Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Od dziś już 8% dla nowych środków na koncie oszczędnościowym w Getinie - edycja 16/2022

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

26.10.2022

Od dziś już 8% dla nowych środków na koncie oszczędnościowym w Getinie - edycja 16/2022

Bank zdecydował się na podwyżkę oprocentowania.

Getin Bank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) z oprocentowaniem 8% - edycja 16/2022
Teraz można uzyskać 8% w skali roku i dla większej kwoty, niż w ostatnich edycjach, bo nawet do 400 tys. zł. By skorzystać z promocji, należy: wpłacić "nowe środki" i posiadać (lub otworzyć) konto osobiste w Getin Banku.


W sytuacji, gdy jeszcze nie masz konta osobistego w Getinie, to założysz je przy okazji otwierania Elastycznego Konta Oszczędnościowego.

[Aktualizacja w dn. 3.11.2022 r.: Bank zaserwował też podwyżkę oprocentowania na lokatach dla nowych środków - obecnie można tu uzyskać np. 8% w skali roku na 2-miesięcznym depozycie. Różnica względem niniejszej promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym jest taka, ze lokatę z promocyjnym oprocentowaniem można założyć bez konieczności posiadania konta osobistego.]

Co z tym Getinem?


Na początek kilka zdań tytułem wstępu. Wszak niedawno media donosiły i ja też pisałem o tym na blogu, że Getin Bank przechodzi przymusową restrukturyzację. Jak to więc jest, że Getin (a właściwie to VeloBank, bo niebawem nastąpi zmiana nazwy) cały czas działa i czy jest sens lokować w nim oszczędności? 

Działa, gdyż wobec ryzyka jego upadłości, Bankowy Fundusz Gwarancyjny podjął decyzję o wspomnianej restrukturyzacji. Ma ona na celu uporządkować sytuację finansową Getinu. Za tym hasłem o restrukturyzacji poszły też konkretne pieniądze, które zaangażował BFG (ze środków, którymi dysponuje) wraz ze środkami 8 największych banków w Polsce, które wraz z nim podjęły działania (By nie dopuścić do upadku Getinu, bo wtedy to kosztowałoby je jeszcze więcej. Wszak BFG dysponuje środkami, które wpłacają same banki). 

Czy dziś warto deponować oszczędności w Getinie i czy jest to bezpieczne? Bank pomostowy, który przejął działalność Getinu i który jest odpowiedzialny za obsługę klientów i kontynuację umów, tak samo jak inne banki, podlega pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny, co zapewnia ochronę 100% środków do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. No i dziś wszystko co dzieje się w Getinie, jest pod jeszcze większą kontrolą BFG, więc osobiście nie widzę przeciwwskazań, by korzystać z propozycji Getinu. Sam też skorzystałem z jego oferty w ostatnim czasie.

Getin Bank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) z oprocentowaniem 8% - edycja 16/2022


Główne cechy oferty Getinu to:
 • oprocentowanie dla nowych środków: 8,0% w skali roku do 400 000 zł 
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni, liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • posiadanie bądź założenie (jeżeli ich jeszcze nie posiadasz) konta osobistego i Elastycznego Konta Oszczędnościowego w Getinie, 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku w okresie przystąpienia do promocji, czyli od 26.10. do 20.11.2022 r. (promocyjne oprocentowanie będzie Ci przysługiwać przez wspomniane 92 dni bez względu na to czy środki na EKO wpłacisz na początku czy pod koniec okresu przystąpienia do promocji). 

Promocja oprocentowania dla nowych środków w Getinie przewidziana jest tylko dla osób posiadających indywidualne konto oszczędnościowe (innymi słowy: na koncie wspólnym nie ma możliwości uzyskania podwyższonego oprocentowania).

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem Getinu, to w praktyce wszystko co wpłacisz na Elastyczne Konto Oszczędnościowe będzie nowymi środkami. 

W przypadku obecnych klientów banku potrzeba nieco więcej sprawdzić i policzyć - o szczegółach piszę nieco niżej (w części niniejszego wpisu zatytułowanej: "Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku?").

Elastyczne Konto Oszczędnościowe - omówienie oferty Getinu


Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy w Getin Banku, który prowadzony jest za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków).

W miesiącu kalendarzowym pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana).

Naliczanie odsetek następuje za każdy dzień, na koniec którego środki znajdują się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek (czyli ich wypłata na konto oszczędnościowe) realizowana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Z kolei Konto Proste Zasady, czyli konto osobiste, które trzeba założyć w Getinie (jeśli takowego w tym banku jeszcze nie masz), by uzyskać promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, charakteryzuje się poniższymi cechami:

 • 0/9 zł za prowadzenie konta oraz 0/5 zł za kartę wydaną do konta - opłata miesięczna nie jest pobierana, jeżeli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków
  • (I) w poprzednim miesiącu wykonasz co najmniej 5 płatności (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem lub 
  • (II) posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0 zł za wydanie karty do konta ze standardowym wizerunkiem (w przypadku kart z wizerunkiem niestandardowym, a więc wybranym z katalogu kart, bank za wydanie i wznowienie karty pobierać będzie 10 zł); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów sieci Planet Cash, a w przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 3,5% kwoty transakcji, min. 5 zł.

Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku? 


Na początek sprawdź jakie konto oszczędnościowe w Getin Banku posiadasz. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków uzyskać można tylko na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO).

W sytuacji, gdy posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, niezbędnym jest jego zmiana na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (można to zrobić w placówce banku, poprzez infolinię lub w bankowości internetowej; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia).

Nowe środki dla Getin Banku - zgodnie z regulaminem promocji - to:
"środki na EKO, które wpłacisz po dacie salda początkowego, czyli po 13.10.2022 r. – są one nadwyżką nad saldem początkowym na EKO oraz jednocześnie nad saldem początkowym na produktach depozytowych. Stan nowych środków wyliczamy na koniec każdego dnia w okresie trwania oferty. Jeżeli 13.10.2022 r. nie masz EKO, to nadwyżkę wyliczamy nad saldem początkowym na najstarszym indywidualnym koncie oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną.  

Saldo początkowe wyliczane jest na 13.10.2022 roku
- jest to suma środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych (pod uwagę brane są rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w Getin Banku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem).

Środki te należy utrzymywać w Getinie przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, gdyż wyłącznie nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Pamiętaj jednak, że wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem załapania się na promocję. Udziału w obecnej edycji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz z którejkolwiek poprzedniej edycji. Miej też na uwadze, iż:
"Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 26.10.2022 r. do 20.11.2022 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”", 

"Nie możesz korzystać z więcej niż jednej edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jednocześnie" 

oraz to, że
"Oferta nie łączy si z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” oraz z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie”. Jeśli skorzystasz z Oferty Specjalnej „Podwyższamy oprocentowanie” to zakończy Ci się okres trwania oferty ["Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" - edycja 16/2022, czyli od 26.10. do 20.11.2022 r. - przyp. Mr. Złotówa]." 

Jeśli posiadasz/założysz więcej niż jedno Elastyczne Konto Oszczędnościowe, to promocja oprocentowania obowiązywać będzie wyłącznie na jednym (najstarszym) z tych warunków.
💡 Jeśli nie łapiesz się na 8% w Getinie, sprawdź jak takie samo oprocentowanie uzyskać w innych bankach: w Pekao do 200 tys. zł na okres 183 dni albo w ING Banku Śląskim do 800 tys. zł na 3 miesiące.

W ostatnim czasie sporo się dzieje, jeśli chodzi o oferty banków dla oszczędzających. Zmian nie musisz śledzić samodzielnie - zapisz się na newsletter dla Czytelników bloga. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):


Przydatne dokumenty: 

68 komentarzy:

 1. To wygląda na kontr-propozycję ostatniej oferty Śląskiego z miesięczną kapitalizacją odsetek, ale tylko z jedną darmową wypłatą miesięcznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Śląski ma kapitalizację dopiero na koniec 3-miesięcznego okresu, ale każda wypłata z KO jest darmowa.

   Usuń
  2. Akurat w Getinie z EKO to można wypłać do woli bez opłat. Wszystko przez myk z zakładaniem lokat :)

   Usuń
  3. Robiłem ten myk 3 razy w tym m-cu i dzwonili do mnie z banku z pytaniem o cel zakładania oraz natychmiastowego zrywania lokat. Pewnie wkrótce zablokują ten myk :)

   Usuń
  4. xD A ja w tym miesiącu 4 razy, we wrześniu 5 i w poprzednich miesiącach w podobnych częstotliwościach. Nigdy nikt nie dzwonił.

   Usuń
  5. To jest zgodne z tabelą opłat i prowizji, więc nawet trudno to nazywać mykiem - po prostu jest dopuszczalne. Kto wie korzysta, a kto nie, ten niestety płaci. Ale skoro funkcjonuje to już od dawien dawna (jak pamięcią sięgam), to pozostaje mieć nadzieję, że tak zostanie.

   Usuń
  6. Opiszcie pokrótce ten "myk", dzięki!

   Usuń
  7. to jest tzw. game weakness abusing sam to zrobię jak bedę potrzebował, nie rozumiem tylko po co to robicie w kółko po 10 razy? sądząc po dopisanym xD w wypowiedzi się domyślam, co na życie po 100 zł wypłacacie czy jak.

   Usuń
  8. To nie myk. O tym też Złotówa pisze:

   "W miesiącu kalendarzowym pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana)."

