyliczaniu salda nowych środków?

  OdpowiedzUsuń
 4. konto otworzone, po wejściu w szczegóły nie mam przycisku PRZYSTĄP, gdzie on jest

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też nie miałam, ale wszystko mi się zaktualizowało i piszę mi normalnie, że oprocentowanie jest 7%

   Usuń
  2. Podejrzewam, ze promocja jest już aktywna (sprawdź w szczegółach). Miałem tak i nie było przycisku PRZYSTĄP - przystąpienie do promocji aktywne (potwierdzone)

   Usuń
  3. dzieki za odpowiedzi

   Usuń
  4. u mnie oprocentowanie jest 1%, nie zaktualizowało się a przycisku też nie mam... gdzie go szukać?

   Usuń
  5. Po jakim czasie zaczęło Wam pokazywać 7%? Bo mi nadal pokazuje1%

   Usuń
  6. na drugi dzień się zmieniło

   Usuń
  7. Mam dokładnie tam samo. Napisałem do Santander w tym temacie.

   Usuń
 5. A to Peszek 30 Września przelałem tam 2 tysiące..a dzień wcześniej saldo 0

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te 2000 zł wpłacasz na lokatę Mobilną 6,25% i wtedy wszystko co teraz wpłacisz już możesz wpłacać na Konto Max Oszczędnościowe i masz 7%

   Usuń
 6. A lokatę można z tego konta oszcz. zkładać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można ale jest to traktowane jako przelew i opłaty za konto nie unikniesz

   Usuń
 7. Jeśli wpłacę dziś na konto (saldo na dzień 30.09.2022 0zł) kwotę np. 5.000 to czy dopłacając za dwa tygodnie kwotę np. 20.000 oprocentowanie również wyniesie 7%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście.

   Usuń
  2. mam taka nadzieję, że tak, bo wszytskie konta oszczędnoścowe tak funkcjonują i mam zamiar zrobić podobnie :)

   Usuń
  3. Tak, na tym polega konto oszczędnościowe.

   Usuń
 8. Odpowiedzi
  1. Jest jeśli patrzysz na standardowe oferty. Takie bieda-oprocentowanie jest w każdym banku dla tych, którym palcem nie chce się kiwnąć, by mieć więcej. I to prędko się nie zmieni. Szkoda czasu skupiać się na temacie i nawet patrzeć na takie oferty. Żeby się dobrze ustawić, to trzeba wybierać promocyjne oprocentowanie i wtedy można mieć np. 7%, jak tu.

   Usuń
  2. Mr złotówka w bankach spółdzielczych zmiana oprocentowania po każdych podwyżkach stóp. Tam nie ma już 0. 01

   Usuń
 9. Ochronę depozytów zapewnia polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny, mimo że Santander to bank hiszpański? Dość dziwne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Santander Bank Polska S.A. z siedzibą w Warszawie, przy al. Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000008723. NIP 896-000-56-73. REGON 930041341

   To bank zarejestrowany w Polsce. To że ma większościowego akcjonariusza w postaci Banco Santander S.A. i nazwę od niego to nie ma znaczenia. To odrębny bank, działa w Polsce i podlega pod KNF, a także pod polski BFG.

   Usuń
 10. Należy pilnować, by nie osiągnąć salda na poziomie 300 tys. zł lub wyższym, bo wtedy całość środków objęta zostanie oprocentowaniem wynoszącym zaledwie 1% - to jakiś ponury żart!

  OdpowiedzUsuń
 11. Można by wspomnieć o promocji 7.2 proc. w BOŚ Banku... Swoją drogą zastanawiam się, że czy powoli nie przychodzi okres stabilizacji bądź nawet spadku oprocentowania lokat i czy w takim razie nie należałoby wejść w lokaty długoterminowe...? Jakieś pomysły? Podpowiedzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na dzisiejszej nasiadówce RPP zdecydowała o pozostawieniu referencyjnej stopy procentowej na poziomie 6,75%

   Usuń
  2. Promka oprocentowania na KO w BOŚ:

   - promocja trwa od 26. września do 30. listopada 2022 r.
   - bank może ją przedłużyć, zakończyć wcześniej lub zmienić jej zasady jednak w każdym z tych przypadków musi poinformować o zmianie 7 dni wcześniej
   - info o zmianie będzie
   dostępna w każdym oddziale i na stronie www.bosbank.pl

   Usuń
  3. W poprzednich miesiącach RPP tak podnosiła stopy:
   - o 40 p.b. w październiku,
   - o 75 p.b. w listopadzie,
   - o 50 p.b. w grudniu, styczniu i lutym,
   - o 75 p.b. w marcu,
   - o 100 pb. w kwietniu,
   - o 75 p.b. w maju i czerwcu,
   - o 50 p.b. w lipcu,
   - o 25 p.b. we wrześniu.

   Ten cykl zacieśnienia polityki pieniężnej był najagresywniejszym ze wszystkich w tym stuleciu. Jeszcze na początku października 2021 stopa referencyjna znajdowała się na historycznym minimum na poziomie 0,1 proc. Nie wiadomo, czy RPP formalnie zakończyła cykl podwyżek, czy zdecydowała się tylko na chwilową pauzę.

   Usuń
  4. Właśnie nie wiadomo, ale... Ostatnie miesiące, to coraz mniejsze podwyżki i w końcu jeden miesiąc bez. Coś mi się wydaje, że to może być koniec podwyżek na dłuższy czas... Zwykle listopad/grudzień banki dawały najlepsze lokaty (dużo kredytów konsumenckich), więc może w tych miesiącach trzeba będzie się zdecydować na coś długoterminowego...?

   Usuń
  5. Dziś na konferencji Glapiński powiedział i kilka razy to podkreślał że zatrzymali cykl podwyżek stóp ale to nie oznacza zakończenia. Czekają na dane inflacyjne w listopadzie.

   Usuń
  6. #Anonimowy5 października 2022 19:35

   Ale w BOŚ konto oszczędnościowe w tej promocji można założyć tylko w placówce a ich jest jak na lekarstwo.

   Usuń
  7. Pocztex dostarcza ich umowy bardzo sprawnie na terenie całego kraju - bułka z masłem 😋

   Usuń
  8. ROR można założyć poprzez kuriera, a KO w bankowości.

   Usuń
 12. Witam. Czy założenie rachunku oszczędnościowego jest uwarunkowane założeniem stardadowego?

  OdpowiedzUsuń
 13. Kurczę, u mnie się nie wyświetla "Konto Max Oszczędnościowe"... Wchodzę wg wskazówki: Oferta banku: konta oszczędnościowe i tam wyświetlają mi się do wyboru tylko: Konto oszczędnościowe Select i Konto systematyczne. Chyba muszę do placówki bezpośrednio...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tam właśnie założyłem. Idź do placówki albo im napisz żeby sprawdzili co jest grane i udostępnili ci wniosek w bankowości.

   Usuń
 14. Trzeba mieć konto osobiste?

  OdpowiedzUsuń
 15. Trzeba mieć konto osobiste aby założyć oszczednościowe?

  OdpowiedzUsuń
 16. Orientuje się ktoś czy odsetki są naliczane codziennie czy jak wypłacę 31 dnia miesiąca to nic nie dostanę?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...