   Jak już wykorzystasz ten 1 darmowy przelew w miesiącu to następnym razem żeby nie płacić zakładasz lokatę z zasileniem z konta oszczędnościowego, a zaraz potem lokatę zrywasz z przelewem kasy na ROR. I tak oto wypłacasz pieniądze z KO bez opłat dowolną ilość razy.

   Usuń
  9. Skoro dzwonią z banku z pytaniem o cel zakładania lokat i ich natychmiastowego zrywania, to losy tej 'furtki' są już chyba przesądzone 😂

   Usuń
 2. Czy w Getin można zrezygnować z obecnej edycji, w której ktoś uczestniczy, tak jak to jest możliwe w Millennium?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w poprzednich edycjach nie można było zrezygnować

   Usuń
  2. nie można - patrz regulamin pkt .16. Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 26.10.2022 r. do 20.11.2022 r. zakończył się
   okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.

   Usuń
  3. @Anonimowy 26 października 2022 10:06
   Przecież masz w opisie informację.

   Usuń
  4. @Anonimowy, 26 października 2022, 11:51 - A co w sytuacji gdy komuś kończy się oferta np. z 13. edycji dopiero w grudniu?

   Usuń
  5. @Anonimowy 26 października 2022 13:03
   A co to ma za znaczenie czy w grudniu lub - gdyby była nawet istniała taka opcja - nawet za rok?
   Jeszcze raz; ja widzę że wszystko w temacie jest w opisie.

   Usuń
  6. to się okaże w regulaminie kolejnej promocji (o ile będzie * promocja)

   Usuń
 3. Złotówa, z powyższego zapisu stanowiącego, że z tej oferty nie można skorzystać, jeżeli w okresie od 26. października do 20. listopada zakończy się na EKO okres trwania wcześniejszych edycji - co w sytuacji gdy komuś kończy się oferta z 13. edycji dopiero w grudniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to korzystasz nadal z 13.

   Usuń
  2. Siedzi do grudnia na 14 edycji.

   Usuń
  3. W zasadzie z tego regulaminu wynika, że ktoś komu się skończy oferta podwyższonego oprocentowania na EKO po 20. listopada może skorzystać z tej edycji.

   Usuń
 4. Mam lokatę w getine która się właśnie kończy. Jak założę konto oszczędnościowe i kasę z lokaty przeloze na to konto to nie dostanę 8 procent. Więc do d... Tto konto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zainscenizuj przelew na jakiegoś dobrego banku (ING, Millennium, Alior, Pekao). Może dadzą ci zawrotną. 8% nie będzie, ale i tak lepiej niż to co proponujesz.

   Usuń
 5. Jaką obecnie oferują lokatę zawrotną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy od banku. Max chyba 7,8%

   Usuń
  2. 8% na 2 lub 4 m-ce.

   Usuń
  3. 8% max na 2, 4 m & KO.

   Usuń
  4. 8,3% na 4 m-ce przy próbie przelewu do Millennium.

   Usuń
  5. Jaką kwotę przelewanie aby otrzymać 8%?

   Usuń
  6. mi się udało przy 40k do ing 2miesiące na 8% lub 2na 4m. Według mnie lepiej na 2 miesiące, bo raczej stopy pójdą do góry

   Usuń
  7. Dzisiaj przy przelewie 50k 8% na 2 albo na 4 mies.

   Usuń
 6. A co jeśli otworzę konto oszczędnościowe, wpłacę na nie np. 10 000, a miesiąc później dorzucę kolejne 6 000? Na te 6k również będzie 8%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na konto oszczędnościowe możesz dopłacać kiedy chcesz. Oczywiście 8% przez 92 dni będzie liczone tylko p-wszej wpłaty a późniejsze dopłaty na 8% będą krócej.

   Usuń
  2. @Anonimowy 26 października 2022 10:48
   Sprawdź jak jest różnica pomiędzy kontem oszczędnościowym a lokatą.

   Usuń
  3. @Anonimowy, 26 października 2022, 14:26 - gdzie to można sprawdzić?

   Usuń
 7. Razem z żoną korzystamy z EKO ale z niższego oprocentowania .Mamy wspólny ROR . Czy możliwe jest przelanie części kwoty z mojego EKO na żony EKO by załapać się na 8 % ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe. Złotówa a jakie jest twoje zdanie ?

   Usuń
  2. Jeśli Wasz ROR jest wspólny, a EKO indywidualne, to te 8% powinno na Twym EKO zadziałać. Jeśli EKO (z żoną) jest wspólne, to odpada, bo promocyjne oprocentowanie można mieć tylko na indywidualnym EKO (i tylko na jednym rachunku).

   Usuń
  3. EKO oddzielne. Dzięki Mr. Złotówa

   Usuń
 8. Zabrakło podstawowej informacji, której także nie ma w regulaminie.

  Co pomniejsza stan nowych środków?

  Stan nowych środków pomniejszają wszystkie wypłaty/przelewy z: konta oszczędnościowego oraz produktów depozytowych.

  Oznacza to, że w czasie trwania promocji nie możemy wypłacić również starych środków (np. z zakończonej lokaty). Nie możemy też założyć nowej lokaty ze starych środków.

  W związku z powyższym stare środki muszą pozostać na koncie oszczędnościowym bez oprocentowania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Środki te należy utrzymywać w Getinie przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, gdyż wyłącznie nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem."

   Ale ze starym środkami to jak ci się akurat skończy lokata to zrób przelew i na pewno pojawi się lokata zawrotna. Zostawisz je pewnie na niegorszym oprocentowaniu jak na EKO nowe środki.

   Usuń
  2. @Tom, 26 października 2022, 14:44 - Dzięki. To dość istotny szczegół/pułapka!

   Usuń
 9. Założenie lokaty ze starych środków także pomniejszy nowe środki więc nic się nie zyska.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A niby dlaczego założenie lokaty ze starych środków także pomniejszy nowe środki ?

   Usuń
  2. Kolego Tom nie wprowadzaj ludzi w błąd.

   Usuń
  3. #Tom, nieprawda! Jak rolujesz środki z lokaty na lokatę to one nadal są w banku więc pozostają jako stare i nie zmieniają salda.

   Usuń
  4. Też tak myślałem, ale przekonałem się na własnej skórze, że tak nie jest.

   Usuń
 10. Procent piękny i będę przelewać 400. z niby najlepszego Nest,tylko czy to bezpieczny bank teraz? Bo 1 raz w życiu mam wątpliwości

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego niby Śląski miałby nie być 'bezpieczny' ??

   Usuń
  2. Chyba nigdy nie był bezpieczniejszy niż teraz:-)

   Usuń
  3. Absolutnie bezpieczny. Oczywiście do kwoty która nie przekracza po przeliczeniu 100 tys. euro.

   Usuń
 11. Dlatego, że każda wypłata/przelew z konta oszczędnościowego pomniejsza nowe środki. Zakładając lokatę ze środków zgromadzonych na koncie oszczędnościowym zawsze będzie zmniejszona suma nowych środków, ponieważ system bankowy nie rozróżnia starych i nowych środków.

  Jeżeli ktoś ma wątpliwości, że tak jest to może zadzwonić na infolinię lub założyć lokatę, a następnie sprawdzić stan nowych środków na koniec dnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście że tak nie jest a po drugie dlaczego ma ktoś zakładać lokatę z konta oszczędnościowego a nie z ror?Środki z zakończonej lokaty wracają na ror, symulujemy przelew, dostajemy propozycję i zakładamy nową lokatę.

   Usuń
  2. Masz rację, ale pod warunkiem, że pieniądze z zakończonej lokaty nie wrócą na elastyczne konto oszczędnościowe. Mam na myśli osoby, które miały tylko konto oszczędnościowe, a dopiero dla spełnienia warunków promocji założyli ROR.
   Oczywiście założenie nowej lokaty z ROR nie pomniejszy stanu nowych środków.,ale z konta oszczędnościowego już tak (napisałem o tym w pierwszym poście).

   Usuń
 12. Czy można wpłacić 4 razy różne kwoty i pierwsza uruchomi dana edycję,ale dopłacając resztę pod korek wszystkie przelewy(środki)będą na 8%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co masz na myśli pisząc "pod korek"?

   Usuń
  2. ochronę 100% środków do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro

   Usuń
  3. Możesz wpłacać ile razy chcesz i jakie kwoty chcesz do max 400k (pod korek:-). Piewsza wpłata uruchamia edycję. Całe saldo do 400 k jest @ 8%

   Usuń
 13. W historii konta oszczędnościowego odsetki za poprzedni miesiąc już wypłacone przez Veolabank. Wszystko zgadza się co do grosza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A klienci Pekao zobaczyli jedynie grosze zamiast 8% odsetek - przykra sprawa 😂

   Usuń
 14. Podobno mają wrócić do oferty zwrotów za zakup paliwa ich kartami.

  Drzewiej Getin oferował zwrot w wysokości równej 30-krotności różnicy średniej ceny litra benzyny Pb95 i kwoty 3,95 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To byłaby istna rewela - Pb95 idzie teraz po 6,50 zł !!

   Usuń
 15. Zmiana szyldu Getin na Velo nastąpi 21. listopada i jednocześnie zostanie przedstawiona nowa oferta.

  Wierchuszka liczy na pozyskanie nowych klientów, ale wciąż milczy w kwestii odszkodowań dla akcjonariuszy, którzy ponieśli straty swoich udziałów!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na tym blogu jest raczej dość niewielu czytelników, którzy posiadali obligi korporacyjne GNB :)

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...